środa, 28 listopada 2018

Szaleństwo w Getin: 3,90% na lokacie na dłuższy okres niż w Idea + 50 zł na start


Ależ nam Getin pojechał na maksa. Do tej pory lokata w Getin zmieniała co kilka dni stawkę przed tygodniem nowością było 3,30% od poniedziałku mieliśmy 3,50% ciągle jednak pozostawała w cieniu beztroskiej. Właśnie się to zmieniło i od teraz mamy tyle samo co w IB, ale na dłuższy okres!


e-Lokata na Nowe Środki, która oprocentowana była na 3,50% od wczorajszego wieczoru wzrosła do 3,90%! Bank bowiem w szybkim tempie wydał jej już III edycję - na jeszcze lepszy procent.I co najważniejsze z możliwością zerwania bez utraty odsetek!

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

Czy jest lepsza od rewelacyjnej beztroskiej? Oprocentowanie jest identyczne, ale Getin daje nie tylko gwarancje świetnej stawki na dłużej o miesiąc jest to bowiem depozyt 4 miesięczny, ale także ma dłuższy okres na opłacenie o 4 dni mamy bowiem 7 dni na wpłatę środków.

Co ważniejsze zmieniła się data badania nowych środków. Do tej pory data była tak odległa, że zdecydowana większość z nas, którzy przenieśli środki do Idea bank była wykluczona z powrotu.

Teraz to się zmieniło, bowiem bank nową datę wyznaczył na początek bieżącego tygodnia czyli na 25 listopada 2018. Oznacza to, że możemy wracać do Getin by zaklepać sobie dłuższą gwarancję stawki 3,90%.

Tu już jest więcej niż w Idea bank

Getin ma też lepsze oprocentowanie Konta oszczędnościowego od Idea bank. Zamiast 3,20% mamy tutaj 3,50% aż do najwyższej rozsądnej kwoty czyli 400 tys. zł! Należy jednak mieć na uwadze, by nie przekraczać tej kwoty łącznie na lokatach oraz kontach bowiem nadwyżka nie będzie objęta gwarancjami BFG.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Przypominam, że KO objęte jest tą stawką przez 92 dni od wpływu na nie - pierwszych nowych  środków. Tutaj stawka jest co prawda niższa niż na lokacie, ale dostęp do środków mamy w każdym momencie. Jak na każdym KO mamy bowiem jeden darmowy przelew w miesiącu.

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych dla Getin Noble Bank. Zaś kwestię bycia lub nie klientem Getin Banku wyjaśnia poniższy obrazek:Dodatkowe 50 zł na start dla nowych Jeśli jesteś nowym klientem poza rewelacyjną stawką na lokacie możecie zgarnąć dodatkowo 50 zł jeśli skorzysta z kodu polecającego. Jeśli nie masz kodu, możesz jak zwykle pisać na tzielak1@gmail.com lub  marszr1@gmail.com a przekażemy Ci taki kod.

Na start można łatwo zgarnąć 50 zł:)
Jak zgarnąć dodatkowe 50 zł?
Getin bije rekordy pod względem łatwości zdobywania nagród. Wystarczy bowiem przelać sobie na konto 1000 zł z innego banku, nie trzeba robić nic ponadto. Warunek przelewu należy wykonać 3 razy w 3 kolejnych miesiącach po miesiącu w którym założyliśmy konto.

Innymi słowy jak założymy konto w grudniu, to w styczniu, lutym oraz marcu wystarczy przelać 1000 zł by zgarnąć za te banalne czynności 50 zł. Można też zostać polecającym i samemu zgarniać kasę za polecanie bodaj najfajniejszego konta na rynku.

Kod dla 50 zł na start wykorzystasz w niniejszym linku

Czemu najfajniejszego? Bo jeden jedyny wymóg to jedna płatność kartą na dowolną kwotę. I to wszytko nie trzeba robić nawet przelewu, co jest normą w innych bankach. A w dodatku mamy tutaj najlepsze konto na rynku ze stawką 3,50%.

Podwyżki cieszą, ale są także niepokojące. Getin dotychczas spokojnie podwyższał stawki i dawał na nich ograniczenia. Obecnie ich nie ma, być może jest to wynik nowej afery zwanej aferą gruntową, która miała nie ujrzeć światła dziennego. Co prawda była w Getin Noble, ale to przecież dobrze nam znany dziadek...

1. Regulamin promocji e-Lokata na nowe środki VII - edycja 3 w Getin Banku
2. Karta produktu Terminowej Lokaty Oszczędnościowej
3. Regulamin konta oszczędnościowego w Getin edycja XIV
4. Regulamin programu poleceń Polecam proste zasady - II edycja

117 komentarzy:

 1. Bardzo istotna informacja z Tabeli oprocentowania dla tej lokaty:
  Likwidacja lokaty w trakcie jej trwania nie
  powoduje utraty odsetek, wiec dziala jak Beztroska w IB

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez chwile wczoraj wieczorem byla tez dostepna druga edycja z oprocent 3,9 do 200K z badaniem na 30.09.2018 ale bez możliwości zerwania bez utraty odsetek.
  Byla jednak tylko przez chwile.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli byla to taka edycja druga i pół ;-)

   Usuń
  2. "Przez chwile wczoraj wieczorem byla tez dostepna druga edycja z oprocent 3,9 do 200K z badaniem na 30.09.2018 ale bez możliwości zerwania bez utraty odsetek." Byla jednak tylko przez chwile."

   To napisałem wczoraj na PP4 jak jeszcze była na 3,5% -"Odnosi się wrażenie, że banki te konkurują teraz nie tylko między sobą, a wręcz same ze sobą - ciągle podnosząc stawkę ;)"
   To były prorocze słowa ;)

   Usuń
 3. Zasadniczą różnicą pomiędzy lokatami 3,9 GB i IB jest to, że w Idei można założyć dowolną ilość lokat i można je zerwać bez utraty odsetek. Getin komplikuje regulamin jak koń pod górę! Idea Bank za przejrzystość regulaminu zawsze był bankiem mojego pierwszego wyboru i niech tak będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przeciez w trzeciej edycji tez mozesz zerwac, wiec w tym zakresie nie ma roznicy. Ale fakt tylko jedna sztuka.

   Usuń
 4. "Bank bowiem w szybkim tempie wydał jej już III edycję - na jeszcze lepszy procent."

  Mało tego, podwyższył też limit z 200 tys. zł aż do miliona! Co prawda nigdy bym tyle nie włożył, ale tak do 400 tys. (jakbym tyle miał) już tak ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oferta jest ważna do 6 grudnia. Czyli jak złożę wniosek 6 grudnia to mam czas jeszcze 7 dni na opłacenie lokaty? Aż do 12 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Oferta jest ważna do 6 grudnia. Czyli jak złożę wniosek 6 grudnia to mam czas jeszcze 7 dni na opłacenie lokaty? Aż do 12 grudnia?"

   Dokładnie tak. Chyba, że tak jak czasem IB - złamią własny regulamin ;)

   Usuń
  2. a nie do 13 grudnia?

   Usuń
  3. 6+7=13 czyli do 13 grudnia wlacznie

   Usuń
  4. "a nie do 13 grudnia?"
   Zgadza się. Do rocznicy stanu wojennego. Oby to nie była wróżba ;)

   Usuń
 6. Dobra, dobra, i tak wiemy, ze masz...

  OdpowiedzUsuń
 7. To teraz czekamy na ruch Idei. Ta 3-ka z przodu teraz tak mizernie wygląda. Przydałaby się 4-ka! I nie chodzi o okres trwania - tylko oprocentowanie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że Idea da coś w okolicach 6.12. np. jakaś lokata mikołajkowa czy coś w tym stylu

   Usuń
 8. Relatywnie dobre wyniki za IIIQ i promocja się skończy - jak tylko wśród narodu w miejsce strachu zagości znowu chciwość.

  Chudy Miś

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja ciągle się waham. Ładować kasę na 3,9% w IB czy zostać na 2,7% w innych bankach. Dzisiaj muszę się zdecydować i nadal wiem, że nic nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za dużo emocji.
   Za mało racjonalności.

   Usuń
 10. Ja też miałem i mam nadal obawy co do 3,9 w IB i GB ale powoli ryzykuję... TYLKO dlatego, że można próbować uciec w każdej chwili. Niestety potencjalny upadek jeśli przyjdzie, to przyjdzie nocą i rano nie zdążymy się nawet przeżegnać jak strona będzie nieczynna ale 3,9% kusi... tym bardziej, że reszta banków płaci poniżej inflacji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...ale 3,9% kusi... tym bardziej, że reszta banków płaci poniżej inflacji..."

   Oj tak, 1,2% przy większych kwotach robi jednak różnicę ;)

   Usuń
  2. Nie strasz... Wywieszenie kartki z napisem 'remanent - nieczynne do odwołania" wywołałoby run na resztę banków. Tak się nie robi. Takie rzeczy zdarzają się w głębokich kryzysach finansowych a nie przy restrukturyzacji banków. Jeśli już- to rano znajdziesz się w innym banku co najwyżej. Wyniki obu banków sugerują że do upadku jest jeszcze trochę czasu, ale takie ataki paniki mogą ten upadek bardzo przyspieszyć. Zaskakująco dobrze poradził sobie Getin w tym 3 kwartale, ale nie wiemy ile jeszcze Lesio ma trupów w szafie. Kluczowe bedą wyniki za ten kwartał opublikowane pewnie w lutym przyszłego roku bo to w tych raportach będą uwzględnione listopadowe odpływy, które jak sądzę z publikowanych danych o rynku obligacji skarbowych - już się skończyły (ewentualnie działa NBP dostarczajace płynności). Nie ma co się dziwić. jeśli firmy mają ponad limit BFG to wycofują się z takiego banku a Idea na ten przykład to głównie bank dla firm był a klientela detaliczna to dodatek.
   Tak czy siak - wyższe lokaty zostaną na dłużej i nie jest to dobra wiadomość dla banków i ich akcjonariuszy.

   Usuń
 11. Gdyby oprocentowanie lokat lekko spadało, byłbym spokojniejszy, a jak z dnia na dzień rośnie, to nie wiem czy to dobrze wróży! Odpływ gotówki przez moherów jest nieodwracalny. Internetowi wrócą, bo już wracają ale z nich banki mają relatywnie mniejszą korzyść niż z moherów, którym wciskali kit na 1,5%/rok i kosili ich opłatami za wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 12. Rynek finansowy jest rozchwiany ale na zawirowaniach można nieco więcej uciułać lub stracić wszystko. Tak jest na giełdzie, w kantorach i lokatach też...

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak jest z odnawialnością lokaty 3,9% w IB? Dają dziadowski % czy 3,9?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie to gdzieś w systemie zapisane bo za czorta nie mogę się doszukać w załącznikach które mi wysłali albo źle szukam?

   Usuń
  2. Tak, w parametrach/wlasciwosciach lokaty

   Usuń
 14. Mnie nurtuje 1 rzecz: co z gwarancjami jeśli IB i GB padną? Przecież forsy z BFG nie wystarczy na pokrycie należności dla klientów. O ile wiem w BFG jest ledwie 18 mld a lokat w obu bankach dużo więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bledne rozumienie działania systemu gwarantowania depozytow.
   To ile srodkow jest w BFG na teraz nie ma znaczenia. Gdy zachodzi potrzeba wyplaty większej kwoty niż dostepna, wówczas WSZYSTKIE pozostale banki musza doplacic proporcjonalnie skladke do BFG. Jeśli nie sa w stanie, doplaca anstwo (poprzez NBP).
   Wiec mowienie ze "w BFG jest za mało kasy" jest bledem wynikającym z niewiedzy.

   Usuń
  2. Dzięki za wykład. Tego mi brakowało.

   Usuń
  3. A Państwo skąd weźmie? Nie chcę być złym prorokiem, ale różne rzeczy z historii najnowszej znamy:

   http://biznes.onet.pl/lekcja-argentynska-co-oznacza-bankructwo-panstwa-dla-jego-obywateli/51b6lj

   Usuń
  4. Jesteś złym prorokiem, wręcz czarnowidzem.

   Usuń
  5. Anonimowy@28 listopada 2018 11:51:
   Panswto wezmie od wszystkich (z budżetu, podatkow).
   Jeśli zas obawiasz się ze Panstwo zbankrutuje to wówczas nie ma znaczenia gdzie będziesz trzymal pieniądze - każdy bank będzie tak samo zagrozony, a nawet pieniądze "w skarpecie" stracisz ...
   Zatem: Jeśli nie ufasz Panstwu - wówczas nie powinieneś posiadac jakichkowliek pieniędzy - spojrz kto jest wlascicielem wpisanym na każdym banknocie - nie Ty, a Panstwo. Ty jesteś tylko użytkownikiem.
   A teraz na chłodno: nie siej paniki, jest BFG wspierane dodatkowo przez Panstwo.
   Polska to nie Argentyna

   Usuń
  6. Co Ty porownujesz Polske do Argentyny - doczytales ten artykul ktory polecasz do konca?
   To zwroc uwage chozby na to, ze przed bankrtuctwem kurs peso do dolara byl sztywny 1:1, a juz samo jego uwolnienie pomoglo w wyciagnieciu kraju z dolka. W Polsce kursy nie sa sztywne, wiec glowny problem odpada

   Usuń
 15. Założyłem lokatę beztroską w IB na 85k i podają mi planowany zysk 835,57, tymczasem w kalkulatorze lokat przy tych samych parametrach tzn. lokata 3,9% na 3m z kapitalizacją na koniec okresu wyświetla się zysk 676,80! Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi skąd ta różnica i czy IB nie leci w kulki z tą prognozą? Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 835 zł jest bez Belki, a 676 po odjęciu podatku 19%

   Usuń
  2. Proste jak drut: 835 bez podatku, 675 po opodatkowaniu zysku.

   Usuń
  3. Fajne liczydło które policzy dokładnie co chcesz:
   https://najlepszelokaty.pl/kalkulator-lokat

   Usuń
 16. Czy oferta Getin Lokata na nowe środki 3,9% na 4 miesiące jest ważna tylko do 6 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czy oferta Getin Lokata na nowe środki 3,9% na 4 miesiące jest ważna tylko do 6 grudnia?"

   Tak. Cytat z regulaminu, który masz na dole artykułu:
   "Uczestnicy mogą przystępować do Promocji w terminie od 28.11.2018 r. do 06.12.2018 r. (włącznie)"

   Usuń
  2. Teoretycznie do 6 grudnia, jednak poprzednia edycka (2) tez miała być do 6 grudnia (tak nowe srodki były liczone względem 30.09), a zniknela po niecałym jednym dniu, w międzyczasie zalizczajac zmiane parametrow w ramach tej samej numeracji oferty - na pamiatke mam dwie karty produktu o tej samej nazwie a posiadające rozne parametry oprocentowania (podobnie regulamin).
   Dla edycji 3 moaze być podobnie z tym, ze np. edycja 4 pojawi się powiedzmy za 3 dni z niższym oprocentowaniem i bez możliwości swobodnego zrywania...

   Usuń
  3. Dzięki!!!

   Usuń
 17. Z najnowszych wieści to Lions bank idzie na żyletki. IB nie planuje kontynuowania działalności i zacznie proces zamykania tego interesu. To wedle słów prezesa Pruskiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Prezes Pruski mówi na wprost czemu bye bye Lions Bank.

   https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/lions-bank-zniknie-poklosie-afery-getback/ecdr491

   To było właściwie jasne od dawna, w szczególności od momentu zamknięcia rozbójniczej placówki Lions Banku w Szczecinie, gdzie pracował pewien janusz o socjopatycznym zachowaniu, w momencie jak ty jako ten naiwny głupi klient nie dawałeś mu się ubrać w arcy zyskownego Getbacka ;) Nawet były problemy w opuszczeniu budynku , bo latał za człowiekiem do drzwi aby przekonywać do Getbacka, do lipnych działek rolnych itd. W pale po prostu się nie mieści. Paluchem wymachiwał, mnie i moją żonę poklepywał jak janusz po ramieniu....skąd oni brali tych ludzi do pracy w Lions banku ?

   Usuń
  2. Dużo lepiej było dla nas gdyby z rynku zniknęły Lion's oraz Noble czyli klony dla zamożnych odpowiednio od IB oraz Getin, aniżeli połączenie niebieskich z zielonymi.
   Osobiście nigdy nie skorzystałem z produktów ani czerwonych ani czarnych, mimo iż niejednokrotnie opisywałem je na blogu, zwykle w złym świetle.

   Usuń
 18. Lions bank od dawna byl przeznaczony do utylizacji, tyle ze poprzedni zarzad Tobiasza tylko wygaszal, a obecny prezes chce to po prostu zamknac i zlikwidowac. Lions spelnil wazna funkcje w ubieraniu w Getback. Mialem konto firmowe i osobiste w Lionsie i perypetie moglbym opisywac w ksiazce. Niekompetencja i zwykle oszustwo na wprost, kompletna ignorancja klienta i nagabywanie na bezsensowne inwestycje konczace sie strata , tylko aby zainkasowac prowizje i marze, celowe kłamstwa. Poziom pracowników to byl kataklizm chyba wzięci związkowcy z fabryki Fso, nie obrażając zwiazkowcow. To nie byli bankierzy, brak im bylo elementarnej wiedzy. Jak im sie nie udało oszukac klienta, wpadali nawet w agresje. Bo od tego zalezala ich pensja. Niestety ale mam wiele zastrzezeń co do zasadnosci dzialalnosci Lionsa. Zaslona dymna, aura ekskluzywnosci dla ludzi majacych te lipne 500 tys wolnych srodkow aby poczuli sie bogaci, a wszystko po to , aby im te 500 tys ZABRAC. Leszek Cz. nie jest, po prostu nie jest w porzadku wobec swoich klientow, niezaleznie od dzialalnosci Pisu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. coś takiego przeżyłem jak sprzedawałem mieszkanie i namolny pośrednik ubzdurał sobie że sprzeda je za mnie. W pewnym momencie zaczął na mnie krzyczeć jak usłyszał że zrobię to sam :-)

   Usuń
 19. Ciekawe czy jak złożę teraz wniosek i przez 7 dni nie wpłacę pieniędzy to będę mógł ponownie wnioskować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe pytanie. Biorąc na logikę powinna być możliwość złożenia ponownego wniosku.

   Usuń
  2. Tak będziesz mogl nawet przed jego przeterminowaniem

   Usuń
 20. Coś im nie hula chyba w tym Getinie ta oferta na 3,9. Ludziska widocznie się boją dać im pieniądze,. Wczoraj miałem telefon z Idei. Dziś o 13.50 telefon z Getinu. Z ciekawości wysłuchałem co zaoferują. Propozycja lokaty na 3 mies na 3,9 bez oglądania się na nowe środki. Czyli w zasadzie prawie standard. Ale można odczuć straszne ciśnienie. Do mnie w zasadzie z Getinu nie dzwonili, a w Idei to w ogóle mam zakaz marketingu i nie dzwonią od kilku lat. Wczoraj wysłuchałem ich tylko z ciekawości. Chyba są pod ścianą. Ale kto zrobił zamieszanie jak nie Czarnecki?

  OdpowiedzUsuń
 21. Zadzwoniła do mnie dzisiaj wprost niebiańska istota z Idea Bank i zaproponowała założenie lokaty na 3 miechy, o ile pamiętam na 3,95% ale bez możliwości zerwania lokaty. To znaczy zerwać można ale % szlag trafi.
  Policzyłam to, nie kalkuluje się. Jednak lokata 3,90% lepsza bo daje większy luzik.

  OdpowiedzUsuń
 22. A mnie zdziwił Alior bank. Mam tutaj kredyty od lat, nie wiem już ile i który bo ciągle spłacam. I po raz pierwszy dostałem prośbę spłaty kolejnej raty.
  To też pierwszy miesiąc w którym nie mam ani grosza u melonika, bo wszystko poszło do Idea bank. Jakby melonik się bał, że przestanę płacić bo wszystko wtopiłem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro Alior to wiesz może jak to jest z promocją zwrot za zakupy w T-mobile? jest jakiś okres odsiadki żeby drugi raz skorzystać z tej promocji nie mając produktów kredytowych?

   Usuń
  2. Akurat tym tematem się nie interesuję, gdyż obecna opcja jest moim zdaniem najlepszą z możliwych. Sam jestem przekonany do produktów kredytowych i korzystam z nich na potęgę, a T-mobilowski to jeden z moich ulubionych.
   Na dobrą sprawę nie bardzo rozumiem dlaczego innym nie pasuje to co jest idealnie dopasowane.

   Usuń
  3. ja bym u nich z chęcią kredytówkę wziął ale nie bardzo chcieli mi dać dlatego kombinuję... ale skoro nie wiesz to trudno, chyba że ktoś inny będzie wiedział to może podzielić się wiedzą ;)

   Usuń
 23. Tymczasem jak można przeczytać na Bankier.pl - wyniki GNB nie takie straszne jak się spodziewano ;)
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Getin-Noble-Bank-pokazal-wyniki-finansowe-7629012.html

  OdpowiedzUsuń
 24. Załozyłem, ale jeszcze nie opłaciłem. W oczekujących ma 1,5% tak ma być? Zmieni się jak opłacę? Przy zakładaniu pytał o zgody marketingowe, ale odmówiłem, mam nadzieję, że to nie przeszkadza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Załozyłem, ale jeszcze nie opłaciłem. W oczekujących ma 1,5% tak ma być? Zmieni się jak opłacę? Przy zakładaniu pytał o zgody marketingowe, ale odmówiłem, mam nadzieję, że to nie przeszkadza?"

   Masz to opisane w tekście: "Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych dla Getin Noble Bank"
   Nie spełniłeś warunków, więc niestety oprocentowanie nie jest promocyjne :(

   Usuń
  2. Ok, tak myslalem. A jak zaloze jeszcze raz i zaznacze zgody to bedzie ok? Ktos mowil ze nibt jedna tylko mozna, ale jej nie oplacilem wiec nie wykorzystałem chyba tej jednej.

   Usuń
  3. "Ok, tak myslalem. A jak zaloze jeszcze raz i zaznacze zgody to bedzie ok? Ktos mowil ze nibt jedna tylko mozna, ale jej nie oplacilem wiec nie wykorzystałem chyba tej jednej."
   Lepiej dopytaj o to w banku - bo nie chcę Cię wprowadzić w błąd.

   Usuń
  4. Zloze wniosek i bedzie widac. Tydzien jest chyba wazny, to na razie sobie spokojnie na idei niech lezy.

   Usuń
  5. Przy zakładaniu pyta o zgody na marketing podmiotow wspolpracujacych itp. - te zgody NIE sa potrzebne - potwierdziłem to w banku a także sprawdziłem samemu zakladajac lokaty.
   Możesz zlozyc dowolna ilość wnioskow, ale tylko lokata zalozona z pierwszego wniosku który OPLACISZ, a nie zlozysz dostanie promocyjne %

   Usuń
  6. Dopiero gdy opłacisz zobaczysz promocyjne %.
   Wazne jednak czy w trakcie zakładania widziales ze masz nowe srodki

   Usuń
  7. Nowe środki to mam, bo miałem na 25.11 30zł na rachunku, więc to mi nic nie zmienia.

   Usuń
  8. "Zloze wniosek i bedzie widac. Tydzien jest chyba wazny, to na razie sobie spokojnie na idei niech lezy."

   Czuję, że IB znowu zanotuje odpływ depozytów - tym razem na tą lokatę w GB. I co oni biedni zrobią? Zaproponują 4%? ;)

   Usuń
  9. "Przy zakładaniu pyta o zgody na marketing podmiotow wspolpracujacych itp. - te zgody NIE sa potrzebne - potwierdziłem to w banku a także sprawdziłem samemu zakladajac lokaty."

   Bardzo możliwe, ale nawet ich zaznaczenie, a potem (w trakcie trwania lokaty) zmiana zdania i ich odznaczenie na "nie" - nie wyklucza z promocji - bo tak stoi w regulaminie, cytuję:
   "Odwołanie/cofnięcie przez Uczestnika Zgód marketingowych (w tym wyrażenie sprzeciwu na przetwarzanie danych w celu marketingu bezpośredniego) w trakcie trwania Lokaty/e-Lokaty nie wiąże się dla Uczestnika z utratą oprocentowania promocyjnego/podstawowego Lokaty/e-Lokaty lub koniecznością jej zerwania."
   Czyli można to zmienić, a lokata dalej będzie promocyjnie oprocentowana? Dobrze to rozumiem?

   Usuń
 25. Getin tonie,ale życzy sobie podpisania zgód marketingowych.Są bezczelni.Za podpisanie zgód powinni dawać 4,5%.Ja nie zdeponuję w Getin Banku ani złotówki.Chcecie kasy - żadnych wymagań.To my,depozytariusze,ratujemy Getin Bank przed plajtą.Dopóki będziecie chcieli podpisania zgód, nie liczcie na moją forsę.Nie podoba mi się również to,że można założyć tylko jedną lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zaskakująca reakcja jednego z warszawskich oddziałów GB.
  Byłem w tym oddziale wielokrotnie i zawsze wypłata powyżej 2tyś. $US bez wcześniejszego zamówienia co trwa 2-3 dni była niemożliwa.
  Dzisiaj poszedłem zamówić 10tyś USD i ku mojemu zdziwieniu miła Pani sama z siebie zaproponowała mi wypłatę tej kwoty od ręki...
  Może jednak GB nie oddycha rękawami, może z nimi nie jest tak źle??? Trzymam kciuki aby przetrwali, choć $US idą do konkurencji...

  OdpowiedzUsuń
 27. Lokate rozumiem mozna miec jedna, ale wnioskow mozna zlozyc kilka roznych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Lokate rozumiem mozna miec jedna, ale wnioskow mozna zlozyc kilka roznych?"

   W sensie tak jak w Idei? Dobre pytanie ;) Sprawdzał to może ktoś z Was?

   Usuń
  2. Tak możesz zlozyc kilka wnioskow, i wszystkie nawet oplacic, ale tylko ten który opłacisz jako pierwszy będzie miał promocyjne oprocentowanie. Pozostale dostana zwykle 1,55%

   Usuń
  3. "Tak możesz zlozyc kilka wnioskow, i wszystkie nawet oplacic..."

   A ktoś z Was złożył właśnie kilka wniosków? Czy nie jest tak jak kiedyś w IB, że złożenie tego jednego - uniemożliwi potem następnego - bo ta lokata zniknie z dostępnych do wyboru? Wypróbował to ktoś w praktyce?

   Usuń
  4. TK, ja zlozylem kilka na probe w kazdej edycji. Dopiero po oplaceniu znika mozliwosc zlozenia kolejnych

   Usuń
  5. "TK, ja zlozylem kilka na probe w kazdej edycji. Dopiero po oplaceniu znika mozliwosc zlozenia kolejnych"

   Dzięki za odpowiedź :)

   Usuń
  6. Ja też złożyłem kilka i jest cały czas widoczna na liście lokat do wyboru, ale w oczekujących widnieje oprocentowanie 1,5% :( też tak macie? Bo strach kasę przelewać.

   Usuń
  7. Anonimowy@29.11.2018 10:57:
   Bez obaw - miałem tak samo, Dopiero po oplaceniu zmieni się na 3,9%.
   Ale UWAGA: oplacic musicie najpóźniej do godziny 18:59. Jeśli oplacicie po 19:00 wówczas lokata zalozy się dopiero następnego dnia, pomimo, ze srodki pobiorą z konta od razu.
   Zwroccie tez uwagę, ze lokaty te zakladaja się po weryfikacji stanu nowych srodkow, która nastepuje co godzine, a nie "natychmiast".

   Usuń
 28. Naprawdę sądzicie że gdyby upadły tak potężne banki jak Ida i Gtb to kasę odzyskacie w 2 tygodnie.
  To nie w tym chorym kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech będzie i 3 tyg. to i tak się opłaci. Ale idą święta i "wicie rozumicie" naród pieniądze mieć musi, więc postarają się o to.

   P.S.
   Najwyżej drukarz w NBP zostanie po godzinach...

   Usuń
  2. No co Ty, kasę odzyskamy w 1 tydzień.

   Usuń
  3. Nie przesadzaj.
   Nie upadną, tylko w najgorszym razie przejęte przez PKO zostaną, czego im nie życzę.

   Poza tym NBP, czyli państwo, ma drukarki na banknoty.

   Gdybyś Ty drukował w domu banknoty - to będzie przestępstwo surowo karane.
   Gdy państwo przez NBP drukuje banknoty - to jest polityka monetarna.

   Usuń
  4. "Nie upadną, tylko w najgorszym razie przejęte przez PKO zostaną, czego im nie życzę."---------
   czyli De Facto też upadną, bo kto o zdrowych zmysłach będzie trzymał w takiej w takiej Idei kasę, którą będzie zarządzał pan Jagiełło dając 1,918% ? :)

   Usuń
 29. Polecam ten artkuł:https://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-BP-nie-jest-zainteresowany-Getinem-7629092.html

  A poza tym nawet nie myślę co by się stało gdyby te banki upadły.

  Wiem tylko że byłaby to katastrofa dla sektora finansowego polandji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, ze PKO nie jest zainteresowane, nie znaczy, ze nie bedzie "zmuszone" do zainteresowania

   Usuń
 30. Złożyłem wniosek, ale w oczekujących jest tylko 1,5%. Ktoś też tak ma? Czy się zmieni po opłaceniu? Nie chcę ryzykować, bo mam pod limit bfg.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Złożyłem wniosek, ale w oczekujących jest tylko 1,5%. Ktoś też tak ma? Czy się zmieni po opłaceniu?"

   Mam tak samo. Dokładnie 1,55%, a wszystkie zgody zaznaczone (3 podczas składania wniosku) Myślę, że jest tak jak piszesz - że dopiero po weryfikacji nowych środków to zaktualizują. W razie co można zerwać ;)

   Usuń
  2. Jasne, że można, ale jak mam tam pod korek BFG ładować, to jednak parę dyszek dziennie tracę, a jeszcze jeśli aktualizują to np. po kilku dniach, to tragedia, dlatego wolę mieć pewność i potwierdzenie od kogoś :)

   Usuń
 31. A w getinie można jak w idei inną kwotę przelać niż we wniosku?

  OdpowiedzUsuń
 32. Jeszcze takie pytanie do Was. Czy przelewaliście kasę bezpośrednio na rachunek tej lokaty? Czy może ktoś z Was najpierw przelał środki na ROR, a potem wcisnął "Opłać" z danych lokaty wybierając źródło - własny ROR w GB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie,
   najpierw przelew na fundację LUX VERITATIS całej kwoty.

   Usuń
 33. Taka ciekawostka, a zarazem OSTRZEŻENIE! Zakładałem dziś rano wniosek na jedną lokatę 3,9% w GB. Wybrałem opcję "opłacę później" oraz wersję nieodnawialną z wpływem po jej zakończeniu - kapitału i odsetek na ROR w GB. W zakładce "oczekujące" widniał jej wniosek z tytułem e-Lokata na nowe VII edycja 3 i w odnawialności "nie".
  Teraz wchodzę na listę oczekujących, a tam 2 lokaty! Co bardzo ważne wyżej lokata z edycji 2-ej, której nie zakładałem!!! Czyli jakbym się pomylił i opłacił właśnie ją - to nie dość, że miałbym niższe oprocentowanie - to również BRAK możliwości zerwania bez konsekwencji (strata odsetek). Co więcej we wniosku lokaty, którą zakładałem odnawialność sama zmieniła się na "tak"! Najciekawsze, że dokładnie to samo wystąpiło u mojego brata. Czy to nie jest "przypadkiem" pułapka wystawiona na nieuważnych klientów przez Getin? Jak to inaczej zinterpretować? Lepiej sprawdźcie to u siebie i dajcie proszę znać - czy też tak nie macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mam.
   edycja 2 też miała 3.9 różniły się tylko terminem badania nowych środków i możliwości zerwania bez konsekwencji.
   Ciekawe czy można opłacić obie?

   Usuń
  2. Tak to dziala ze twirza sie dwie sublokaty, na pierwsza techniczna wplacasz srodki, a po zweryfikowaniu czy sa nowe calosc jest przelewana na druga z wyzszym oprocentowaniem. Gdyby tylko czesc srodkow byla nowa wowczas te ktore nie sa nowe pozpstana na tej pierwszej.lokacie z nizszym oprocentowaniem a jedynie nadwyzka (czyli nowe) przesuna sie na druga.
   Czytajcie regulaminy, tam jest wszystko napisane

   Usuń
  3. "Tak to dziala ze twirza sie dwie sublokaty, na pierwsza techniczna wplacasz srodki, a po zweryfikowaniu czy sa nowe calosc jest przelewana na druga z wyzszym oprocentowaniem. Gdyby tylko czesc srodkow byla nowa wowczas te ktore nie sa nowe pozpstana na tej pierwszej.lokacie z nizszym oprocentowaniem a jedynie nadwyzka (czyli nowe) przesuna sie na druga.
   Czytajcie regulaminy, tam jest wszystko napisane"

   Czytam regulaminy zawsze od deski do deski i jakoś nigdzie nie jest tam napisane, że mam opłacić - lokatę techniczną z edycji 2-ej. To niepotrzebne zagmatwanie banku! Czyli Twoim zdaniem jak wpłacę nowe środki na ROR w Getinie i z niego będę zakładał lokatę - to mam świadomie zrobić "Opłać" tą lokatę techniczną z 2-ej edycji, zamiast tej z 3-ej??? To jakieś porąbane :(

   Usuń
 34. "edycja 2 też miała 3.9 różniły się tylko terminem badania nowych środków i możliwości zerwania bez konsekwencji."

  Nieprawda. Miała 3,50% bo opisywałem ją na PP4: https://polakcandwa.blogspot.com/2018/11/juz-350-na-lokacie-na-nowe-srodki-w.html
  Poza tym termin badania nowych środków i możliwość jej zerwania bez konsekwencji - to bardzo ważne kwestie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rzeczywiste były dwie o tej samej nazwie
   3.5 i 3.9
   regulamin na 3.9 https://secure.getinbank.pl/docs/getinbank/regulamin_promocji_e-lokata_na_nowe_srodki_VII_2_edycja.pdf

   Usuń
  2. "rzeczywiste były dwie o tej samej nazwie
   3.5 i 3.9"

   Trochę się Getin pogubił w tych regulaminach, ale najważniejsze, że ten najlepszy dalej obowiązuje ;)

   Usuń
 35. Nowy getinowski kwiatek:

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/afera-gruntowa-w-getin-noble-banku/yh2m8pf?utm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nikt nie czyta artykułu bo przecież napisałem a tym w treści.

   Usuń
  2. Ja nie jestem nikt. Trzeba wykorzystać te wszystkie przekręty na rzecz korzystnych lokat.

   Usuń
  3. Źle zrozumiałeś. Podałem info w tekście o nowej aferze, nikt tego nie komentuje w komentarzach, a zamiast tego pojawia się niepotrzebne zdublowane info o tej samej aferze.
   Dla mnie to informacja, że czytelnicy nie czytają tekstu.

   Usuń
  4. Fakt, że ludzie nie emocjonują się kolejną aferą i jej nie komentują nie oznacza, że nie czytają.

   Usuń
 36. nie komentują, bo ch..ja rozumieją najwyraźniej - jak to większość...

  OdpowiedzUsuń
 37. Tak afera gruntami rolnymi A pewnie kszaki rosną tam

  OdpowiedzUsuń
 38. Po założeniu Lokaty Beztroskiej w Idea na 3 miesiące 3,90% (możliwość zerwania bez utraty odsetek) mam w potwierdzeniu "Sposób kapitalizacji odsetek koniec okresu".

  Rozumiem, że wynika to stąd, że możliwość zerwania bez utraty odsetek nie zmienia momentu kiedy są odsetki kapitalizowane czyli na koniec. Nie widzę jednak informacji, że odsetki będą wypłacone jeśli zerwę przed końcem okresu. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ koniec okresu to 3M, ale i każdy inny krótszy od 3M, więc odsetki zostają dopisane w momencie zerwania lokaty - na koncie pojawia się jedna kwota będąca sumą wartości lokaty i odsetek za dni utrzymania depozytu (w wysokości 3,9% - podatek).
   Sprawdzone już przez wielu i nie ma tu żadnych wątpliwości.

   Usuń
 39. Też tak mamy. Ale jeśli się zdecydujemy na odnowienie rzeczonej lokaty na kolejne 3 miechy to wtedy ona się nazywa Standardowa, też na 3,9% ale jak ją zerwiemy to już odsetek nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 40. Informacja jest w Tabeli oprocentowania, str. 8: Skutek zerwania przed końcem Okresu Umownego, na jaki została założona = Zachowanie 100% należnych odsetek za rzeczywisty okres przechowywania środków.

  OdpowiedzUsuń
 41. mam taki problem, wysłałam kilka przelewów natychmiastowych z Konta Oszczedn. w Santanderze, bo trzeba mi było szybko przelać pieniądze do innego banku i kompletnie zapomniałam że tylko pierwszy przelew jest darmowy, a reszta płatne i to aż 10 zł każdy! i to naliczyli mi aż 70zł opłaty ;( wiem, że moja wina, kompletnie mi to z głowy wyleciało.
  Zastanawiam się nad reklamacją, jak myślicie, uda się coś wskórać, zyskać chociaż częściowy zwrot jeśli napisze że zapomniałam o tym a trzeba mi było wysłać szybki przelew a już było po 17? Może zagram głupią blondynkę, albo już sama nie wiem, jako stały klient banku, czy coś pomóżcie, doradźcie proszę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego nie przelałaś forsy z KO na ROR? Z roru możesz robić ekspresowe w dowolnej ilości i za friko.
   No dobra. Próbuj motyw ze stałym, wiernym po grób, solidnym klientem acz roztrzepanym, w pilnej potrzebie, bo to jedyny mocny argument.
   Mając powyższe na uwadze, teoretycznie szanujący się bank powinien odpuścić, dziadowski nie daruje niczego.
   Niedawno rąbnęłam się w wykupie forsy z IKE. Miało być bez podatku a wyszło, że potrącili podatek wynikający z mojego gapiostwa. Złożyłam reklamację i zwrócili forsę.

   Usuń
  2. Myk na głupią blondynkę odpada. Potraktują Cię jak na głupią blondi przystało.
   Mój niezawodny patent psychologiczny jest taki: daj im poczucie, że to oni rozdają karty, są ważni i od ich decyzji zależy Twoje być albo nie być. Zapewniam, że działa.

   Usuń
 42. Ja złożę wniosek o tą lokatę 6 grudnia a pieniądze wpłacę po 7 dniach, czyli 12 czy 13 grudnia? Czy dzień złożenia wniosku liczy się jako pierwszy dzień oczekiwania na opłacenie lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy dzień się nie liczy.

   Usuń
  2. Liczy się pierwszy dzień - właśnie się na tym przejechałam.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...