piątek, 16 lutego 2018

Zwrot opłaty za konto dla uczestników akcji 140/70 zł za założenie lokaty w Toyota bank


No i proszę - bank jednak ugiął się i ma zamiar zwrócić opłaty za konto dla uczestników nowej akcji specjalnej lokaty z premią opisanej pod koniec stycznia. Opisana tam oferta mimo premii wywołała oburzenie u większości czytelników.

Wszystko oczywiście za sprawą opłaty 2,49 zł jaką Toyota bank pobiera za konto. Opłaty tej można uniknąć, ale wiąże się to z wydaniem niemałej kwoty bo aż 400 zł. To zdecydowanie za dużo jak na wymóg darmowości konta, co w innych bankach jest normą.

Od dziś obiecany jest zwrot opłaty za konto
Inne banki jak Millennium czy Getin wymagają jedynie jednej płatności kartą na dowolną kwotę. Taki warunek jest jeszcze do zaakceptowania nie stanowi bowiem żadnego problemu. Wydanie jednak niemałej kwoty lepiej przeznaczyć w banku, który daje za to cashback.

Przykładowo w T-mobile za wydanie 300 zł bank daje premię w wysokości 15 zł dla posiadaczy konta Freemium. Kto ma konto Premium wydanie 500 zł daje zysk w wysokości 25 zł co miesiąc. Łatwo  więc policzyć, że wydawanie kwoty 400 zł kartą Toyoty to strata w wysokości 20 zł.

T-mobile daje 5% zwrotu za zakupy, a dodatkowo konto oszczędnościowe na 3% o czym pisałem niedawno. W przypadku Toyoty zwrot opłaty za konto przy wydaniu kwoty 400 zł wynosi zaledwie 0,62% co jest bardzo mało opłacalne. Nie dziwią więc komentarze jak poniższy.  

Nowa tabela podtrzymuje tę opłatę, ale uczestnicy akcji dostaną zwrot

Opłata za konto Jedyne, może i niewielka, ale ja nie jestem przyzwyczajony płacić haracz bankowi, więc już dawno się ewakuowałem z Toyoty, tylko i wyłącznie przez tą opłatę.

Na szczęście bank jeszcze w trakcie trwania akcji, która potrwa już niedługo bo tylko do 23 lutego 2018, doszedł do wniosku, że ta opłata to droga donikąd i postanowił zwrócić opłatę za konto. Szkoda, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale. Teraz zysk z duetu lokat będzie jeszcze większy:)

Dedykowany link rejestracyjny lokaty z premią 140/70 zł w Toyota bank

Warto jednak zauważyć, że według nowego regulaminu zwrot będzie wynosić równe 20 zł i będzie płatny do 25 stycznia 2019. Nie będzie to więc dokładny zwrot całości, lecz prawie całości opłaty za konto.

Ja i tak skorzystałem z tej oferty, gdyż przed założeniem lokat zrobiłem sobie symulację zysków już po odjęciu opłaty za konto. Przedstawiłem je w artykule Czy warto skorzystać  z oferty Duetu lokat z premią 140 i 70 zł w Toyocie

Symulacja wykazała, że przy minimalnym wkładzie czyli:
 • 3.000 zł na lokatę Sprint
 • 5.000 zł na lokatę Plus 
zysk jest większy niż 3%, jakie daje okazjonalnie Idea bank. Oczywiście do symulacji biorę pod uwagę kwotę 8.000 zł jaką moglibyśmy przelać do Idea bank. Toyota dzięki premii 70 zł daje więcej, co było dla mnie wystarczającym powodem by skorzystać z oferty.

Ponadto są tutaj szanse na kolejne bonusy jak udział w kolejnych akcjach z premią, program poleceń czy klub korzyści. Ten ostatni pozwala w bezproblemowy sposób zdobyć niemało punktów o czym dostaję informację na maila.Nie robiłem nic szczególnego poza trzema płatnościami kartą na 20 zł oraz zakładaniem lokat, a już mam 2280 punktów. Przy czym już posiadanie 1000 punktów umożliwia ich wymianę na 50 zł co jest dodatkowym fajnym bonusem:)


W T-mobile punkty też zbierają się same
Przypomina to nieco program Priceless special z T-mobile, który też zbiera punkty bez dbania o to. Płacimy wszak kartą kredytową da 5% cashback, a już nazbierało się ponad 2800 punktów. Program Mastercarda jest jednak mniej ciekawy, bo tutaj dopiero 3000 puntów daje bonus w postaci 50 zł.
Zaletą obu programu jest fakt, że punkty zbierają się same za to co i tak robimy. W T-mobile jest to płatność kartą zaś w Toyocie są to liczne akcje lokaty z premią. A skoro premia jest podwójna to dla nas lepiej.

Dedykowany link rejestracyjny lokaty z premią 140/70 zł w Toyota bank

Podsumowując w Toyota bank było nieźle, a teraz jest jeszcze lepiej. Dodatkową premię w postaci zwrotu 20 zł opłaty za konto przyda się każdemu, a w trakcie 2018 roku pojawią się zapewne jeszcze kolejne akcje lokaty z premią:)

Nowy regulamin promocji Zarabiaj z Duetem korzyści - edycja 2
Nowa tabela opłat i prowizji w Toyota bank z lutego 2018

31 komentarzy:

 1. Witam, czy jest możliwość aby uzupełnić temat SKOKów i działalności syndyka? Wielu czytelników zarzekało się że podejmie różne działania ale jak na razie temat ucichł, a przecież właśnie mijają terminy spłaty podwójnej składki. Czy jakiekolwiek działania przyniosły jakieś pozytywne skutki? Jak syndyk reaguje na różne pisma czy brak spłaty składek? Czy toczą się jakieś postępowania w tej sprawie, samych składek bądź bezpośrednio osoby/firmy syndyka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat był poruszany na PP3, a kilka dni temu podano link do artykułu oddaleniu wniosku prokuratury...
   http://polakcandwa.blogspot.com/2017/11/powtorka-z-woomina-czyli-wezwanie-do.html?showComment=1518426918134#c8990730207859971958

   Usuń
 2. Jeszcze dodam, zauważyłem że większość grup/stowarzyszeń deklarujących działania w sprawie się zwyczajnie zwinęło albo wprowadziło dziwne wymagania typu składki członkowskie lub fizyczną weryfikację zainteresowanych. Nie wygląda to zbytnio charytatywnie, szczególnie że nie wiadomo czy działania tych grup przynoszą jakieś efekty.

  OdpowiedzUsuń
 3. W temacie Toyoty stając w ich obronie to można jeszcze skorzystać z promocji "Tankuj korzyści do pełna". To dodatkowy zysk o którym się tu ma blogu nikt nie wypowiada. Ja w ten sposób każdego miesiąca jestem 30-40 zł do przodu (można max wyciągnąć 50zł). Wydaje się kartą 500 i nie tylko unika się opłaty, ale dodatkowo za paliwo dostaje się 5% zwrotu. Trzeba mieć tylko dodatkowo depozyt min. 10k. a korzystając z różnych promocji zawsze praktycznie taki jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o tej promocji jak się pojawiła i nie była popularna. Jak pamiętam komentarze były typu 'oferta dobra dla kierowców tirów co dużo jeżdżą'.
   Ja mam do pracy kilometr więc dziennie jeżdżę 2-3 kilometry, stąd ta oferta nie wydaje mi się atrakcyjna.

   Usuń
  2. Na marginesie nadmieniałeś w innym komentarzu o możliwości płatności na poczcie by wyrobić owe 400 zł. Dobrze kojarzę? Jak robisz, że jest to opłacalne?
   Paliwo odpada, bo max płacę 100 zł na miesiąc.

   Usuń
  3. Dobrze kojarzysz. Robiłem tak jak miałem więcej depozytów i łapałem się na 10% czyli zawsze było 50zł zwrotu. Kartą nie byłem w stanie robić obrotu 1k. Wtedy opłacało mi się zapłacić Poczcie ich prowizję i zgarnąć max cashback. Teraz gdy jest minimum czyli 10k. na lokatach to robię kartą 500zł, a za paliwo zawsze płacę ok.700-800 (trochę jeżdżę), co daje zwrot ok. 35-40zł.

   Usuń
  4. Już sobie przypomniałem, bo opisywałem tę promocję na PP4
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/12/nowe-warunki-uzyskania-do-600-z.html

   Faktycznie zwrot jest 5-10%, ale zbyt duże tu były wymagania dla sald i zbyt dużo trzeba było tankować, dlatego ofertę opisałem tylko raz i odstawiłem na półkę.
   Da się dziś coś z tego jeszcze wycisnąć, jeśli ktoś mało tankuje czyli jakieś 100 zł na miesiąc i posiada stale 10k na lokatach?

   Usuń
  5. Tak na marginesie z regulaminu zamieszczonego pod koniec artykułu na PP4 wynika, że akcja 'Tankuj korzyści do pełna' potrwa jeszcze tylko do 30 kwietnia 2018.

   Usuń
  6. Jak tankujesz za 100 to Ci się nie opłaca. Jeśli chodzi o termin akcji to z takich akcji korzystam u nich już kilka lat. Obecna promocja też została przedłużona póki co do 30.04, ale prawdopodobnie albo przedłużą, albo za chwilę wznowią.

   Usuń
 4. Toyota bank ma lokaty na 3 procent na 9 miesięcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale tylko z premią za posiadanie kredytu samochodowego w Toyota Bank.

   Usuń
  2. Szkoda, że nie dają lepszych lokat za posiadanie modelu toyoty;)

   Usuń
  3. To prawda, ale i tak bym się wtedy nie łapał - bo mam hondę ;)

   Usuń
  4. Czyli nie masz motywacji by ją zamienić na toyotę;)

   Usuń
 5. W jaki sposób można wymienić 1000 punktów na 50 zł? Nigdzie nie widzę takiej opcji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo program jeszcze trwa. Jak się skończy pojawi się taka możliwość.

   Usuń
 6. 15 II 2018
  uczestnik, który do tego dnia uzyska status Silver (min 1000 pkt) będzie uprawniony do otrzymania premii gwarantowanej 50 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do dnia 16.03.2018 roku Organizator powiadomi Uczestników o przyznaniu Premii gwarantowanej, przesyłając wiadomość e-mail, na adres wskazany przez Uczestnikaw Aplikacji

   Usuń
  2. Premia zostanie wypłacona przelewem do
   dnia 31.03.2018 roku na Konto Jedyne w Banku.

   Usuń
 7. A konto osobiste co ma 0.10 to ile kosztuje w tojota banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj sobie do Toipa, link do regulaminu zamieściłem w artykule, ale to konto nie jest objęte promocją z lokatami.

   Usuń
  2. Pisze 2.5 nie mogę odczytać to z małymi literami.

   Usuń
  3. Kosztuje 2,50 zł na miesiąc. Zwrot przy wydaniu kartą aż 1000 zł, więc to całkowicie nieopłacalna opcja.

   Usuń
 8. kolejna SUPER promocja !
  jak najbardziej rozumiem bankierów, w każdy banku jest zespół ludzi zajmujących się reklamą i promocją firmy, muszą uatrakcyjniać, tworzyć nowe pomysły, rysować kolorowe grafiki (choć to pewno zlecają) proponować konkursy itd itd
  ma być o banku głośno, ma się wyróżniać wiadomo o co chodzi.
  rozumiem też klientów tych banków (choć najbardziej lubiani są ci NOWI) którzy zarabiają (chyba) na takich nowościach.
  wystarczy tylko zapłacić kartą xxx razy, zatankować a potem coś tam wysłać, walnąć palcem w smartfona gdzieś się odhaczając, zebrać punkty bonusowe itd itd
  lecz
  jakby
  spokojnie, chłodno bez emocji spojrzeć z boku na to wszystko to nie wydaje się wam, że banki (i nie tylko) robią z nas takich OSIOŁKÓW ?
  mamy się radować i powiedzieć łaaaaaał jak zrobię 1000 płatności to bank odda mi 2,50 które mi wcześniej zabrał.
  ale to jest ekstra !
  nie neguję, że się komuś to podoba i się komuś tak chce być aktywnym, zrobić coś by zarabiać, być ciągle on-line, zerkać co 5 minut za tel. to jest to!
  mnie się już to dawno odechciało (w zasadzie nigdy nie zacząłem chcieć)
  podoba mi się prostota. powinniśmy zwalczać wciskaną nam socjotechnikę.
  i zrozumieć, że bank niczego nam nie daje. na KAŻDEJ promocji muszą zarobić. prezes nie podpisze innej.

  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od naszego wkładu. Zobacz ile wymaga Toyota - jednego przelewu i utrzymania salda przez 30 dni to wszystko. I możesz to zrobić w długim horyzoncie czasowym, bez pośpiechu i kiedy Ci pasuje. Co więcej masz tu token, który doceniłem ostatnio, bo to nas uniezależnia od miejsca pobytu i sieci w jakiej jesteśmy.
   Dla mnie oferta jest super z wielu powodów, ale z jednej podstawowej: jest powtarzalna niczym konto w Millennium, daje zyski non stop od kilku lat wyższe niż najlepsze promocyjne lokaty w Idea bank.

   A co do punktów to jest to kolejna zaleta. Do tego podchodzę jak do inflacji. Można narzekać, że rośnie, a można też mieć wszystko taniej przez to że robisz to samo co zwykle, a punkty przychodzą same i obniżają koszty zakupów. Temat rzeka, ale analogia moim zdaniem dobra.

   Zgodzę się z tobą co do niektórych wrednych banków. Takim jest np. ING, bo tutaj wymagania są z kosmosu. Wydać kartą 1000 zł w długim horyzoncie czasowym, miesiąc na koncie liczony od 28 do 27, karta płatna 7 zł, obsługa beznadziejna, promocja rozłożona w czasie tak by jak najtrudniej było wyjść na plus. Tutaj owszem oferta jest dobra, ale tylko dla tych komu się chce na to wszystko uważać.

   A w Toyocie? Robisz jeden przelew i zapominasz o koncie:) A zysk większy niż w Idea bank dla danej kwoty.

   Usuń
 9. Prośba.Przepraszam,ze nie na temat ale mam zamiar wyslac pit ale boje sie ze przeoczylam jakis pit8c i bedzie korekta.Czy byla jakas promocja ktora podlegala opodatkowaniu nagrody w 2017r. >Wg. mnie juz nawet za programy poleceń banki nie obciążają tym klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przypominam sobie takiej. W tych w których ja brałem udział nie było czegoś takiego.
   Kiedyś wysyłało PKO i Inteligo, ale z czasem zaprzestało tej praktyki. To samo robił Meritum, ale tego banku już nie ma.

   Usuń
 10. Na marginesie warto się przyjrzeć bliżej nowej tabeli w Toyocie, ważnej od 7 lutego 2018. Widzę tu np. opłatę za wpłatę/wypłatę gotówkową w wysokości minimum 10 zł a dokładniej 1% od wartości kwoty wypłacanej. Czy dotyczy to bankomatu/wpłatomatu czy też oddziału przy kasie?
  Oddziałów Toyota raczej nie ma, więc czy oznacza to bankomat? Przy wypłacie 5000 zł, co robiłem do tej pory nie raz, oznaczałoby to opłatę w wysokości aż 50 zł!

  Na moje oko nie dotyczy to bankomatów, bo wpisy o bankomacie są niżej i od 4 wypłaty opłata wynosi 4,50 zł. To by oznaczało, że pierwsze 3 wypłaty są darmowe...

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam, bardzo potrzebuje najaktualniejszego statutu i regulaminu kasy SKOK POLSKA. 16.09.2013 jest ostatnim jaki posiadam a wiem ze byly pozniej nakladane zmiany. Jesli ktos posiada potrzebne dokumenty to prosze o kontakt na email: apk@int.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja zdania nt. tej promocji Toyoty nie zmieniłem. Nadal uważam, że dla starego klienta jest to oferta bardzo nędzna. Oprocentowania lokat są tragicznie niskie przy bardzo długich terminach zapadalności - 6 i 9 miesięcy.
  70zł bonusu za akcję to dodatek, który jest zdecydowanie zbyt mały, aby przesłonić te marne podstawowe cechy produktu.
  Obecna zachęta w postaci zniesienia opłaty za konto potwierdza moje przypuszczenie, że akcja nie cieszy się oczekiwaną popularnością.
  Nadal czekam na coś ciekawszego; jeśli się nie doczekam, to po zamknięciu trwających jeszcze 4 lokat, cztery konta pójdą do odstrzału.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...