piątek, 30 czerwca 2017

2,50% na lokacie Wielki Procent bez limitów ale dziś są lepsze alternatywy


Kończy nam się szalone pierwsze półrocze 2017. Szalone, bo to co się działo na lokatach w pierwszym półroczu trudno inaczej nazwać. Idea bank prowadziła gierki z klientami, których celem było przekonanie nas, że jedynka z przodu to już dużo. Pomijałem jednak omawianie rzekomych okazji na 2,05%...

Mamy od wczoraj powrót lokaty Wysoki Procent na 2,50%. Na dwa miesiące, bez warunku posiadania konta i bez limitów kwotowych, słowem - dla każdego. I tak jak przypuszczałem, oferty nie trzeba było opisywać od razu. 

Oferta dla fanów Idea bank
To oczywiście zasługa alternatyw jakie obecnie mamy na rynku. Do tej pory gdy pojawiały się lokaty u niebieskich jak najszybciej pisałem o tym na blogu, po czym logowałem się do ybankingu by zakładać tyle lokat ile się dało. 

Obecnie nie ma już takiej potrzeby. Lokaty w Idea bank są już tylko ciekawostką, a nie hitem rodem z PRL, gdzie ustawiały się długie kolejki by po deficytowy towar zdążyć przed innymi.

Ta oferta wydaje się być ciekawsza - błąd w druku powinno być 100 000

Niektórym z was z pewnością przyda się możliwość lokowania środków na 2 miesiące. Tym bardziej, że jak zwykle zysk można tutaj co nieco podnieść dzięki yb, dzięki czemu zysk będzie odrobinę większy aniżeli na koncie w Millennium.

Tutaj podniesiesz zysk lokaty Wielki Procent za pośrednictwem yb

Dla nowych przypomnę, że po zalogowaniu się do ybankingu wybieramy zakładkę lokaty, szukamy pozycji Wszystkie lokaty Idea bank i tą drogą przechodzimy do strony logowania do Idea bank. Tutaj składamy już właściwy wniosek.  

Szczegóły oferty: 5 lokat powitalnych po 20.000 zł każda w db Net

Moje lokaty w Idea bank kończą się pod koniec lipca. Mam taką nadzieję, bowiem w felernej bankowości internetowej wciąż mam komunikat z lutego tego roku, że... lokata czeka na opłacenie. Po zakończeniu lokat środki przenoszę do Deutsche bank, gdzie nie trzeba polować na lokatę na 3%, lecz można spokojnie założyć w dowolnym momencie.
 
Tutaj założysz konto db Net Premium w pakiecie z lokatą na 3% i KO na 2,55%

Z Waszych komentarzy wynika, że okres 12 miesięcy jakie wymagają Niemcy jest nieco przydługi. Owszem, niemniej jednak nie spodziewam się, by w okresie najbliższego roku lokaty w Idea bank skoczyły do magicznej trójki, zresztą musiałyby ja przekroczyć by osiągnąć wyższy zysk.

Inna sprawa, że Deutsche ma jeszcze konto oszczędnościowe na 2,55%. Stawka jest w zasadzie podobna do obecnej oferty niebieskich + premia ybankingu, ale na KO nie blokujemy środków lecz możemy polować na bieżące okazje.

Dla tych co nie śledzą na bieżąco wpisów na blogu przypomnę, że 3% jest także dostępne na koncie oszczędnościowym w... T-mobile. Jest to jednak oferta nie tylko dla nowych klientów, lecz także wracających z bardzo krótką amnestią - szczegóły w osobnym wpisie tutaj.


Dla nowych klientów Idea bank przypominam, że trwa akcja specjalna lokaty na 4% z biletami do kina, co jest bardzo rzadko spotykane na rynku depozytów. 

Link tylko dla nowych klientów Idea bank dla lokaty na 4% z biletem do kina

Jak dla mnie obecnie 2,50% to zbyt mało by skusić się na lokatę w Idea bank. Tym bardziej, że przecież tyle samo mamy na Idea Saver  i na koncie oszczędnościowym w Millennium w obu przypadku bez blokowania środków:)

12 komentarzy:

 1. lokaty w Idea bank skoczyły do magicznej trójki, zresztą musiałyby ja przekroczyć by osiągnąć wyższy zysk.
  x
  no niekoniecznie, w DB mamy kapitalizację po roku, na krótkich np. 2 miesięcznych lokatach mamy jeszcze procent składany...
  Lokatę w DB też nie możemy założyć w dowolnym momencie, ale nie później niż miesiąc od założenia konta i to w oddziale, co dyskwalifikuje sporą grupę chętnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrob sobie symulację tego procentu składanego, dodatkowy zysk nie wyjdzie zbyt duży.
   Masz rację co do założenia konta w oddziale. Dla mnie co prawda to nie problem bo oddział jest w samym centrum mojego miasta, ale nawet gdyby go nie było pewnie zrobilbym to podczas pobytu w innym mieście. Lato to okres w ktorym często bywa się tu czy tam, a miesiac to aż nadto by skorzystać.

   Usuń
 2. Lokata w db jest na 12 miesięcy na maksymalną kwotę 10000 a nie 100 000.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjrzyj się dokładnie obrazkowi nr 2.
   W stosownym artykule podlinkowanym zresztą wyżej wyjaśniłem, że można założyć w sumie 5 lokat po 20.000 każda:)

   Usuń
  2. Polcan. Na obrazku nr 2 jest rzeczywiście o jedno zero za mało. Zamiast sto jest dziesięć tysięcy.

   Usuń
  3. No faktycznie, jest błąd w druku:) Myląca jest spacja w zapisie 100 00 z sugerująca zresztą raczej... 100 zł.

   Żeby rozwiać wątpliwości dodałem jeszcze jeden obrazek z opisem tej lokaty, gdzie czytamy że mamy możliwość założenia 5 lokat po 20k. W opisie już nie ma błędu i widnieje tam 100 000 zł.

   Usuń
 3. Anonimowy ... czytaj jeszcze regulamin promocji dbnet rozdz. III pkt.3 ... "Łączne saldo lokat powitalnych nie może przekroczyć 100 000 zł."

  OdpowiedzUsuń
 4. DB na 12 miesięcy. Inflacja rośnie. Tak długi okres oszczędzania może okazać się nieopłacalny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weź pod uwagę fakt, że nawet jak w przyszłym roku będziesz mieć lokatę na 3,40% to możesz wyjść na tym gorzej.

   Innymi słowy jeśli w tym roku będziesz mieć w drugim półroczu 2,50% co ciągle oferuje Idea bank, to w pierwszym półroczu musisz mieć blisko 3,50% by osiągnąć ten sam zysk.

   Osobiście wątpię czy w perspektywie roku będzie taki skok w oprocentowaniu lokat.

   Usuń
 5. Jeśli Idea utrzyma ofertę do wtorku, to wpłacę dużo. Jeśli nie - cała rodzinka idzie do DB:).

  OdpowiedzUsuń
 6. Jezeli bedzie stabilnie, to 3% bedzie trudno uzyskac na rolowaniu lokat w IB, "ale" zawsze istnieje ryzyko, ze jakis "kryzysik" gdzies wystapi na swiecie, czesc "wrozbitow" czytaj analitykow przepowiada, ze nastepne "cos" wyjdzie juz z Chin na jesieni tego roku. Historia uczy przez pryzmat 2008 r, jak szybko moga wzrosnac procenty w PLN i jak szybko moze oslabic sie PLN w razie kolejnego "kryzysiku".

  OdpowiedzUsuń
 7. W Idei przy próbie złożenia wniosków znów miły komunikacik o "nieoczekiwanym błędzie". Idę do DB.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...