piątek, 30 listopada 2018

100 zł na start 3% przez rok na KO oraz karta wielowalutowa bez przewalutowania


Pekao niezwykle rzadko gości na blogu. Jednak raz na jakiś czas mamy tutaj jakąś ciekawą ofertę. Na chwilę obecną mamy tutaj promocję konta na którym można zgarnąć 100 zł.

Co ciekawe do konta Przekorzystnego można dodatkowo wyrobić kartę wielowalutową, która oferuje brak przewalutowania za granicą co jest niewątpliwie jej zaletą. Nie od dziś wiadomo przecież jak banki zdzierają z nas za płacenie kartą poza granicami.


1. 100 zł za otwarcie konta ostatni dzwonek
Niestety na ofertę z premią na start mamy ostatni dzwonek o czym informuje promocyjna strona. Tylko do dziś mamy ofertę w której by zgarnąć stówkę wystarczy spełnienie dwu banalnych warunków:
 • przelać 500 zł na konto 
 • wykonać jedną transakcję na dowolną kwotę
Aż dziw bierze, że coś takiego oferuje Pekao. 


2 Karta wielowalutowa z darmowym przewalutowaniem
Nawet jeśli ktoś przegapi powyższą promocję, ma możliwość skorzystania z innej zalety konta - karty wielowalutowej z... darmowym przewalutowaniem. Coś takiego jest wręcz niezbędne, jeśli udajemy się za granicę.

Tutaj założysz konto Przekorzystne z kartą wielowalutową

Niejednokrotnie dostaję maile od czytelników, którzy są zdegustowani ile muszą wybulić kasy za płatności kartą za granicą. Banki bowiem przewalutowują płatności po korzystnym dla siebie kursie, którzy rzecz jasna dla nas jest bardzo niekorzystny.

Dowiadujemy się o tym po czasie sprawdzając konto i zaksięgowane płatności za granicą. Sam sprawdzałem ile pobrał sobie T-mobile za płatności kartą kredytową poza granicami kraju. 


Pekao oferuje tutaj kartę, która pozwala uniknąć przykrej niespodzianki. Płacąc kartą wielowalutową za granicą nie zapłacimy haraczu bankowi za przyjemność braku posiadania gotówki za granicą:) 

Karta wielowalutowa obsługuje najbardziej popularne waluty a więc euro, dolara, funta brytyjskiego oraz szwajcarskiego. Co ciekawe jedna karta obsługuje zarówno naszą walutę jak i wybraną przez nas. Krótki przewodnik widzimy na poniższym obrazku.

Krótki przewodnik po karcie wielowalutowej

To niewątpliwie duża zaleta dla osób, które dużo podróżują za granicę, a takie podróże stają się coraz bardziej modne. Warto jednak pamiętać, że w Pekao dla darmowości konta trzeba spełniać dodatkowe warunki. Na szczęście są to warunki rodem z Millennium, więc można je zaakceptować:)


Co zatem trzeba zrobić? To co dla promocji opisanej w punkcie 1 czyli jednego przelewu na 500 zł oraz jednej płatności kartą na dowolną kwotę. Bez tego konto będzie kosztować 6 zł, zaś karta 3 zł.3. 3% na Koncie oszczędnościowym przez rok
Oferta może nie dla każdego, ale z pewnością niejeden z Was sprytnie z tego skorzysta. Konto ma bowiem dodatkowy bonus:)

Tutaj założysz konto Przekorzystne z kartą wielowalutową


Dodatkowo może się przydać trójka z przodu na KO, co jest rzadkością na rynku. Mamy tutaj takie samo ograniczenie jak w Aliorze czyli do 20.000 zł, ale może się to przydać. Tym bardziej, że mamy tutaj gwarancję stawki przez rok:)

W teorii oferta KO jest ważna tylko do dziś. W praktyce ta oferta jest przedłużana co łatwo sprawdzić na PP4 w rankingu kont oszczędnościowych.
 


Regulamin promocji Odlotowe 100 zł na start z kontem przekorzystnym
Regulamin rachunków bankowych w Peako 
Tabela opłat i prowizji w Pekao
Promocja 3% na Koncie oszczędnościowym

38 komentarzy:

 1. Czy ten przelew 500 zł może być ze swojego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może. Jedyne ograniczenia bank opisał tak:
   'Zasilenie rachunku powinno zostać dokonane pojedynczą kwotą, przy czym nie może to być wpłata gotówkowa, wpływ z tytułu rozliczenia lokat lub udzielonych kredytów i pożyczek ani przelew pomiędzy Twoimi rachunkami w naszym Banku'

   Usuń
 2. Dodam, że można jeszcze do tego założyć konto oszczędnościowe z promocyjnym 3% przez rok do 20k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, to ważne info, które dodałem do artykułu.

   Usuń
 3. Aby z tej promocji skorzystać Konto Przekorzystne i Konto Oszczędnościowe musi być założone do godz 24.00 30.11.2018 roku. Mam duże wątpliwości, czy to Konto zostanie założone dziś przez link podany przez autora bloga. Link kieruje tylko do "Wypełnij formularz - Oddzwonimy" i wyślij.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jerzy czytaj uważnie: artykuł opisuje 3 niezależne promocje dla przejrzystości wypunktowane.
   Promocja z 100 zł jest w punkcie 1 i link do tej promocji zawarty jest w słowach "promocyjna strona" jest to doskonale widoczne bowiem linki zawsze mają inny kolor aniżeli czarny.

   Drugi link zawarty w punktach 2 oraz 3 jest do oferty karty przekorzystnej oraz KO na 3%. Ten drugi link będzie aktywny z pewnością dłużej, bowiem promocja karty nie kończy się dziś.
   Wszystko jest czytelnie zawarte w tekście.

   Usuń
  2. W 1 i 2 przypadku wypełniamy tylko formularze do oddzwonienia przez konsultanta banku. W czasie rozmowy zostanie otwarte Konto Przekorzystne i Konto oszczędnościowe?

   Usuń
  3. Link "Promocyjna strona" też kieruje do wypełnienia formularza o którym wcześniej wspomniałem.

   Usuń
  4. Tekst zawiera 3 linki po jednym na każdy punkt.
   Punkt 1 link do promocji z 100 zł.
   Punkt 2 i 3 do konta przekorzystnego z kartą wielowalutową.
   Mając konto osobiste, zawsze bez problemu założysz konto oszczędnościowe. Tak jest w każdym banku. Prawdopodobnie założysz także KO na 3% telefonicznie.

   Usuń
  5. Ale to Konto Oszczędnościowe na 3% trzeba założyć do dzisiaj, aby mieć zapewnioną promocję 3% na 365 dni.

   Usuń
  6. @Jerzy 12:48
   Są to jednak dwie różne strony promocyjne.
   Link w punkcie 1 pochodzi od czytelnika, który zostawił w komentarzach info o promocji.
   Linki w punktach 2 i 3 pochodzą od banku i dotyczy promocji karty wielowalutowej o czym wspominałem w komentarzu wyżej.

   Usuń
  7. @Anonimowy 12:52
   Teoretycznie tak. Prowadzę jednak od wielu lat ranking kont oszczędnościowych na PP4. Wystarczy zajrzeć na sąsiedniego bloga, by się przekonać, że owo 3% jest notorycznie przedłużane niczym 2,70% w Millennium.
   Jutro zatem prawdopodobnie zobaczymy, że KO zostanie przedłużone o kolejne 3 miesiące, tyle bowiem trwa zwykle promocja KO w Pekao.

   Usuń
  8. Konsultanta z banku po wypełnieniu formularza oddzwania i umawia na wizytę w oddziale Pekao S.A. Nie ma możliwości zakładania Konta przez telefon. To tyle w temacie.

   Usuń
  9. Jerzy czytaj uważnie: artykuł opisuje 3 niezależne promocje dla przejrzystości wypunktowane.
   "Promocja z 100 zł jest w punkcie 1 i link do tej promocji zawarty jest w słowach "promocyjna strona" jest to doskonale widoczne bowiem linki zawsze mają inny kolor aniżeli czarny."

   Dla mnie jest to zrozumiałe. Tylko link zawarty w tekście z punktu 1-ego przekierowuje do strony promocji z tą 100-ką do zgarnięcia. Nie zawsze linki muszą być oddzielone od treści i tu akurat tak nie jest ;)

   Usuń
  10. TomTom: Spojrz jednak ndokad kieruje ten link - do strony na której możesz jedynei wypelnic formularz z prosba o kontakt z banku!!!
   Nie zalozysz tego konta przez formularz i/lub przez telefon, wiec jerzy ma racje, ze nikt nie zdazy dziś z tej promocji skorzystać, wiec jej opisywani ejest dużo spoznione

   Usuń
  11. Hmm, zwykle liczy się data przystąpienia do promocji. Skoro podajesz dane podstawowe na formularzu w tzw. wniosku krótkim, to bank odnotowuje, że zgłosiłeś się do promocji 30 listopada.
   Konto można założyć zwykle później, ważne by zdążyć się zarejestrować jeszcze dziś.

   Usuń
  12. Zajrzałem do regulaminu raz jeszcze. W punkcie 1h masz okres przystąpienia do promocji i wyraźnie masz napisane:
   'do godz 24:00 w dniu 30 listopada'
   jest zatem jeszcze czas:)

   Usuń
  13. Nieprawda, ze "nikt nie zdazy dziś z tej promocji skorzystać, wiec jej opisywani ejest dużo spoznione".

   Dzieki temu wpisowi dowiedzialem sie o tej promocji i dzis podpisalem umowe. Dziekuje autorowi wpisu! :-)

   Usuń
  14. A czy warunkiem ktory trzeba spelnic nie jest wlasnie zalozenie konta?
   Wowczas jesli nie zalozysz w podsnym w, regulaminie terminie, to .... sorrry...

   Usuń
  15. Skoro przyjmowane są wnioski do 24:00 to z definicji się załapujesz.
   Przejrzyj sobie dowolna promocję na blogu, w każdej rozróżnia się dzień złożenia wniosku oraz dzień założenia konta.

   Usuń
  16. Polcan - sorki, ale przeczytaj dokładnie regulamin promocji, a sam przyznasz, ze nie masz racji.
   Czytamy tam m.in.:
   paragraf2, punkt1:
   Uczestnikiem promocji może zostać osoba która w OKRESIE PRZYSTAPIENIA DO PROMOCJI spelni LACZNIE: ...., OTWORZY konto....
   A OKRES PRZYSTAPIENIA jest zdefiniowany w paragrafie 1:
   od 0:00 19.11.2018 do 24:00 30.11.2018
   Wiec nie chodzi o zlozenie wniosku o konto, ale o ZALOZENIE konta w tym okresie.

   Do tego w par1. punkt1 litera a:
   Dzien przystąpienia do promocji - dzień w którym Uczestnik OTWORZY konto (a nie zlozy wniosek o nie, lub wypelni formularz).

   Koniec, kropka.

   Regulamin jest jednoznaczny i nijak nie obronisz się, przed taka interpretacja

   Usuń
  17. Bardzo cenny komentarz. Pisze setki artykułów o promocjach i w każdym jest tak jak napisałem, a tutaj mamy absurdalny wyjątek, więc masz całkowitą rację.
   Gdy zobaczyłem godzinę 24:00 w regulaminie nawet nie patrzyłem dalej, bo jak dla mnie nikt nie zakłada konta o takiej porze, bowiem jest to niemożliwe. Jak widać muszę odsunąć nawyki i baczniej przyglądać się regulaminom odsuwając zdrowy rozsądek na bok, bo w bankach często nie gra on roli.

   W nowej ofercie Aliora, gdzie również można zgarnąć 100 zł, oczywiście standardowo mamy znów dwie daty: złożenia wniosku do północy 31 grudnia i kolejne 30 dni na założenie konta tak jak być powinno w każdej promocji.
   Bardzo Ci dziękuję za ten cenny komentarz, który będzie dla mnie cenną nauczką na przyszłość.

   Usuń
 4. Czy dobrze rozumiem, że zgodnie z Tabelą prowizji, za każdą operację w bankowości elektronicznej pobierana jest opłata 0,20 zł (koszt smsa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak. Aby ominąć opłaty, należy korzystać z aplikacj PeoPey i za jej pomocą dokonywać potwierdzeń.

   Usuń
  2. Dobrze rozumiesz, ale da się tego uniknąć używając do autoryzacji nie sms ale aplikacji PKO Token.

   Usuń
  3. W jaki sposób można za pomocą aplikacji PeoPay dokonywać potwierdzeń?

   Usuń
 5. Tak jest niestety. Nie dotyczy przelewów zdefiniowanych, dla których pobierana jest tylko raz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba niestety jeszcze dzis zdarzyc osobiscie do oddzialu aby podpisac papierzyska inaczej nici z premii 100 zl
  Ja mam blisko, ale i tak mi sie nie chce stac godzinke wsród januszy i moherów , jeszcze zaraze sie jakas Odrą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A sam nie jesteś może tzw. Januszem? Ładnie to tak z pogardą pisać o innych, nazywając ich moherami? Zero kultury osobistej, widocznie w domu tego nie nauczyli. Szkoda.
   Może warto byłoby zaprowadzić w komentarzach do bloga coś w rodzaju kodeksu etycznego; moderator mógłby nie dopuszczać do publikacji obraźliwych epitetów... Mniej hojractwa, bo rozum zdrożał (gdy odwaga potaniała).

   Usuń
  2. Te anonim, pewnie jesteś po prostu półtusk

   Usuń
  3. Czlowieku , wyluzuj. Jesli Ciebie urazilem to przepraszam. Zapewniam Ciebie , ze mowa mlodziezowa jest o wiele mniej niebezpieczna niz jezyk tzw. Doroslych. Obrazliwe epitety maja tylko wtedy charakter negatywny, jesli sa skierowane do konkretnej osoby. Ja nikogo nie mialem zamiaru osobiscie obrazac. I powtarzam. Nie chce siedziec w pomieszczeniu pelnym tzw. Nosaczy , bo sie po prostu boje przebywac w oparach niedomytego ciala, roznych odglosow i wyziewow. W szczegolnosci jak panuje epidemia odry , gruzlicy, grypy i innych chorob zakaznych. Ludzie kaszla, kichaja. Wyjdz na ulice i zagladnij do srodkow transportu masowego. Chce sie uciekac i to w masce gazowej.

   Usuń
  4. Każda strona ma swoje racje. Z jedną i z drugą nie sposób się nie zgodzić.

   Usuń
 7. Zakładałem to konto w kwietniu, w promocji z bonusem 100 zł za płatność OC w PZU. Mam pytanie, czy otrzymał ktoś już może tą premię? Moja powinna zostać wypłacona w grudniu... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bez przesady emerytów nazwać moherami to nie jest nic obraźliwego. Tak się utarło i nawet emeryci się nie napinają z tego powodu.
  Bardzie obraźliwe dla wyznawcy Tuska nazwać go pisowcem i na odwrót.
  Idę szybkimi krokami na 55 lat i nie wiem czy już można mnie nazywać moherem czy nie ale jeśli tak to dla mnie nic obraźliwego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednaka określenie 'moher' ma wydźwięk PEJORATYWNY a jako takie jest obraźliwe, co nie oznacza, że osoby do których się je kieruje czują się obrażone, mając poczucie własnej wartości i dystans, szczególnie do osób je wypowiadających, które dają świadectwo swojej "kultury" ;)

   Usuń
 9. Już lepiej korzystać z karty envelo banku. Rozlicza po kursie vis bez przewalutowania. I święto.

  OdpowiedzUsuń
 10. należy dodać, że konto działa podobnie jak optima, tzn jest nielimitowana ilość przelewów, darmowo jeżeli zrobimy to przez apkę. Do darmowej autoryzacji służy token programowy. Nie mam auta w PZU, więc nie korzystam z rabatu, ale zwracają mi za fakturę telefoniczną 7% (jestem w starej promocji) Kont walutowych można mieć 4- na każdą walutę inne. Idealne do płacenia PayPalem, sam rozpoznaje walutę. Jedną porażką w tym banku, gdzie dalej grasują tam upiory głębokiej komuny. Zarząd jest tak głęboko zakorzeniony w komunistycznych nawykach, że pobiera haracz za każdy przelew przechodzący w walucie min, 20zł !!! W tym banku konto walutowe można zasilać albo z ich kantoru, albo z zewnętrznego kantoru, albo iść do banku w którym mamy kasę wybrać włożyć do reklamówki zanieść do PeKaO i wpłacić w kasie, wówczas jest to darmowe :) -21 wiek :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto dodać, że tę promocję można połączyć dodatkowo z bonusem za aktywację aplikacji Peopay (bony do Empiku lub H&M): www.peopaymasterpass.pl. Jeśli ktoś zechciałby rejestrując się do tej dodatkowej promocji użyć mojego kodu polecającego: yfV3RdvTj4 to byłbym bardzo wdzięczny

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...