niedziela, 25 lutego 2018

100 zł zwrotu za komórkę, 100 zł za OC oraz 2,70% z darmowymi przelewami na koncie w... Pekao


Nie tak dawno pisałem o mocno zaskakującym koncie w Pekao, które ni stąd ni zowąd zaoferowało 2,70% na koncie oszczędnościowym. To bez wątpienia najwyższy wzrost w historii istnienia bloga, gdyż przedtem konto oszczędnościowe miało tutaj stawkę zaledwie 0,10%.

To jednak nie koniec. Do bardzo dobrego oprocentowanego konta bank dokłada obecnie do 200 zł zwrotu za założenie nowego konta Przekorzystnego oraz skorzystanie z dwu dodatkowych promocji.Do konta na 2,70% teraz bank dokłada do 200 zł zwrotu

Zwykle zaczynam artykuł od przedstawienia dla kogo jest to oferta. Jednak Pekao to bank wręcz dziewiczy i z pewnością jeden z najrzadziej tutaj omawianych. Mało kto tutaj ma konto, a to jeden z nielicznych banków, gdzie konta jeszcze nie miałem.

Link do konta Przekorzystnego w Pekao ze zwrotem do 200 zł i 2,70% na KO

Link ma być aktywny aż do 30 czerwca 2018. Celowo napisałem ma być, zamiast będzie. To dość odległy termin, który może zostać skrócony, bowiem bank przewidział limit 25.000 uczestników. Biorąc pod uwagę samą fajną stawkę na KO, założony limit jest realny.

Najciekawsza korzyść konta przekorzystnego z
1. 2,70% na Koncie Oszczędnościowym
Zacznę od przypomnienia bez wątpienia najlepszej korzyści czyli atrakcyjnej dziś stawce konta równej tej jaką oferuje Millennium. Stawka gwarantowana jest znacznie dłużej, bo przez 180 dni czyli niemal pół roku.

Minusem jest jedynie limit kwotowy. 2,70% obowiązuje bowiem do kwoty 10.000. Konto ma jednak jeszcze jedną bardzo istotną korzyść. Oferuje nieograniczoną ilość darmowych przelewów na ror za pomocą przelewów z aplikacji mobilnej!

To przypomina konto w Optimie, gdzie nie trzeba się martwić opłatami za przelewy. Tyle że w Optimie przelewać można tylko do jednego banku, a tutaj korzystając z aplikacji PeoPay najpierw na ror, potem zaś do dowolnego banku jaki chcemy:)2. Do 100 zł za rachunki komórkowe
Pozostałe korzyści konta nie są już takie oczywiste. Do 100 zł zwrotu można uzyskać za rachunki za komórkę, jeśli płacimy faktury za telefon. Mamy zatem coś podobnego co od dawna oferuje BZ WBK na swoim koncie 123 czy Koncie jakie chcę.

Jest jednak różnica. WBK płaci 1% lub 3% w zależności od tego jaki rachunek posiadamy. Pekao daje nam więcej bo aż 7% zwrotu, jeśli będą opłacane poleceniem zapłaty. Z pewnością warto więc zmienić formę zapłaty jeśli mamy faktury za telefon.

Nie jest to jednak opcja dla każdego. Obserwując wpisy cotelcoma na PP4 widać gołym okiem, że większość czytelników woli doładowywać komórkę, a nie płacić faktury. Ja akurat dalej mam abonament, ale i tak rozważam zmianę w niedalekiej przyszłości.


2. Do 100 zł za OC w PZU
Druga korzyść też jest dyskusyjna. Dotyczy ona nowo zakupionej lub odnowionej polisy w PZU przy czym musi to nastąpić w tym roku i to między 1 stycznia 2018, a dniem przystąpienia do promocji, która skończy się 30 czerwca. 

Innymi słowy najpierw musimy zakupić lub odnowić polisę w PZU w pierwszym półroczu 2018, a potem założyć to konto. Minimalna polisa powinna wynosić 200 zł co raczej nie jest wygórowaną stawką.

W moim przypadku nie jest to przekonujące. OC kupuję co prawda w połowie roku o czym piszę zawsze na blogu, ale zawsze sprawdzam najtańszą opcję. Artykuł odsyła do wielu llnków, by każdy z was zbadał sobie jaką składkę zażądają dla konkretnych parametrów Waszego samochodu.

Gdy kupiłem samochód, poprzedni jego właściciel miał go ubezpieczony właśnie w PZU. Moje poszukiwania najtańszej alternatywy kierowały mnie co roku ku różnym ubezpieczycielom jak AXA czy Liberty Direct, nigdy jednak nie był to PZU.

Tutaj mamy jednak zniżkę o stówkę, być może więc komuś się to przyda i okaże się że właśnie w PZU będzie lepiej. Warto to sprawdzić, jeśli musicie kupić OC w pierwszym półroczu tego roku.

Link do konta Przekorzystnego w Pekao ze zwrotem do 200 zł i 2,70% na KO

Na koniec przyjrzymy się samemu kontu. By było darmowe wymagania są... mniejsze niż w Millennium. Wystarczy bowiem:
 • zrobić przelew na 500 zł
 • wykonać jedną płatność kartą lub aplikacją Peopay
W Millennium mamy to samo, ale wymagana jest płatność na 1000 zł. W przeciwieństwie do portugalskiego banku w Pekao należy jedna uważać na bankomaty. Tylko dwie wypłaty z dowolnego bankomatu są bezpłatne, chyba że korzystamy z bankomatu Pekao.


Podsumowując cieszy fakt, że do grona promocyjnych banków dołącza bank, który do tej pory był z nich wykluczony. Nazwa konto przekorzystne jest mocno przesadzona, jednak z pewnością zasługuje już na uwagę chociażby przez nieograniczoną ilość darmowych przelewów na konto ze stawką 2,70% gwarantowaną przez pół roku.

1. Regulamin oferty konta oszczędnościowego na 2,70%
2. Regulamin oferty do 100 zł zwrotu za rachunki za komórkę 
3. Regulanin oferty do 100 zł zwrotu za zakup polisy OC w PZU

8 komentarzy:

 1. POLCAN ... Szkoda CZASU i ATŁASU ... na KO 2,7% przy kwocie do 10 000 zł. Nie zaśmiecaj Pan Swojego porządnego Bloga takimi ich "ofertami" śmieciowymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady, wszystko zależy od tego co kto poszukuje i czego potrzebuje.
   Jak dla mnie konto jest całkiem ok jak na dziś, bo 2,70% to tylko w Millennium jest i to tylko z ograniczeniem do jednego darmowego przelewu.
   7% zwrotu za abonament przyda się każdemu, kto ma abonament.
   Obiekcje mam jedynie do PZU bo to nigdy nie był tani ubezpieczyciel i jak napisałem w artykule zawsze znalazłem lepszą ofertę. Nowy oferent przedstawił propozycję OC o 350 zł taniej niż to co dostałem z PZU.

   Inna sprawa, której nie poruszyłem w artykule to problem przenosin. Jak Pekao przejmie klientów Aliora, to i tak wpadniemy w sidła Pekao, więc lepiej samemu tu przyjść i zagarnąć co jest do zgarnięcia zamiast być darmowym kąskiem.

   Usuń
  2. ty chyba czegoś nie zrozumiałeś, to KO to nie jest typowe konto oszczędnościowe, to przecież jest KO pełniące funkcje RORu na 2,7%, z tym, ze pośrednikiem przelewu jest zwykły ror. To konto to dla mnie bomba.
   Ale Polcan nie napisałeś nić o darmowym koncie walutowym, a to mnie najbardziej interesuje. Więc mam pytania.
   1. Czy można założyć w dwóch walutach np. € i $? A może trzeba dwa oddzielne konta?
   2. Czy wszystkie wpłaty i wypłaty gotówki w walucie w oddziale są darmowe?
   3. Czy wszystkie przelewy do (z) innego banku i przelewy SEPA są też darmowe?

   Usuń
  3. Pytanie dla posiadaczy takiego konta w Pekao. Nie miałem tutaj nigdy nic, więc lepiej jak wypowie się ktoś, kto miał z nimi styczność i może ocenić bank.

   Usuń
 2. Polcan byłem w getinie konto zamknałem 2 lata temu. okazało się że ci oszuści otworzyli mi rachunek techniczny i jestem wykluczony z promocji. (Pytałem się przy zamknięciu czy wszystko jest zamknięte to mi powiedzieli, że tak.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem to samo. Zamykałem 3 razy konto w Getin. W 2014 najpierw w Getin online, potem w Getin stacjonarnym. W 2017 zaś okazało się, że mam rachunek techniczny po lokatach założonych w Open Finance.

   Zamknąłem więc rachunki techniczne w lipcu ubiegłego roku i wróciłem w listopadzie po konto ze stawką 2,70%.

   Usuń
 3. ja chętnie założę konto jeśli jeszcze w kwietniu nie wyczerpie się pula na 100 zł. za OC. Płacę OC w PZU, bo mają dla mojego auta jedne z najniższych składek i najlepszy assistance za granicą.

  Jaccek

  OdpowiedzUsuń
 4. Zerwanie Lokaty, otwartej za pośrednictwem strony internetowej www.nestbank.pl,przed upływem terminu zakończenia Lokaty możliwe jest tylko poprzez złożenie dyspozycji za pośrednictwem Serwisu Telefonicznego oraz odbywa się tylko i wyłącznie na rachunek
  bankowy, z którego Klient dokonywał założenia przedmiotowej Lokaty.
  Czyli niezły syf, nie możesz zamknąć konta z którego wysłałeś kasę do nesta bo złamiesz regulamin...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...