poniedziałek, 12 listopada 2018

Łatwe 120 zł do zgarnięcia z "eKontem m" - dla młodych w mBanku

Pierwszy wirtualny polski bank - mBank od lat zabiega o nowych klientów. Należy do ścisłej czołówki, a teraz walczy o wejście do 1-ej trójki - tych największych banków w naszym kraju. Swoje kampanie promocyjne kieruje do różnych odbiorców. Ostatnio do przedsiębiorców (opisane tutaj), a teraz również i do młodych - aby przyciągnąć ich do siebie na dłużej, a w najlepszym przypadku - już na stałe. (tak jak było ze mną ;) 
Aktualnie bank promuje konto przeznaczone właśnie dla młodych - gdzie za płatności kartą i udział w programie oszczędzania w łatwy sposób można zdobyć 120 zł.

Z mBank-iem jestem od prawie samego początku jego istnienia i do tej pory - jest to mój podstawowy bank. Kiedyś bywałem na niego lekko obrażony, ale jedno muszę przyznać. System transakcyjny tego banku chyba nigdy mnie nie zawiódł - tak jak to bywało z innymi bankami. Nie mówiąc już o wiecznych problemach IDEA Banku. Ale przejdźmy do samej promocji, która potrwa tylko do dnia 28.11.2018r.
Do tego czasu, pełnoletni - nowi klienci banku mogą przystąpić do promocji. Tym nowym klientem może być osoba, która od 01.01.1016 r. nie jest lub do tej pory nigdy jeszcze nie była - posiadaczem lub współposiadaczem ROR-u i/lub rachunku oszczędnościowego w mBanku. (szczegóły w regulaminie na dole)
Aby jednak przystąpić do tej promocji - musisz być w przedziale wiekowym: 18 - 24 lat!

Tutaj założysz promocyjne eKonto m - dla młodych dla zdobycia 120 zł

Czynności jakie należy wykonać - aby zdobyć tą kasę (3*po 40zł) najlepiej prezentuje schemat poniżej:
Zatem po założeniu samego konta, najpóźniej do 28 listopada 2018 r. - należy jeszcze spełnić proste warunki tj.:
1) w każdym z 3 m-cy dokonać min. 5 płatności kartą (również przez internet) 
2) założyć aktywny cel oszczędnościowy - czyli rachunek powiązany z naszym ROR-em, na którym będziemy gromadzić nasze oszczędności. Jego saldo na koniec każdego z 3 m-cy musi wynosić - min. 10 zł. 
Odkładać na tym rachunku - na nasz cel oszczędnościowy możemy w trojaki sposób:
a) Zaokrąglenie kwot do pełnych 10 zł,
b) Stała kwota do każdej transakcji z przedziału 3-10 zł,
c) Wybrany procent wybranej kwoty z przedziału 1-15%

Harmonogram wypłaty 120 zł premii prezentuje tabela z regulaminu promocji:
Do wymaganych regulaminem płatności kartą mogą zachęcić jej super wzory do wyboru! Ma to znaczenie szczególnie dla młodych - bo wybór obrazków na kartę - jest naprawdę ogromny!
Zobaczcie przykładowe wzory z zakładki najbardziej popularnych, a samych zakładek jest aż 7 ;)
Do wyboru są również karty ze zwierzakami - naprawdę śliczne :)
Jedne z najładniejszych kart jakie widziałem ;)

Tutaj założysz promocyjne eKonto m - dla młodych dla zdobycia 120 zł

Jeśli chodzi o same koszty prowadzenia eKonta m - to mogą one wynosić równe 0 zł. Najlepiej mają oczywiście Ci najmłodsi do 20 lat - bo do całkowitej "dormowości" - nie muszą spełniać żadnych warunków! Ci starsi - aby nie zapłacić za to konto ani grosza - muszą wykonać pewne czynności, które prezentuje tabela:

eKonto wymagane do otwarcia w promocji - to jedno z najpopularniejszych na rynku. Sam mam je (wersję nie dla młodych;) od wielu lat - jako konto podstawowe i jestem z niego bardzo zadowolony. Brak opłaty za kartę dla najmłodszych i 4zł dla starszych i tak nie jest wygórowane w stosunku do innych banków. 0 zł opłat za kartę dla tych powyżej 21 lat zagwarantujemy sobie wykonując 5 płatności na dowolną kwotę! Ja często już 1-ego dnia miesiąca mam ten warunek spełniony - bo można płacić też w internecie ;)

eKonto m - dla młodych to też świetna i przez wielu uważana za najlepszą na rynku - aplikacja mobilna.
Podsumowując promocję mBanku - to niezła oferta dla tych co zastanawiają się jaki ROR z wielu obecnych na rynku wybrać? Kto chciałby przystąpić do grona klientów dość popularnego mBanku, a przy okazji trochę zarobić - może właśnie teraz skorzystać ;)

Tutaj założysz promocyjne eKonto m - dla młodych dla zdobycia 120 zł


Jeśli jednak nie przepadasz za mBankiem, a chciałbyś dodatkowo zarobić 50 zł za otwarcie konta w programie poleceń - to aktualnie masz takie do wyboru w 2-óch bankach:

- Konto Direct, Komfort lub również dla młodych Konto Mobi w Banku ING opisane tutaj
oraz
- Konto Proste Zasady wraz z rewelacyjnym KO na 3% w Getin Banku, o którym więcej przeczytacie tu.


Regulaminy:


1) Regulamin promocji „Karta i odkładanie w Twoim stylu - II edycja”
2) Taryfa opłat i prowizji


21 komentarzy:

 1. 1. Chciałbym poruszyć niekończący się temat kondycji IB i całej grupy spółek LC.
  I tak z jednej strony mam duży sentyment do IB, bo zgoła od 8 lat powierzałem temu bankowi swojej rodziny złotówkowe oszczędności, a GB oszczędności w $$$. Za GetBack IB nie obwiniam, bo to akcjonariusze tej spółki pakowali tam środki wyłącznie z niekontrolowanej pazerności. Sytuacja bardzo podobna do frankowych kredytów. Pazerni ludzie szukali tanich zysków nie bacząc na konsekwencje. Dlatego chciałbym IB jako jednemu z nielicznych polskich banków pomóc przez lokowanie u nich swoich środków ale w obawie przed swoją chciwością na % powyżej 3 rodzinne złotówki rozłożyłem po różnych bankach, a $$$ wyniosłem z GB prawie w całości.
  2. Zapraszam do lektury http://www.eurorating.com/pl/ratingi/banki/idea-bank czyli najnowszego komunikatu obniżającego IB rating. Polecam w szczególności komunikaty z 9.05 i najnowszy z 9.11.2018r. Zawiera on strukturę działalności IB i obecne oraz przyszłościowe zagrożenia dla banku. Wbrew twierdzeniu tu na forum jednego z anonimowych forumowiczów IB opiera swoje źródło finansowania kredytów na depozytach i to raczej osób fizycznych. Niestety krótkoterminowe lokaty są zagrożeniem dla równowagi finansowej IB. 14 listopada wycofam ostatnią lokatę 24M i w obecnej sytuacji dla mnie lokata w IB nawet na 3M jest ryzykowna. Większość z nas wsypała trochę grosza na konta oszczędnościowe Idealnie Proste z oprocentowaniem zmiennym i w przypadku nagłego obniżenia %%% wysypie te środki do innych banków. Jeszcze rok dwa lata temu lokaty w IB były zakładane bez obaw w standardzie na 12M, 6M, 3M. Obecnie pętla depozytowa się zaciska, bo tylko niepoprawni optymiści pakują środki na dłużej niż 1M. Zatem co wynika z raportu prognoza banku jest dalej NEGATYWNA.
  3. 20 listopada powinien być opublikowany raport IB za 3 kwartał i radzę depozytariuszom śledzić wyniki i kondycję banku, zerkać na giełdowe trendy całej grupy spółek LC. Ja osobiście należę do osób, które straciły zaufanie do IB ale biorąc pod uwagę, że jest to polski bank nie uciekam do końca z tonącego statku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zapraszam do lektury http://www.eurorating.com/pl/ratingi/banki/idea-bank czyli najnowszego komunikatu obniżającego IB rating."

   Przyznam, że bardzo ciekawy, a zarazem niepokojący dla IB raport. Wszyscy jednak dobrze wiemy, że to lepsze od innych banków oprocentowanie w Idei - to skutek tego co właśnie opisuje ten rating :(
   PS Ciekawa również pełna tabela ratingowa pozostałych banków ;)

   Usuń
 2. Doczytałem tabelę oprocentowania w Alior Banku i... "Oprocentowanie obowiązuje do dnia 31 grudnia 2019 r. do kwoty 20.000 zł dla Klientów z aktywną Korzyścią Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym". Bravo!

  OdpowiedzUsuń
 3. afera z IB i GB wchodzi w nową fazę. Szef knf próbował wymusić łapówkę na LC. Drobne 40 baniek. Jakie to ma znaczenie dla nas - depozytariuszy? ano takie że LC zadarł z partią rządzącą . Skoro szef KNF obiecał zamiecenie sprawy pod dywan to teraz już PIS zamiatać nie będzie czyli Leszek poszedł na noże. Będzie wesoło. Ja mam depozyt do końca stycznia. Moze do tego czasu jeszcze pociągną w tej wojnie :-)
  A swoją drogą ... żeby szef KNF w unijnym, 40-mln państwie wymusza 40mln łapówkę na bankierze. Dramat intelektualny, moralny, i dla państwa to tak jakby stoczyć się do poziomu Ugandy. Tak będą widzieć nasz kraj inwestorzy. masakra po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to wszystko prawda - to mamy niezłą aferę. Więcej o tym w portalu Bankier.pl:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Leszek-Czarnecki-oskarza-szefa-KNF-7625594.html

   Usuń
  2. oraz na PP4
   https://polakcandwa.blogspot.com/2018/11/afera-z-getin-nabiera-rozmachu-czyli.html

   Usuń
  3. Ja bym chciał wejść na rynek kapitałowy, ale po takich getbackach, knf-ach to po prostu nie mogę. Nie ufam - tak samo pewnie jak zachodni inwestor planujący wejść na polską giełdę. Skoro szef KNF sklada takie sugestie że za zatrudnienie jego człowieka i wynagrodzenie 'za 3 lata problemów nie będzie" to jest topoprostu skandal choć zapewne zwolennicy obecnej władzy zaczną mówić że właściwie nic się nie stało. otóż stało się bo taka rozmowa mogła mieć również miejsce z innymi prezesami. na przykład prezesem Getback. a ludzie stracili tam 2mld. Jakoś ten Getback pod okiem KNF funkcjonował.
   Jedyna pozytywna wiadomość jest taka ze LC twierdzi że z IB nie ma żadnego problemu. Problem jest cały czas z Getinem i o getinie była rozmowa a nie IB.
   MM

   Usuń
 4. Właśnie zauważyłem, że Santander "połknął" moje dotychczasowe konto w DeutscheB.
  Wcześniej to samo stało się oczywiście z rachunkami w WBK i obecnie wszystkie moje produkty z obu ww banków spotkały się pod marką Santander.
  W informacjach dotyczących procesu przeniesienia / przyłączenia trafiłem na zapis:
  pkt4e. Opłaty i prowizje nie ulegają podwyższeniu.

  Jak ma się ten zapis do całkiem różnych zasad dotyczących limitów transakcyjnych i płatnych SMSów zatwierdzających przelewy "niezaufane"?
  Macie jakąś wiedzę na ten temat?
  Dosyć istotne jest czy mogę "za darmo" przelać tylko 10tys (konta WBK)i czy w ogóle max dzienny limit to jedynie 25tys, czy praktycznie bez ograniczeń (w dotychczasowym DBNet).
  ...a może chociaż raz trafi nam się dodatkowa korzyść płynąca ze zniknięcia z rynku dobrych banków i teraz przelew wewn z kont w byłym WBK na rachunek Santander (DB) Net Premium załatwi sprawę upierdliwych limitów...
  MD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam identyczne pytanie. Co do.... limit 25 tyś?!

   Usuń
  2. W WBK można go było podnieść bodaj do 125.000 zł. W tym banku mam zwykle 45k bo taka stawka obowiązuje mi do 3% i za każdym razem bez problemu mogłem je wytransferować jak ostatnio na konta w IB.

   Usuń
  3. Dziwne z tym połykaniem Kont z DB. Ewenement w tym roku a dokładnie w czerwcu tego roku zamknąłem Konto w DB w placówce banku (mam potwierdzenie) konta nie było w podglądzie internetowym DB) i o dziwo owe zamknięte Konto NET(promocja NET PREMIUM) zostało zaimportowana do mojego Konta w Santander. Zamknięte Konto w DB ukazało się w Santander. Burdel nieprzeciętny. O co tu chodzi?

   Usuń
  4. "Zamknięte Konto w DB ukazało się w Santander. Burdel nieprzeciętny. O co tu chodzi?"
   To prawda, bajzel w DB mieli i chyba mają nadal straszny. Ja i moja rodzina zamykaliśmy u nich konta w placówce. U każdego z nas miesięczny okres wypowiedzenia. Nikomu po upływie nawet 1,5 m-ca ich nie zamknięto. Dopiero po drugim upomnieniu tel. - to zrobiono. Ale czy na pewno? Niby zalogować się już nie mogliśmy, ale wcale się nie zdziwię, że przy ich bałaganie wszyscy mimowolnie staniemy się - klientami Santandera :(

   Usuń
 5. Nest bank podniósł oprocentowanie. Ale coś cieniutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...Ale coś cieniutko." To prawda, najwyższe 2,8% jest dopiero w wariancie na 2 lata. Straszna mizeria ostatnio w tym banku :(

   Usuń
 6. Też miałem problemy z wypowiedzeniem umowy w DB. Po upływie miesiąca konto nadal było aktywne. Dopiero po telefonie do nich straciłem możliwość logowania jak Tom Tom. Ale czy zamknęli konto? Nie wiem. Nie mam nic w Santanderze więc nie mogę sprawdzić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ale czy zamknęli konto? Nie wiem. Nie mam nic w Santanderze więc nie mogę sprawdzić"
   Mam to samo, nic w Santanderze, więc nie sprawdzę. Pewnie dowiemy się wszyscy o tym chcąc przystąpić do jakiejś promocji dla nowych w Santanderze, że jesteśmy już ich klientami ;)

   Usuń
  2. Będę właśnie zakładał konto w eurobanku. A tam sprawdzenie wszystkich kont posiadanych w Polsce (zagwarantowane ustawowo) ma najniższą opłatę ze wszystkich banków. Tylko 6 złotych. Można sprawdzic "stan posiadania" kont.

   Usuń
 7. Akurat kończy mi się oprocentowanie 3% w Getinie. Więc spadam. Dobrze się składa. Co ten Czarnecki kombinuje? Musi mieć już nie lada kłopoty i chce zwalić winę na KNF. Bo czemu ujawnia to dopiero teraz, a nie w marcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co kombinuje... To raczej sprawa oczywista. To nasze wspaniałe państwo chce połknąć jego banki. Ostatni rok układa się w jedną całość. Zrujnowane zaufanie do TFI gdzie prywatne podmioty tracą rację bytu ibęda przejmowane przez grupy bankowe (w domyśle przez państwo). Teraz z tego co jest w tych stenogramach LC uważa ze panstwo chce w sposób nielegalny przejąc jego banki co szef KNF potwierdził że to jest działanie sprzeczne z prawem. A opublikował to wtedy kiedy było mu to wygodne. Tła nie znam, ale zakładać należy że sprawy zaszły tak daleko że poczuł się szantażowany ze strony urzędnika wymienionego w rozmowie i określonego jako niekompetentny . W dziwny sposób ten człowiek awansował w ostatnich miesiącach.
   A poza tym to trochę dziwna ta gra. Zły policjant chce znacjonalizowac banki LC a szef KNF jak gołąbek pokoju obiecuje pomoc. Zaw stosowną opłatą rzecz jasna. Ktoś tu najwyraźniej próbował przekręcić Czarneckiego a ten okazał się sprytniejszy. Jak to człowiek który coś tam stworzył w życiu własnymi rękoma.

   Usuń
  2. "Ktoś tu najwyraźniej próbował przekręcić Czarneckiego a ten okazał się sprytniejszy. Jak to człowiek który coś tam stworzył w życiu własnymi rękoma."

   A może to szef KNF-u chciał mieć nagraną - propozycję pomocy bankom Czarneckiego w zamian za "małą" korzyść majątkową - żeby następnie wykorzystać to w ewentualnym przejęciu banków LC przez państwo? A stary lis Czarnecki go uprzedził? Pewnie się tego i tak nigdy nie dowiemy...

   Usuń
 8. przecież to szef knf proponuje zatrudnienie tego prawnika za stosowną opłatą więc niby jak to miałoby świadczyć przeciw LC? Dla mnie ta sprawa jest oczywista. Państwo przez takie a nie inne regulacje bankowe sprawia że bankowość staje się w tym kraju mało opłacalnym biznesem. Banki są więc sprzedawane. Tutaj zdarzyła się okazja bo banki LC są w kłopotach więc urzędnicy umyślili sobie że uderzą w nie jeszcze mocniej przez KNF w zwiazku z afera getback i przejmą za przysłowiową złotówkę. To uderzenie wyglądałoby nastepująco - wpisanie banków LC na listę ostrzeżeń, kary, grzywny, wprowadzenie kuratorów i potem przejęcie. Szef KNF mógł zwietrzyć okazję i obiecał Czarneckiemu gruszki na wierzbie - że pozamiata te problemy co było nierealne bo tego nie da się zrobić skoro ten cały Skokal uparł się aby banki przejąć. Noto poszła propozycja 1% . LC przeczytał sprawę tylko nie wiemy czemu akurat teraz zdecydował się upublicznić choć to już jego sprawa. Dla mnie najbardziej smutną jest to jak działa to państwo. To już wygląda jak jakas pazerna mafia
  MM

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...