czwartek, 1 listopada 2018

3,20% na koncie Idealnie Prostym w Idea bank w promocji Zyskaj więcej


Idea bank kolejny raz zaskakuje pozytywnie. Mamy oto bowiem nowe konto idealnie proste oprocentowane na... 3,20% a więc drugie najlepsze na rynku. Co ciekawe można założyć nawet 3 takie konta!

Kolejna fajna nowość u niebieskich:)

Informację o tym znalazłem w komentarzach pod poprzednim artykułem i postanowiłem więc od razu je założyć. W końcu po to mamy 2,70% na lokacie beztroskiej, by zerwać ją beztrosko w momencie, gdy pojawia się nowa, lepsza oferta.

Jak na Idea bank przystało bez zgrzytów i problemów się nie obyło. Pierwszy zgrzyt przytrafił się już przy zakładaniu konta. Założenie nowego konta odbyło się co prawda bezproblemowo, ale pierwszy przelew już nie. Zobaczyłem znany już komunikat o nieoczekiwanym błędzie.

Jakże to jest typowe dla niebieskich...

W Idea bank nauczyłem się już cierpliwości, bo tak badziewnego systemu bankowego nie ma chyba w żadnym innym banku. Trzeba po prostu próbować do upadłego, zwykle za n-tą próbą uda się zrobić to co zamierzamy.

Oprocentowanie 0 %

W końcu więc przelew się udał. Niestety po zajrzeniu do szczegółów okazuje się, że system pokazuje oprocentowanie na poziomie 0% co widzimy wyżej. Mimo iż wpłaciłem 20.000 zł do tej kwoty bowiem owe konto ma oprocentowanie 3,20%. 

Oprocentowanie na nowym koncie
Co ciekawe powyżej tej kwoty oprocentowanie wcale nie jest tragiczne jak w innych bankach. Do kwoty 200k mamy 2,50% czyli tyle ile w ubiegłym roku mieliśmy na koncie idea saver. Dopiero po przekroczeniu miliona stawka spada, ale nikt rozsądny nie trzyma tutaj kwot powyżej sumy gwarantowanej przez BFG. 

Tym bardziej, że jak wiadomo sytuacja Idea bank nie jest wesoła, więc w tym przypadku szczególnie należy zadbać, by nie pakować tutaj środków powyżej równowartości 100 tysięcy euro. Dotyczy to oczywiście łącznej sumy kasy trzymanej na lokatach, kontach czy innych produktach oferowanych przez Idea bank.  

Nowe konto to nie jest kolejny rok jak to było w przypadku WBK tylko konto oszczędnościowe. Można mieć 3 takie konta, więc warto będzie założyć wszystkie od razu i przelać tu kasę z innych kont. 

Chcieliśmy 3,20% i mamy tyle. Ba, jak będą wyższe stawki będzie można i z nich skorzystać. Wszak po to są konta, by z nich aktywnie korzystać według potrzeb, a nie zamrażać środki jak to jest w przypadku lokat.

Dziękuję komentującym za info o tym koncie. Dość trudno je znaleźć, więc bez Was pewnie bym o tym nie wiedział, ale faktycznie jest dla każdego. Pytanie od kiedy system zacznie pokazywać stawkę 3,20%...

Księgowanie na nowym koncie

Regulamin promocji Zyskaj więcej
Opłaty na koncie Idealnie prostym
Tabela Opłat i Prowizji dla konta 

120 komentarzy:

 1. U mnie tez pokazuje 0%, być może po nocnym przetwarzaniu to się zmieni, jak np. w Alior Banku na koncie Mocno Oszczędzającym.
  Zastanawia mnie tylko zapis przy oprocentowaniu "Po osiągnięciu salda określonego w Tabeli, całość środków objęta jest oprocentowaniem wskazanym dla danego przedziału salda". Przelałem mniej niż 20000 zł na jedno konto, bo jeśli taki zapis ma oznaczać, że po przekroczeniu np. 20000 zł będę miał całość tych środków na 2,5% a nie na 3,2% to byłoby kiepsko. Mam jednak nadzieję, że tylko nadwyżka powyżej 20000 zł jest oprocentowana niżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie jest to tak, że w świąteczne dni system nie księguje wpływu/wypływu środków na koncie? nawet jeśli widnieją już na koncie. Zerknij w historię konta i zobacz jaka jest data księgowania tych środków.

   Usuń
  2. Czemu miałby tego nie robić. Przecież środki z zerwanej lokaty beztroskiej musiały się najpierw zaksięgować na koncie idealnym zanim je przelałem na nowe konto.

   Usuń
 2. czy to jest na pewno NOWE konto? Ja zrozumiałem że jest to konto Idealnie Proste z przejściową promocją na dwa miesiące

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mogę nigdzie doczytać- jak założę 3 konta to mogę zdeponować 3x20 tys na promocyjnym oprocentowaniu 3,2% ?

  OdpowiedzUsuń
 4. z Regulaminu: h) Rachunek Oszczędnościowy – Rachunek Oszczędnościowy „Konto IDEALNIE PROSTE”; do niego promocja - zyskaj więcej z kontem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - ten regulamin też jest pisany na kolanie jak nasze ustawy w Sejmie, nazwa myląca 1/konto idealne, 2/konto idealne proste - zupełnie bez sensu. Oprocentowanie idiotyczne: 3,20 % do 20 tys., 2,50 % od 20 tys.To w końcu te 20 tys. jaki będzie miało % zysku ? Ktoś potrafi to wytłumaczyć ?

   Usuń
  2. Jak dla mnie 3,20%. W tabeli masz zapis, że powyżej 20k jest 2,50% więc dla dokładnie tej kwoty powinna być stawka jaką sobie życzymy.

   Usuń
 5. Teoretycznie masz rację ale praktycznie...niekoniecznie. Wejdź w historię konta idealnego i tego nowego prostego i ustaw 1 listopada jako datę początkową i końcową. Może się okazać, że dzisiaj nie było żadnych transakcji na tych kontach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak klikam w historię konta idealnie prostego (nowego) to wyświetla się historia konta idealnego (starego)
   Bałagan...

   Usuń
  2. Jedynie z boku na zielonym tle mogę zobaczyć ostatnie transakcje z dzisiejszą datą:
   - Ustanowienie blokady
   - Zdjęcie blokady
   - Przelew między kontami własnymi 20.000 PLN
   screen do wglądu załączyłem na końcu artykułu

   Usuń
  3. Apropos księgowania - wczoraj 31.10 w millenium po 22 robiłem przelew wewnętrzny na ko. Rano patrzę a data księgowania jest 02.11. Ciekawe od kiedy policzą odsetki - czy od 31.10 czy od 1 czy 2.11 ???

   Usuń
  4. Banki mają różny termin księgowania wewnętrznych przelewów. Jak pamiętam w Meritum i BOŚ były to bardzo wczesne terminy i musiałeś zrobić przelew przed 19:00 by był zaksięgowany tego samego dnia. W BOŚ było o tyle fajnie, że system informował z góry, że przelewy po godzinie 19:00 będą zaksięgowane dopiero następnego dnia.
   Inne banki mają inne godziny graniczne, Idea ma bodaj 21:00, zaś Millennium chyba 22:00. Niestety w przeciwieństwie do BOŚ systemy innych banków nie informują o tym przed dokonaniem przelewów.
   Z tego powodu przelewy na KO robię bezpośrednio z innego banku z pominięciem ror by nie mieć problemów tego typu.

   Usuń
  5. @Arek,
   właśnie o tym piszę, że niektóre banki księgują transakcje tylko w dni robocze i dlatego nawet jeśli pieniądze są widoczne na koncie w dzień świąteczny to będą zaksięgowane innego dnia. Twój przykład aż się prosi o zadanie pytania w bankowości Millenium czy naliczą Ci odsetki na KO od 31.10, 01.11. czy dopiero od 02.11. Proszę zrób to i napisz co bank Ci odpowiedział bo to dość ważna kwestia jest. W Idei wygląda na to, że transakcje są księgowane w czasie rzeczywistym. Pozdrawiam

   Usuń
  6. Tak to wyglada:

   Przelew został zlecony 31.10.2018 roku, około 22.05. W tym czasie odbywało się przetwarzanie nocne, w związku z tym przelew nie został zaksięgowany od razu.

   W dni świąteczne w Banku nie odbywa się księgowanie, w związku z tym transakcja została zaksięgowana 2.11.2018 roku.

   ODSETKI

   Odsetki będą naliczane od dnia zaksięgowania przelewu, 2.11.2018 roku.

   WARTO WIEDZIEĆ

   Przetwarzanie nocne w Banku Millennium trwa od ok 21:30 do 6:00, w tym czasie przelewy wewnętrzne nie są księgowane.

   Usuń
 6. A sprawdziłeś historię z 1 listopada na starym koncie idealnym? Czy jest tam wpływ /ten z zerwanej lokaty/ i wypływ na nowe konto? Chodzi tylko o 1 listopada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest odnotowany wpływ środków z zerwanej lokaty oraz przelew między własnymi kontami.
   Zresztą nie muszę nic sprawdzać bo przecież widzę saldo na starym koncie zwiększone o odsetki z lokaty na 20k.
   Nowe konto ma zaksięgowane 20k, ale pokazuje 0%.
   Sprawdzę rano bo może jest tak jak w Millennium, gdzie stawka i saldo objęte promocją jest uaktualniane każdego dnia i podawane według stanu na wczoraj.

   Usuń
 7. Panowie 3,2% bedzie naliczone dopiero 30 grudnia. Teraz jest 1,1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tzn chcesz powiedzieć, że jak w połowie miesiąca zabiorę zdeponowane środki z tego konta to dostanę tylko 1,1 % ?

   Usuń
  2. Nie. 30 grudnia będzie wyrównanie do 3,2 ..

   Usuń
  3. Mam nadzieję że nie masz racji, ale po studiowaniu regulaminu i tak kur...a nic nie jestem pewien jak będzie. Co za bałwan skleca te regulaminy... pewnie specjalnie...zeby nic nie było wiadome na 100%

   Usuń
  4. Z Regulaminu Promocji:
   "Okres Promocji – okres od dnia spełnienia warunków określonych w §2 do dnia 30 grudnia 2018 r., w którym Bank nalicza Oprocentowanie Promocyjne".
   Wynika z tego, że to pseudokonto i zwykła lokata bo de facto trzeba zamrozić środki aby uzyskać te 3,2%. I na dodatek trzeba się pofatygować do oddziału lub wysłać list żeby nam potem zamknęli to konto. Słowem gorzej niż lokata, bo ją można zlikwidować telefonicznie.

   Usuń
 8. Polcan, jak będą lepsze lokaty, to niby skorzystamy ze środków z tych ko? O lokatach na "nowe środki" zapomniałeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe środki odpada ze względu na bzdurny wymóg o którym mówi sama nazwa. Raz ją założyłem i więcej nie mam zamiaru.

   Usuń
 9. W poprzednim poście anonimowy pisze że system pozwolił mu otworzyć 2 nowe konta a nie 3. Z tego wynika że jest to zwykłe konto idealne na które dali promocję. A ponieważ jedno konto idealne już posiadał dlatego system nie pozwolił mu otworzyć trzeciego .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka sytuacja była tylko na koncie żony. U mnie pomimo, że mam Konto Idealne założyłem 3 Konta Idealnie Proste. Nie wiem dlaczego po założeniu 2 Kont Idealnie Prostych, opcja 3 Konta już zniknęła. Może to jest przyczyna tego, że ja mam 6 Kont Zyskownych a żona aż 7.

   Usuń
  2. Miałem rację, żeby założyć 3 Konto Idealnie Proste, trzeba było zamknąć min 1 z 7 Kont Zyskownych. Po zamknięciu Konta Zyskownego ukazała się opcja założenia 3 Konta Idealnie Prostego. Konsultant twierdził, że to nie ma wpływu na możliwość założenia 3 Konta IP. Jednak żona uparła się, żeby zamknąć minimum 1 Konto Zyskowne i okazało się, że miała rację. 7 Konto Zyskowne blokowało założenie 3 KIP.

   Usuń
  3. w jaki sposób zamknęliście tak szybko konto?

   Usuń
  4. W związku ze zmianą Regulaminu można zamknąć konto w trybie natychmiastowym, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat (konsekwencji).

   Usuń
  5. Jaki regulamin się zmienił ? I czy zamykaliście w oddziale?

   Usuń
  6. Zamykaliśmy na Infolinii Konta Zyskowne, Zośka i Saver

   Usuń
 10. Sandander zapowiada specjalną ofertę dla klientów db bank czy coś wiecie o tym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tym razem masz rację :), będą bonusy dla uciekinierów (w tym dla mnie) zniosą też wymóg wpływu 5K lub 50K depozytu by pozbyć się opłaty za konto.

   Usuń
  2. https://biznes.interia.pl/gieldy/news/santander-jestesmy-przygotowani-do-migracji-klientow-z-db,2590945,1844#pst167343432

   Usuń
 11. Chyba jednak wybiorę 3% KO w Getin. 0,2% mnie nie skusi

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja założyłem 3 konta bez problemu, a co do naliczenia oprocentowania, to w regulaminie jest zapis, że odsetki wypłacane są w ostatnim dniu miesiąca, więc pierwsze 30.11

  OdpowiedzUsuń
 13. Sprawdziłem przed momentem oprocentowanie nowego konta. W dalszym ciągu widnieje tutaj 0%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również uważałem, że najpóźniej następnego dnia pojawi się właściwe oprocentowanie.

   Usuń
  2. Na infolinii powiedzą, że potrzebna synchronizacja kont. Bzdura.

   Usuń
 14. U mnie też nadal jest zero, może czas zadzwonić na infolinię i sprawdzić to, w innym przypadku ewakuacja środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę dziś na mieście to wstąpię do oddziału. Idea to nie Getin, tu nie ma kolejek.

   Usuń
  2. Nie ma na co czekać tylko jak najszybciej wyjaśniać w czym problem.

   Usuń
 15. Trudno mi zrozumieć ten entuzjazm. Po 30.12. ewakuacja albo 1,1%...

  OdpowiedzUsuń
 16. i co z tym fantem robić ? Czekać 2 m-ce, żeby zobaczyć oprocentowanie 2,5 ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Poczytaj leniuszku Regulamin Konta Idealnie Prostego, a potem pisz.

  OdpowiedzUsuń
 18. Byłem w oddziale. Dla zbadania sprawy wysłano mi doradcę, który nic nie doradził, bo sam się zdziwił. Sprawę zgłoszono do centali i ponoć jeszcze dziś mam dostać odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super, pewnie będzie jeszcze kilka niespodziewanych niespodzianek ...

   Usuń
  2. Babka ma czas do godziny 18:00 bo wtedy kończy pracę. Jak nie będzie zapowiedzianego telefonu zadzwonię na infolinię.

   Usuń
 19. U mnie pani z infolinii "odświeżyła konto" (jej słowa) i po kilku minutach widziałem już na wszystkich 3 kontach 3,2%.

  OdpowiedzUsuń
 20. no to czekamy na odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 21. Na kontach nadal widnieje oprocentowanie 0% Jeśli po weekendzie się nie zmieni to kasę zabieram

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet,jak po weekendzie się zmieni,to zwróć uwagę na wielkość odsetek na koniec miesiąca.Obawiam się,że właściwe oprocentowanie zostanie naliczone od momentu zmiany w systemie.Przerabiałem to kiedyś,więc wiem,o czym mówię.Obym nie miał racji.

   Usuń
  2. Będą to prawdopodobnie odsetki w wysokości 1,1%,a dopiero na koniec roku pojawią się właściwe.Więc to w sumie lokata,a nie konto.

   Usuń
  3. Anonimowy2 listopada 2018 15:22
   Piszesz bzdury. Przerabiałem już taką opcję. U mnie w systemie było oprocentowanie Konta 0 %, jednak w systemie konsultant widział konto oprocentowane właściwie. Na koniec odsetki były zgodne. Nie siej fermentu.

   Usuń
  4. Nie piszę bzdur,tylko dzielę się własnymi doświadczeniami.Byłem już kiedyś w takiej sytuacji i nie otrzymałem należnych odsetek.A przy okazji,nieelegancko jest mówić komuś,że pisze bzdury,skoro przedstawia fakty z autopsji.

   Usuń
 22. Też kiedyś tak miałem,że oprocentowanie podane w systemie było niższe niż powinno być.Kiedy po mojej interwencji zmieniono je na właściwe,zapewniono mnie,że właściwe oprocentowanie zostanie naliczone za cały okres.Niestety,za dni w ciągu których widniało w systemie niższe oprocentowanie,takie zostało naliczone.Jeżeli za np.2 dni zostanie naliczone O%,to będzie do d...y,i wtedy pozostanie machnięcie ręką albo pisanie reklamacji,o której dokładnie mówi paragraf 4.Czy to nie zastanawiające?Mnie interesuje taki lub wyższy procent,ale dla porządnej kwoty,a nie dla kieszonkowych!!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Przypomnijcie sobie,o czym niedawno pisaliśmy.Pisaliśmy o 3,2%,a nawet 3,5%,a byli i tacy,co pisali o 3,8%,ale dotyczyło to lokat bez ograniczeń kwotowych.Idea Bank chce tanim kosztem utrzymać odpowiednie saldo na koniec roku.Ja w to nie wchodzę.

  OdpowiedzUsuń
 24. I nie zapomnijcie przelać odsetek naliczonych na koniec listopada,bo od 20000,01 będziecie mieli 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej zrobić to jeszcze w listopadzie by nie marnować wolnego przelewu grudniowego.
   W WBK mam na każdym koncie po 2990 zł tak by doliczane odsetki nie przekraczały kwoty 3000 zł.

   Usuń
  2. Przeczytaj paragraf 1,punkt 3,litera d).Wychodzi,że na koniec listopada pojawią się odsetki w wysokości 1,1%,a dopiero na koniec roku nastąpi dopisanie właściwych odsetek.

   Usuń
 25. Może być też tak,że w listopadzie zobaczycie odsetki w wysokości oprocentowania standardowego,a dopiero na koniec dnia 30 grudnia pojawią się właściwe odsetki.Świadczyłby o tym zapis Regulaminu:paragraf 1,punkt 3,litera d).

  OdpowiedzUsuń

 26. Zadałam dzisiaj pytanie ze strony mojego rachunku"
  "Proszę o informację o wys. oprocentowania kwoty 20 000 tys. zł. Czy jest to 3,2 % czy 2,5 % w stosunku rocznym. Z tabeli zamieszczonej w REGULAMINIE nie wynika to jasno. Ponadto proszę o informację dlaczego nie jest podana wys. oprocentowania na koncie jakie założyłam i wpłaciłam środki w podanej wyżej wys. w dniu 01.11.2018 r."


  załączyłam dokument
  JPG konto idealnie proste

  otrzymałam odpowiedź:
  02.11.2018
  Szanowna Pani,

  nawiązując do poniższej wiadomości uprzejmie informuję, że oprocentowaniekwoty 20 000PLN jest na poziomie 3,2%.

  Z poważaniem,
  Monika Kwolek
  Ekspert ds. Wsparcia Telefonicznej Obsługi Klienta

  - ale to nie wszystko, na moim rachunku widnieje już
  3,2 %

  OdpowiedzUsuń
 27. Zabrakło mi cierpliwości na oczekiwanie na kontakt ze strony banku więc sam zadzwoniłem na infolinię. Zdaniem konsultanta błąd w systemie wynika z braku synchronizacji danych.
  Zanim mógł mi wszystko zsynchronizować musiałem przejść aktualizację danych osobowych a tutaj padały pytania typu czy ma Pan środki w wysokości do 3 milionów zł czy powyżej...

  Inne pytania były jeszcze bardziej absurdalne. Koniec końców konsultant zsynchronizował dane i mam owe 3,20%. Założyłem więc nowe drugie takie konto, ale:
  - widnieje tam znów 0% czyli dalej brak synchronizacji
  - niestety nie da się zrobić nań przelewu, nowe konto nie widnieje na liście kont do przelewu nawet mimo informacji 'zdjęcie blokady'
  Czy w tym banku nic nie może działać normalnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korekta: da się jednak zrobić przelew. Przy wykonywaniu przelewu wewnętrznego nowe konto nie pokazuje się przy posiadaniu zbyt dużej ilości kont, gdyż system pokazuje tylko pierwsze 4 konta.
   By zobaczyć piąte i kolejne konta trzeba użyć paska przewijania.

   Usuń
 28. To kontrolowany brak synchronizacji,żeby koszty Banku wyniosy mniej ni 3,2% w skali roku.Stary numer Idei.Wyższe oprocentownie będą naliczać,a właściwie system,co będzie wymówką,że nie ich wina,od momentu wprowadzenia właściwego oprocentowania w systemie

  OdpowiedzUsuń
 29. Zadzwoniłem drugi raz by zsynchronizować drugie konto. Tym razem nie było bzdurnych pytań o powiązania polityczne jakie były za pierwszym razem. Trzeba jednak posiadać hasło do bankowości elektronicznej bo bez niego nic nie zdziałamy.

  Jak widać bez kontaktu z centralą nie ma co liczyć na 3,2% :(

  OdpowiedzUsuń
 30. I tyle zachodu i nerwów dla zysku około 15 zł. Taka jest różnica między oprocentowaniem 3% a 3.2% dla kwoty 60 tyś zł na 2 miesiące.Warto???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szlak już przetarty. Jak w poniedziałek przeleję 20k z Aliora to po założeniu trzeciego konta opisanego w artykule od razu dzwonię na infolinię by 'zsynchronizować' im dane, które jak widać celowo są zdesynchronizowane;)

   Usuń
 31. Ja też miałem stawkę 0%. Na infolinii pan poinformował mnie, że problem jest już im znany i jest spowodowany bardzo dużą liczbą wniosków o otwarcie tego konta. Oczywiście pracują nad jego rozwiązaniem. Niecierpliwi mogą załatwić sprawę na infolinii przy czym czas oczekiwania na konsultanta w moim przypadku czyli między 17 a 18 to było ok. 20min. Podwyższona stawka pojawia się po zasileniu konta kasą

  OdpowiedzUsuń
 32. A kończąc temat. Mamy godzinę 18:00 do której najpóźniej obiecał się wyrobić doradca z oddziału pytając czy nr. telefonu jest dalej aktualny.

  Nie było żadnego telefonu, doradca nic nie załatwił. Ot Idea bank:)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja też dzwoniłem na infolinię, przeszedłem weryfikację uzupełnioną o dodatkowe pytania takie jak przeznaczenie rachunków w banku, majątek powyżej 3 mln itp. Teraz widnieje 3,2% dla każdego z 3 otwartych wczoraj kont. Konsultant zapewnił, że to wyłącznie kwestia wyświetlania danych, a konta i tak są oprocentowane i bank wie o tym problemie, bo mają mnóstwo tel. w tej sprawie.
  I jeszcze jedno. Oprocentowanie 3,2% już otrzymamy ostatniego dnia listopada, a nie jak powyżej niektórzy piszą dopiero 30.12.2018. Tak powiedział mi konsultant, zresztą na stronie banku jest jasny komunikat, że odsetki kapitalizowane są miesięcznie i dopisywane ostatniego dnia miesiąca.

  Swoją droga denerwuje mnie konieczność pilnowania banków...
  1) Millennium Bank - reklamacja w sprawie braku premii 200 zł, uznana.
  2) Santander Bank - brak premii za wpływ wynagrodzenia w lipcu, reklamacja uznana, premia wpłynęła. Za sierpień wpłynęła, za wrzesień brak i znowu reklamacja...
  3) Alior Bank - przelew z konta Mocno Oszczędzającego na rachunek własny banku jest bezpłatny bez względu na ilość. W nowym systemie internetowym nalicza mi prowizję za każdy przelew, w bankowości mobilnej bez problemu robię takie przelewy.

  OdpowiedzUsuń
 34. Polcon napisałeś wcześniej że masz 19 kont 123.Aby nie było opłaty musi być wpływ 2000 zł.Czy przelewasz je z innego banku czy pomiędzy tymi 19-ma?Ja mam 10 i już raz zapomniałem na jedno z nich przelać z zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko 15 muszę zasilać. Zawsze z zewnątrz, chociaż między kontami też robię ze 100 przelewów wewnętrznych jak nie więcej.

   Usuń
  2. ja mam też kilkanaście kont , od samego początku robię jeden przelew na 2K z zewnątrz (bo i tak muszę mieć osad na ROR) następnie po kolei tą sama kwotę 2K przelewam wewnętrznie i nigdy żadnej prowizji nie płaciłem.

   Usuń
 35. "Drugie najlepsze", a które niby jest pierwsze? Zdaje się, że wszystkie powyżej 3,2% są tylko dla nowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak: 3,5% w Getin na rok

   Usuń
  2. "Tak: 3,5% w Getin na rok"
   Dokładnie, do 10 tys. zł - opisane tutaj: http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/10/promocja-3-na-ko-w-getin-banku-ponownie.html

   Usuń
  3. 3,5% w getin JEST dla nowych.

   Usuń
 36. Dla Anonimowego z 1 listopada 2018 20:14, powinno być szczegółowiej napisane nie powyżej, a dokładnie od 20 000,01 zł do 200 000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 37. Wczoraj wysłałem z poziomu idea cloud zapytanie odnośnie braku właściwego oprocentowania. Jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi ale w sobotę rano nadal na rachunkach widnieje 0%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem świeżo po założeniu jednego konta. Wszystko przebiegło bez problemu i "licznik" wskazuje również 0. Rozumiem, że jak zasilę to konto środkami - to pojawi się właściwy %? Czy każdy musi zadzwonić na infolinię - żeby je "odpalić"?

   Usuń
 38. Szanowny Panie,

  nawiązując do poniższej wiadomości uprzejmie informuję, że sprawa
  oprocentowania Konta Idealnie Prostego w Bankowości Internetowej jest nam
  znana i pracujemy nad jej rozwiązaniem.
  Środki są oprocentowane 3,20 % od momentu ich wpłaty na rachunek.
  Taką odpowiedź otrzymałem dzisiaj rano 3 listopada, na reklamację złożoną 2 listopada ze swojego konta w Idea Banku.

  OdpowiedzUsuń
 39. Taka mała UWAGA. Czy czytaliście mały druk na dole informacji o tym koncie na ich stronie? Cytuję: "Po osiągnieciu salda określonego w Tabeli, całość środków objęta jest oprocentowaniem wskazanym dla danego przedziału salda."
  To oznacza, że przekroczenie tych 20 tys. zł nawet o 1gr - spowoduje, że cała kwota będzie oprocentowana na 2,5% a nie na 3,2%! Tylko, że regulamin o tym nic nie mówi. Samo, więc dopisanie odsetek zmniejszy nam to oprocentowanie i na pewno na to właśnie liczą specjaliści z Idei !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znamy to z innych banków więc trzymamy zwykle poniżej maksymalnej kwoty jak 2990 zł na każdym koncie 123 w WBK, lub wypłacamy spodziewane odsetki ostatniego dnia mkesiąca tak, by przyszłe odsetki nie przekroczyły salda.
   Trick znany od początku istnienia bloga, gdy 10% było na KO w db.

   Usuń
 40. Ulokować u nich więcej niż 20tyś. złotych w sytuacji gdy w piątek osiągnęli na giełdzie praktycznie historyczne dno czyli 3zł/akcję to samobójstwo. Niech IB sprawi, odwrót na giełdzie, to nabiorę wiarygodności, że przetrwają. Na razie przez 12M spadek 87,8%, 6M-74,25%, 3M-57,26%, 1M-16,2%, 1T-11,76%, 1D-5,36%, a więc pochylnia w dół... BFG??? wielka niewiadoma. Dziwi mnie brak jakiejkolwiek reakcji KNF, przecież takie sypanie akcjami nie jest przypadkiem. To tak ku przestrodze tych, którzy osiągają orgazm na widok, 3%, 3,2% czy też oczekują 3,5 a nawet 4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie to można trzymać więcej nawet niż limit BFG. Jak się ktoś zna odrobinę na finansach to zobaczy, że nawet jak bank musiałby oddać środki obligatariuszom i zapłacić karę to nadal będzie miał dodatnie kapitału własne i płynne środki z obligacji rządowych. Wniosek z tego jest prosty - upadek mu nie grozi. Przed upadłością z resztą pojawiłby się w banku zarząd komisaryczny, a takowego nie ma. Przy komisarzu tez jest parę miechów na wypłatę środków. OK, kurs spada ale to sprawa akcjonariuszy. Obligacje IB trzymają się całkiem nieźle a one nie są zabezpieczone, ani gwarantowane.

   Usuń
  2. Taki np BOŚ też spadł ok 90% od swego max i nie ma z tym problemu.

   Usuń
  3. Faktycznie BOŚ też spadł o blisko 90% tylko w ciągu 5lat, a IB w ciągu 1 roku. Na jakiej podstawie uważasz, że z BOŚem nie ma problemu? A jest bank w PL, który się po takim spadku podniósł na giełdzie? Giełda to wyznacznik kondycji spółki. Skoro jest tak dobrze w IB to czemu oprocentowanie lokat jest 5 razy wyższe niż w większości banków?

   Usuń
  4. Cena akcji jest jakimś miernym odzwierciedleniem kondycji banku, ale nie wypłacalności - tutaj zbyt wysoki jest poziom krętactw instytucji typu KNF i chorego prawa zamykania szaraków za batoniki, a nie prezesów/księgowych za miliardowe przekręty. Czy za wałki Barclays którykolwiek z prezesów chociażby stracił stołek? Jak dotąd chyba tylko Islandia skoszarowała swoich banksterów.

   Usuń
 41. @ anonimowy

  Wytlumacz mi prosze co wycena papieru IDA na gieldzie ma wspolnego z wyplacalnoscia , bo tego nie rozumiem. To, ze IB zrobil wałek z GB wszyscy wiedzą. Obmyślili to sprytnie, a teraz zwalaja winę na bogu ducha winnych byłych pracowników pozatrudnianych za 1800 zł.
  To wszystko jednak jest sprawa obligatariuszy i akcjonariuszy IB. My wisienkowcy zakładamy w IB depozyty pod ochrona BFG.
  I ani grosza więcej. Nasz depozyt jest więc realnie nie u cwaniaczków z IB, tylko w BFG. Jeśli zaś padnie BFG, polska waluta się zawali i zdewaluuje. Tak więc ryzyko jest jak w kazdym banku. To , że IB kiedys padnie , jest prawdpdpbne, wszystko zależy od KNF. Ale BFG ochroni nasze depozyty w PLN. Depozyty, ale nie obligacje, fundusze i inne machlojki IB. Tak więc zgoda, podniecam sie 3,5. Ale pokaz lepszą oferte na PLN-y. Tylko nie mów nic o nieruchomościach. To nie gotówka. Mam mieszkania, wynajmuje i mam horror za każdym razem z wykurzeniem towarzystwa i remontami kapitalnymi co 2 lata. W sumie nie polecam, tak długo jak w Polsce własciciel prywatny nie ma realnie żadnych praw i sprawy w sądach o eksmisje ciągną sie nawet latami. W stanach jak nie płacisz wywala cie szeryf i bank w ciągu paru dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesli masz tyle problemow to je sprzedaj . Uwazam , ze z wynajecia zysk jest 3 -4 krotnie wiekszy niz z najlepszej lokaty.

   Usuń
  2. Wszystko kwestia doświadczenia życiowego i fuksa lub pecha. Sam wynajmowałem dom po rodzicach przez 5 lat bez problemu. Ale wynajmujący wpadł w tarapaty finansowe. Ponad rok trwała batalia o eksmisję. Zostałem w między czasie oskarżony przed sądem m.i. o włamanie do własnego domu i o zakłócanie miru domowego wynajmującego czyli osoby mającej tytuł prawny do domu poprzez komunistyczne pojęcie tzw. Stanu posiadania, co góruje nad właścicielem. Gdyby media nie byłyby przepisane na wynajmującego , koszta byłyby o wiele większe. I tak mi się upiekło , bo straciłem "tylko" 70 tys za zaległy czynsz, 20 tys prawnik i 70 tyś remont. To pikuś. A ile czasu straciłem ? Polskie prawo jest chore i obmyślone pod sitwę adwokacko-sądową. I jako śmiertelnik bez wtyków nic nie zrobisz. Wszelkie porady typu "mogłeś przyprowadzić osiłków" włóżcie od razu między bajki. To nie lata 90-te. Tak więc tak długo jak wszystko jest super , to jest super. Jak zacznie się sypać , zmienisz zdanie. Nieruchomości nie powinno się traktować jako główny dochód.

   Usuń
 42. Do @ anonimowy.
  Ty chcesz koniecznie zarobić na lokatach, a deponowanie gotówki w bankach zawsze było na pograniczu opłacalności. Gdy lokaty były na 10, 8 czy 5% to wówczas inflacja była relatywnie 8,6 lub 4%. Odkąd Belka wprowadził 19% podatek od oszczędności zysk netto na lokatach wyniósł przez lata około zera. Odkąd banki stały się jeszcze bardziej pazerne, do deponowania gotówki w bankach trzeba dokładać i tak jest w tej chwili w całym cywilizowanym świecie.
  Nie wskażę Ci alternatywy dla lokat, bo sam w nich siedzę od lat jako możliwie najbezpieczniejszej przechowalni pieniędzy ale jak tylko bank ma koło dupy to się z niego ciupasem wynoszę.
  To nie IB czy GB jest winna upadku Get Backu tylko pazerni akcjonariusze (w tym klienci IB i wielu innych banków w mniejszym stopniu), którzy łykali fundusze nie mając o nich bladego pojęcia. Ja też nie miałem pojęcia dlatego w to nie wszedłem. Dlaczego cierpią frankowicze, bo byli pazerni. Podobnie deponenci Amber Goldów i Skoków. Utopili, bo byli naiwni. Tych ostatnich uratował BFG ale czy jak upadnie jakiś bank to BFG jest wypłacalny? Nigdzie nikt Ci tego zagwarantuje i tu masz odpowiedź na pytanie odnoście różnicy pomiędzy akcjami a lokatami IB.
  Skoro dla 15 złotych, jak ktoś tu wcześniej trafnie wyliczył forumowicze dostają orgazmu to świadczy o całkowitym zaślepieniu i dlatego otwieram oczy o równi pochyłej na giełdzie. Każdy bank może kipnąć ale giełda jest jedynym wskaźnikiem bieżącej kondycji każdej światowej spółki akcyjnej.

  OdpowiedzUsuń
 43. Zadzwoniłem na infolinię w sobotę g. 18 na nr 22 101 10 10. Połączenie z marszu, weryfikacja 1 minuta i 3,2% hula.

  OdpowiedzUsuń
 44. to tak ku pokrzepieniu serc https://www.forbes.pl/rankingi/najlepszy-bank-dla-firm-ranking-forbesa/pmppjrx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "to tak ku pokrzepieniu serc https://www.forbes.pl/rankingi/najlepszy-bank-dla-firm-ranking-forbesa/pmppjrx"

   Czyli cieszymy się, że znalazł się na tej liście? ;) Tylko, że to chodzi o konto firmowe, które zawsze było doceniane przez przedsiębiorców - szczególnie za mobilny wpłatomat. Konto to od dłuższego już czasu jest w promocji - opisanej tutaj: http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/09/nawet-600-z-do-wyrwania-z-naszego.html

   Usuń
 45. Tylko dla ochłody należy dodać spadek IB z 2 miejsca, a wcześniej z miejsca 1 i to, że ranking pochodził z danych banków za I półrocze. Chętnie poszukam IB i GB w rankingu Forbsa w 2019r.

  OdpowiedzUsuń
 46. Udało się założyć trzecie konto pod jutrzejsze przelewy. Oczywiście oprocentowanie na start to 0%. Ciekawe czy znajdzie się taka osoba, która założy takie konto, ale nie sprawdzi oprocentowania i nie zsynchronizuje danych bo nie będzie sobie zdawała sprawy z faktu, że jest problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Synchronizacja ma wplyw tylko na wyswietlanie w bankowosci internetowej. Procenty sa baliczane w centralnym systemie i tam jest dobre.

   Usuń
  2. To zapewne oznacza słowo synchronizacja używane przez konsultantów.

   Usuń
  3. i tak każdy ma wydzwaniać w sprawie synchronizacji?
   współczuję konsultant(k)om.
   jak ktoś się dodzwoni to proszę zapytać czy można sobie darować dzwonienie i czy 3,2% samo się pojawi.

   Usuń
  4. Pytałem. Twierdzili, że się pojawi
   ...ale mnie zsynchronizowali, więc nie sprawdzę ;)

   Usuń
  5. Polcan, chciałem wczoraj otworzyć dozwolone 3 KO. Dwa poszły bez problemu (pomijam, że oczywiście 3,2% się nie pojawiło do mojego następnego tel).
   3-cie konto zawisło w próżni: nie przyszedł SMS z kodem zatwierdzającym, a rachunek widnieje jako nie w pełni podświetlony.
   Wczoraj konsultant zgłosił sprawę do działu techn i kazał czekać do dzisiaj, dzisiaj kolejny konsultant zgłosił do działu (chyba)księgowego i kazał czekać do jutra.
   Jak tak dalej pójdzie to im braknie działów do zgłaszania a mnie - dni do skorzystania z oferty...
   MD

   Usuń
  6. W IB zawsze się musi coś spieprzyć, bo inaczej nie byłby to Idea bank.
   Mi jakoś się wczoraj udało założyć trzecie konto oczywiście trzeci raz ze stawką O%, zaś konsultantka z oddziału, która miała zadzwonić w piątek, zadzwoniła dopiero dziś z informacją, że już jest wszystko zsynchronizoeane.
   Sprawdziłem i faktycznie jest. Oszczędziło mi to trzeciego telefonu po synchronizację.
   Trzymam kciuki byś jutro miał wreszcie 3,2%

   Usuń
 47. od rana nie ma kontaktu z konsultantami IB ani przez telefon ani przez internet. Czy ktoś dzisiaj rozmawiał z pracownikami Banku ?

  OdpowiedzUsuń
 48. Złożyłem wczoraj wniosek o lokatę w IB i dzisiaj ją oplaciłem przelewem z innego banku ale lokata się otworzyła z wczorajszą datą i datą zakończenia też o dzień wcześniej. Miał tak ktoś kiedyś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie miałem,ale to miłe dla klienta.:-)

   Usuń
  2. No w sumie miłe bo środki za dzień wczorajszy są oprocentowane w dwóch bankach i jestem jakieś 6 zł do przodu. Haha

   Usuń
 49. Miałem kiedyś identyczną sytuację z kontem ZOŚKA PRO.Konsultantka mówiła,że to sprawa synchronizacji i w ich systemie jest jak należy,więc nie ma się czym martwić.Jak się później okazało było się jednak czym martwić,bo właściwe odsetki otzymałem od dnia,w którym w mojej bankowości intrernetowej pojawiło się prawidłowe oprocentowanie.Sprawdźcie sobie odsetki na koniec listopada.Oby było okay.Dotyczy to,oczywiście,tylko kont,które nie zostały zsynchronizowane w tym samym dniu,w którym wpłacono na nie pieniądze.Niech Bank wie,że my wiemy,jak bywało wcześniej,to może wreszcie coś a tym zrobi.

  OdpowiedzUsuń
 50. To nie jest przypadek, że od 5 dni IB pracuje nad poprawą błędu 3,2% i nie widać efektu. Te 100 rachunków bankowych po 3 konta, które klienci założyli online to jednego dnia by ręcznie zsynchronizowali, gdyby taka była ich dobra wola.
  Bank, który do niedawna był dla mnie przykładem prostej obsługi i przyciągał oprocentowaniem schodzi na psy. Jeden dzień zwłoki to 0,1% straty klienta miesięcznego oprocentowania. Tu nie chodzi o groszową kwotę ale o utratę zaufania. Ja im nie ufam...

  OdpowiedzUsuń
 51. " Szanowny Panie,

  nawiązując do poniższej wiadomości uprzejmie informuję, że sprawa
  oprocentowania Konta Idealnie Prostego w Bankowości Internetowej jest nam
  znana i pracujemy nad jej rozwiązaniem.
  Środki są oprocentowane 3,20 % od momentu ich wpłaty na rachunek." Takiego meila dostałem w piątek jak pewnie wielu z nas. Niestety dzisiaj 6 listopada nadal widnieje oprocentowanie 0%. No ale w wiadomości napisane jest, mimo wszystko jest tam 3,2%

  OdpowiedzUsuń
 52. założyłam dwa konta na które wpłaciłam środki i na dwóch od razu po mojej pisemnej prośbie z panelu obsługi klienta na moim rachunku oprocentowanie zmieniło się na 3,20 %. Też otrzymałam informację, że takie oprocentowanie jest od dnia wpływu środków na rachunek.

  OdpowiedzUsuń
 53. zmiany oprocentowania lokat na IB !

  OdpowiedzUsuń
 54. Idea obniża oprocentowanie Lokaty Skarbonka z 3% na 2,80% termin bez zmian 1 m-ąc, wprowadza Lokatę Wielki Procent 3,0% na 3 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
 55. Nie powołujcie się na to,co mówią Wam konsultanci w sprawie oprocentowania Konta IDEALNIE PROSTEGO.Konsultanci,zresztą nie tylko w tym banku,często wiedzą mniej niż klienci,nie znają regulaminów,wszyscy mówią to samo,często głupoty.Jeżeli ktoś wpłacił x dni temu na Konto IDEALNIE PROSTE pieniądze i stanowczo nie zażądał natychmiastowego poprawienia błędnego,czyli zerowego oprocentowania,to musi się liczyć z tym,że przyjdzie mu pisać reklamację.Nie wierzcie w bzdury,że jeśli w Ich systemie jest 3,2%,a w Waszym 0,00%,to możecie być spokojni o prawidłowe naliczenie odsetek.Nie możecie być spokojni!Jeżeli mamy 6 listopada,a Idea Bank nadal pracuje nad rozwiązaniem problemu,to wręcz należy być bardzo niespokojnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo dotyczy dawnego WBK dwie reklamacje, druga okraszona przeprosinami samego dyrektora, które dostałem dwa tygodnie temu.
   Kasy za przelew na początku lipca i sierpnia jak nie było tak nie ma.

   Usuń
 56. U mnie, po drugiej wiadomości w systemie, zaktualizowali oprocentowanie nowych kont do 3.2%

  OdpowiedzUsuń
 57. A od dzisiaj znowu spadek oprocentowania lokaty Beztroskiej na 2,4%, BGŻ też "milczy" z kontem Smart, a co do premii za wynagrodzenie w Santander Bank też reklamacja czeka na rozpatrzenie...

  OdpowiedzUsuń
 58. Dzisiaj na dwa konta IDEALNIE PROSTE w IB przelałem środki i automatycznie pojawiło się 3,2%. Na trzecim koncie na którym środków dotychczas nie miałem nadal widnieje 0%. Wygląda na to, że IB uprał się z synchronizacją. Są środki jest 3,2%, nie ma środków jest 0%. Chwała im za to i życzenia przetrwania kryzysu, bo to w sumie jedyny bank był i jest, który daje deponariuszom żyć. Jak jest z kredytami tego nie wiem, bo nie miałem potrzeby doświadczyć.

  OdpowiedzUsuń
 59. Z innej beczki : Tobiasz B. Prezes Idea Banku dzis zrezygnowal z tej funkcji. W banku nie dzieje sie dobrze. Ludzie odchodza. Pamietajcie o limicie BFG 100 tys EUR = 425 tys PLN
  Kurs akcji IDA zadomowil sie na dobre ponizej 3 zl.
  Nie oznacza, ze to padnie, ale kto wie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...