środa, 7 czerwca 2017

Do 2,50% na nowych lokatach w Nest bank


Wracają powoli normalne czasy dla lokatowców. Mamy oto bowiem kolejne lokaty z różnymi stawkami sięgającymi minimum czyli 2,50% i to nie w Idea bank, ale także w Nest bank. A skoro mamy 2.50%, to jest co omawiać.

O lokacie nadmienialiście już w komentarzach, postanowiłem jednak poczekać z publikacją. Ciekaw byłem czy znów będzie to zabawa w kotka i myszkę, w końcu ostatnia taka promocja lokat u rudych wręcz 'zniknęła zanim się pojawiła'. tym razem jest inaczej, lokaty pojawiły się i są dostępne:)

Mijają więc chyba szalone czasy z pierwszych miesięcy tego roku, w których lokaty ze okolic 2,50% były w ofercie przez króciutką chwilę i tuż po napisaniu artykułu na ich temat, post stawał się nieaktualny. Ba, większość czytelników pytała czy była oferta na 2,50% bo nie zdążyłem o niej jeszcze napisać, a już jej nie było...

Co zatem mamy obecnie. Po nowej ofercie lokaty witaj zaprezentowanej we wtorek Nest zaprezentował całą gamę nowych lokat. Po pierwsze mamy to co banki lubią najbardziej: Lokatę na nowe środki, przy czym nowe środki są liczone jako nadwyżka nad stan na dzień 19 marca 2017.

Powrót normalnych lokat także u rudych

Ponieważ na blogu interesuje nas zwykle horyzont jednego roku mamy tutaj następujące stawki:
 • 3 miesiące: 2,40%
 • 6 miesięcy: 2,50%
 • 12 miesięcy: 2,10%
Więc tylko oferta półroczna jest tutaj godna uwagi. Tym bardziej, że nie ma możliwości podkręcania tutaj zysku przez yb.

Lokata jest dostępna tylko po zalogowaniu, wymagane jest zatem konto w tym banku. Na szczęście konto jest tutaj całkowicie darmowe, nie powinno być zatem problemu.

Tutaj założysz konto w Nest bank dla promocyjnych lokat

Dla nowych klientów przypominam, że najpierw warto skorzystać z lokaty witaj na 4%. Co prawda pozwala tylko na 10.000 zł, więc nadwyżkę ponad ten stan można przelać na lokatę na nowe środki.

Bez konta lokaty mają tutaj stawki o 0,20% mniej

Jest także dostępna opcja tej lokaty bez konta, ale nie ma to raczej sensu, gdyż stawki są zaledwie na poziomie max 2,30% więc nie będę tu jej omawiać. Zesztą za bardzo nie ma tutaj co omawiać, bo wszystkie lokaty są niższe o 0,20% od tych samych lokat dla posiadaczy konta.


Lokata lojalna: te same stawki za... wpływ wynagrodzenia
Poza lokatami na nowe środki mamy tutaj także Lokatę Lojalną. Jak sama nazwa mówi ma to być lokata nagradzająca lojalność klientów banku. Jednak bliższe przyjrzenie się warunkom każe zastanowić się, czy warto być lojalnym...


Lokata lojalna = lokata nowe środki :(

Stawki są identyczne jak na omawianej wyżej lokacie na nowe środki, ale wymagania są trudne do spełnienia. Bank wymaga bowiem tego samego, czego dla lokaty Witaj w wariancie 6M, którą omawiałem wczoraj.

Dla przypomnienia aby dostać to samo co dla nowych środków trzeba... zapewnić wpływ w zasadzie niemałej kwoty w wysokości 2,500 zł z tytułu wynagrodzenia. 6.000 zł + przelew do ZUS/US w przypadku rachunków firmowych. 

Lepszą opcją wydają się już zerowanie konta i czyhanie na nowe lokaty zasilane z nowych środków. Przelewanie środków z tytułu wynagrodzenia powinno być zdecydowanie bardziej premiowane aniżeli zapewniania tych samych warunków co dla zerowania konta.

11 komentarzy:

 1. Ciekawe czy lokata na nowe środki z datą 19 marca będzie też po niedzieli, czy tylko do końca tygodnia. Bo w poniedziałek hurtowo kończą się tam lokaty na 2,6%. Czy te pieniądze będzie można powtórnie ulokować na 2,5% czy wymyślą nową datę graniczną, np. 15 kwietnia, czy np oferta zniknie w ogóle?

  OdpowiedzUsuń
 2. Offtopic - rozmawiałem właśnie z WBK linią. Promocja 4% na KGP nie będzie przedłużana - będzie 0% oprocentowania, konto za darmo, a za kartę 7PLN sztywna opłata. Wypowiedzenie tylko w oddziale, czas 28 dni. W sumie można już iść, to się zdąży na początku lipca przelać uzysk za ostatni miesiąc i pożegnać. Dziwny był ten WBK, kasował mnie po 50groszy za płacenie z allegro (przelew24, jeszcze nigdzie nie było takiej opłaty) - a inne przelewy płatne po piątym. Rozstaniemy się w zgodzie, ale bez żalu.
  pozdro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WBK to jest taki durny bank, liczacy na leniwych i glupich. No coz wyplacil stowke, dawal oprocentowanie a teraz go pozegnamy i poczekamy jak zateskni za nami i znow bedzie musial zaplacic za nowego klienta. To jest bank co generalnie nie oferuje nic atrakcyjnego na stale, stad dla myslacych nigdy nie bedzie bankiem "glownym" i tyle w tym temacie.

   Usuń
 3. Jestem właśnie po wizycie w WBK. Zamykanie 12 kont (moje i żony) to skromna godzinka. Pani powiedziała, że i tak większość zamykających będzie musiała być w oddziale. Chyba, że ktoś odwiedził ten bank od momentu otwarcia i wtedy spisali różne dane. W takim wypadku wystarczy wypowiedzenie listowne. W przeciwnym wypadku...cierpliwości życzę

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieki za info, to trzeba bedzie sie wybrac i pozamykac. Moja zona jeszcze nie skorzystala z lokaty mobilnej, wiec konto bym przytrzymal, ale rozumiem, ze karta jest i tak platna, wiec nawet jak zastrzege to nic nie da? Wiec trzeba udac sie do oddzialu.

  OdpowiedzUsuń
 5. No właśnie, jak jest z tą kartą ? Można zostawić konto, ale zrezygnować z karty, a tym samym nie płacić za prowadzenie nic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Pisałem o tym w osobnym artykule niedawno jak można uniknąć opłaty w WBK i posiadać inną kartę. Bo też mocno mi się przydaje.
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/05/jak-bedzie-mozna-uniknac-opaty-w-wbk.html

   Usuń
 6. Proszę o poprawę jeśli się mylę, sprawdzałem i czy BFG nie obejmuje tych lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.nestbank.pl/download/pozostale/arkusz-informacyjny-dla-deponentow.pdf

   Usuń
  2. Uwielbiam tego typu odpowiedzi... zamiast tak lub nie, pozdro !

   Usuń
 7. Ciekawe czy IB podniesie % aby ściągnąć, zapewne sporą kasę, z NEST Banku. W tym tygodniu kończą się lokaty, które były oprocentowane na 2,6%...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...