piątek, 4 marca 2016

Co kryją w sobie nowe lokaty w Lion's bank: Fortune, Delicieux oraz Miracle


Ostatnio blog zdominowały opisy nowych promocji kont: a to 100 zł za konto w PKO, a to ponad 1000 zł za polecanie Millennium, czy 500 zł za omówione w poprzednim artykule nowe eKonto w mBanku.

A lokaty? Wszak główną tematyką bloga były do niedawna przede wszystkim lokaty i to im poświęcaliśmy tutaj najwięcej uwagi. Cóż prawda jest taka, że banki dziś nie kwapią się do ciekawych ofert, a niektóre oferty zostają wycofane tuż przed ich wprowadzeniem na rynek.

W efekcie przygotowane już artykuły lądują ostatecznie w koszu. Zaś z nowości które doszły do skutku wymienić można nową ofertę lokat w popularnym Lion's bank. Czy warto temu poświęcać jeszcze uwagę?

Lion's to jeden z nielicznych banków w których nie miałem jeszcze żadnego produktu. Czy nowa oferta lokat coś zmieni w tym zakresie? Zobaczmy co przygotował bank, do którego minimalny zapis na każdej lokacie to 100.000 zł.

Gdy istniał jeszcze Polbank, posiadanie w zasadzie nieduże kwoty bo 75.000 zł premiowało nas już do traktowania jako klient zamożny. Tymczasem w Lion's zdecdydowanie wyższa kwota to dopiero możliwość przestąpienia progu. A co jest dziś w środku?

Lokaty welcome, przedstawiać nie trzeba, jest bowiem od dawna i jak sama nazwa wskazuje to lokata na powitanie. Dziś oferuje już tylko 3,00% lub 2,85% przy wariancie kwartalnym.

Lokata Welcome w lepszej wersji 3,00%  min 100.000

  Tutaj założysz lokatę welcome online dla nowych klientów na 2,85%

Poza tą lokatą pojawiła się tutaj lokata o szumnej nazwie Fortune. Czy przyniesie ona fortunę zwolennikowi lokat? Skoro lokata welcome to wabik, niejako z definicji wszystkie inne depozyty powinny oferować mniejszą stawkę. I faktycznie mamy tutaj 2,80%

Tutaj możesz obejrzeć sobie Lokatę Fortune na 2,80% wymagającą konta

Stawka 2,80% w zasadzie zasługuje jeszcze na uwagę, jeśli weźmiemy pod uwagę nowy próg. Niestety jak widzimy na powyższy obrazku lokata ma jeden bardzo nieprzyjemny haczyk, który kojarzy nam się od razu z lokatą cloud z Idea bank.

Fortuny tutaj nie zbijesz


Lokata wymaga bowiem... utrzymania 10% wartości lokaty na koncie Lion's Prime. A przy minimalnej kwocie sto tysięcy oznacza to marnowanie aż 10.000 zł na koncie przez pół roku, tyle bowiem trwa ta lokata.

O wiele ciekawiej brzmi lokata Delicieux, która według banku jest lokatą negocjowaną, więc teoretycznie jej oprocentowanie jest ustalane indywidualnie. Ustalić też można jej termin, który waha się w bardzo dużym zakresie od 1 dnia do aż 1095 dni czyli do 3 lat.

Do zachwytu nad tą lokatą bardzo daleko...
 
Jestem bardzo sceptyczny co do pojęcia lokata negocjowana. O tym jak taka lokata wygląda w praktyce prezentowałem już w przypadku Eurobanku w artykule Na co możemy liczyć od banku. Wynika z niej, że nic tu nie jest negocjowane, a wszystko i tak jest ustalone z góry. Jak jest naprawdę możecie się przekonać sami korzystając z poniższego linku.

Lokata Delicieux - oprocentowanie ustalane indywidualnie


Cudem to jest masakryczne oprocentowanie

Zupełną pomyłką jest już na pewno lokata Miracle. To ładnie brzmiące słowo oznacza Cud, tyle że cudem jest sam fakt oferowania zaledwie stawki maksymalnie 2,40% przy minimalnej kwocie sto tysięcy zł! A taka stawka nie zasługuje nawet na drugą ligę.

Kto nie wierzy może sobie zajrzeć pod ten Miraculous Link

Podsumowując nic nie zapowiada, bym został w końcu klientem Lion's bank. Oferta jest raczej mało atrakcyjna jak na tak wygórowane wymagania. Chyba że komuś z Was uda się wynegocjować indywidualnie coś ciekawego?

Nie sądzę jednak, by negocjacje mogły dać więcej niż daje lokata welcome na start. To zresztą jedyna godna uwagi lokata, która i tak nie jest dla kogoś, co miał już cokolwiek w Idea banku...

29 komentarzy:

 1. Polcan cos ci sie pomylilo te lokaty sa juz minimum rok w ofercie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie banku nie ma o nich informacji, a dostępu do bankowości Lion's nie mam. gdyż nigdy nie byłem klientem tego banku. Nikt też nie zgłaszał mi w rankingu nawet istnienia takich lokat.
   Natknąłem się na nie niedawno po raz pierwszy, dla mnie są nowe, więc je skomentowałem. Tym bardziej, że pokazują obecny stan depozytów z rzekomo "górnej półki".

   Usuń
  2. W Lion's Bank 'nowy klient' to osoba, która ni emiała nigdy konta ani w LB ani w ... Idea banku, co pewno wyklucza większość z czytelników bloga.

   Usuń
  3. Jestem klientem Idea Banku i mogłem skorzystać z Lokaty Welcome w Lion`s Banku. Podczas mojej wizyty w oddziale zastanawiali się nad tym, coś tam konsultowali i ostatecznie się udało.

   Usuń
  4. O, ciekawe, mnie przez telefon powiedziano, że to wykluczone; zresztą stoi w regulaminie, więc w twoim przypadku ktoś podjął decyzję o obejściu regulaminu.

   Usuń
 2. Jeżeli jest jakiś sposób podglądu zestawu lokat w Lion's to dajcie znać. Ja bazuję na tym co jest dostępne tu:
  https://www.lionsbank.pl/

  Jak widać nie ma tam żadnych informacji oprócz tego, że są jakieś depozyty szyte "niczym garnitur na miarę". Jak marny to krawiec widać w powyższym artykule.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się okazuje, jedyny podgląd oferty lokat dla osób spoza Lion's jest tu:
   https://www.lionsbank.pl/lionsbank/public/doc/TO_LB.pdf

   Usuń
 3. Idea spadła na samo dno, widocznie mają dużo kasy i nie zależy im na nowych środkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aa-agora juz mam dreszcze.
  będzie taj ja z wbk ?

  OdpowiedzUsuń
 5. byl mail z kilkodniowym opoznieniem. 100zł przelali terminowo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już stare dzieje chodzi tym razem o 50 zł.

   Usuń
 6. Również czekam na e-maila.

  OdpowiedzUsuń
 7. Agora i WBK z 29.02 - brak premii, brak informacji , brak braku !

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy na pewno do dziś miało być powiadomienie? Regulamin mówi:
  "Do dnia 14.06.2016
  roku Organizator powiadomi Uczestników o przyznaniu Premii oraz Premii dodatkowej,przesyłając wiadomość e-mail, na adres wskazany przez Uczestnika"
  Chyba, że piszecie o innej promocji...

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie dostalam maila z prośbą o uzupełnienie danych do przelewu od organizatora promocji

  OdpowiedzUsuń
 10. Promocja: "Bądź aktywny załóż nowy depozyt"
  e-mail z prośbą o uzupełnienie danych wpłynął 04-03-2016 o 18:56

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja z żoną (osobne konta) powiadomienia o przyznaniu premii 50 zł od Agory nie dostałem. W dniu dzisiejszym z żoną złożyliśmy reklamację. Teraz pozostaje nam czekać na odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety też nie dostała maila potwierdzającego. Zapytanie już poszło.

  OdpowiedzUsuń
 13. Klikałeś na zgody marketingowe? To podobno najczęstszy problem z przyznaniem premii.

  OdpowiedzUsuń
 14. Polkan, co sądzisz o AGIO wierzytelności Plus 2. Pani z Alior bank zaproponowała mi to rozwiązanie - z gwarancją stopy zwrotu 5% w skali roku. oraz Smartfonowa Inwestycja- w marcu zapisy. Pozdrawiam Jerzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słyszałem o tym, a do Aliora nie zaglądam od czasu, gdy nawiązali współpracę z MoneyMakers.
   Otrzymuje co prawda newslettery od melonika, ale zwykle lądują one w koszu, bo z reguły oferują fundusze.

   Usuń
 15. Chodzi o zgody marketingowe agory cz toyoty? Gdzie można sprawdzić czy kliknnięte są te zgody i czy można je uzupełnić teraz?

  OdpowiedzUsuń
 16. Jerzy możesz napisać coś więcej? Fundusz o którym piszesz działa od roku i przyniósł 2,65% zysku więc jakim cudem gwarancja 5 %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze swojej strony przypomnę, że jeśli ktoś chciałby bym omówił jakiś produkt, powinien przesłać mi mailowo szczegóły oferty. Jak dotąd nikt nie przesłał mi info o AGIO.

   Usuń
 17. Dzisiaj mam spotkanie z dyr. Alior banku więc dowiem się szczegółów. Jest to fundusz zamknięty Agio wierzytelności plus 2 na okres 3 lat z ochrona kapitału.jeden certyfikat 190 tys.zl. drugi fundusz "Smartfonowe spółki" ubezpieczyciel Ergo Hestia, okres subskrypcji 1-31.03, okres inwestycji - 3 lata. Koszyk spółek:HP,Ericsson,Lenovo, Apple, Microsoft, Motorola, Fujitsu, NEC, Samsung, LG, z ochrona kapitału. Jerzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech Ci szczegóły wyśle na maila, bo gadać może sobie co chce. Jeśli możesz, to wyślij mi to do ewentualnego omówienia.

   Usuń
  2. Jerzy napiszesz czego dowiedziałeś się na spotkaniu?

   Usuń
 18. Próbowałem założyć lokatę Happy Plus w Idea, niestey z powodu niezgodności danych przelew nie został przyjęty ale odrzucony, wrócił choć nie natychmiast. Powiedziano mi na infolinii że w związku z tym nie jestem juz traktowany jak nowy klient. Bardzo dziwna praktyka, czy ktoś spotkał się z tym? Ja z Idea Bankiem nie miałem wcześniej kontaktu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...