czwartek, 22 lutego 2018

400 zł do Allegro za 20% cashback na karcie w Paribas

 
Zanim przejdziemy do omawiania kolejnych ofert, warto przypomnieć wszystkim, że w lutym mamy nietypowe terminy kończących się ofert. Tylko do jutra potrwa oferta lokaty z premią 140 zł w Toyocie, mamy więc już ostatni dzwonek na lokatę powyżej 3%.


We wtorek pisałem o promocji karty w Citi, w której bardzo łatwo można zgarnąć 300 zł do Allegro. Okazuje się, że o stówę więcej można zdobyć do Allegro za kartę w Paribasie. Warto więc porównać obie oferty.Zaczniemy od okresu karencji czyli okresie po którym możemy wrócić do banku po nową premię. Citi jest rygorystyczny i dopuszcza osoby, które nie miały karty od 1 stycznia 2015 czyli już ponad 3 lata. Paribas jest łagodniejszy pozwala bowiem tylko na 12 miesięcy przerwy

Tutaj założysz kartę w Paribas by zgarnąć 400 zł na zakupy na Allegro

Powyższy link będzie ważny do 31 marca 2018. Jeżeli zatem jesteś nowym klientem lub zamknąłeś kartę 12 miesięcy temu możesz wrócić po nową premię. Trzeba jak zwykle wyrazić zgody oraz mieć stałe dochody by dostać kartę.

Kartę Paribasa można więc otrzymać łatwiej, ale warunki jakie daje Paribas są o wiele trudniejsze dla zdobycia premii. Citi wymaga bowiem jedynie 5 płatności kartą w miesiącu. Po dwóch miesiącach daje za to nawet 300 zł - prosto i przyjemnie.

Do zdobycia są 4 vouchery do allegro po 100 zł każdy
1. 30.000 punktów = 100 zł
Paribas tak przyjemnym bankiem nie jest. Zamiast wymagań ilościowych mamy nakaz wykonania płatności kartą na określoną kwotę. W regulaminie mamy nieco mylący zapis:
Uczestnik otrzyma nagrodę jeśli w terminie dwóch okresów rozliczeniowych wykona Transakcje kartą na łączną kwotę minimum 500 zł.

Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że jedna nagroda nie jest równoważna temu co widać na reklamie czyli 400 zł do allegro. Nagroda to 30.000 punktów mamBONUS, które można wymienić na jeden voucher. A taki voucher ma wartość 100 zł i można go wykorzystać albo na allegro.pl albo na nagrody widoczne w katalogu mambonus.pl


Fragment nagród z katalogu mambonus
A więc aby zdobyć tytułowe 400 zł, musimy  wydać 4x po 500 zł. Dzięki temu zdobędziemy 4 vouchery po 100 zł do allegro lub wybraną nagrodę z katalogu nagród na stronie należącej do francuskiego banku.

2. 5000 punktów na start
Na start dostajemy też 5000 punktów, ale nie za samo wejście. Trzeba wykonać 4 transakcje kartą na kwotę minimum 50 zł i to do końca drugiego miesiąca po otrzymaniu karty z banku.

W zasadzie nie jest może jeszcze tak źle. Wszak premia 100 zł po wydaniu 500 zł to  a na dobrą sprawę 10% cashback czyli całkiem ok. Na plus jest też fakt, że Bank nie zmusza do korzystania ze swojej oferty mambonus, lecz daje możliwość wyboru 4 voucherów do na pewno o wiele bardziej popularnego allegro.

Tutaj założysz kartę w Paribas by zgarnąć 400 zł na zakupy na Allegro

Niestety na minus jest fakt, że karta nie jest darmowa, bowiem jak widzimy niżej roczna opłata za kartę Standard wynosi 72 zł. Chyba że opłata jest pobierana z dołu i jest możliwość zgarnięcia premii oraz zamknięcia karty przed naliczeniem opłaty. 

Karta niestety jest płatna

Podsumowując raczej nie jest to oferta dla każdego. Owszem da się na niej zarobić, bowiem summa summarum w zamian za wydanie 2000 zł dostajemy 400 zł, a tak przecież do niedawna premiował swoje karty Citi. Mimo to opłaty zawsze są denerwujące, nawet jeśli po ich odjęciu jesteśmy na plus.

1. Regulamin promocji karta kredytowa z voucherami Allegro do 400 zł
2. Regulamin Programu lojalnościowego mamBONUS
3. Regulamin dotyczący 5000 punktów na start

7 komentarzy:

 1. Ja mam płatność za kartę kredytową 6 zł miesięcznie.
  Program mambonus jest bardzo dobrym programem. Punkty zbiera się dość szybko. Ja wymieniam je sobie na vouchery w RTV Euro AGD ew. w morele. Potem można je zrealizować, ew. sprzedać. Ogólnie program jako program polecam, bo jest o wiele lepszy niż payback. Kiedyś karta była darmowa to już w ogóle. Opłaty jednak odkąd Sygmę wciągnął BNP się pojawiły i ciągle rosną. Za dwie karty płacę miesięcznie już 6+3 zł czyli 9 zł, ale to wciąż się opłaca. Średnio 30.000 punktów zbieram co +/- 3 miesiące i nie wydaję wcale 15.000 zł (1 zł = 2 pkt).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna wiedziec jak to robisz? Chyba ze duzo podrozujesz

   Usuń
 2. Po co komu dwie karty kredytowe w jednym banku

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawda jest taka ze w lokalnej kasie spółdzielczej miał iks co raz w roku wyplacalo się .konto RoR było zawsze coś oprecentowane. A rachunek awista. Lokata zwykła i renterska do 6 lat. Lokata systematyczne oszczędzania do 10 lat .A tu Co bank proponuje to lokaty dwa lata mały wybór lokat. Czyli według mnie nie ma dostępu do usług finansowych

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszak premia 100 zł po wydaniu 500 zł to a na dobrą sprawę ! 20% ! cashback ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nest Bank 2,8 na pół roku. Trochę mało. To już wolę wrzucić do Millenium na 2,7. 28-ego kończy mi się lokata w Idei. Zobaczymy "kto da więcej"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wedle dzisiejszych słów członka RPP cała ta banda nie podniesie stóp nawet przy inflacji 4%. 2.8% w tym wypadku wygląda jak marnowanie pieniędzy

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...