poniedziałek, 7 marca 2016

350 zł za założenie 1 konta z bonusem w Credit Agricole


Piątkowy artykuł dotyczący lokat niewidocznych dla każdego był w pewnym sensie papierkiem lakmusowym. Potwierdza w zasadzie fakt, że era ciekawych lokat dobiegła końca i w zasadzie nie ma sensu dokonywać przeglądu ofert.

Pozostaje zatem przegląd promocji kont, które zwykle z początkiem miesiąca masowo pojawiają się na rynku. A marzec faktycznie przynosi ciekawy wysyp ofert: najciekawsze to Millennium z grubo ponad 1000 zł bonusem za aktywność oraz mBank z 500 zł.

Przy tych kolosach 350 zł jakie zaoferował Credit Agricole wygląda nader skromnie. Zostawiłem to jednak na koniec, gdyż bank to dość problematyczny. Pytacie jednak w mailach o tę ofertę, w końcu millennium czy mBank większość z nas ma, zaś Agricol raczej nie.

Nie jest trudno zgarnąć całą premię

Konto w Agricolu miałem raz i przyznam, że zraziłem się. Owszem oferta z 400% cashback była fajna, ale zakładanie tutaj konta to istna droga przez mękę. To co w innych bankach jest banalne, tutaj urosło do rangi wyczynu. Być może się to jednak zmieniło.

Cóż dla łatwo zdobycznej kasy warto się poświęcić. Czy zatem w CA jest łatwo o 350 zł? Zapisy na tę promocję potrwają do 31 maja 2016, a my już dziś sprawdzimy kto może się zapisać. 

CA jakoś nie jest skłonny do zmian. Odkąd pamiętam, czas karencji wynosi tutaj zawsze zaledwie 90 dni, co wygląda dobrze na tle innych banków. Czyli brać udział mogą osoby, które nie miały tutaj konta od grudnia ubiegłego roku.

UWAGA: 
Oferta nie jest dla każdego. Dotyczy tylko konta o nazwie 1 Konto, które przeznaczone jest dla osób do 27 roku życia. Nazwa Pierwsze Konto oznacza zapewne pobożne życzenie, by było to pierwsze konto w tym banku, po którym zmienimy je na inne.


50 zł na start
Początek jest bardzo miły. Za zwykły przelew na 500 zł bank daje bonus w wysokości 50 zł, czyli praktycznie za darmo. Jak za dawnych dobrych czasów Getin, który też przelew premiował banknotem z Kazimierzem III Wielkim.300 zł za zaokrąglone płatności kartą
Pozostałe 300 zł można zdobyć płacąc kartą. I znów mamy tutaj dobrze znane i co więcej prawdziwe zaokrąglanie w górę. Choć są 3 możliwości do wyboru, jak zwykle warto wybrać opcję zaokrąglenia do 5 zł, co daje nam największy zysk. 

Zaokrąglenie będzie przelewane znów na konto oszczędnościowe, co pozwala od razu zauważyć ile zarobiliśmy w danym miesiącu. Drugie tyle doda bank:) Innymi słowy jak zapłacimy za zakupy 5.01 zł, to bank zaokrągli to do 10 zł czyli o 4,99 zł w górę i tyle dostaniemy w bonusie:)


W ten sposób jednak w miesiącu można zgarnąć tylko 20 zł, więc bonus jest bardzo łatwy do zgarnięcia. Wystarczy bowiem 5 zoptymalizowanych płatności by zgarnąć cały możliwy bonus. Można tak robić przez 15 miesięcy. W sumie więc do zdobycia jest 300 zł.

Uwaga: łatwość zdobycia premii rodzi pokusę pójścia po najmniejszej linii oporu. Wystarczyłoby bowiem 5 razy kupić zakupy za 1 zł. Za każdą płatność bank zaokrągli nam w górę o 4 zł i taki dostaniemy bonus z banku. W efekcie za wydane 5 zł dostajemy 20 zł bonusu. 

Nie ma tak. W takim przypadku nie dostaniemy nic, bowiem bank wymaga, by kartą wydać minimum 100 zł miesięcznie. Nie ma więc już tutaj 400% cashback, ale i tak nie jest źle, bo wymagana kwota nie jest zbyt wygórowana. Realny cashback to dziś 20%.


Szczegóły wymagań na zdobycie 300 zł
Ale aby dostać w każdym miesiącu kasę, trzeba dodatkowo dokonywać co miesiąc przelewu na 500 zł. Trzeci warunek spełnia się w zasadzie sam z siebie.

Podsumowując zdobyć cały bonus na 350 zł jest tutaj łatwo. Jest to jednak konto tylko dla młodych osób i trzeba się uzbroić w cierpliwość na początku. Warto też pamiętać, że miesiąc w CA nie pokrywa się z kalendarzowym, lecz zaczyna się od momentu startu.


Regulamin 1 Konta z bonusem w Credit Agricole

5 komentarzy:

 1. Mała uwaga - nie jest logicznie poprawne stwierdzenie "najmniejszej linii oporu" - ponieważ nie ma najmniejszej linii. Powinno być - "linia najmniejszego oporu".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, ale "większa połowa" ludzi tego nie wie.

   Usuń
 2. Dzięki Polcan za info o tej ofercie :-)

  Jedno standardowe pytanie - czy przelew na 500zł musi być przelewem wynagrodzenia czy też może być wykonany z konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
 3. CA szykuje coś od 14.03, więc ja się wstrzymuję z założeniem konta.
  Hasło "Czy chcesz mieć pensję jak prezydent?" wisi na ich stronie głównej i na plakatach na mieście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Eee za stary jestem już i moja żona, nie łapię się na te 27 lat.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...