sobota, 24 listopada 2018

Sześć sposobów założenia atrakcyjnej lokaty w Idea bank


Codzienne zakładanie lokaty beztroskiej może być troszkę upierdliwe. Wszak najpierw musimy złożyć wniosek o lokatę, zanim skasujemy trwające. Pozwala to uniknąć złośliwego przypadku, że lokata umknie nam sprzed nosa.

Nigdy nie wiemy kiedy beztroska zniknie z oferty. W skrajnym przypadku może być tak, że zlikwidujemy lokatę z zamiarem założenia tej samej, a ta w międzyczasie zniknie. Stąd konieczność odwrócenia kolejności: najpierw zakładamy wniosek mając 0 zł na koncie, a potem likwidujemy lokatę, którą wraz z odsetkami możemy potem założyć.
Na 5 sposobów założysz każdą lokatę w IB

Jak się okazuje niebiescy dają nam aż 5 sposobów na założenie tej samej lokaty i dotyczy to oczywiście dowolnej lokaty, nie tylko beztroskiej. Często zresztą w komentarzach pytacie jak niestandardowo zakładać lokaty w Idea bank tak by przelana kwota była inna niż zadeklarowana.

Jedne sposoby na to pozwalają inne nie. Niżej znajdziecie 5 znanych mi sposobów, które możecie użyć by założyć najlepszą bez wątpienia lokatę na rynku. Do tego dochodzi jeszcze jeden ekstra sposób na dodatkową lokatę spoza standardowej oferty.


1. Przelew niestandardowy: droga okrężna ale elastyczna
Do tej pory robiłem niestandardowy przelew. Składałem nowy wniosek mając 0 zł na koncie. W takim przypadku przy składaniu wniosku o nową lokatę musimy zamiast przelewu z konta wybrać opcję Konto w innym banku co widzimy na poniższym ekranie.

Wybieramy opcję Konto w innym banku
Dopiero mając zabukowany nowy depozyt likwidowałem istniejącą lokatę, która po chwili pojawia się wraz z odsetkami na ror. Teraz można albo założyć lokatę w sposób standardowy jeśli lokata jest w ofercie, albo opłacić złożony wcześniej wniosek. 

Jak to zrobić? Tutaj trzeba zastosować trick: wybieramy nie przelew z konta lecz zwykły przelew zewnętrzny jakbyśmy go robili do innego banku.  Jako dane przelewu wpisujemy własne imię i nazwisko oraz numer rachunku lokaty

W tym przypadku zupełnie nieistotne jest jaką przelejemy kwotę i co wpiszemy w tytule przelewu. System identyfikuje lokatę po numerze rachunku lokaty. Wystarczy potem odświeżyć system wciskając Ctrl F5 lub ikonkę zwrotną i bingo mamy lokatę.


2. Przelew pomocniczy: droga na skróty ale sztywna
Chociaż zakładałem już setki lokat, to dopiero dziś odkryłem nowy sposób, który do tej pory ignorowałem, a który może przyspieszyć zakładanie lokaty. Jeśli mamy już złożony wcześniej wniosek w opisany w powyższy sposób lokata czeka na opłatę.Klikamy wówczas w button Opłać by zobaczyć numer konta do przelewu. W prawym górnym rogu pojawia się opcja opłacenie lokaty. Z listy combo wybieramy Konto idealne na które trafiają środki z zerwanej wcześniej lokaty. Klik i po sprawie.

Ten sposób jest dużo szybszy, ale niestety ten sposób ma jedną wadę. System pobierze dokładnie taką kwotę jaką zadeklarowaliśmy we wniosku. Innymi słowy nie da się w ten sposób włączyć odsetek czy dodatkowego przelewu/odpływu z konta do lokaty.

Sposób 1 lub 3 mamy przy zrywaniu lokaty

3 Przeniesienie środków: Droga donikąd
Trzeciego sposoby nigdy nie wybieram. Przy zrywaniu lokaty pojawiają się dwie opcje:
 • Tak chcę zerwać lokatę
 • Zerwij i przenieś środki na inną lokatę
Zawsze wybieram pierwszą opcję dzięki czemu po zatwierdzeniu smsem kasa z odsetkami trafia na konto. Potem mamy dużą elastyczność i można wybrać sposób 1 lub 2.

Wybierając opcję drugą Zerwij i przenieś środki na inną lokatę pojawia się takie okienko:


Droga donikąd

Mamy zatem do wyboru całkowicie bezsensowne lokaty nr 1. Przyznaję, że to okienko zobaczyłem po raz pierwszy przy badaniu możliwości do tworzenia niniejszego artykułu. Przy okazji odkryłem dlaczego Idea bank ma w ofercie ogłupiającą lokatę nr 1.

Jak widzimy to właśnie ta lokata pojawia się w ofercie. Zapewne część klientów klika w taką lokatę w przeświadczeniu, że to najlepsza lokata na rynku. Co ciekawe domyślnie jest  ustawiona... lokata na 5 lat ze stawką 2,55% - brrrr.


4 Tradycyjny sposób
Dla posiadaczy konta pozostaje jeszcze najbardziej tradycyjny sposób. Po prostu mając środki na koncie czy to z zerwanej lokaty czy też przelane z innego banku wybieramy ikonę Załóż lokatę widoczną w lewym górnym rogu. 

Wybieramy ikonę lokaty
Potem przeglądamy lokaty do wyboru i wybieramy tę która oferuje najwięcej. Na dziś jest to beztroska, jak ta już zniknie, to wybiermy najlepszą spośród dostępnej aktualnej listy.  Jak nie będzie ciekawej to mamy jeszcze opcję ekstra, która dość często jest w ofercie, której nie ma liście lokat.

5. Sposób symulowanego przelewu
Robimy symulowany przelew do innego banku np. do Millennium. W takim przypadku system może nam zaproponować ofertę, której nie ma liście lokat. Od kilku ostatnich miesięcy taką ofertą jest omawiana często na blogu lokata zawrotna, która na dziś daje 3,80%.

Tej lokaty nie ma na liście, a jest od lipca dostępna

6. Przelew z innego banku - jeśli nie masz konta w IB
Czwartego sposobu używałem kilka lat temu, gdy nie miałem jeszcze konta w Idea bank. Po prostu składamy wniosek na internecie jak np. poniższy

Tutaj założysz lokatę beztroską na 3,90% do opłaty z innego banku

Potem wchodzimy na naszą pocztę, na którą przychodzi wniosek z numerem lokaty do przelewu. Robimy przelew i po kilku godzinach cieszymy się z nowej lokaty.Ostatni sposób ma wszystkie zalety jakie ma sposób nr 1. Nie trzeba przelewać zadeklarowanej kwoty, nie trzeba też wpisywać dokładnie numeru wniosku. Systemowi wystarczy po prostu numer lokaty i założy ją na dowolną kwotę z dopuszczalnego przedziału

Znacie jeszcze jakiś inny sposób? 

Z Waszych komentarzy wynika, że sposób jest więcej niż 6: 

7. Telefonicznie
Nigdy tego nie testowałem, bowiem jest to dość upierdliwa metoda ze względu na kontrolę weryfikacyjną. Niemniej jednak warto ją ująć w kompleksowym zestawieniu sposobów.

65 komentarzy:

 1. Ciekawe ile ta beztroska jeszcze powisi? Ja w poniedziałek będę miał kikanaście tys a 2 grudnia następne tysiące wolne. też sobie odnawiam każdego dnia lokatki. Chciałem spróbować opłacić waśnie przelewem wewnętrznym ale nie miałem pojęcia co wpisać w pola odbiorcy a jako że nie chciałem bałaganu narobić to wykorzystałem funkcję "opłać".
  Dzięki za ten opis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpisuję zwykle 'up' i jest ok
   Mi lokaty kończą się od poniedziałku, więc zdążę się już załapać na nowe beztroskie:)

   Usuń
 2. Fajny artykuł w parkiecie o przyszłości rynkulokat w Polsce:
  https://www.parkiet.com/Analizy/311249989-Banki-nie-podniosa-istotnie-cen-depozytow.html

  Wynika z niego że na cuda liczyć nie ma co. Wskazują Alior,Citi i ING jako potencjalne banki szukające depozytów. No i oczywiscie Idea i Getin. Reszta siedzi w miękkiej kanapie.

  OdpowiedzUsuń
 3. dla kwot kilku- czy kilkunastotysięcznych codzienne zrywanie i zakładanie beztroskiej jest niekorzystne.. z uwagi na zaokrąglenie podatku. często tracimy grosz co przy naliczaniu odsetek za 1 dzień często skutkuje zaniżeniem faktycznego oprocentowania z deklarowanych 3.9%. dla wyższych kwot także są wymierne straty. Optymalne kwoty depozytu na 1 dzień to na przykład:
  74 871,80 zł
  84 230,77 zł
  93 589,75 zł
  9 358,98 zł
  18 717,95 zł
  28 076,93 zł
  37 435,90 zł
  46 794,88 zł
  Konkluzja.. Nie zrywać i nie odnawiać lokat gdy nie ma takiej potrzeby bo zysk żaden (przy tak małych kwotach i zaokrągleniu podatku nie ma efektu procentu składanego). Lepiej zakładać wnioski na nowy depozyt i gdy produkt zniknie wtedy przerzucić na najdłuższą lokatę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie chodzi o zysk a o przedłużenie czasu trwania lokat bo chyba nikt tego nie robi dla zysku. Straty też są niewielkie. ja dziś odnowiłem 45000 i wyszły mi 2 gr więcej odsetek niż z kalkulatora. Szkoda ze wnioski zrobili z krótszym czasem na opłacenie bo było aż 5 dni a są 3. Można nie zrywać tylko sukcesywnie zakładać same wnioski i potem opłacać jak już beztroską obniżą

   Usuń
  2. Anonimowy24 listopada 2018 10:58 Poważnie? Czytamy inne posty ze zrozumiieniem? Ostatnie zdania np.

   Usuń
  3. "Lepiej zakładać wnioski na nowy depozyt i gdy produkt zniknie wtedy przerzucić na najdłuższą lokatę"

   Ja tak właśnie robię od początku tej 3,9% Beztroskiej. Odsetki zgarnąłem tylko raz i mam zamiar zrywać raz na tydzień dopóki będzie w ofercie ;)

   Usuń
  4. > Poważnie? <
   Poważnie to szkoda do końca czytać posty ludzi robiących problem z niczego. Amen

   Usuń
  5. Ja odnawiam co 3 dni i to jest najlepsza dla mnie opcja. Po zerwaniu opłacam lokatę beztroską, a później wniosek na kolejną lokatę, którą opłacam na koniec jej ważności, czyli za 3 dni i w koło Macieju.

   Usuń
  6. i tu też możliwa strata... nadal za krótki okres i za mała kwota. tylko depozyt na 3119,66 i jej wielokrotność daje przy 3 dniach lokaty deklarowane 3,9%. w innym wypadku jest zawsze mniej. im mniejsza kwota tym straty większe..

   Usuń
  7. Anonimowy24 listopada 2018 12:30
   jak szkoda czytać to tym bardziej nie komentuj.. a jak masz komentować tak jak wczoraj o 10.58 to włącz myślenie przed klikaniem..

   Usuń
  8. Popieram Anonimowy24 listopada 2018 10:25! Robię dokładnie tak samo jak Ty tzn. na razie nic nie zrywam tylko czekam aż produkt zniknie z oferty i dopiero opłacę ostatni możliwy wniosek.

   Usuń
 4. Mega przydatny artykuł-dzięki

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy zerwanie i założenie beztroskiej w sobotę albo niedzielę nie będzie związane z czekaniem do poniedziałku? Czy zawsze odbywa się to jak przelew wewnętrzny czyli natychmiast?

  OdpowiedzUsuń
 6. "Nie trzeba przelewać zadeklarowanej kwoty, nie trzeba też wpisywać dokładnie numeru wniosku."

  To czemu na dole maila jest info że suma musi być zgodna z deklarowaną we wniosku? Próbowałem opłacić z Idealnego wniosek poleceniem 'opłać' inną kwotą niż we wniosku. Nie przeszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc użyłeś złej metody, o czym jest info w moim artykule.

   Usuń
 7. Ile na tym zarabiacie? warto tracić czas na tę gimnastykę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zarabiam na tym 7 zł dziennie z groszami więc myślę, że w stosunku do innych ofert warto :)

   Usuń
  2. Nie zarabiasz 7 PLN dziennie. A mozliwe, że tracisz kilka groszy.. w stosunku do sytuacji gdy nie likwiduje się lokaty codziennie. Przy tych 80k które lokujesz dobierz odpowiednio kwotę depozytu to nie stracisz .No 84230.77

   Usuń
  3. Tylko że ja właśnie nie likwiduję codziennie, ale czekam aż oferta zniknie i dopiero wtedy ją zlikwiduję i opłacę nową :)

   Usuń
 8. Zrywając i otwierając moim zdaniem bez logicznego uzasadnienia sami przyspieszycie decyzję IB o likwidacji tej bardzo korzystnej pod każdym względem lokaty. Choćby z powodu zużywania kolejnych numerów lokat. Skoro już tak robicie to nie namawiajcie innych, bo działacie na niekorzyść nas wszystkich. Taki mechanizm to też należy uznać za waszą pazerność, dla jednego grosza, dla jednego dnia dłużej. Opamiętajcie się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O czym ty człowieku piszesz?Zużywanie numerów lokat?Co za bzdury.I tu nie chodzi o te grosze tylko o dodatkowe dni.I to nie jest jeden dzień tylko w tej chwili już dwa tygodnie dłużej.

   Usuń
  2. Czytając jakie to wygibasy należy odczyniać abt wyszarpać parę groszy i 2 tygodnie dłużej dochodzę do następujące konkluzji: zajmujecie się pierdołami. No ale jeden lubi ogórki a drugi proboszcza córki.

   Usuń
  3. Nie wiem czy zauważyłeś ale to jest blog o efektywnym oszczędzaniu dla wyjadaczy wisienek.Może powinieneś znaleźć coś bardziej odpowiedniego dla siebie?

   Usuń
 9. Kolego z godz. 16:25 nie napinaj się, tylko przyjmij uzasadnioną krytykę mojego poprzednika z godz. 15:56 z pokorą. Kryzys bankowy LC moim zdaniem nie został zażegnany. To są harce spekulantów przed ogłoszeniem raportów. Poza tym za te lokaty 3,9 też będzie ktoś musiał beknąć. A i wielomiesięczna ochrona odpływu przez IB też będzie karkołomna i moim zdaniem niemożliwa do wykonania. Zatem codzienne zrywanie i otwieranie to faktycznie dziecinada, na którą trzeba mieć czassss.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, tak... blog o efektywności, wyjadacze wisienek za dychę.
   Prawdziwa cnota krytyk się nie boi ALE nie lubi jak się okazuje.

   Usuń
  2. Również nie jestem za codziennym zrywaniem i otwieraniem ale jeżeli ktoś co dwa lub trzy dni złoży nowy wniosek to nie widzę w tym nic złego ani dziecinnego.

   Usuń
  3. Jasne, ani to zło ani dziecinada. To tylko daleko posunięta głupota.

   Usuń
  4. człeku... raporty będą za wrzesień kiedy taśmy czarneckiego spały słodko pod jego poduszką. Tam nie bedzie niczego o czym rynek wczesniej nie wiedział. Natomiast na giełdzie mogą dziać się różne rzeczy jako że te spółki to teraz raj dla spekulantów.
   Nie rozumiem skąd tu nagle tyle wpisów i pierdół o szukaniu dziury w całym. Ktoś ma ochotę to się bawi w zrywanie - ktoś nie ma - to tego nie robi. W czym problem? Te banki będa funkcjonować jeszcze długo bo rząd jak diabeł święconej wody boi się ich upadłości. Ewentualnie LC sprzeda po cenie zelówek

   Usuń
  5. Do Anonimowy24 listopada 2018 18:14
   Właśnie ja tak robię :)

   Usuń
 10. Sposób 6 - nie trzeba wchodzić na pocztę by skopiować dane do przelewu. Wystarczy po założeniu lokaty odczekać chwilę i wszelkie dane do dokonania przelewu podane będą po kliknięciu w tą lokatę. Ja tak zakładam w Idei.

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpowiedzi
  1. Szczególnie Ci co umoczyli na obligacjach getbacu.

   Usuń
  2. Nie, ci byli pazernymi głupcami.

   Usuń
 12. Umoczonych w getback też tu nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co oni mogą chcieć na lokatach odkładać, a więc tematy o lokatach u LC czytać,skoro kasę w Obligach umoczyli:).

   Chudy Miś.

   Usuń
 13. Wiedzieliśmy że Czarnecki ma obywatelstwo Maltańskie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewien, że wszyscy piszący tu zazdroszczą LC mózgu jak również wszelkich obywatelstw, które ewentualnie posiada:-)

   Usuń
  2. Ależ z Ciebie pokraka.

   Usuń
 14. Tylko skod ten Czarnecki wzial pieniądze na założenie banku posiada 4 banki i inne firmy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Krzysiek Pytel

   Zawsze rozjasnisz szaro bury dzien ;) Twoje komentarze sa bardzo inteligentne i uwazam, ze to Ty powinienes zostac doradca Pana Leszka i prezesem jego banku , wtedy napewno sie dowiesz , skad mial pieniadze, jesli ta informacja jest tak wazna dla Ciebie. Ja zakladam, ze jesli ktos chce wiedziec jak to jest fajnie prowadzic biznes oparty o polski kapital w Polsce, w tym zatrudniac ludzi na umowy o prace , placic Zusy i setki innych parapodatkow, danin itp., a przy tym nie zbankrutowac, to powinien sie samemu sprawdzic. Powodzenia ! ;)

   Usuń
  2. @K.Pytel

   Jan Krzysztof Bielecki w randze premiera powiedział był, że "pierwszy milion trzeba ukraść".

   Więc golił takich jak ty.

   Usuń
 15. Tu na forum wielokrotnie byłem sceptyczny co do banków LC. Za tydzień wyciągam do końca USD ale wsypałem trochę grosza na beztroskie 3,9% i łapki na pulsie. Jak tylko na giełdzie drastycznie w dół to w nogi.
  Banki LC powinny teraz udowodnić, że warto u nich deponować kasę.
  Inna sprawa, że jak nie u LC to gdzie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rób bezsensownych ruchów. jest dużo wątpliwosci wokół LC, ale depozyty sa gwarantowane nie przez niego. Nawet w Grecji nie odważono się oskubać depozytariuszy z gwarantowanych lokat. zrobiono to tylko wobec sum niegwarantowanych i w Grecji na Cyprze ale tam się walił cały system bankowy.
   NBP zapewniło linie płynnościową co oznacza że nawet w przypadku runu na te banki zdążysz wycofać kasę - chyba że wcześniej zostaną przejęte przez PKO czy PEKAO i tam dokończysz lokaty.

   Usuń
  2. Tak było na Cyprze. W Grecji został wprowadzony capital control i były ograniczone wypłaty gotówki do kilkuset euro miesięcznie ale nikt nie stracił ani grosza.

   Usuń
 16. Polcan ja znam jeszcze inny sposób założenia tej lokaty: telefonicznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No fakt, dopisany już do zestawienia. Nigdy z niego nie korzystałem, bo też nie lubię wydzwaniać do banku jak nie muszę. Szczególnie jeśli proszą o numer do obsługi telefonicznej z prośbą o podanie cyfry nr xyz

   Usuń
 17. Potwierdzam odnowienie lokaty skarbonka na 3,90%. Oczywiście nie jest zbytnio opłacalne ze względu na fakt, że lokata odnawia się jako miesięczna, a beztroska gwarantuje taką stawkę przez 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 18. https://www.getinbank.pl/dokumenty/karta-produktu-e-lokata-na-nowe-srodki-vii-2-edycja.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak daty badania salda w regulaminie oraz oferta nie ma daty końcowej jak poprzednia

   Usuń
  2. Darta badania salda: 30.09.2018

   Usuń
  3. Będzie opisana jutro :)

   Usuń
 19. Przejeżdżałem dzisiaj dwukrotnie koło oddziału GB w Warszawie przy al. JPII i sporo ludzi w moherach. Jednak wybierają dalej, stąd pewnie lokata od dzisiaj na 3,5% bez sprawdzania salda, jak wynika z regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Slabo czytasz regulamin. Saldo sprawdzane na 30.09.2018

   Usuń
  2. elektorat Jarka wystawia rachunek Czarneckiemu. Chyba tylko tym można wytłumaczyć te bezsensowne wycofywanie lokat. Może mają też jakieś inne produkty; struktury, polisolokaty itp..?

   Usuń
  3. Może frankowicze?

   https://www.salon24.pl/newsroom/914079,nowe-tasmy-w-tvp-info-kulczyk-i-czarnecki-opisali-giertycha

   Usuń
 20. "Slabo czytasz regulamin. Saldo sprawdzane na 30.09.2018"

  Najnowsza oferta lokaty na 3,5% w GB jest już opisana na PP4:
  https://polakcandwa.blogspot.com/2018/11/juz-350-na-lokacie-na-nowe-srodki-w.html#more

  OdpowiedzUsuń
 21. Ile lokat można założyć w IB na 3,9%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle, ile Szanowni Klienci sobie życzą.
   Po opłaceniu i uwidocznieniu lokat w systemie należy wykonać telefon na infolinię w celu ich nieprzedłużania.

   Usuń
  2. "Ile lokat można założyć w IB na 3,9%?"

   Nie ma ograniczeń. Powinno być tylko Twoje jedno - max limit BFG ;)

   Usuń
 22. Jak jest ze zmianą numeru konta do przelewu w IB? Można samemu zmienić w systemie czy też trzeba dzwonić do konsultanta?

  OdpowiedzUsuń
 23. ale zdziwko po dzisiejszym zalogowaniu sie do konta (konczyly mi sie stare lokaty) ..i co ? zostaly automatycznie odnowione na 1mc - na 3,9% (nie jak to dawniej bylo na 0.1%)..ciekawe czy tak zawsze bedzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo dzisiaj, wszystkie kończące się lokaty automatem zostały przedłużone na 3,90% a nie jak zwykle na 0,01%

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...