wtorek, 20 czerwca 2017

3% na lokacie i 2,55% na koncie w dbNet Premium jako następcy WBK


Często zadajecie w komentarzach pytanie jakie konto mogłoby stać się następcą WBK, które jeszcze w czerwcu kwalifikuje się do zamknięcia. Powód oczywisty: od lipca nie będzie już tutaj 4%, zaś bank zapowiada brak udziału w akcjach specjalnych.

Dla mnie nie ma już wątpliwości kto zastąpi Bank Zachodni. Na dziś najlepszą ofertę która jako tako może wypełnić dziurę po wubeku jest Deutsche bank. Od dziś bank udostępnia linki do założenia fajnej lokaty i sympatycznego konta ze stawką wyższą niż w Millennium:)

Najciekawsza oferta spośród potencjalnych następców WBK
Ofertę co prawda omawiałem już na początku czerwca, nie byłem wówczas jeszcze przekonany czy zamknę konto w WBK. Wyrobiłem sobie bowiem nową kartę bankomatową, która miała zastąpić płatną od lipca kartę. Niestety karta bankomatowa nie spełnia swojej roli, gdyż... obsługuje ją tylko bankomat WBK i dowolny inny bankomat/wpłatomat wyświetli komunikat: nieznany format karty.

W tej sytuacji WBK idzie do bezwzględnego odrzutu, zaś jego miejsce zajmie Deutsche bank. Zalety są oczywiste - otrzymujemy tutaj: 

1. lokatę na 3% do kwoty 100.000 zł
2. konto oszczędnościowe na 2,55% do 100.000 zł
3. ror oprocentowany na 1,30% dla każdej złotówki

Lokata na 3% oraz KO na 2,55% oba po 100.000 zł :)
W żadnym innym banku nie mamy takiego pakietu. Jeśli jest wabik, to zawiera ograniczenie do 10.000 zł i na krótki okres czasu. Tutaj lokata jest nie na góra kwartał, lecz na 12 miesięcy:)

Tutaj założysz konto db Net Premium w pakiecie z lokatą na 3% i KO na 2,55%

Lokata w Deutsche bank ma jeszcze jeden plus. Każdy bank pozwala na założenie tylko jednej lokaty zwanej wabikiem. Tutaj zaś można założyć nawet 5 takich lokat po 20.000 zł każda. I nie mamy na to tylko kilku dni jak u niebieskich, lecz całe 30 dni od założenia konta.

Gdy klikniemy w link powita nas informacja, że oferta jest ważna do 31 grudnia 2017. To bardzo długo jak na tak fajną ofertę. Z drugiej strony należy pamiętać, że tylko do końca tego roku konto będzie bezwzględnie darmowe i nie trzeba nic robić by nie płacić ani grosza.

Nie oznacza to jednak, że od 2018 będzie jakaś tragiczna zmiana warunków jakie często spotykamy w bankach. Od przyszłego roku wystarczy spełnić jeden z warunków:
 • wpływ na konto 5000 zł
 • 50.000 zł na lokacie
aby konto było dalej darmowe - trudno o łatwiejszy warunek:) Kto będzie mieć lokatę powitalną, ten dalej nie będzie się musiał martwić o opłaty.

Darmowe konto a na dodatek oprocentowane:)
Konto dbNet premium ma jeszcze jedną zaletę. W WBK świetną rzeczą był fakt, że każda złotówka była oprocentowana, nie było tutaj osadu co cieszy banksterów. Nadwyżka nad saldo 4k (lub wielokrotność w zależności od ilości kont) była oprocentowana na 1%.

W sumie jednak jedna osoba mogła mieć max 24.000 zł z oprocentowaniem 4%. W Deutsche bank mamy 200.000 zł na stawce 3% + 2,55% czego nie ma nawet na stawkach promocyjnych na lokatach w Idea bank. Nadwyżka zaś jest oprocentowana 1,30% na ror i to za każdą złotówkę:)

Tutaj założysz konto db Net Premium w pakiecie z lokatą na 3% i KO na 2,55%

Omówiona w poprzednim artykule akcja specjalna z Nest bank jest niewątpliwie bardzo fajną ofertą. Ale oferta Deutsche bank wydaje się być bardziej kompletna dla wymagających wisienkowiczów.

Regulamin promocji konto dbNet Premium

39 komentarzy:

 1. czy oferta tej lokaty na 3% dotyczy także klientów którzy mają konto db easynet

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata jest dedykowana dla konta db Premium, więc gdybyś zmienił rodzaj konta, to możliwe że mógłbyś ją założyć. Rzecz do sprawdzenia.

   Usuń
 2. Sumy nie przekraczją gwarancji więc niebezpieczeństwa nie ma. Ewidentnie grają na wzrost kapitału i wyceny bo wiadomo, że polska częśc DB idzie pod młotek. Niemcy chcą sie pozbyć oddziałów w Polsce bo były mało rentowne. A co zrobi nowy właściciel to zobaczymy - jeśli PiSuary kupią za państwową kasę z PZU jak Pekao SA od Włochów to trzeba będzie szybko uciekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak było wielokrotnie, że bank idący pod młotek miał superofertę by zdobywać nowych klientów zanim zniknął z rynku. Pamiętamy świetne oferty Meritum z lokatą oraz BPH z 3% cashback zanim pożarł je Alior. W takich przypadkach warto właśnie skorzystać póki jest okazja, a potem - wiadomo...

   Usuń
 3. polcan z tym kontem nie do końca jest tak jak napisałeś
  tutaj mały problem:
  Oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące obowiązuje od dnia otwarcia db Konta Oszczędnościowego Plus w systemie, gdy saldo środków nie przekracza kwoty 100 000 PLN. W przypadku gdy saldo środków na koncie jest wyższe niż 100 000 PLN, oprocentowanie całości salda środków wynosi 1,05%. Po upływie 4 miesięcy oprocentowanie wyniesie 1,05%.Oprocentowaniem 2,55% objęte są wyłącznie środki zgromadzone na Koncie Oszczędnościowym Plus w pakiecie z kontem osobistym dbNET PREMIUM.

  Jak założysz lokaty na 100 000zł to nici z KO na 2,55% . Oferta zatem fajna ale należy ją traktować jako lokatę 3% na 12 miesięcy z darmowym kontem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym że na KO trzeba dbać by mieć poniżej 100k wiadomo od dawna, bo bank miał tak od samego początku nawet jak na koncie było 10% w 2011 roku. Przypominam o tym zresztą każdorazowo w rankingu kont oszczędnościowych jakie co miesiąc publikują na PP3.

   Zaciekawiła mnie jednak twoja uwaga, że jak masz lokatę na 3% to nici z KO. Gdzie jest taki zapis?

   Usuń
  2. sorry za zamieszanie Zgubiło mnie czytanie regulaminu bez zrozumienia, 100 za lokaty i 100 na KO teraz wszystko mi się rozjaśniło

   Usuń
  3. Nie ma problemu, po to tu jesteśmy, żeby wyłapywać różne haczyki bankowe, a mi także może coś umknąć w natłoku informacji:)

   Usuń
 4. Miesięczna opłata za prowadzenie konta do 31 grudnia 2017 r. włącznie wynosi 0 zł. Od 1 stycznia 2018 r. wynosi 0 zł w przypadku, gdy Klient udzielił Zgody marketingowej i utrzyma ją w danym miesiącu oraz będzie spełniał przynajmniej jeden z następujących warunków: Regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM będą wynosiły min. 5 000 zł lub będzie posiadać w Banku aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł. Od 1 stycznia 2018 r. miesięczna opłata wynosi 20 zł, w przypadku, gdy Uczestnik nie spełni ww. warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korekta - jeśli nie spełni jednego z ww warunków a nie obu warunków co sugeruje Twój wpis.

   Jest o tym mowa w artykule, że wystarczy albo przelew na 5k (łatwe) lub 50k na lokacie (a lokata jest na rok więc i tak opłata sama się anuluje jak ktoś ulokuje taką kwotę:)

   Usuń
 5. NIKT z was, ani ja w pierwszej chwili, nie zauwazył że to nie 100 tys. lecz tylko 10 tys! OPTYCZNE OSZUSTWO na wabika bo na pierwszy rzut oka wyglada jak 100 tys tylko po chwili dziwnie zera brakuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapisy w podpunktach sa zagmatwane i śmierdzą. W pkt.3 np. mówią że "Łączne saldo wszystkich Lokat powitalnych otworzonych przez Klienta nie może przekraczać 100 000 zł." Ktos jak widac w DB ma problem z matematyką bo wczesniej jest wyraźnie napisane, że klient moze załozyć maksymalnie 5 lokat powitalnych po 20 000. To niby JAK saldo tych lokat miałoby przekroczyc 100 tys? :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze jedno- czy ktos mi pomoże zrozumiec taki oto kretyński zapis: "Oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące obowiązuje od dnia otwarcia db Konta Oszczędnościowego Plus w systemie, gdy saldo środków nie przekracza kwoty 100 00 PLN. w przypadku gdy saldo środków na koncie jest wyższe niż 100 000 PLN, oprocentowanie całości salda środków wynosi 1,05%." Czyli mam rozumieć, że po 1 miesiacu gdy na konto zostana dopisane odsetki, nagle CAŁE konto będzie na 1,05? Co to za idiotyzm?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze rozumiesz, dlatego trzeba robić to samo co na Idea Saver, używać jednego darmowego przelewu w miesiącu do dbanie by saldo było poniżej 10k w Idea bank oraz poniżej 100k w Deutsche bank.

   Usuń
  2. ludzie jaki macie problem, przy kwocie 100K tak trudno wrzucić "tylko"99,5K i spać spokojnie ? Te 500 zł aż tak obniży dochód? Ja właśnie założyłem konto i tak zrobię :)

   Usuń
  3. Tak sie nie da - "minimalna kwota: 20 000 zł".

   Usuń
 8. Nie w temacie, ale woli przypomnienia. Ybanking zapomniał, że dziś minął 20-ty, a premii na kontach nie ma. Wypłaty zgodnie z Regulaminem miały być do 20-tego.
  Czy ktoś otrzymał premię, oczywiście od 25 zł. w wzwyż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, u mnie też brak przelewu.

   Usuń
  2. Dzień dobry,
   Premie zostały wypłacone popołudniu.
   Najpóźniej jutro rano pojawią się na kontach użytkowników.
   Pozdrawiam

   Usuń
 9. lokata do założenia tylko w placówce banku
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po taką lokatę warto wybrać się do oddziału. Przynajmniej na pewno ją założą w przeciwieństwie do Open Finance, gdzie byłem dwa razy po prostą lokatę i żaden z doradców nie był w stanie jej założyć...

   Usuń
  2. niekoniecznie w placówce, dzwoniłem przed założeniem konta na party line i powiedzieli mi, że założą zdalnie, przez konsultanta. Mam 100 km do placówki, więc strata czasu i koszty dojazdu przewyższyły by zysk z lokaty. Rozmowę mam nagrana. Gdybym miał oddział na miejscu chętnie by się przeszedł.

   Usuń
  3. No to jak, tobie zalozyli przez tel a w regulaminie jest ze tylko w oddziale...?

   Usuń
 10. Założone. Na tle ofert innych banków uważam, że warto. W lokacie dobre jest to że można ją podzielić na mniejsze np 5x20tys. W końcu rok to jest trochę czasu i część gotówki może być potrzebna. Z drugiej strony skończy się polowanie u niebieskich na 2,5%, to tez plus :). Konto też niczego sobie. Jak na DB bardzo dobra oferta.

  OdpowiedzUsuń
 11. czyli lokaty w tym db Net mogę założyć tylko w oddziale? Czy o czym piszecie, że tylko w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest w regulaminie: Lokata powitalna – lokata dostępna wyłącznie w Oddziale Banku o stałym opro-centowaniu w wysokości 3% w skali roku w walucie PLN na okres 12 miesięcy.

   Usuń
 12. czy zerwanie lokaty przed upływem 12 miesięcy wiąże się z utratą odsetek?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy karta jest obowiązkowa?
  2. W jaki sposób następuje rozwiązanie umowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta nie jest obowiązkowa
   a zamykanie konta:

   Kartę do konta zastrzegamy w Teleserwisie, dzwoniąc pod numer:

   801 18 18 18 lub +48 12 625 80 44   Rachunek w Deutsche banku można zamknąć jedynie:

   w placówce – polecam wyszukiwarkę oddziałów lub
   listownie – wysyłając pismo na adres banku:

   Deutsche Bank Polska S.A.
   Zespół Obsługi Rachunków i Procesów Monitorujących
   ul. Lubicz 23
   31-503 Kraków

   Usuń
 14. Czy konto można założyć w oddziale czy tylko przez internet (kurier)???
  Z kurierem to zabawa i czekanie ok 7dni
  Wiem że na infolinii mogę się dowiedzieć, ale najpewniej na blogu

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam w Db konto osobiste i oszczędnościowe promocyjne, promocja kończy się w lipcu. Czy będę mogła przerzucić pieniądze z oszczędnościowego na lokaty? Konto osobiste jakieś zwykłe chyba - nie ma żadnej nazwy. W Db przeszkadza mi trochę brak klawiatury wirtualnej przy logowaniu i niezbyt przyjazny panel (wszystkiego trzeba szukać), ale oferta dobra, chętnie bym skorzystała

  OdpowiedzUsuń
 16. Wkrótce będzie u mnie kurier.
  Jak to jest z dowodem osobistym, napisane, że mam dostarczyć ksero.
  Przecież dowód miał być tylko do wglądu, tak było z kurierem od Toyoty. Jak u Was było?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy ktoś wie, jakie są limity kwotowe przelewów (jednorazowych, dziennych, miesięcznych) w obrębie kont w DB i poza ten bank (na moje konto w innym banku). W przypadku konta oszczędnościowego ma to duże znaczenie, bo albo czekam następny miesiąc (bez sensu), albo płacę za przelew (również bez sensu).

  OdpowiedzUsuń
 18. Każdy przelew w oddziale (nawet wewnętrzny) to koszt 10 złotych. Czyli - jeśli przeleję pieniądze na ROR, żeby w oddziale założyć lokatę, to zapłacę za nią na wstępie?
  Co prawda wpłaty gotówkowe są bezpłatne, ale tak sobie przynieść 100.000,00? A potem może mi jeszcze powiedzą, że musi się to najpierw znaleźć na ROR i... patrz wyżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek o 5x Powitalną złożyłem w oddziale w momencie podpisywania wniosku o konto - żeby nie jeździć dwukrotnie. Nie dostałem wówczas żadnego potwierdzenia, a jedynie ustną informację, że lokaty zostaną otworzone jeśli pieniądze wpłyną na ROR w ciągu kilku dni (nie pamiętam: 3 lub 5). Konsultantka prosiła, żeby zadzwonić do niej w dniu przelania środków - miała wówczas śledzić mój rachunek i założyć lokaty zaraz po wpłynięciu kasy.
   Wszystko poszło dokładnie tak jak napisałem wyżej.
   Żadnej opłaty za przelewy wewnętrzne na rachunki lokat nie było.

   Usuń
 19. Limit u mnie w panelu jest 50K. Lokatę powitalną na 3% można założyć do 1 miliona, wystarczy zapytać w oddziale :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w moim przypadku w oddziale powiedzieli że tylko 100 tys na 3% nie więcej, czyli zgodnie z regulaminem

   Usuń
  2. To samo, tylko 100 tys, nie więcej,lokata
   zakładana 27 lipca. Pani była mocno zdziwiona, że opcja na większą sumę przechodzi.

   Usuń
 20. gdzie jest tabela opłat i prowizji dbnet permium

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...