środa, 30 marca 2016

Lokata od zająca zaraz ucieknie bo na 3% czyli powrót Idea bank


Robota nie zając, nie ucieknie. To przysłowie zna każdy, bo też każdy lubi leniuchować i czasami ma ochotę odłożyć na później to co jest do zrobienia. Czy zrobimy ją dziś czy jutro, w większości przypadków nie ma to znaczenia.

Inaczej jest w przypadku okazyjnych lokat. Jeśli bank nie mówi wprost do kiedy ważna jest oferta, lokata może zniknąć w dowolnym momencie, jak zając. A taka pojawiła się właśnie w... Idea bank.

Wydawało się, że już nie ma szans na trójki i możemy liczyć tylko na dwójkę z hakiem i to przy polowaniu na taką okazję. A tymczasem po świętach pojawiła się spóźniona lokata od zająca na nie takie znowu stare dobre 3%:)
I to taka jaką lubimy: bez warunków, bez haków, bez kruczków i innych takich. Po prostu klasyk na którym nie ma ograniczeń kwotowych typu wabik. Ani podrasowany wabik jaki coraz częściej oferują inne banki.

Jedyny mankament to fakt, że trwa tylko miesiąc, zadziała więc bardziej na zasadzie ulepszonego konta oszczędnościowego. W końcu na koncie można zwykle raz w miesiącu dokonać darmowego przelewu.

Idea bank przez długi czas nie oferowała nic ciekawego w swoim prywatnym rankingu lokat. Takie depozyty jak Niezwykła ósemka, nic niezwykłego w sobie nie ma i podobnie jak Girls, girls, girls nie załapuje się nawet do rankingu lokat drugiej kategorii.

Przeglądając dzisiejszą ofertę niebieskich, wyróżnić można jeszcze tylko lokatę: wiosenny zysk. Bo tylko ona załapuje się jeszcze nieco powyżej tegorocznego minimum dla lokat oferując 2,85%.Mniej niż daje zajączek, ale za to dwa razy dłużej. Trudno zgadnąć dlaczego niby to zając ma trwać miesiąc, zaś wiosna dwa, ale trudno przywiązywać wagę do nazw. To i tak tylko gra pozorów. Liczy się stawka i brak ograniczeń kwotowych. 

Dziwny to fakt, że lokata od zająca pojawia się już po świętach wielkanocnych. Idea bank przyzwyczaiła nas jednak do nagłych akcji z atrakcyjnym oprocentowaniem. Szkoda tylko, że dotyczą one raczej próby ratowania odpływu gotówki z kończących się lokat, bowiem kończą się lokaty andrzejkowe...

Warto tutaj znów przestrzec nowe osoby, które nigdy nie były klientem Idea banku by najpierw wybrały lokatę wabik. Lokata Happy na 4,00% do kwoty 10.000 zł to co prawda jednorazówka, ale jak wyciskać, to na maksa.

Tutaj założysz lokatę happy na 4,00%, jeśli jesteś nowy

26 komentarzy:

 1. Trochę krótko ten 1M.
  Warto skorzystać z Ybanking i lokaty na 6M w BOŚ - dają w sumie 2,9%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę prześmieszne jest promowanie lokat z oprocentowaniem nominalnym 0,2%. Potem ludzie na prawdę myślą, że lokują środki na 3%. Nie wiem czy wiecie ale jedynym powodem dla którego dziś szukacie lokat na 2,8%-3% jest to, że głupio postępujecie wciąż rolując lokaty na 3mc. Jak nie liczyć przez ostatnie 20 lata ZAWSZE opłacało się najbardziej lokować na 12-24mc i dalej tak będzie. Do dziś mam lokat na 4%. Dlaczego ? Bo lokowałem na 2 lata zamiast łasić się na 4,1% na 3mc. Obudźcie się bo to nie jest "szukanie okazji" tylko nieumiejętne lokowanie środków ze szkodą dla siebie...

   Usuń
  2. Nie każdy jest tak stary, bogaty i ma tak pewną pracę, zarobki i ustabilizowane życie aby unieruchamiać oszczędności na rok czy dwa.

   Usuń
 2. Witam.
  A jak jest z tą likwidacją lokat? Nadal telefonicznie? Dyktuje się numer konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dniu zakończenia możesz sam lokatę zerwać i po problemie - nie trzeba chodzić/dzwonić.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  2. Zerwanie lokaty w IdeaBanku zgodnie z zapisami w regulaminie skutkuje zwrotem kasy NASTEPNEGO dnia roboczego po zerwaniu - przeczytajcie zapisy regulaminu.

   Usuń
  3. mylicie zerwanie lokaty, ze zmianą na nieodnawialną. Zrywa się z poziomu panelu WWW, zmienia na nieodnawialną w oddziale lub telefonując do konsultanta. Jedna bardzo ważna rzecz, zauważcie, że IDEA jak zwykle cwanie to rozegrała, lokaty kończą się przed długim weekendem, albo w trakcie, na szczęście swoją założyłem wczoraj i dziś jest już aktywna, kończy się 30,04 wiec mam jeszcze jeden dzień "zapasu", aby rozdysponować kasę. Jednak i tak będę musiał dzwonić i zmienić, by w dzień zapadalności kasa już sama przeszła na odpowiedni procent to innego banku, uniknę wtedy jednodniowego poślizgu.

   Usuń
  4. Cyt:"Zerwanie lokaty w IdeaBanku zgodnie z zapisami w regulaminie skutkuje zwrotem kasy NASTEPNEGO dnia roboczego po zerwaniu - przeczytajcie zapisy regulaminu"
   Regulamin stanowi też, że każdy przelew elixir, zostanie wykonany najpóźniej drugiego dnia roboczego. Piszesz o regulaminie, czy sam doświadczyłeś tego. Każde zerwanie lokaty i zaksięgowanie na koncie Idealnym w Idea bank trwało nie więcej, jak kilkanaście minut.

   Usuń
 3. Odnowienie na poziomie oprocentowania lokaty standardowej 3 miesięcznej. Likwidacja telefonicznie albo w oddziale. Jaja sobie robią z klienta. Powinni jeszcze wprowadzić lokaty dzienne odnawiające się na poziomie oprocentowania lokaty standardowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Macie konto chyba w jakims innym IB. Ja zrywam lokaty normalnie w bankowosci internetowej,teraz mozna jeszcze dodatkowo w aplikacji mobilnej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrywać każdy może, ale nie da się zmienić na nieodnawialną, co dla niektórych jest problemem, dla mnie żadnym, bo zrywam w dniu zapadalności, a pieniądze są na koncie w kilka chwil.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 5. Kiedyś szło ustawić w bankowości internetowej na nieodnawialną. Niestety zabrali ta funkcję. Teraz aby nie wydzwaniać do nich,najlepiej poczekać aż się skończy i na drugi dzień samemu zerwać w momencie gdy odnowi się na standardowy %. Jeden dzień nikogo nie zbawi chyba.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego na drugi dzień. Ja zrywam pierwszego dnia, tego samego dnia, tak jak by to robił bank, tylko z kilkugodzinnym opóźnieniem. W banku przy opcji nieodnawialnej środki wracają już o godz.0.01 w nocy dnia zapadalności. Ja zrywam rano o godz. ok. 6:60.

   Usuń
  2. Kiedyś na infolinii konsultantka Idei powiedziała mi, że w Cloud 5 dni przed końcem lokaty odnawialnej można nacisnąć "zerwij" i otrzymuje się 2 opcje do wyboru; zerwanie lokaty bądź przedłużenie. Czy ktoś to już próbował? Myślę, że akurat teraz jest okazja to sprawdzić-jeśli komuś kończy się tych dniach lokata. Ja niestety nie mam takowych w portfelu.

   Usuń
 6. W starym systemie IB dalej mozna zmieniac te lokaty na nieodnawialne, wycieli te opcje tylko dla nowego systemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas migracji do nowego systemu usuwaja nieodnawialnosc lokat - sprawdzcie jesli zostaliscie przeniesieni, abyscie sie nie zdziwili za pozno.

   Usuń
  2. U mnie po migracji ze starego systemu, nic nie zmienili. Lokata jak była nieodnawialna jest dalej nieodnawialna.

   Usuń
 7. Ta oferta 3% z Idei to jest tylko dla nowych Klientów, bowiem ja wypełniałem wniosek już ze dwa razy, moja kobieta też i... nic nie przyszło na e-maila :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeżeli jesteś starym klientem to zakładasz już logując się do swojego panelu i tam masz wszystko.

   Usuń
 8. Idea sprytnie wymysliła termin zakładania tej lokaty. Jak założycie ją dzisaj albo jutro to odnowi się ostatniego dnia kwietnia czyli 30 w sobotę, więc zajączek poleży sobie za darmo 4 dni do 4 maja wtedy z 3% zrobi się 2,60% Dziękuje za takie okazje i promocje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czemu nie do 2 maja?

   Usuń
  2. Wypelniajac wniosek dzisiaj, masz 5 dni na wplate, wplacisz dopiero 4 kwietnia a koniec wypadnie 4 maja w dzien roboczy, trzeba zawsze sprawdzac kalendarz :)

   Usuń
  3. odnowi się (zostanie przelana po zmianie na nieodnawialną) w poniedziałek 2 maja - to w Polsce normalny dzień roboczy.

   Usuń
  4. Jedyne rozsądne rozwiązanie to założenie lokaty dopiero 4 kwietnia, a swoją drogą IB moim zdaniem nieprzypadkowo wybrał taki termin, na pewno dużo osób trochę straci na tym, a bank darmowo przez dzień dwa trzy a w najlepszym przypadku oczywiście dla banku przez 4 dni będzie miał kasę

   Usuń
 9. w idea macie 2 przelewy natychmiastowe za free

  OdpowiedzUsuń
 10. Zając już uciekł, lokata wiosenna też:(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...