środa, 28 czerwca 2017

3% na koncie oszczędnościowym w T-mobile oraz 5% cashback + 250 zł do fru.pl


Rośnie temperatura nie tylko za oknem, ale także w bankach. Lubiane przez nas 3% wraca bowiem powoli do łask. Niedawno pisałem o możliwości założenia lokaty na 3% w Deutsche banku, gdzie dodatkowo można mieć 2,55% na koncie oszczędnościowym.

Teraz 3% pokazało się na koncie oszczędnościowym w T-mobile, a to dziś bardzo atrakcyjna stawka. Niestety nie jest to oferta dla każdego, przyjrzymy zatem kto może mieć stare dobre 3% także poza Deutsche.

W promocji może brać udział tylko osoba, która nie miała konta osobistego w T-mobile w od 1 kwietnia 2017. Karencja jest więc bardzo krótka, a do zgarnięcia jest przecież bardzo atrakcyjny cashback w wysokości 5%.

Bank wymaga aby przed założeniem konta oszczędnościowego założyć ror. Do wyboru są tutaj dwa konta osobiste, oba dające wymierne korzyści. Do wyboru mamy:

Wymagane wydanie kartą 500 zł

1. Konto Premium - 300 zł rocznie
Sam posiadam konto Premium i za wydanie 500 zł otrzymuję co miesiąc 25 zł. Ale uwaga, do otrzymania premii od maja wymagana jest płatność kartą kredytową (lub inne mniej ciekawe opcje). Z tego też powodu składając wniosek o kartę można sobie podarować kartę debetową i zastąpić ją kredytową.

Tutaj założysz konto Premium w T-mobile dla 3% na KO oraz 5% cashback

Na szczęście nie jest to żaden problem, bowiem dla kredytówek zakładanych do końca listopada otrzymujemy całkowicie darmową kartę.  Mało tego, na dzięki kredytówce można dodatkowo zdobyć 250 zł do fly.pl, jeśli złożymy wniosek do piątku o czym pisałem w ubiegły czwartek.

Wymagane wydanie kartą 200 zł

2. Konto Freemium - 180 zł rocznie
Jeśli ktoś nie wydaje miesięcznie 500 zł, a tyle jest wymagane w przypadku konta Premium, może skorzystać z konta Freemium, gdzie do wypłaty premii wymagane jest wydanie tylko 200 zł. Początkowo posiadałem to właśnie konto, ale odkąd się dowiedziałem że można używać kredytówki zmieniłem je na Premium.


Oba konta różni tylko wymagania kwotowe. Przy czym warto podkreślić, że w przypadku Freemium można liczyć na max 15 zł miesięcznie czyli 180 zł rocznie. Warto jednak pamiętać, że owe 15 zł można zdobyć wydając kartą 300 zł. Także i w przypadku tego konta wymagane jest płacenie kartą kredytową (lub skorzystać z innej opcji).

3% do kwoty 50.000 zł :)

3. 3% na koncie oszczędnościowym
Istotną nowością jest oferowanie 3% na koncie dla osób, które nie posiadały tutaj konta bardzo niedawna, bo od 1 kwietnia 2017. Stawka będzie tutaj obowiązywać podobnie jak w Millennium, a więc przez 92 dni

Według regulaminu, dostępnego na końcu artykułu, oprocentowanie 3% będzie obowiązywać od dnia następującego po otwarciu KO. Czas na założenie konta macie stosunkowo długo bowiem do końca wakacji czyli 31 sierpnia 2017.

jak widać w powyższej tabeli oprocentowaniem 4% objęte jest 50.000 zł czyli połowę tego co w Deutsche bank. Nadwyżka pracować będzie wg stawki WIBID + 0,4pp (czyli 1,06% na dziś). Warto więc nadwyżkę trzymać gdzie indziej.4. 250 zł do fly.pl za darmową kartę
Na koniec warto wspomnieć o karcie kredytowej Mastercard Travel, którą warto sobie wyrobić do konta osobistego zamiast debetowej. Wszystkie transakcje zaksięgowane na tej karcie są uznawane dla 5% cashback. A skoro jest to kredytówka nie trzeba dbać by środki były na koncie, wystarczy pilnować terminów spłat:)

Link do karty kredytowej z 5% cashback oraz 250 zł do fly.pl w T-mobile

Jak widać świetnej ofercie następcy zamykanego WBK czyli Deutsche bank wyrasta silna konkurencja. Jak dla mnie obie oferty są na tyle atrakcyjne, że warto korzystać z obu.

1. Tabela oprocentowania przedstawiająca 3% w T-mobile
2. Promocja zwrot za zakupy - 5% dla klientów T-mobile

11 komentarzy:

 1. Jak to od maja moneyback tylko od płatności kartą kredytową?? Przecież pierwsze 6 mcy można płacić debetową i także mieć zwrot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wyjaśniam. Od maja T-mobile wprowadził zmiany, które szczegółowo omówiłem tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/02/zmiany-w-t-mobile-dla-5-cashback-czyli.html

   Owszem przez pierwsze 6 miesięcy można mieć zwrot z debetówki dotyczy to jednak tylko nowych klientów. Ja zaś zwracam uwagę, że karta kredytowa daje to samo bez ograniczenia czasowego.
   5% cashback jest tu już od kilku lat i na razie nic nie wskazuje na to, by się to zmieniło. Z kredytówką nie musisz się martwić kiedy jest koniec, ani dbać o środki na koncie.

   Usuń
 2. Z regulaminu: " promocji
  może wziąć udział Klient, który w terminie od 1 kwietnia 2017 r. do dnia 18 czerwca 2017 r. nie posiadał umowy o rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy w T-Mobile Usługi
  Bankowe". Jak rozumieć ten zapis? Jeśli otworzyłem rachunek w marcu 2017 to nie mogę wziąć udziału w promocji - w podanym okresie miałem umowę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie. Zapis oznacza, że gdybyś zdążył zamknąć konto w T-mobile przed 1 kwietnia 2017, to teraz mógłbyś wrócić po 3%.
   Druga część czyli do dnia 18 czerwca 2017 oznacza, że nie mogą wziąć udziału osoby, które już zawnioskowały o konto w terminie.
   W skrócie zapis ten oznacza: jeśli zamknąłeś konto przed 1 kwietnia i nie otworzyłeś go znów do 18 czerwca to możesz zrobić to teraz by dostać 3%.

   Usuń
 3. Jak najlepiej zrobić najpierw zawnioskować o kartę kredytową, a później o konto? Czy może na odwrót?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym przypadku to nie ma znaczenia. Chociaż w przypadku karty kredytowej będziesz musiał przejść weryfikację zdolności kredytowej. Z tego co pamiętam limit w wysokości 2.500 zł przyspiesza wydanie karty. Na taki właśnie limit się ostatecznie zdecydowałem.

   Usuń
 4. Jeśli otworzę konto w połowie lipca to warunki zwrotu oraz warunki darmowego konta muszę spełniać już w lipcu czy dopiero w sierpniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszym pełnym miesiącu kalendarzowym, czyli w Twoim przypadku w sierpniu.

   Usuń
 5. Witam
  Polcan - mam pytanie. Posiadam od dłuższego czasu konto T-mobile freemium. Bodajże w czerwcu zrezygnowałem z debetówki i od lipca korzystam z karty kredytowej założonej po rezygnacji z debetówki. Czy za transakcje za lipiec z kredytówki nie powinienem dostać 5% cashbacku?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinieneś. Ja dostaję co miesiąc choć od dawna już nie posiadam debetówki.

   Usuń
 6. przeanalizowałem właśnie wydatki kartą za lipiec i chyba jednego warunku nie spełniłem: "pod warunkiem, że Klient będzie miał w danym mi
  esiącu rozliczone
  Transakcje na kwotę minimum 200 zł. "
  Podejrzewam, że do zwrotu za lipiec nie będą się zaliczać transakcje wykonane w lipcu, a zaksięgowane już w sierpniu? to by wszystko wyjaśniało :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...