poniedziałek, 14 marca 2016

Jak podwyższyć oprocentowanie lokat czyli start zakupów grupowych w bankowości


W ubiegłym roku zapowiadałem powstanie ciekawego projektu, który zaoferuje nam możliwość podwyższania oprocentowania lokat w bankach. Znamy już szczegóły w jaki sposób jest to możliwe.

Zapowiadany projekt już wszedł w życie
Rusza oto nowa platforma zakupów grupowych w bankowości, dzięki której jest możliwość otrzymania premii za założenie lokaty. Akcje specjalne jak 4% w Raiffeisen zwykle dają 50 zł lub inny bonus do lokaty, zaś tutaj podwyższany jest zysk z lokaty, przy tym samym wkładzie.

I tak przykładowo znany nam doskonale wabik z Idea banku dająca 4,00% tutaj jest możliwy do założenia w wyższej stawce na 4,20%. W Optimie bezkarną założymy lepiej jak w banku bo na 3.30%, zaś w BOŚ obecną stawkę lokaty półrocznej 2,80% też można podwyższyć:)

Na chwilę obecną dostępne są 4 depozyty widoczne poniżej.


Jak podwyższyć oprocentowanie lokat

Jak widzimy premia przyznawana przez Ybanking, bowiem tak nazywa się ta platforma, jest przyznawana na dwa sposoby. Albo podwyższana jest stawka każdej dostępnej lokaty o małą 0,10%-0,20% albo o znacznie większą bo 1,50%-1,70%.

Od czego to zależy? Pierwsza, mniejsza jest za wybór lokaty za pośrednictwem platformy Ybanking. Wyższe stawki są możliwe za łączenie depozytów z kredytami. Przykładowo lokata roczna wraz z kredytem w BOŚ da 5,10%.

Co ciekawe łączyć można tutaj różne banki. Wiadomo nie od dziś, że w jednym banku nie ma samych najlepszych ofert. Jeden bank ma najlepsze lokaty, inny karty kredytowe jak np. Citi, jeszcze inny zaś wyróżnia się najciekawszymi ofertami kredytów. Dlatego zmuszeni jesteśmy do korzystania z ofert różnych banków jednocześnie.

W artykule wstępnym, gdy projekt był w planach informowałem, że lokaty będzie można podwyższyć do 2%. Okazuje się, że premia może wynieść nawet 2,60%. Tak jest w przypadku połączenia lokaty w Idea bank oraz kredytu w Bank Smart i w ten sposób podwyższyć stawkę do 2,60%. W efekcie jest możliwa lokata Happy ze stawką nawet 6,60% lub rocznej do 3,90%.

To jest jednak przypadek skrajny i wymaga też skrajnych warunków: osoby która nie była jeszcze klientem Idea banku oraz chce wziąć kredyt akurat w Smart banku. Rzecz sprzeczna sama w sobie, bo albo mamy kasę i zakładamy lokatę, albo jej nie mamy i bierzemy kredyt. Jak pogodzić ze sobą te dwie skrajności?

Przykład zakupów grupowych w Ybanking

Pomysł polega na tym, by łączyć ze sobą różnych użytkowników platformy. Dla powyższego przykładu jeśli uda się dobrać dwie różne osoby, z których jedna będzie chciała założyć lokatę w Idea , a druga wziąć kredyt w Smart, to wtedy:
 • lokatowiec zyska 6,60% na Lokacie Happy
 • kredytobiorca dostanie 2,60% zwrotu odsetek
Dzięki temu i wilk syty i owca cała. A łączyć tak naprawdę można więcej osób:)

Mało tego, podobno wcale zakup nie musi odbywać się jednocześnie. System skonstruowano bowiem tak, że co miesiąc dostajemy tutaj premie i mogą się one zwiększać lub zmniejszać w zależności od połączeń.


Projekt dopiero rusza, co widać doskonale po zakładce konta. Nie ma jeszcze ofert kont, ale trwają już negocjacje z bankami by oferować także lepsze konta w stosunku do tego co mamy w ofercie.

Warto będzie przetestować działanie zakupów grupowych w bankowości, ze względu na niezależne działanie, poufność i połączenie z facebookiem

Zainteresowani mogą już zajrzeć na stronę Ybankingu.

Podsumowując pomysł wydaje się bardzo dobry, skorzystać bowiem może każdy. Jedyny minus to bardzo ograniczona oferta, bowiem dla nas lokatowców ciekawy na dziś jest tylko BOŚ. Wygląda jednak na to, że to tylko kwestia czasu by oferta została rozszerzona, gdy dołączą też inne banki tak by można było w czym wybierać.

Ciąg dalszy: Podnoszenie stawek lokat w praktyce czyli ybanking od środka

26 komentarzy:

 1. Już ta nazwa jest dziwaczna. Ybanking? Co to ma być? Śmierdzi na kilometr. Dla mnie drugi Amber Gold. Nachapią się na linkach afiliacyjnych może coś komuś zapłacą ale co będzie dalej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, Sami musimy wydać pieniądze na pozyskanie klientów, więc na linkach afiliacyjnych może zarobimy tyle ile wydamy. Nasz biznes ma sens tylko wtedy, gdy klienci do nas będą wracać i tylko wtedy gdy będzie ich naprawdę dużo. Brak rzetelnych wypłat premii przekreślałby te plany.

   Pozdrawiam, Paweł Turczynowicz Yfin S.A.

   Usuń
 2. Taka firma, że jak napisałem do nich na maila to otrzymałem odbicie "skrzynka nie istnieje". A to mail na który trzeba oświadczyć jaką i na ile lokatę założyłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, Ybanking wystartował w tę niedzielę. Wcześniej mogły się zdarzyć błędy 'w trakcie budowy'. Teraz już wszystko działa. Zapraszamy do skorzystania. Pozdrawiam, Paweł Turczynowicz Yfin S.A.

   Usuń
 3. Oo, widzę że nie tylko banki obserwują bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 4. jeżeli w tym ybankingu będą tylko wabiki dla nowych klientów to nie wróżę im świetlanej przyszłości. Czytelnicy tego i podobnych blogów już wszystkie wabiki mają dawno za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Są nie tylko wabiki. Można skorzystać z oferty np. BOŚ na 12 miesięcy. Oprocentowanie bazowe "nie powala", ale już z premią Ybanking można osiągnąć 4%. Budowanie sieci połączeń, która pozwoli na taką premię zajmie trochę czasu, ale gdy już będzie zbudowana, to premie będą osiągane na stałe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki jest sens brania kredytu i zakładania lokaty jednocześnie? No chyba, że to hipoteczny jakiś, ale zwykły kredyt i lokata?

  OdpowiedzUsuń
 7. W Ybanking chodzi o połączenie między użytkownikami i o łączenie kredytów i lokat różnych osób. Wystarczy znać kogoś przez facebooka, kto korzysta lub zacznie korzystać z Ybanking. Można też zaprosić znajomych i przyspieszyć osiąganie wysokich premii.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do Paweł Turczynowicz, Yfin S.A.
  dobrze,że pisze pan szczerze i ,mam wrażenie,uczciwie. Ja wchodzę w ten biznes.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy są jakieś gwarancje na wpłacone środki?

  OdpowiedzUsuń
 10. Lokata jest zakładana w banku. Ybanking jest tylko platformą sprzedażową, nie dotykamy pieniędzy klientów. Jedyne co robimy to wypłacamy premie.

  OdpowiedzUsuń
 11. JJJ
  Trochę nie w temacie
  Dzisiaj dostałem propozycje na spotkanie z doradcą Getin Banku odnośnie lokaty 4% na 12 miesięcy (oferta niedostępna w internecie), czy ktoś wie o co chodzi ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. było tu już dziesiątki razy, grilowanie i wciskanie "produktu" . O lokacie na taki procent możesz tylko pomarzyć. Jeżeli masz blisko i trochę czasu to sprawdź, i podziel się z nami ta rewelacją :) Pamiętaj na wytrenowanych klonowych wciskaczy musisz być odporny! :)

   Usuń
  2. JJJ
   I tak zrobię , chociaż wizytę mam dopiero za tydzień, a w rozmowie telefonicznej zastrzegałem że nie chce żadnych struktur itp. Pani mnie zapewniała że to czysta lokata , zobaczymy :)

   Usuń
 12. Czy dobrze rozumem - dzisiaj zakładając lokatę przez Ybankig W boś otrzymuję 2,8% na 6M od banku. Od YB otrzymuję premię )0,1% czyli mam pewną lokatę na 2,9%na 6M.
  Jeżeli znajdą się chętni na kredyt w BOŚ to od YB otrzymam premię + 1,5% do 2,9 gwarantowanych przez BOŚ ?
  Nie łapię jednej rzeczy - czy ja muszę naganiać klientów na kredyty, czy wystarczy, że założę lokatę poprzez YB ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, premia za zakup jest gwarantowana.
   Natomiast premia za połączenie nie wymaga żeby kredyt był w tym samym banku. Nie musi być też kupowany w tym samym czasie. Najlepiej skorzystać z facebook'a i np. napisać na swoim profilu 'Korzystam z Ybanking, warto sprawdzić'. Na pewno ktoś ze znajomych z potrzebami kredytowymi się znajdzie i obie osoby zyskają.

   Do tego czasu są premie za zakup i nic się nie traci.

   Tak wysokie korzyści są możliwe, bo Ybanking polega na zwrocie klientom zaoszczędzonych kosztów sprzedaży. Gdybyśmy my mieli wydać te pieniądze na poszukiwanie połączeń, to nie byłoby co zwracać.

   Usuń
 13. Ciekawa sprawa. P. Paweł w rozmowie one to one na portalu wydaje się być całkiem dobrze zorientowany w produkcie, który oferuje. Jak na razie dla mnie jest jeden szkopuł, przy zarabianiu jedynie na premiach 0,1-0,2% oferowane produkty oszczędnościowe na ten moment nie przebijają ostatnich promocji bankowych (vide np. Toyota). Opłacalne według mnie byłoby angażowanie się w przypadku znalezienia kogoś, kto wziąłby kredyt przez platformę. Inaczej, na razie nie ma to większego sensu. Można samemu "wykręcić" lepszy wynik.

  OdpowiedzUsuń
 14. Według KRS: Turczynowicz Paweł to Prezes Zarządu dziwne że Prezes Zarządu wypowiada się na forum, wygląda mi to na firmę jedno osobową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze motto to 'zmieńmy zasady gry w bankowości'.
   Zasady, w których za prezesa wypowiada się sekretarka asystentki dyrektora, a prezes siedzi w marmurach, za które płacą klienci.

   Tak, jestem prezesem. Ybanking proponuje wybór:
   1) To wstyd dla firmy, przecież prezes powinien siedzieć w marmurowej wieży, a my klienci powinniśmy się na to zrzucać.
   2) Banki są dla nas, a nie my dla banków. Każdy 'marmurowy' prezes to koszt dla nas. Jeżeli prezes chce rozmawiać z klientami tym lepiej.

   Zachęcam do wyboru nr 2.

   Usuń
 15. Jako ciekawostkę dla dywersyfikacji portfela podam:
  Industrial and Commercial Bank of China Limited
  3% na rok w juanach(CNY)
  http://warsaw.icbc.com.cn/ICBC/%E6%B5%B7%E5%A4%96%E5%88%86%E8%A1%8C/%E5%8D%8E%E6%B2%99%E7%BD%91%E7%AB%99/pl/Produktyiuslugi/Bankowoscdetaliczna/Depozyt/
  Placówka:
  http://www.icbc.com.cn/ICBC/%E6%B5%B7%E5%A4%96%E5%88%86%E8%A1%8C/%E5%8D%8E%E6%B2%99%E7%BD%91%E7%AB%99/en/CustomerService/ContactInformation/

  OdpowiedzUsuń
 16. Chciałem zwrócić uwagę na jedną sprawę, mianowicie w przypadku założenia lokaty via platforma powyżej 25 000 zł powinno się przesłać potwierdzenie założenia lokaty do Yfin S.A.otrzymane z banku. Potwierdzenie to zawiera wszystkie dane osobowe potrzebne np. do wyłudzenia kredytu. Ponadto jest to gromadzenie danych osobowych tworzących zbiór który powinien być zgłoszony do Głównego Inspektora Ochrony danych Osobowych a administrator danych powinien poinformować o celu ich przetwarzania. I jeszcze dodatkowo są określone w przepisach zasady i środki które zabezpieczają ochronę tych danych. Czy można mieć pewność że firma nie użyje tych danych w niecnych celach? I czy dane będą dostatecznie chronione?

  OdpowiedzUsuń
 17. O. I nie ma prezesa :(

  OdpowiedzUsuń
 18. Dzień dobry, jestem, tylko nie śledzę wątków poza aktualnymi.
  Zbiór danych jest zgłoszony do GIODO. Klienci, którzy się rejestrują wyrażają zgodę na przetwarzanie danych przez Yfin S.A.
  Dane są chronione, serwis szyfrowany i wypełniamy wymogi GIODO w zakresie wysokiego poziomu zabezpieczeń.
  Jesteśmy zarejestrowaną spółką akcyjną. Jeżeli ktoś jest zainteresowany skorzystaniem z Ybanking, ale podejrzliwy, to dosyć łatwo może mnie znaleźć jako Prezesa, zobaczyć moją ścieżkę zawodową i samemu ocenić jak bardzo jest prawdopodobne, że Ybanking powstał żebyśmy wyłudzali kredyty.

  Choć oczywiście rozumiem, że finanse wymagają zaufania i na zaufanie trzeba zapracować. Na zaufanie niektórych klientów bardziej niż innych. Zapraszamy serdecznie za kilka miesięcy, gdy już mniej podejrzliwi klienci przekonają się, że premie wypłacamy, dane są bezpieczne i nic nie wyłudzamy.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. a jak pan prezes wytłumaczy że przy 30000 kredytu jest 50 zł premi i przy 30000 lokaty też jest 50 zł premi bo nie rozumiem

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzień dobry,
  Przepraszam, nie zauważyłem pytania. To jest premia za połączenie się osoby z kredytem i osoby z depozytem. To jest suma prowizji kredytowej i depozytowej otrzymanych od banku podzielona po równo na obie osoby.

  Ybanking to sieć społecznościowa dla znajomych, którzy chcą razem korzystać z banków. Dlatego premie są równe, niezależnie od tego kto kogo zaprosił i kto z jakiego produktu korzysta.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...