wtorek, 6 czerwca 2017

Nowy warunek dla 4% na Lokacie Witaj 6M w Nest bank


Na lokatach mamy w ostatnim czasie małe ożywienie. Nie tylko Idea bank przestał się bawić z klientami w kotka i myszkę. Do omówionej wczoraj nowej oferty konta z fajną lokatą doszła nowa lokata w Nest bank.

Do tej pory znaliśmy z rankingu tylko jeden wariant lokaty witaj z najwyższym oprocentowaniem na rynku. Była to oferta kwartalna, czyli do niedawna najdłuższa opcja lokaty wabika. Teraz doszedł nowy, ciekawszy wariant tej lokaty.

Obok kwartalnej mamy teraz lokatę półroczną na 4% :)

Widzimy to na powyższym screenie: na 3 i 6 miesięcy. Swoją drogą spójnik 'i' to chyba niedopatrzenie marketingowców z Nest banku. Wątpię czy nowy klient, do którego adresowana jest ta lokata, może założyć lokatę zarówno na kwartał jak i na pół roku.

Jeśli jesteś nowym kientem założysz lokatę witaj w Nest bank na 4%

Każdy bank, który wprowadza różne wariacje lokaty na powitanie, pozwala na wybór tylko jednej lokaty wabika. Przykładowo w Idea bank słynna lokata Happy ma trzy różne warianty różniące się okresem trwania i wysokością maksymalnego depozytu co ostatnio omówiłem tutaj. Klient może jednak wybrać jeden z wariantów nie zaś wszystkie na raz.

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki. Taki wyjątek mieliśmy w omówionej wczoraj ofercie w Deutsche bank. Tam jednak wyraźnie powiedziano, że lokata powitalna posiada limit kwotowy 100 tysięcy, który można podzielić na 5 części czyli założyć 5 takich lokat.

W Nest bank nie ma takiego full wypas wabika. Rudzi pozwalają tylko na typową kwotę 10.000 zł bez względu na to czy będzie to lokata na 3 czy 6 miesięcy. Mało tego, okazuje się, że aby mieć lokatę półroczną oprocentowaną na 4% musimy spełnić dodatkowy warunek.

W obu wariantach mamy 30 dni od założenia konta na otwarcie lokaty
  Po pierwsze musimy najpierw założyć konto w Nest bank. Nie ma możliwości założenia tej lokaty bez posiadania konta. Dla lokaty Witaj na 3 miesiące wystarczy tylko posiadania ror, który jest darmowy, więc nie stanowi problemu. Na założenie lokaty mamy 30 dni od momentu założenia konta.

Tutaj założysz konto w Nest bank dla lokaty na 3 lub 6 miesięcy na 4%

Taki sam okres na założenie obowiązuje dla lokaty na 6 miesięcy. W tym drugim przypadku jednak musimy dodatkowo wpłacić na konto minimum 2,500 zł. Mamy na to 60 dni od momentu założenia lokaty i ów przelew należy wykonać w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym.

W wariancie 6M dodatkowo mamy 60 dni na przelew na 2,5k

Warunek w zasadzie jest banalny, jednak bank wyraźnie w komunikacie pisze "wpływu wynagrodzenia", co zaznaczyłem wyżej na żółto. Tutaj wjeżdżamy na śliski grunt bankowych wymagań, które różnie wyglądają w praktyce.

Ileż to razy na blogu mieliśmy sytuację, że bank wymagał wpływu wynagrodzenia od pracodawcy, przy czym w praktyce okazywało się, że wystarczył nasz przelew. Od słynnego BGŻ z 1% cashback od wartości przelewu począwszy, powtarzało się to wiele razy:)

Zresztą sam Nest jest dwuznaczny. Rudzi podają, że lokata witaj jest tylko dla nowych klientów nie tylko banku w nowej odsłonie, jak i w jego poprzednich wcieleniach, a więc Smart banku czy FM. Tymczasem jak podajecie w komentarzach, byli klienci poprzednich wcieleń czy to Smart czy FM mimo wszytko mogą raz jeszcze skorzystać z najlepszej lokaty na rynku.

Podsumowując, jeśli faktycznie wystarczy zwykły przelew własny z dopiskiem "wynagrodzenie" na 2,500 zł (czy też na 6000 zł + płatności ZUS/US w przypadku firm) to mamy świetną nową ofertę. Lepszą niż jednorazówki u niebieskich.

Kiedyś lokata wabik była tylko jedna. Od pewnego czasu banki wprowadzają różne wariacje lokaty na start. A skoro jest to jednorazówka, warto zgarnąć jak najwięcej, w końcu lokata półroczna da dwa razy więcej zysku niż dotychczasowa kwartalna...
 
Nowy regulamin Nest lokaty witaj - od 1 czerwca 2017

5 komentarzy:

 1. Regulamin promocji Nest Lokata Witaj z dn. 01.06.2016r. dokładnie określa "Wpływ wynagrodzenia" według mnie, własny przelew nie przejdzie.
  Cyt:
  3) Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz Klienta z tytułu:
  (i)wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub
  (ii) renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
  (iii)stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
  (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR
  przez organ wypłacający świadczenie;

  OdpowiedzUsuń
 2. Nest Bank wprowadził nową lokatę:
  2,50% oprocentowanie w skali roku
  Nest Lokata Nowe Środki
  Lokata terminowa na 6 miesięcy.
  Dostępna po zalogowaniu.
  Pamiętaj, że takie oprocentowanie otrzymasz wyłącznie wtedy, gdy Twoja lokata zostanie zasilona nowymi środkami, które są wyliczane jako różnica między Twoim łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 19 marca 2017 r.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli tym co kończą się lokaty 2 m-czne na 2,60% z nowymi środkami mogą założyć z tych środków nowe lokaty na 6 m-cy na 2,50% które będą traktowane dalej jako nowe środki z zastrzeżeniem że w dniu 19 marca nie mieliśmy ich na koncie w Nest

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli jeśli nie zarabiam 2500 miesięcznie to nie założę lokaty 6M na 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie za 100 punktów. Sądzę, że nie jest to wymagane i wystarczy wpływ na mniejszą kwotę z tytułu wynagrodzenia, a bank będzie liczył i tak sumę wpływów w danym miesiącu jak robią niemal wszystkie banki.
   Ale to tylko mój domysł do sprawdzenia, bo zawsze można natrafić na wyjątek. Jeśli ktoś testował niech da znać.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...