wtorek, 13 listopada 2018

Gwarancja 3% przez ponad dwa lata w Alior


Dziś od rana powróciła sprawa afery z Getin co szerzej omawiam na PP4. Wieli ludzi przez to zaczyna się zastanawiać się, czy ma sens trzymanie kasy w tym banku. Warto więc przyjrzeć się, gdzie warto trzymać swoje środki.

Bezkonkurencyjny nadal pozostaje Idea bank, ale tutaj mamy ten sam problem, skoro niebawem ma zniknąć z rynku i trafić pod skrzydła... właśnie Getin. Interesuje nas oczywiście minimum 3%, a tyle właśnie oferuje Alior i to z gwarancją przez ponad 2 lata!

Miało być do połowy 2018 - będzie minimum do końca 2019:)
Gdy oferta konta oszczędnościowego z fajną stawką pojawiła się po raz pierwszy w grudniu, mieliśmy gwarancję stawki 3% tylko przez nieco ponad pół roku do połowy 2018. Założyłem więc tutaj konto z zamiarem zamknięcia w czerwcu. Zrezygnowałem jednak z tego pomysłu, gdy bank przedłużył stawkę o kolejne pół roku do końca 2018.

Tutaj założysz konto gwarantujące 3% na KO do końca 2019

Niedawno pojawiła się informacja o kolejnym przedłużeniu fajnej stawki 3% na koncie oszczędnościowym. Tym razem nie o kolejne pół roku lecz o cały rok. Innymi słowy gwarantowane mamy 3% tutaj przez ponad dwa lata. Widać to na poniższym screenie.

Stawka obowiązuje od 7 grudnia 2017 - czyli przez ponad dwa lata :)

Dla przypomnienia konto jakże osobiste, do którego podpięte jest omawiane dziś Konto Oszczędnościowe pozwala wybrać dwie korzyści i jedną z nich jest gwarancja 3% dla kwoty do 20.000 zł. Drugą korzyść np. przelewy natychmiastowe można wybrać na etapie składania wniosku o konto.

Co trzeba zrobić by mieć zagwarantowane 3%?
W zasadzie nic. Karty debetowej mieć nie trzeba więc jej nie wyrabiamy. Lepiej mieć kartę płatniczą w klonie Aliora czyli T-mobile, gdzie za płatności mamy dodatkowo 5% zwrotu. 

Przykładowe korzyści

Jedyny warunek by wszytko było darmowe to przelew na 1500 zł. Może to być rzecz jasna własny przelew, w innym przypadku konto nie byłoby atrakcyjne. Ba, ludzie poniżej 26 roku życia nawet tego jakże banalnego warunku nie muszą spełniać.

Tutaj założysz konto gwarantujące 3% na KO do końca 2019

Dużo narzekałem w latach poprzednich na melonika, ale od tego roku trudno mieć tutaj jakiekolwiek zastrzeżenia. W grudniu do odstrzału miały iść kolejne konta z Optimą i Aliorem na czele. Jak widać melonik pozostanie w koszyku aktywnych kont. Nie miałbym nic przeciwko temu, by stawkę wydłużać po raz kolejny już w 2020:)

Można wybrać też inny pakiet w Alior

Oczywiście możecie wybrać inne pakiety do konta niż sugerowane przeze mnie 3% na KO oraz przelewy natychmiastowe. Jeśli dużo podróżujecie można wybrać darmowe bankomaty na całym świecie oraz ubezpieczenie w podróży. Ważne pamiętać, że tylko dwa pakiety są za darmo i co ważniejsze można je zmieniać.

9 komentarzy:

 1. NBP zaktualizował prognozy inflacyjne. W przyszłym roku aż 3.2%. Powodzenia w oszczędzaniu w bankach . Stopy oczywiście bez zmian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...i być może właśnie te prognozy tłumaczą tą wielką łaskawość Aliora w wydłużeniu "rewelacyjnej" oferty. ;)
   Dziwi mnie jeszcze tylko pozostawienie tak groszowego limitu dwudziestu tys., ale być może to będzie przedmiotem kolejnej "super-promocji" :)

   Usuń
  2. Niestety dla nas ciułaczy idą ciężkie czasy. Szczególnie z taką polityką pieniężną NBP jak teraz. Potwierdza to artykuł na prnews.pl:
   https://prnews.pl/inflacja-wzrosnie-lokaty-ponizej-4-beda-nieoplacalne-438619

   Usuń
  3. ja już od wrzesnia robię ewakuację na obligacje indeksowane inflacją ale widzę że założyłem zbyt małe transze. Reszta powędruje do funduszy pieniężnych. Niestety. To państwo wydrenuje i tak już skromne oszczędności Polaków. na ujemne stopy to sobie moga pozwolić bogate społeczeństwa a nie nasze biedne poletko. Ta władza ma za nic ludzi którzy odkładają pieniadze na przyszłość. Do tego jeszcze afera z KNF co może się skończyć jakimiś kłopotami i zniknięciem banków które jeszcze dają przyzwoite oprocentowania lokat. przecież żaden państwowy bank nie da nawet 3% na lokacie.
   MM

   Usuń
 2. Po porannej aferze z Czarneckim w roli głównej w IDEI jest już - Wielki procent 3,2% na 3 m-ce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No więc z innej beczki, może kogoś zainteresuje: w Nest Banku lokata 6 mies. na nowe środki 2,6%, lokata na 3 mies. na nowe środki 2,2%.

  OdpowiedzUsuń
 4. jak było do przewidzenia. Idea podnosi Wielki % do 3.2. Nic to nei pomoże w warunkach gdy większość ludzi myśli o wyprowadzce z tego banku. Kto wie czy to rzeczywiscie nie pora na zerwanie lokat i wyprowadzkę niż zakładanie nowych bo w przypadku tak duzych banków to zabawa z BFG będzie mocno nerwowa. Mi zostało niestety jeszcze 2.5 miesiaca - czyli do 30 stycznia
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Idea podnosi Wielki % do 3.2." Jest już nowy wpis na ten temat:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/11/32-na-lokacie-wielki-procent-w-idea.html#comment-form

   Usuń
 5. Ja jako obecny klient nie mogę z tego skorzystać?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...