środa, 23 marca 2016

120 lub 240 zł w promocji Mój bank pracuje na moje zyski w Orange Finanse


Omówioną w poprzednim artykule świetną promocję BZ WBK warto porównać z inną, jaką zaproponował rzadko tutaj goszczący Orange Finanse. Nowa promocja nazywa się szumnie: najlepszy bank dla klientów Orange. 

W obu przypadkach do zdobycia jest po 120 zł, ale jakże skrajnie różne są wymagania. WBK wymaga zaledwie trzech przelewów po 800 zł w każdym z kolejnych 3 miesięcy. A na dodatek daje nam darmowe konto oprocentowane na 4% oraz z darmową kartą.

A co w przypadku Orange Finanse? Gdyby to podsumować w jednym zdaniu jak powyżej musiałbym napisać: klon mBanku dla 120 zł wymaga wydania minimum... 7.200 zł przez okres dwóch lat! Choć można zarobić też dwa razy więcej.

Mój bank?

Na marginesie warto tutaj przypomnieć, że dużo ciekawszą ofertę ma sam mBank. Tutaj w promocji dla nowych klientów bez karencji Zyskuj z eKontem do zgarnięcia w łatwy sposób jest 500 zł. Szczegóły omawiałem tutaj.

Tutaj założysz eKonto w nowej promocji Zyskuj z eKontem 500 zł

A w Orange Finanse? Podobno krowa, która dużo muczy mało mleka daje. To powiedzenie idealnie pasuje do nowej promocji Orange, która ma potrwać aż... 24 miesiące. Rzadko kiedy bank wymaga tak długiej niewoli, ale niestety są jeszcze takowe.

Zanim przejdziemy do szczegółów, słów kilka o adresatach promocji. W końcu te są zwykle adresowane dla nowych klientów i tak jest też tutaj. Trzeba przystąpić do promocji w terminie 18 marca do 16 czerwca 2016. Mało tego, nowy klient nie mógł mieć tutaj konta od 2 października 2014, więc okres karencji wynosi blisko 1,5 roku. Długo:(

Ochłapy dla chętnych na umowę na 2 lata

A szczegóły? Oj, niestety raczej są nieciekawe. Bank obiecuje tytułowe 240 zł, ale bądźmy szczerzy raczej realna jest połowa tej kwoty czyli 120. Wystarczy spojrzeć na poniższy obrazek:


240 zł dla tradycjonalistów
Nie wiem kto jeszcze używa telefonu stacjonarnego. Ja swój zlikwidowałem jeszcze w 2008 roku i co tu dużo mówić, żałowałem że dopiero tak późno pozbyłem się umowy z konkurencją Telekomunikacji Polskiej czyli Tele2.

W każdym razie ten kto płaci jeszcze rachunki za telefon stacjonarny, może liczyć na 10 zł zniżki na fakturze. Ale tak się stanie dopiero wtedy, gdy zapłacimy kartą na kwotę minimum 300 zł


120 zł dla mobilnych
Przypuszczam, że zdecydowana większość z klientów Orange, a więc także nju mobile, korzysta po prostu z praktyczniejszych komórek czy popularniejszych smartfonów. Mobilni mogą jednak liczyć na mniejszy zysk bo tylko... 5 zł na miesiąc.

I również aby dostać owe 5 zł zniżki, trzeba dokonać zakupów na 300 zł. Daje to w sumie cashback na poziomie jakichś 1,67%. A to jeden z najniższych cashbacków w historii. Czyżby banki testowały dolną granicę cierpliwości klienta?

Jak dotąd Orange Finanse nie zaskoczył mnie żadną ofertą na tyle, by uznać ją za godną uwagi, nie mówiąc już o nazwaniu go hasłem Mój bank. Tą ofertą potwierdza jedynie fakt, że nie ma sensu zawracać sobie głowy 5 zł jeżeli w mBanku czy T-Mobile do zgarnięcia są lepsze premie za płatności kartą. Wystarczy porównać:

Tutaj założysz konto z najwyższym cashback 5% w T-Mobile

Regulamin nowej promocji Najlepszy bank dla klientów Orange

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...