poniedziałek, 5 czerwca 2017

3% na lokacie powitalnej w Deutsche bank z dbNet Premium


O dziwo lokaty ze stawką 2,50% wciąż nie znikają ze strony Idea bank, mimo iż są tam już od dłuższego czasu. Ba, inny bank zaoferował znacznie więcej, bo stare dobre 3% nie jest więc tak źle z depozytami jak było do niedawna.

Depozyt na 3% ma bardzo wymowną nazwę lokata Powitalna, jest więc adresowana do nowych klientów. To raczej nie powinno jednak nikogo dziwić, bo trójka z przodu jest praktycznie zawsze tylko dla nowych.


Parametry są dość nietypowe jak na lokatę wabika. Wabiki zwykle trwają bardzo krótko, maksymalnie do 3 miesięcy i są na niską kwotę. W Deutsche bank jest nieco inaczej, bo powitanie nie będzie wcale krótkie - lokata trwa okrągły rok, a kwota maksymalna to 100.000 zł.

Ponieważ parametry są dość skomplikowane, zebrałem je niżej:
Czas: 12 miesięcy
Kwota maksymalna: 100.000 zł
Kwota minimalna: 20.000 zł
Ilość lokat: 5 sztuk
Wymagane konto: dbNet Premium
Termin założenia: do 30 dni od założenia konta dbNet Premium
Miejsce założenia: w oddziale banku

Jak widać po założenie trzeba się niestety udać do placówki. Z drugiej strony zaletą lokaty jest fakt, że mamy aż 30 dni na założenie maksymalnie 5 lokat po 20k. Więcej jeśli komuś kończą się lokaty w perspektywie następnego miesiąca, może sobie założyć je w terminie późniejszym.

Tutaj założysz lokatę na 3% na koncie w dbNet Premium

Innymi słowy można sobie założyć lokatę na 20k na początek, jeśli pozostałe środki mamy poblokowane na lokacie czy koncie oszczędnościowym. Może przecież być taka sytuacja, że już zużyliśmy darmowy, jedyny przelew wewnętrzny, warto więc poczekać na nowy miesiąc i wypłacić kasę na lokatę za darmo w kolejnym miesiącu.

Pozostaje nam pytanie czym jest owe tajemnnicze konto. Znamy doskonale klasyczne dbNet, tutaj mamy zaś dopisek Premium, które sugeruje, że konto jest dla klientów z wyższej półki. Z automatu takie konto będzie mieć wyższe wymagania. Pytanie czy do zaakceptowania.

Dla zainteresowanych na końcu zamieściłem regulamin nowego konta. Dużym plusem konta jest fakt, że jest ono oprocentowane. Niewiele bo 1,30% ale to dużo jak na konto osobiste, które zwykle są nieoprocentowane i w efekcie środki jakie tam trzymamy marnują się tworząc korzystny dla banksterów osad.

Powyższy plus konta może być jednak nieciekawy, jeśli konto zakładamy tylko dla lokaty na 3%. Wtedy bardziej interesują nas warunki darmowości konta, lub co trzeba zrobić by to konto było darmowe.

Tutaj jest dobrze i źle:
 • Dobre jest to, że do 31 grudnia 2017 konto jest darmowe:)
 • Złe jest to, że od 1 stycznia 2018 konto będzie kosztować 20 zł
Czyli w tym roku nie musimy się o nic martwić, w przyszłym dojdzie nam zmartwień, ale na szczęście są one do zaakceptowania.

Bank zwolni nas z opłaty 20 zł, jeśli:
 • wyrazimy zgody marketingowe - stara zagrywka
 • będziemy przelewać co miesiąc 5000 zł
 • utrzymamy na lokacie/inwestycjach minimum 50.000 zł
Jak widać wymagania nie są wcale wygórowane jak na konto Premium. 5000 przelać nietrudno, do tego wystarczy połowa środków z lokaty, jeśli ktoś zatankuje tu na maksa. Ba, bank dodaje konto oszczędnościowe ze stawką 2,55% więc prawdopodobnie wystarczy posiadanie środków po roku na KO:)


Pod warunkiem oczywiście, że po roku dalej będzie tam taka atrakcyjna stawka. Rok to w finansach strasznie długi szmat czasu i dużo się tutaj może zmienić. A wszystko wskazuje na to, że na lepsze:)

Regulamin promocji dbNet Premium

12 komentarzy:

 1. Ta lokata trwa już od kwietnia, więc dużo spóźniony jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od 1 stycznia 2017, nie trzeba spełniać obu warunków, wystarczy jeden z dwóch: wpływy min 5000zł miesięcznie, ALBO mieć na depozytach 50000zł, czyli jest jeszcze łatwiej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałem że Dojcze chcą się wynieść z PL, i sprzedają swój oddział.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawia mnie jak DB interpretuje "Nowy klient" w tym przypadku - dotyczy Lokaty Powitalnej. Zwykle banki podają definicję nowego klienta w regulaminach; np. taki z roczną karencją lub taki, który nigdy nie był klientem danego banku itd. W regulaminie konta dbNET Premium jest zapis, że Uczestnik Promocji nie posiada konta w DB i to wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wg rozdziału lll, punkt 4 regulaminu po założeniu lokat można zrezygnować z rachunku, a lokaty zostają? Tak to zrozumiałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oferta zbyt rewelacyjna. Gdzie są kruczki???

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie w temacie, ale mam do Was pytanie? 12 czerwca kończy mi się lokata w Nest Banku. Kiedy będę miał kasę na koncie - jeśli mam wybrany do zwrotu nr rachunku ROR w ich banku? Tego samego dnia rano, czy jak? Wie to może ktoś z Was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. klasycznie zawsze przelewy idą sesjami pierwsza wych. z nesta 8,00, nie wiem do jakiego banku wiec nie odpowiem o której on ma przychodzące.
   Wracając do tematu, przyłączam się do pytania, gdzie kruczki. Coś za słodko to wszystko wygląda...

   Usuń
  2. Nie testowałem tego w praktyce. Jeśli miałbym skorzystać, chciałbym wykorzystać całą dostępną kwotę czyli 100k, a takową będę miał dostępną dopiero pod koniec lipca.
   Z mniejszą kwotą nie warto wchodzić, bo jak każdy wabik to jednorazowy prezent z banku, więc warto wycisnąć jak najwięcej.

   Być może ktoś jednak z tego skorzystał. Podobno oferta jest od dawna, jak napisał pierwszy anonimowy, chociaż tak naprawdę konto Premium jest od niedawna w ofercie. Jak czytamy w regulaminie obowiązuje od 22 maja, a często regulamin jest pisany nieco wcześniej aniżeli oferta wchodzi w życie.

   Usuń
 8. Może jakieś kruczki w regulaminie samego konta dbNet Premium, może chęć dokapitalizowania przed ewentualną sprzedażą ( http://subiektywnieofinansach.pl/deutsche-bank-na-sprzedaz-to-oznaczaloby-duze-zmiany/ ). Może mają po prostu prikaz max. zgrilowania, więc stąd to zaproszenie do oddziału - do mnie zadzwoniła nawet moja "doradczyni" z DB z ofertą pożyczki, mimo że normalnie nie potrafi oddzwonić przy załatwianiu najprostszej sprawy przy kredycie hipotecznym i muszę chodzić ze wszystkim do sąsiedniego oddziału.

  OdpowiedzUsuń
 9. konto oszczędnościowe: Oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące obowiązuje od dnia otwarcia db Konta Oszczędnościowego Plus w systemie, gdy saldo środków nie przekracza kwoty 100 000 PLN. W przypadku gdy saldo środków na koncie jest wyższe niż 100 000 PLN, oprocentowanie całości salda środków wynosi 1,05%. Po upływie 4 miesięcy oprocentowanie wyniesie 1,05%.Oprocentowaniem 2,55% objęte są wyłącznie środki zgromadzone na Koncie Oszczędnościowym Plus w pakiecie z kontem osobistym dbNET PREMIUM.
  -------------------------
  mimo długiego okresu oferta do schrupania, 3% piechotą nie chodzi :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jak ktos jest aktualnie już klientem DB tzn nie ma konta w DB tylko lokate może skorzystac z tej oferty?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...