piątek, 23 lutego 2018

Przedłużenie promocji lokaty z premią w Toyocie oraz 2,80% na lokatach w Nest bank


Ostatni tydzień miesiąca to zwykle początek promocyjnych stawek na lokatach. Tradycją staje się już fakt, że pierwszy ruch wykonuje Nest bank, po którym następuje riposta niebieskich.

No i mamy powtórkę tego swoistego rytuału. W ostatnim dniu promocji bez wątpienia najlepszej jak dotąd oferty roku na lokatach czyli Duetu lokat w Toyocie z premią do 140 zł mamy zarazem pierwszy dzień lokat w Nest.

Promocja przedłużona o 3 dni do poniedziałku
Stawki w Toyocie przekraczają dość znacznie 3%, ale dotyczy to dwóch depozytów na łączną kwotę 8.000 zł. Szczegóły podałem pod koniec stycznia jak tylko promocja pojawiła się na rynku. Wkrótce potem bank zadeklarował zwrot opłaty za konto co jeszcze bardziej zwiększa potencjalny zysk.

Ostatni dzwonek na duet lokat z premią do 140 zł w Toyota bank 

UWAGA: AKTUALIZACJA
W dniu publikacji artykułu wydłużono promocję o 3 dni do 26 lutego 2018. Zostało to zaznaczone na promocyjnej stronie w postaci pieczątki niejako zatwierdzającej możliwość składania wniosków jeszcze do przyszłego poniedziałku:)

Powyżej 8.000 zł nie opłaca się lokować u Japończyków, więc nadwyżki lepiej wpakować do Nesta. Tutaj pojawiła się od dziś oferta lokat ze stawkami do 2,90% ale horyzont czasowy jest zbyt odległy, taka bowiem stawka obowiązuje dopiero przy lokacie na dwa lata.

Stawki są lepsze niż w Millennium ale tylko dla posiadaczy konta
Jedynym sensownym rozwiązaniem jest lokata na nowe środki ze stawką 2,80%. Taka stawka jest dla depozytu na nowe środki na okres pół roku lub roku. Ale jak to w Nest, wymagane jest posiadanie konta osobistego, lokata jest bowiem dostępna dopiero po zalogowaniu.

Tutaj założysz konto w Nest bank dla promocyjnych stawek lokat

Ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest to lokata na nowe środki, ważny jest dzień który według banku liczy się dla badania salda. W nowej promocji brany jest pod uwagę saldo na 21 stycznia 2018 i stawka promocyjna obowiązuje dla nadwyżki dla salda z ubiegłej środy. 


Kto nie posiada konta może liczyć jak zwykle na stawki o 0,20pp niższe. Dotyczy to każdego depozytu bez względu na okres trwania. W przypadku lokat na 6 i 12 miesięcy daje to zaledwie 2,60% co mija się z celem.

Bez konta lokaty są beznadziejnie nisko oprocentowane:(

2,70% mamy przecież gwarantowane na koncie oszczędnościowym w Millennium. Wielu z nas ma taką samą stawkę w Getin bank o czym pisałem gdy była jeszcze w ofercie. Nie ma więc najmniejszego sensu przenosić tutaj środków dla niższej stawki. Chyba że posiadamy konto i przekonuje nas niewiele większa stawka zamrożona na pół roku.

Tutaj założysz konto w Millennium na 2,70% do kwoty 200.000 zł

Dla przypomnienia 3% daje Deutsche bank co omawiałem całkiem niedawno. W Deutsche bank nie trzeba się spieszyć w obawie, że nie zdążymy jej założyć jak to często ma miejsce czy to w Nest czy w Idea bank. Oferta jest ważna do 30 czerwca 2018 i można zakładać lokaty po 20.000 zł.

Link do pewnej lokaty na 3% wraz z kontem w Deutsche bank

Ciekaw jestem reakcji Idea bank. Po raz pierwszy nie mam lokat kończących się pod koniec lutego bowiem bank nie zaoferował w lutym lokaty do końca miesiąca ze stawką 3,15% trzeci raz z rzędu. Tutaj nigdy nie wiadomo jaki ruch wykonają niebiescy.

Jeśli jakaś sensowna riposta będzie, wówczas oczywiście pojawi się odpowiedni wpis na blogu.

25 komentarzy:

 1. Obecnie jest sporo ofert na 3% i więcej.
  A Ty swoim czytelnikom wciskasz takie coś...
  :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko potwierdzenie wyczekiwanej co miesiąc informacji i zarazem oczekiwanie na ripostę niebieskich.
   Wskaż proszę owe sporo ofert powyżej 3% poza Deutsche bank, który daje równe trzy.

   Usuń
  2. Widzę, że mało odwiedzasz tego bloga. Polcan nic nie wciska, a jedynie informuję o takiej a nie innej ofercie.
   Możesz mi wierzyć, że mimo wszystko znajdzie się sporo chętnych.

   Usuń
  3. Po co idea ma odpowiadać skoro już mają 3% na nowe srodki. Warunkiem jest konto. ciekawe tylko czy w marcu jeszcze będzie ta oferta.

   Usuń
 2. Nest niby próbuje przebić się ze swoją ofertą, lecz jak przychodzi okres zapadalności depozytów w IB, to na koniec dnia mają mniej korzystne warunki. Muszą pomyśleć o podwyżce o przynajmniej 0,2%, jak chcą się liczyć w wyścigu.

  OdpowiedzUsuń
 3. NeoBank ma od kilku dni ponownie 2,7% dla nowych na 3 miesiące. Może podniesie wkrótce na 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nowych - czyli w przypadku Neo dla nikogo właściwie bo większosć ludzi którym zależało na promocyjnych lokatach w tym banku lokaty miało. Dla tego banku te produkty konkurencyjne z Idea mają chyba znaczenie marketingowe bardziej niż bilansowe. Dzięki nim bank w rankingach jest wysoko i rośnie rozpoznawalność marki a że prawie nikt z tego nie może skorzystać to już inna sprawa.
   MM

   Usuń
 4. na przełomie miesiąca kończą mi sie w Idei 3 lokaty trzymiesięczne na nowe środki 2,8%. Dalej na początku miesiąca sporo mam w Neobanku na "Neozysk" 3%, więc kasy będzie sporo, może Neo coś zaproponuje, bo przecież będzie miało odpływ.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widać tak dobra oferta w Toyocie, że aż trzeba terminy przesuwać.
  A wystarczyłoby znieść opłatę za konto która jest zbyt upierdliwa. Tylko tyle trzeba żeby zyskać zainteresowanie czytelników tego bloga.
  Wkrótce Toyota zarzucona zostanie korespondencją z wypowiedzeniem Umów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki szykując jakąś promocję zakładają sobie orientacyjnie pulę zainteresowanych.
   Tutaj widać gołym okiem, że Toyota się przeliczyła i początkowo faktycznie szło im to opornie, zaś po obietnicy zwrotu opłaty pojawiło się więcej chętnych. Najwyraźniej w spodziewanym terminie nie zdobyli zakładanego minimum, stąd obliczyli, że po trzech dodatkowych dniach promocji uda im się owe minimum zdobyć.
   Nie spodziewam się by akcję wydłużono jeszcze bardziej. Zainteresowanie wzrosło znacznie po zniesieniu opłaty i w obecnej akcji raczej uzyskają zakładane minimum.
   Ciekaw jestem jak będzie wyglądała kolejna akcja lokaty z premią. Obecna promocja powinna im dać dużo do myślenia:)

   Usuń
 6. "Wkrótce Toyota zarzucona zostanie korespondencją z wypowiedzeniem Umów." Tu muszę się zgodzić z Anonimowym z 10:33. I podejrzewam, że nawet już została. Ta głupia opłata za konto spowodowała, że ja i cała moja rodzina (razem 4 osoby) dnia 12 lutego (jeszcze przed zmianą warunków promocji) wysłaliśmy wypowiedzenie kont w Toyocie. Lokaty kończą nam się u nich na przełomie luty/marzec, więc się akurat zakończą, a zaraz potem minie 1m-czny okres wypowiedzenia i bye, bye. Mam nadzieję, że zrobi tak jeszcze "parę" osób i oduczy Toyotkę ich głupiego marketingu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś trudno mi to zrozumieć, sama nagroda praktycznie z sufitu w wysokości 50 zł zwraca opłatę za konto na ponad 20 miesięcy do przodu. Do tego kolejny raz zwrócona...
   Cóż, dla mnie są inne opłaty bardziej denerwujące w innych bankach jak np, za wypłatę z bankomatu o czym pisałem niedawno czy mbankowe opóźnienia.
   Podobno ilu ludzi, tyle oczekiwań. Dla mnie Toyota pozostaje bankiem, który balansuje co prawda na krawędzi, ale wciąż jest po stronie banków, które lubię. Chociaż jeśli tendencja się utrzyma może przekroczyć tę linię.

   Usuń
 7. Wystarczy, że raz zapomnisz przelać 2.49 zł i już Ciebie mają. Takie żerowanie na kliencie. Minęła epoka nieprzyjaznych instytucji. Tak trudno to zrozumieć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrzę po prostu całościowo na plusy i minusy oferty. Więcej dają niż mogą potencjalnie zabrać i to dają więcej niż najlepszy bank z lokatami na dziś, więc szkoda z tego nie skorzystać.

   Nie mam zamiaru bronić Toyoty bo sami sobie namieszali tą niepotrzebną opłatą. Ale suma summarum oferta jest na pewno dobra, a opłata w większości będzie zwrócona. Nie trzeba też niczego zapominać, wystarczy jeden prosty przelew na dwie lokaty + utrzymanie salda przez 30 dni i po sprawie. Problem praktycznie żaden.

   Usuń
 8. Ja z tak kiepskich lokat banków komercyjnych z obcym kapitale nie korzystam

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak to po sprawie?!
  Każdego miesiąca wykonujesz jeszcze przelew na 2.49 zł. (!!!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach o to chodzi. Do tej pory było tak, że bank pobierał 2,49 zł ale oddawał tę opłatę po kilkunastu dniach, więc nie trzeba było robić żadnego przelewu.
   Teraz dostanę premię 50 zł, to pewnie zostawię na koncie te 25 zł na opłaty, które i tak będą zwrócone hurtowo, więc na dobrą sprawę żadnych przelewów robić nie trzeba.

   Usuń
 10. Mimo, że dotychczasowa promocja obowiązuje do końca marca ja już po raz drugi nie otrzymałem zwrotu.
  Czy są też inne osoby które w lutym nie dostały przelew na 2,49 zł???

  Za chwilę rozpocznie się pewnie kolejna zabawa w reklamacje. Gdybym tego nie zauważył w marcu miałbym saldo ujemne i spore kłopoty.
  A Polcan zachwyca się, że wszystko jest tak fajnie. Nie jest... :-(

  OdpowiedzUsuń
 11. Tylko polcan jak masz 15 kont w zachodnim banku to czemu nie otworzysz lokaty negocjowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo konta dają zawsze dostęp do gotówki, lokaty nie.

   Usuń
 12. Bank Santander daje 2.6 na 3 lata jak macie 100tys to da 3 procent

  OdpowiedzUsuń
 13. A jak polcan miałeś kiedy lokaty negocjowane w zachodnim banku? Bo 20 tyś trzeba

  OdpowiedzUsuń
 14. Czyli o ile więcej dali na takiej lokacie? Polbank 100 tyś ma do negocjacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz bujną wyobraźnię. Polbank nie istnieje już od dobrych kilku lat...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...