sobota, 24 czerwca 2017

2,50% utrzymane w trzeciej edycji konta Profit w Millennium


Każdorazowo kończąca się promocja konta oszczędnościowego w Millennium wzbudza wiele emocji. Nigdy nie wiadomo czy Portugalczycy pójdą śladem Optimy, która raz za razem obniża stawkę na swoim KO.

Obecnie stawka w Optimie jest na tyle niska, że zamknąłem niedawno tam konto. Chociaż oficjalnie nowa stawka miała być zaprezentowana dopiero jutro już dziś wiadomo, że stawka się nie zmieni i dalej będziemy mieć 2,50%:)


Trzecia edycja konta Profit potrwa prawie do końca rozpoczętych właśnie wakacji. Ściślej data którą warto zapamiętać to 26 sierpnia 2017, to tego dnia bowiem będzie można wpłacić tutaj środki i mieć jeszcze gwarancję, że przez kolejne 92 dni będziemy mieć stawkę 2,50%.

Tutaj złożysz wniosek o konto oszczędnościowe w Millennium

W dalszym ciągu stawka promocyjna jest gwarantowana do kwoty 100.000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi już tylko 1,70%. Dotyczy to oczywiście środków zakwalifikowanych jako nowe.


Dla starych środków oprocentowanie jest tragiczne. Kto nie pilnuje zerowania konta w odpowiednim terminie i tego by wskakiwać na nową promocję według zasad opisanych przy okazji drugiej edycji konta Profit, dostanie zaledwie... 0,60% do kwoty 50.000 zł, zaś dla wyższych kwot niewiele więcej:(

O zawiłościach konta w Millennium i stosowanej tutaj zasadzie parzysto-nieparzystej przypominać nie będę, bowiem omówiłem to dokładnie na początku tego roku. Kto spotyka się z tym po raz pierwszy powinien zajrzeć do tego artykułu.

Regulamin 3 edycji konta profit w Millennium

20 komentarzy:

 1. A dzień bazowy kiedy trzeba mieć środki wyzerowane, po staremu? Czyli 24 czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wiadomo, oficjalna informacja pojawi się dopiero jutro.

   Usuń
  2. Już wiadomo, że masz rację - 24 czerwca. Millennium nie kombinuje tak jak Optima i nie cofa terminów o trzy tygodnie wstecz.

   Usuń
  3. Całe szczęście, że nie cofa też o trzy tygodnie do przodu... :)

   Usuń
 2. Lokata mobilna obniżała by stawkę gdybys jej nie odnowił. Jeżeli masz cały czas 10 k na mobilnej to nie wpływa ona na obniżenie oprocentowania na ko.
  Tak mi kiedyś tłumaczył konsultant.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arek, nas tu wszystkich interesuje praktyka a nie teoria.
   Innymi słowy liczy się ostatecznie zysk na koniec miesiąca, a nie to co ktoś powie. Zysk zaś łatwo policzyć.

   Spodziewałem się, że Millennium obniży stawkę, więc we wtorek otworzyłem nowiuteńkie konto Profit z którego dotąd nie korzystałem. Byłem przekonany, że skoro jest ono nowiuteńkie, to mam gwarancję, że prawie wszystkie wpłacone środki będą pracować na 2,50% (prawie, bo pomniejszone o saldo na ror na dzień 21 kwietnia)

   Byłem w oddziale w czwartek celem testów. Poprosiłem konsultanta by sprawdził w swoim systemie jaka część środków pracuje mi na 2,50%. Sprawdził i przepisał mi na kartce to co wyświetliło mu się na ekranie - kwota jak dla mnie dziwna i do niczego nie pasująca, ale wskazująca na to, że zawiera pomniejszenie o saldo z lokaty mobilnej.

   W efekcie wyzerowałem konto w piątek i nie zamierzam korzystać z drugiej minionej już edycji. Będę jej używać już tylko do testowania, chociaż mocno zaawansowanego. W lipcu i sierpniu zamierzam wpłacić środki na jeden dzień w dwóch różnych konfiguracjach i przekonać się jaki zysk będzie na koniec miesiąca, ale to już będzie tematem osobnego artykułu.

   Usuń
  2. Potwierdzam, że Lokata mobilna obniżała by stawkę gdybyś jej nie odnowił.
   Natomiast odsetki wypłacone od lokaty mobilnej i KO Profit w okresie promocji są wyłączone z tej promocji i oprocentowane standardowo 0,6%.
   Sprawdzone praktycznie i teoretycznie.

   Usuń
  3. Sprawdzałeś może jaki wpływ na stawkę ma korzystanie z limitu w koncie oraz karty kredytowej?
   Według mojego konsultanta saldo sprawdzane jest codziennie, a u mnie wszystko hula aż miło. Na karcie kredytowej robię obecnie bardzo duże obroty bo to czas remontów i wyjazdów wakacyjnych, a z obfitego limitu korzystam na maxa bo pierwsze 45 dni jest całkowicie darmowych.
   Według mojego testu pracujące saldo w tym tygodniu było obniżone o blisko 50 tys, a to powoduje, że w moim przypadku konta w obecnej edycji nie warto używać.
   Inna sprawa, że obniżka pracującego salda nie zgadza mi się w żadnym wariancie nieważne czy obniżę kartę, limit czy mobilną czy dowolne ich kombinacje.

   Usuń
  4. Istotne jest jedynie jakie saldo tych wszystkich "wynalazków" w Millenium miałeś 22 kwietnia.

   Usuń
  5. To wyobraź sobie, że mój konsultant wziął pod uwagę 21 kwietnia (co w moim przypadku akurat nie gra roli, bo w tych dniach nic nie robiłem na koncie).
   Wszystkie dane jakie mi podał przepisywał z ekranu monitora, podał mi nawet datę końca mojej promocji: 19 września 2017.

   Usuń
  6. Cyt:"Sprawdzałeś może jaki wpływ na stawkę ma korzystanie z limitu w koncie oraz karty kredytowej?"
   Nie posiadam karty kredytowej, ani limitu w koncie.
   Jednak z całą stanowczością mogę potwierdzić, że odnawialna lokata mobilna, nie obniża limitu KO Profit.

   Usuń
  7. I o to właśnie chodzi i dzięki za Twoją upartość:)

   Powoli rachunki zaczynają mi się zgadzać i wychodzi na to, że to mój konsultant się myli, chociaż podał jako start saldo w wysokości 10.055 zł czyli kwotę zawierającą lokatę mobilną.
   Wstępnie wychodzi na to, że system Millennium:
   - faktycznie nie uwzględnia lokaty mobilnej, jeśli ona jest odnawiana (dlatego usunąłem ten fragment z artykułu by nie wywoływać zamieszania) ale za to:
   - nie bierze pod uwagę przelewów bieżących (dane podawane przez konsultanta przy odczytywaniu z ekranu komputera są uwstecznione o jeden dzień)
   - odejmuje saldo wykorzystanego limitu w koncie
   - paradoksalnie dodaje wykorzystany limit na karcie kredytowej
   Tylko przy takiej kombinacji saldo podane przez konsultanta zgadza się na dany dzień.
   Bardziej zakręconego salda do tej pory jeszcze nie miałem.

   Usuń
 3. Zwróćcie uwagę że ta promocja trwa tylko 2 miesiące- od 25 czerwca do 26 sierpnia - to tylko 62 dni a nie 92 jak zazwyczaj. Pewnie mille coś szykuje - ciekawe czy na plus czy na minus...

  OdpowiedzUsuń
 4. To akurat nie ma żadnego znaczenia i tak zresztą było podobnie. Druga edycja przecież zaczynała się 2 miesiące temu a nie 3.
  Okres trwania promocji dla każdego to nie to samo co indywidualny czas trwający zawsze 92 dni.
  Też na początku mi się to myliło, ale po czasie się do tego przywyka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy Millennium dopisuje odsetki na KO. W danym miesiącu czy jak w Optimie, w nowym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
 6. O co chodzi przy zakładanie Konta z premia 100 zł w punkcie regulaminu
  8. Podanie na Stronie Promocji pełnych i prawdziwych danych Uczestnika oraz podanie
  prawidłowego numeru aktywnego Produktu Banku Uczestnika otwartego na podstawie
  Wniosku o Produkt złożonego w ramach Promocji jest warunkiem przekazania Premii.

  9.W przypadku nieudzielenia przez Uczestnika Organizatorowi informacji, o których mowa w
  punkcie II ust. 8 Regulaminu, w terminie 14 (czternastu) dni roboczych od powiadomienia
  Uczestnika o przyznaniu Premii, Premia pozostaje w dyspozycji Organizatora.

  Czy to ja muszę podać numer numer aktywny produktu i w którym miejscu
  Przepraszam za pytanie być może w sprawie oczywistej dla pozostałych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź organizatora:
   "Klient nie musi podawać numeru konta, będziemy widzieć ten numer w systemie. Oczywiście chodzi w tym wypadku o numer założonego w promocji konta Millennium (na które nastąpi przelew premii - dlatego Klient nie może go zamknąć do tego czasu)."

   Usuń
 7. Witam
  Do skorzystania z promocji 100 (konto360)zł coraz mniej czasu. Czy przy wykorzystaniu dedykowanej strony można zaznaczyć opcję że umowę można podpisać w Oddziale banku (żeby było szybciej) czy trzeba kurierem (tak jak było w BZWBK) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź organizatora:
   "umowę można podpisać w oddziale Banku, można też kurierem, nie ma to znaczenia. Ważne by podpisanie umowy nastąpiło do 30 czerwca włącznie."

   Usuń
 8. Czy w tej edycji tak jak w przypadku drugiej edycji trzeba zakładać nowe konto oszczędnościowe czy promocyjne oprocentowanie jest na starym koncie?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...