poniedziałek, 21 marca 2016

Prawdziwe oblicze Lokaty Dopłata na 3% oraz innych trójek z hakiem


W rankingu lokat pierwszej ligi wśród lokat na okres 6 miesięcy wygrywa Lokata Dopłata ze stawką 3,00%. Kto chce może to łatwo sprawdzić na stronie banku spółdzielczego w Olsztynku. I nikt jak dotąd nie zgłaszał zastrzeżeń.

Mankamentem BSów jest ich lokalność, ale ponieważ nie ma ograniczeń terytorialnych co do odbiorców bloga, uznaję że być może komuś się mogą przydać informacje o stawkach w BSach. I faktycznie jeden z czytelników bloga Łukasz skusił się na tę ofertę i wybadał sprawę.  

Raport Łukasza jest zaskakujący.

Może Cię to zainteresuje... bowiem lokata wygląda na naprawdę dobrą. Dziś podrążyłem temat lokaty w Banku Spółdzielczym w Olsztynku - jako że Warmia i Mazury to moje rewiry;) Oprocentowanie na pół roku - 3% (zmienne). Ostatnia zmiana była wtedy, gdy Krajowa Rada obniżała stopy procentowe, więc w miarę to jest oprocentowanie stabilne.

Nie należy ufać temu co jest widoczne na stronie banku

Można dopłacać ile się chce razy w miesiącu. Minimalna wpłata to 50 zł. Jeden mankament jest taki, że... nie ma poglądu online na zgromadzone środki na lokatach. Jest tylko możliwość podglądu na rachunek bieżący. Nie ma za to żadnego górnego limitu gotówki. Oferta dla nowych i obecnych Klientów. Wypłata środków na rachunek w BS Olsztynek - bezpłatnie, do innego banku - 2.8 zł, czyli lepiej najpierw na rachunek w tymże banku, a potem bezpłatnie do innego banku.

Na powyższym screenie mamy dziwną rozbieżność. W opisie faktycznie mamy do czynienia z lokatą na 6 miesięcy, ale w tabeli czas trwania określono już na 1 tydzień. Dziwna to rozbieżność. Zaskakujący jest też nowy raport z wyprawy Łukasza do Olsztynka:

Ale mam nowinę ;) Dziś po pracy pojechałem do Banku Spółdzielczego w Olsztynku aby z uśmiechem na ustach założyć tę lokatę "Dopłata", bowiem przecież wczoraj dopytałem o szczegóły i... wszystko grało. Ba, było to jedna z lepszych ofert. A co się paręnaście chwil temu okazało? 

Zakładamy, że te stawki lokaty spółdzielczej też są już nieaktualne
Że... ta lokata jest nieaktualna od ponad 2 miesięcy (bo też i tyle ją obserwowałem). To ja pytam, dlaczego od ponad właśnie 2 miesięcy jest dostępna na stronie internetowej banku i w różnych rankingach w internecie. To pani w banku mi powiedziała, gdzie już podpisywałem umowę na tą lokatę, że... "informatycy jeszcze nie zdążyli zmienić". LOL :D Ta oferta jest oprocentowana na... 1,51% (!)

Na stronie banku są też lokaty obowiązujące po... 2008 roku!

Gdyby rozejrzeć się bardziej po stronie internetowej BS w Olsztynku, można znaleźć ciekawostkę w przypadku lokaty standard. Mamy tutaj podane stawki dla lokat do 18 sierpnia 2008 i po tej dacie. Wygląda więc na to, że strona nie jest aktualna od 2 miesięcy ale od... blisko 8 lat!

Zabawna sprawa, że napis lokaty długoterminowe dotyczą tutaj między innymi lokat... dwumiesięcznych, kwartalnych oraz półrocznych. Zaś lokaty na 24 miesiące zawierają dwie różne stawki na 3,30% oraz 3,50%. Większego bałaganu nie widziałem jeszcze na stronie bankowej.

O opieszałości informatyków nasłuchałem się już u innych firm, ale Olsztynek jest pod tym względem absolutnym mistrzem:) Dobrze, że w przypadku WBK opieszałość informatyków idzie nam na rękę, mieliśmy bowiem przez pewien czas 4% na ponad 3 kontach. Ciekaw jestem, czy z końcem miesiąca na każdym z kont zobaczymy odsetki.

4 komentarze:

 1. Przepraszam, że nie na temat banku z Olsztynka. Pojawił się nowy w trend w bankowości internetowej, zapoczątkowała go zdaje się IDEA, uniemożliwiając swym internetowym klientom, zmuszonym do korzystania z CLOUD, zmiany lokaty na nieodnawialną poprzez system bankowości elektronicznej, teraz widzę, że dołączył BIZ BANK inaczej FM BANK, obecnie w nowej bankowości ONLINE, gdy klikniemy na jakąś lokatę, nie możemy z nią nic praktycznie zrobić, oprócz oczywiście przyjrzenia się jej parametrom

  OdpowiedzUsuń
 2. Banki oszukują nas niskimi odsetkami, GUS udaje deflację a ceny rosną: "Ceny podstawowych produktów żywnościowych na Wielkanoc są średnio o 5 proc. wyższe niż przed rokiem - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" w analizie przygotowanej we współpracy z największymi sieciami handlowymi w kraju."

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokuję w Getin Banku jakoś z przyzwyczajenia i dlatego, że lojalni klienci są poważnie traktowani przy wszelkich potrzebach . Mam też kredyt mieszkaniowy na dogodnych ratach. więc to mój bank.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak , tak, szczególnie w Getin ! jak napisałem jak mnie potraktowali w Getin to Polcan nawet tego nie puścił na bloga bo pewnie nie uwierzył ...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...