środa, 14 listopada 2018

Wieczorem 3,50% w nocy 3,80% na lokacie zawrotnej rano już 3,90% na beztroskiej w Idea bank


Po szalonym wczorajszym dniu w którym zaczęła się nowa afera z udziałem szefa Getin lokaty w Idea bank wystrzeliły w górę. TomTom opisał pierwszy ruch czyli lokatę Wielki Procent na 3,20%. Tymczasem już wieczorem pojawiła się nowa choć niejawna oferta ze stawką 3,50%.

Nie zobaczycie jest w standardowym zestawieniu pojawia się bowiem dopiero podczas dokonywania przelewu do innego banku. Jeszcze wczoraj wieczorem informowaliście, że lokata zawrotna oferuje 3,50% za to w nocy stawkę dźwignięto już do 3,80%.

 
Tym razem jednak nie jest tak wesoło jak dotąd, gdy żartowaliśmy sobie z poczynań niebieskich.  Od wczoraj gdy dowiedzieliśmy się o rozmowie marcowej Czarneckiego z szefem KNF i jej nagraniu przez szefa Getinu wypadki potoczyły się lawinowo.

Sprawę omówię szerzej niebawem na PP4 gdzie zwykle taka tematyka jest poruszana. Nas interesuje tutaj problem co robić z naszą kasą. Ewakuować się czy też zakładać bardzo atrakcyjną lokatę bez ograniczeń kwotowych na niespotykane od dawna 3,80%.

Wieczorem było 3,50% zaś w nocy już 3,80%

Idea podaje jak zwykle jako limit milion złotych, ale absolutnie jest to niewskazane szczególnie dziś, gdy niewesoło dzieje się w tym jakże popularnym banku. Jeśli chcesz ulokować tutaj swoją kasę na bardzo dobry procent to tylko i wyłącznie do kwoty będącej równowartością 100 tysięcy euro czyli tyle ile wynosi gwarancja BFG.

Pojawiają się głosy czy taki BFG zadziała w momencie gdy Idea bank trafia na listę ostrzeżeń KNF. Temu problemowi poświęcony jest osobny artykuł jaki zamieściłem na PP4. Lokaty mogą być w ofercie IB, więc jak najbardziej powinny tu obowiązywać gwarancje tak jak było dotąd.

Mieliśmy festiwal życzeń w komentarzach i o dziwo zwykle Idea bank słuchała naszych zachcianek. Najbardziej szaleni mówili o 3,50% które w skrajnych przypadkach przesuwały się do 3,80% i ten scenariusz się właśnie spełnił.

Niestety te 3,80% nie bierze się z naszych zachcianek lecz prawdziwych kłopotów jakie banki Czarneckiego mają w chwili obecnej. Oby Idea bank wyszła z obronnej ręki bowiem w przypadku problemów niebieskich będziemy skazani na mizerię jaką od dawien dawna oferują nam pozostałe banki. 

Oczywiście kto obawia się problemów może się ewakuować do Alior banku, gdzie mamy gwarancję 3% do końca 2019 o czym pisałem wczoraj. Nie jest to może duża kwota, ale zawsze coś i na w miarę przyzwoitym procencie.

Takiego absurdu jeszcze nie było w całej historii bloga

Aktualizacja 10:25
Rano stawkę lokaty beztroskiej dźwignięto do 3,90%. Wyżej się nie da, musiano by bowiem najpierw zmodyfikować ofertę lokaty Happy, która tylko dla nowych daje 4%. I tak absurdalnie wygląda już lokata na tle lokaty Happy PRO dedykowanej przecież dla nowych, która daje zaledwie... 3,00%.

Tutaj otworzysz lokatę beztroską w Idea bank na 3,90% 

Ciekawostka: przy próbie przelewu z Alior bank do niebieskich pojawia się prośba wstrzymania się z przelewem do Idea bank. W zamian mamy ofertę lokaty aż na... 2,10%. Coś płytki ten melonik... 

Alior zamiast 3,80% daje tylko... 2,10%

Regulamin lokaty zawrotnej z oprocentowaniem 3,80%

232 komentarze:

 1. A czy Getinbank jest bezpieczny? Bo jak dla mnie jak rąbnie IdeaBank to padnie i getinbank. Swoją drogą wczoraj w TVP głównym tematem było, że Czarnecki to były współpracownik SB. Więc raczej PIS nie popuści i będzie dążyło do upadku banku. Tylko ciekawe czy BFG stać w takim razie na wypłatę gwarancji z dwóch dużych banków, gdzie kwoty będą sięgać miliardów złotych?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak policzyłem to do końca mojej lokaty zostało ledwie 54dni dni robocze. W weekendy, świeta i nowy rok raczej banki nie padają. To nie jest dużo a bank nie ma nawet kuratora. Zakładając ze nie fałszowano ksiąg rachunkowych to bank przez ten czas nie upadnie. Na szczęście dużo dni wolnych po drodze więc nie panikuję, ale nie zrywam moich 3% i nie ładuję się w 3.8 bo to bez sensu.
  Najpierw wprowadza się program naprawczy i kuratora. Getin chyba tak ma. Potem jak to nic nie daje to komisarz i na końcu jest upadłośc. W tym wypadku nie bedzie upadłości bo bank jest za duży a zapewne przejęcie bankowości detalicznej a część kredytowa, frankowa będzie prawdopodobnie tworem oddzielnym. Szkoda ze nie mogę wziąć 3.8 ale raz - na 3mc nie bedę ryzykował a dwa to między 3 a 3.8 dla 140tys jakie akurat mam na lokacie w IDea i musiałbym ją zerwać to nie jest to jakaś zawrotna róznica
  MM

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ktoś założył więcej niż jedną lokatę zawrotną? Udało mi się teraz i się zastanawiam czy nie przetransferować trochę kasy do IB i spróbować przelew np do Millenium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czy ktoś założył więcej niż jedną lokatę zawrotną?"
   Przyłączam się do pytania. Ja zerwałem dziś zawrotną na 3% i założyłem tą na 3,8%. Jeśli bank przetrwa te 3 m-ce - to i tak mi się to bardziej opłaci.

   Usuń
 4. PISowi na logikę nie powinno zbytnio zależeć na tym, aby banki LC padły, bo kasę na BFG będa musiały wyłożyć głównie banki państwowe. Problem w tym , że w szczególności Getin jest mocno poobijany i stale nierentowny od lat. Te 3,80 moim skromnym zdaniem to nie koniec. Będzie i 4,00 , potem 4,20 a może więcej, bo jeśli już LC ma upaść , to pokusa jest aby zebrać jeszcze trochę kasy z rynku i PISowi zrobić na złość.
  BFG musi wypłacić prywatnym podmiotom i małym firmom do 100 tys euro, o ile nie wykluczą banków Leszka z BFG. W tym wszystkim utonęła jak zwykle prawda. A prawdą jest , że zła karma wróciła do Leszka. Nie tylko obligatariusze Getbacka stracili, ale przede wszystkim akcjonariusze mają straty. LC Corp, Getin, Idea - wszędzie końcowym elementem jego gry był wodospad na wykresie akcji. Wedle zasady, chciał dobrze, a wyszło jak zawsze. Niepokojące jest też to, że od miesięcy siedzi w USA i nie wraca do kraju. Ja dalej będę czekał na 4,00 i więcej ;) Finał zawsze jest ekscytujący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie dziwne, że nie przyjął "pomocy" od tego faceta z KNF. Miałby przecież spokój za ten 1%.

   Usuń
  2. będzie dokładnie jak poprzednio. Po tygodniu wszystko się uspokoi a wysokie % znikną. Banki zostaną przejęte w przyszłym roku, ale to LC zadecyduje kto to weźmie. Natomiast PIS ma związane ręce bo już nie wypada mu stosować nowych zapisów wedle których mogli przejąć bank pod warunkiem ze ten nie spełniał wymogów kapitałowych.
   A mnei bardzo ciekawi jaki jest polityczny kontekst tej układanki. Po tym spotkaniu z taśm polecieli do Glapińskiego. Dla mnie to postać z najczarniejszych finansowych koszmarów bo to skrajnie upolitycznieony aparatczyk który zdążył już wydrenować znaczną cześć wartości oszczędności w bankach, zdążył pokopać ciułaczy inwestujących w fundusze pieniężne a teraz widać uczestniczy w akcji konsolidowania banków pod państwowym berłem. Skoro jak twierdzi Giertych uznał że Skokal to 'ich partyjna sprawa" to a) co ten człowiek robi na stołku przezesa NBP? Jego miejsce jest na Nowogrodzkiej. b) Jakie jest jego miejsce między skokalem, Chrzanowskim i bankami Czarneckiego. Razem z Chrzanowskim udaje dobrego wujka który usunie problem Czarneckiego (Skokala). 7 Miesięcy po spotkaniu okazuje się że Skokal siedzi w KNF a PIS przepycha ustawę pozwalającą de facto wywłaszczyć każdy bank będący w kłopotach. LC odpala taśmy. Jaka była więc rola Glapinskiego w tym w szystkim skoro de facto on z Chrzanowskim prowadzili ten deal usunięcia Skokala w świetle słów Giertycha? Ciekawe to wszystko

   Usuń
 5. Na 14 listopada czekałem od pół roku i przesypałem z IB ostatnie środki do konkurencji. 3,8% nie skusiło mnie do pozostania, ponadto uciekłem też z kont Idealnie Prostych.
  Wczorajsze publikacje nie pozostawiają złudzeń. Jak za banki wzięli się politycy i adwokaci to już nic dobrego wydarzyć się nie może. W czerwcu pisałem tu na forum, że jak bank przetrwa okres przedwyborczy to wyjdzie na prostą. Niestety myliłem się, bo nie wiedziałem kto stoi za LC. Teraz już wszystko wiadomo przeciwko komu LC się opowiedział. Myślę, że postawił na konia, który wygrał wybory w dużych miastach i liczy, że ta tendencja się utrzyma do przyszłorocznych wyborów i do zmiany władzy. PIS zaczyna się potykać i wczorajsza afera może być początkiem końca.
  Niestety jeszcze w GB mam trochę grosza w $$$ i nerwy przez 1,5 miesiąca.
  IB już mnie nie dotyczy.... uff ulżyło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabierz tą resztę grosza w $$$, będziesz spał spokojnie.

   Usuń
 6. Podziwiam napaleńców na 3,8%. Jak za 3 miesiące dostaną swoje to będą się mądrzyli, że wygrali, a jak IB padnie czego im absolutnie nie życzę, to będzie żebranie z Funduszu Gwarancyjnego, który jest pewnie pusty jak bęben turecki.
  Pytanie czy warto dla 1% ryzykować???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla 500 zł zapewne nie warto, ale dla 430 000 zł zapewniam Cię, że warto.

   Usuń
  2. Dokładnie.
   Zamożni ludzie, zamiast emocjami, posługują się zimną kalkulacją, a ta jest prosta: skoro BFG sponsoruje, to wsiadamy.

   Usuń
  3. Też wsiadłem ;)
   Przeżyłem już 2-krotnie ten sponsoring i na razie nie narzekam, choć zdaje sobie sprawę, że przyszłość zawsze jest niepewna i nie całkiem przewidywalna.

   Zainteresowały mnie natomiast takie słowa zamieszczone w artykule https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/idea-bank-na-liscie-ostrzezen-knf,189,0,2421181.html
   "Jeśli niewypłacalność banku przydarzy się jeszcze przed końcem lokaty, to BFG co prawda wypłaci jej wartość nominalną, ale już odsetek nie. Ten zarobek zatem przepadnie."

   Moje dotychczasowe doświadczenia z BFG mówią coś innego - odsetki były wypłacone do daty ogłoszenia upadłości. Strata odsetek była więc zupełnie marginalna i akceptowalna, bo dotyczyła wyłącznie ok. 7 dni między ogłoszeniem niewypłacalności a realnym fizycznym odzyskaniem depozytów i odsetek z wcześniejszego okresu.

   Czy zatem coś się zmieniło w gwarancjach w tym temacie, czy też autor artykułu jest w błędzie?

   Usuń
  4. Nic sie nie zmienilo. Autor sie myli.

   Usuń
 7. PYTANIE do fachowców!
  Czy jest możliwe aby bank nie ogłosił upadłości ale na jakiś czas np. miesiąc zablokował wypłatę i przelewy z kont bankowych np do końca 2018 roku?
  Pytam, bo nie mam złudzeń, że panika w IB nastąpiła wczoraj i dzisiaj, a i giełda pewnie odreaguje minimum -10% spadkiem...

  OdpowiedzUsuń
 8. IB dzisiaj na giełdzie na dzień dobry kolejne -15%, a wczoraj na zamknięcie -10%. Toną? A może warto było dać te skromne 40 banieczek!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. głupiś?
   A może Ty oddaj państwu 10% swoich lokat?

   Usuń
 9. Już jest 3,9% w ideabanku:
  "Lokata BEZTROSKA
  wysokie oprocentowanie 3,90% w skali roku
  od 500 zł do 1 000 000 zł na 3 miesiące
  możliwość zerwania depozytu bez utraty odsetek"

  OdpowiedzUsuń
 10. Lokata BEZTROSKA - 3,90 %, jaka szkoda że to wszystko jest już takie nie normalne

  OdpowiedzUsuń
 11. Lokata beztroska 3,9 % !

  OdpowiedzUsuń
 12. W IB Lokata beztroska już 3,9% na 3 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerwałem założoną rano lokatę na 3,80%. Pieniądze na koncie nie pojawiają się od razu jak to było dotąd...

   Usuń
  2. A dlaczego zerwałeś ?

   Usuń
  3. Bo już jest lepsza lokata w ofercie, niestety trudno ją założyć.

   Usuń
  4. polcan, a dlaczego zrywałeś na konto zamiast bezpośrednio na nową Beztroską z oprocentowaniem 3,9% ? chyba było by szybciej..., a może nie działa ta opcja ?

   Usuń
  5. Mi dziala.

   Usuń
 13. Podobno już 3,9 % na zwrotnej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie na zawrotnej a na beztroskiej. Niestety po zerwaniu środki nie są księgowane na ror nawet po upływie kilku minut...

   Usuń
  2. są księgowane po kilkunastu minutach w moim przypadku. Widać mają duże obciążenie systemu.
   Założyłem właśnie Beztroską, wierzę że będzie beztrosko :)

   Usuń
  3. potwierdzam. Zerwałem małą beztroską na 1000zł i brak zaksięgowania na koncie od 7 minut. Widać bank przeżywa ciężkie chwile. Ja sobie wszystko zamienię na Beztroską, ale bez zaksięgowania na koncie nie mam jak
   MM

   Usuń
  4. Potwierdzam, siedzę i czekam. Jedna beztroska założona, czas na kolejne, ale wszystko trwa po kilkanaście minut...

   Usuń
  5. A ile czasu to zerwanie trwa i środki są na ROR?

   Usuń
  6. Hmmm.. Środki pojawiły się po 15min. Założyłem powrotnie beztroską na 3.9 i czekam na księgowanie. Mimo wszystko zerwałem Zawrotną na 3% i założę Beztroską. nei robiłbym tego gdyby to nei była lokata z możliwoscią zachowania odsetek. natomiast nei ulega wątpliwości ze dziś bank przeżywa chyba najtrudniejsze chwile, ale moim zdaniem to się uspokoi. Inaczej będzie ciężko. PiS musiałby być samobójca spychając teraz te banki w otchłań
   MM

   Usuń
  7. Od pół godziny jestem zalogowany i zrobiłem jakieś 3-4 przelewy wewnętrzne. Jestem w trakcie piątego przelewu...

   Usuń
  8. Non stop komunikaty: 'Strona spowalnia działanie przeglądarki', ale w końcu jakoś to idzie jak za starych czasów kiedy muliło niemiłosiernie.

   Usuń
  9. Ooooo kolejne dwa przelewy poszły ekspresowo:)

   Usuń
  10. Wreszcie po ponad godzinie wylogowałem się z IB. Trzy lokaty beztroskie założone, czwarta w drodze:)

   Usuń
  11. Dokładnie. Zerwanie+ wpływ na konto = 15 min. Złożenie lokaty różnie. mała kwota szybciej poszła. Duze partie po 25 tys zakładały mi się po 15 minut. Ciekawe ile czasu zajmie największa transza? Myślę ze jutro, pojutrze jak nie dziś ta lokata zniknie z oferty bo ją wprowadzili po to aby zwiększyć zaufanie do banku. Czy tak bedzie w rzeczywistości to zobaczymy w najbliższych tygodniach. Niestety mi odsetki za 2tyg Beztroskiej zjadło, ale przy załozeniu że dotrwam na tych beztroskich do końca to nie mam co żałowac raczej choć zobaczymy jak to będzie.
   MM

   Usuń
  12. wróć.. odsetki z Zawrotnej zjadło a nie z beztroskiej. Duże kwoty chyba dłużej idą na lokatę. Jeszcze z konta nie ściągnęło a przy tym co się dziś dzieje pewnie bank wprowadził jakies ograniczenia natury bilansowej i systemowej
   MM

   Usuń
  13. A ja naciskałem przy moich 3% zerwij i miałem przelej na bezstroską 3,9%, ale coś na razie pokazywało je od nastu minut na 3,0% więc nie wiem czy to załapało. Co gorsze teraz wywaliło mnie i pisze, że konto zablokowane, a nie wpisałem nawet źle hasła. Chyba przeciążenie systemu. Odczekam chwilę.

   Usuń
  14. A czy nie można przekierować środków bezpośrednim przelewem ze starej zrywanej lokaty na nową lokatę Beztroską 3,9% - przecież wtedy środki ze starej zrywanej lokaty automatycznie otwierają nową lokatę Beztroską 3,9% czy ta opcja nie działa dziś w IB - czy ktoś sprawdził taką metodę zrywania starej lokaty na nową lokatę Beztroską 3,9% ?

   Po co zrywacie stare lokaty przelewając środki na konto (np. idealne) aby dopiero potem przesłać je na nowo zakładaną lokatę Beztroską 3,9% - czy to nie generuje właśnie tych zbędnych wielominutowych oczekiwań ?

   Usuń
  15. Po pierwsze nawyk, po drugie wygoda. Tak czuję się bezpieczniej. TomTom dzwonił do mnie z info, że zrobił tak jak sugerujesz i od godziny nie widzi swoich znikających środków. Na koncie widać je dość szybko.

   Usuń
  16. Ja środki widzę, ale nadal jako 3%, zobaczymy do wieczora. Na razie to mi zablokowało rachunek, muszę zadzwonić do nich i odblokować dostępy.

   Usuń
  17. @Anonimowy 14:31. Jestem w trakcie zrywania z opcją przekierowania. Póki co przy starej lokacie widzę dopisek 'Przedłużanie lokaty'. Widzę także nową lokatę, która czeka na opłacenie. Nie podoba mi się tylko, że deklarowana kwota nowej lokaty jest taka sama jak starej (bez doliczonych odsetek), ale to wszystko jest na razie w trakcie przetwarzania.

   Usuń
  18. A czemu chcialby odsetki ze starej? No chyba, ze masz jakas co mozesz zrywac bez utraty. Ja mialem zwykle na 3% na nowe srodki, wiec godze sie z utrata odsetek, ale dodatkowe 0,9% i tak mi to odarabia.

   Usuń
  19. ""A czy nie można przekierować środków bezpośrednim przelewem ze starej zrywanej lokaty na nową lokatę Beztroską 3,9% - przecież wtedy środki ze starej zrywanej lokaty automatycznie otwierają nową lokatę Beztroską 3,9% czy ta opcja nie działa dziś w IB - czy ktoś sprawdził taką metodę zrywania starej lokaty na nową lokatę Beztroską 3,9% ? ""

   Ja 2 tyg temu tak Beztroską zakladałem i więcej tego nei zrobie. Czekałem 4 czy 5 godzin na założenie tej lokaty i tylko nerwów się najadłem bo jeszcze mi panna na telefonie oświadczyła że ma sobie zerwać w oddziale banku. Napisałem im z poziomu panela użytkownika żądanie zerwania lokaty, ale po kilku godzinach samo się chyba wyprostowało i mialem założoną Beztroską
   MM

   Usuń
  20. polcan ale zrywanie starej Betroskiej bezpośrednio (bez przechodzenia przez konto) na nową Beztroską 3,9% to chyba co innego niż w przypadku zrywania np. zawrotnej na Beztroską 3,9% ? czy ze zrywania Beztroskich środki nie idą zawsze dłużej niż przy zrywaniu innych lokat np. zawrotnej ? oszaleć można od tych kombinacji w IB :)

   Usuń
  21. Zrywałem starą Beztroską na 2,7%.

   Usuń
  22. @Anonimowy 15:28
   Zawsze zrywam na ror, a potem zakładam nową lokatę. Często nowa lokata jest powiększana o środki jakie mam na ror. Teraz są niepotrzebne skoro beztroską można zerwać w dowolnym momencie i uwolnić środki na opłaty.

   Usuń
  23. Polcan napisał: "...TomTom dzwonił do mnie z info, że zrobił tak jak sugerujesz i od godziny nie widzi swoich znikających środków. Na koncie widać je dość szybko."

   Potwierdzam. Poczekałem sobie dziś 3 godziny zanim lokata zrywana zamieniła się na tą nową ;)

   Usuń
 14. Poczytaj sobie jakie bfg ma możliwości ,a potem się wypowiadaj i nie zależy to tylko od tego ile ma w danym momencie , LC może robić na złość i podwyższać oprocentowanie ,a za wszystko zapłaci kto inny w razie upadku , a zapłaci do 100k , wieć kto myśli troche niestandardowo to na tej okazji zarobi!

  OdpowiedzUsuń
 15. Kurw@ gdzie uciekać z kasą? banki upadają, bo nie chcą dawać łapówek. W sadzie pozawieszali mi kamery abym nie zakopał słoików, w piwnicach mam pozakładane podsłuchy abym nie zamurował!!! Gdzie uciekać? PYTAM poważnie... mam pełne kieszenie banknotów, że nawet usiąść nie mogę, bo mi wypadają. Co robić bo panikuję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odpowiedz bardzo prosta, wygodne pensjonaty są w Tworkach, będziesz czuł się tam bardzo bezpiecznie :)

   Usuń
 16. 3,9% to nie wchodzę ale jak dadzą 9,3% to pakuję pod korek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja wchodzę na 3,9%. BFG już doświadczyłem 2 razy.

   Usuń
  2. Przy czym miałeś BFG? Przy skokach? Do jakiej kwoty i jak szybko odzyskałeś kasę?

   Usuń
  3. Nie tylko, SK Bank to nie SKOK.

   Usuń
 17. BFG wypłaca też odsetki? a co jeśli lokata jest do 14.02.2019 a IB upadnie wcześniej? kapitalizacja odsetek na koniec lokaty więc BFG odda z odsetkami czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem w Wołominie to BFG oddał z odsetkami.

   Usuń
  2. Tak długo jak banków Leszka nie wykluczą z BFG, wszystko na depozytach czyli kapitał i odsetki są zabezpieczone przez BFG do kwoty 100 tys euro = 429 tys PLN. To nie obejmuje polisolokat, obligacji, funduszy i innych inwestycji. Tylko czysta gotówka jest zabezpieczona. Tak więc panika jest przedwczesna.

   Usuń
  3. czyli jak mam lokatę do 14.02 a IB upadnie w styczniu to ile i kiedy mi wypłaci BFG? policzą mi odsetki na dzień upadłości mimo, że lokata miała mieć kapitalizację na koniec czy po 2 miesiącach zostanę bez odsetek? a może wypłacą na koniec lokaty?:)

   Usuń
  4. czyli jak mam lokatę do 14.02 a IB upadnie w styczniu to ile i kiedy wypłaci mi BFG? dostanę odsetki liczone do stycznia mimo, że kapitalizacja miałaby być na koniec czy pozostanę bez odsetek za 2 miesiące?

   Usuń
  5. Wszystko masz na stronie BFG 7. Czy gwarancjami Funduszu objęte są także odsetki od środków zgromadzonych na rachunkach?

   Limit kwoty gwarantowanej przez BFG obejmuje środki zgromadzone na rachunkach według stanu na dzień spełnienia warunku gwarancji łącznie z odsetkami naliczonymi do tego dnia, zgodnie z oprocentowaniem wskazanym w umowie, niezależnie od terminu ich wymagalności.

   Usuń
  6. Nieważne czy masz lokatę na miesiąc czy na rok, BFG wypłaca odsetki do dnia ogłoszenia upadłości.

   Usuń
  7. dzięki, a ile się czeka na pieniądze? bo zakładam, że czas pomiędzy wypłatą o końcem upadłości jest bezodsetkowy tak?

   Usuń
  8. Do 7 dni z tego co pamiętam. No już nie przesadzaj, to że tydzień nawet będzie nieoprocentowane, to ile na tym stracisz? 250zł maks przy 420 tysiącach.

   Usuń
 18. Tylko patrzeć jak na stronie IB pojawi się strona informująca o pracach modernizacyjnych bez podania terminu zakończenia... to nieuniknione, bo źródło pewnie już wyschło...

  OdpowiedzUsuń
 19. "W sytuacji konfliktu szefa dużego banku z państwową instytucją, gdy w grę wchodzi prokuratura, a notowania akcji lecą na łeb na szyję, pojawiają się wątpliwości o bezpieczeństwo pieniędzy klientów. A według najnowszych danych z raportu finansowego GNB mowa nawet o prawie 47 mld zł. Tyle na koniec czerwca wynosiły zobowiązania grupy wobec klientów."....
  Kto mi powie ile jest kasy w BFG???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zobowiązania - czyli depozyty, obligacje i inne pasywa banku. Obligacje, fundusze nie podlegają gwarancjom bfg. Tylko depozyty bankowe. W bfg jest za mało kasy by wyratować banki dlatego będzie przejęcie albo dokapitalizowanie przez państwo - czyli nacjonalizacja de facto tych banków. Przed tym nie ma raczej ucieczki. Dziś ponoć ktoś rzucił na rynek duży pakiet obligacji skarbowych. Podejrzewać można że to któryś z banków LC. Rentowności korporatów getina dalej spadają. Pytanie ile to jeszcze potrwać może. Nikt sie nie komunikuje z rynkiem, klientami, rząd siedzi i czeka na nie wiadomo co. Rzadnego komunikatu z KNF w sprawie płynności. Albo jest źle albo nie ma powodu do niepokoju. Dziś rano Piotr Grabowski mówił że nie ma się czego bać i system bankowy jest bezpieczny. IDea i tak jest w lepszej formie niż większosć banków greckich czy włoskich
   MM

   Usuń
  2. W bieżącej sytuacji pewnie bym sprzedał obligacje Getin. Na szczęście moje 6latki skończyły się w kwietniu tego roku:)

   Usuń
  3. W bieżącej ja bym ich nie kupił bo ratowanie banków zacznie się od umarzania zobowiązań obligacyjnych najprawdopodobniej . Póki co nie ma co robić rabanu, ale widać jakaś panika jest. Na pewno ci z kasą pow. limitu bfG robią grube transfery. Nawet w padajacej Grecji politycy nie odważyli się dotknąć depozytów. Z obligatariuszami skarbowymi (nie mówiąc o korporacyjnych) nie było tak wesoło i skarbowi dostali zamianę na jakieś 20-latki g..no warte na rynku w momencie przekazania. Obecnie nie zanosi się na bankructwo Polski w 4 lata więc 4 latki indeksowane inflacją są moim zdaniem świetna ofertą a jak jeszcze się Idea utrzyma przez parę miesięcy to też będzie można zarobić. Martwi mnie to info o wyprzedawanych dziś WZ-tkach - najprawdopodobniej jakiś bank szuka kapitału. Getin? IB?
   MM

   Usuń
  4. Zawsze się znajdzie jakiś szaleniec co kupuje trupy. Obligacje Leasing Expert sprzedałem w ostatnim dniu ich notowań na Catalyst. To już był trup a wszystkie 20 sztuk poszło.

   Usuń
 20. I tu jest odpowiedź na wcześniejsze moje pytanie... Choć artykuł jest sprzed 2 lat to w dużej mierze aktualny.
  https://rekinfinansow.pl/konfiskata-pieniedzy-bank/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czytanie pana rekina to jak czytanie historii o zielonych słoniach. Czasem jest aż niepoważny. Myli fakty, nie ma pojęcia o pewnych sprawach itd..

   Usuń
  2. Dokładnie - jak wyżej - to indolent finansowy, który pisze mniej więcej tak, jak na wyretuszowanych (przeretuszowanych) zdjęciach swoich wygląda...

   Usuń
 21. Trzeba powiedzieć otwarcie, że w przypadku upadku imperium LC:
  1. BFG nie ma środków aby pokryć dziurę.
  2. Skarb Państwa nie ma środków na pokrycie dziury i dokapitalizowanie banków.
  jakie rozwiązanie? Czasowe przejęcie i zamrożenie depozytów do czasu uspokojenia sytuacji w całym sektorze bankowym.
  Komuś zależy na wykończeniu banków polskich, dlatego trwa przejmowanie i łączenie się banków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podstawa prawna takiego rozwiązania?
   Zdajesz sobie sprawę, że ewentualna zmiana na kolanie prawa w tym zakresie równa się utracie zaufania do całego systemu bankowego?

   Usuń
 22. Na miejscu rządzących uważam, że czas na zniesienie podatku Belki, aby rynek nabrał zaufania do oszczędzania. Inaczej będzie odwrót od PLN i klapa na całej linii i $$$$ w górę, jak zwykle w takich sytuacjach.

  OdpowiedzUsuń
 23. Skoro w tym tygodniu tematyka IB dominuje na obu blogach głównych opisywanie promocji zostaje wyjątkowo przeniesione na PP1:
  https://polakcan.blogspot.com/2018/11/darmowa-wyzerka-za-darmowe-konto-w.html

  OdpowiedzUsuń
 24. W ramach małej odskoczni od nerwowych tematów... :)

  Polcan, niedawno pytałeś o premię z tej promocji.
  Właśnie przyszedł SMS z Toyoty:
  "Informujemy o przyznaniu Premii 50zł z akcji Premia za lokatę. Premia zostanie wypłacona na konto do 23 listopada"
  Dostałeś?
  MD

  OdpowiedzUsuń
 25. Z obwieszczenia podanego przez KNF wynika jasno, że podejrzenie naruszenia przez IdeaBank normy karnoprawnej wynikającej z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi leży poza działalnością bankową i w szczególności nie jest w żadnym zakresie związane ani z przyjmowaniem depozytów, ani z udzielaniem kredytów. Problemy odnoszą się do prowadzenia działalności maklerskiej bez posiadania odpowiednich zezwoleń działalności maklerskiej. Trzeba oglądać TVN. Wczoraj jeden z zacnych komentatorów wskazał, iż prywatnie też ma depozyty w instytucjach Czarneckiego i na razie nie wycofuje się z nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba oglądać TVN, pisałem o tym dziś na PP4
   https://polakcandwa.blogspot.com/2018/11/idea-bank-na-liscie-ostrzezen-knf-co-to.html

   Usuń
  2. Na tej samej liście znajduje się Alior.

   Usuń
  3. O ile mnie pamięć nie myli żaden bank z gwarancjami BFG nigdy nie był wpisany na listę ostrzeżeń z powodu działalnosci bankowości detalicznej. Choć czytałem dziś wypowiedź jednego z szefów duzego portalu finansowego i domu maklerskiego w której określił on IB jako parabank, ale raczej chodziło mu o działalność w zakresie obligacyjnym właśnie.
   W tym tygodniu Getin będzie wypacał odsetki od obligacji. zresztą co tydzień ma jakieś papiery do spłacenia. Jak się pojawi jakies opóźnienie to "wiedz że się dzieje". Szef getbacku też łgał na miesiąc przed bankructwem jakie to on ma plany i w jakiej to swietnej kondycji się znajduja. ja mam kasę w IB ale już nie wszystką i powoli będę ją sobie transferował.
   MM

   Usuń
  4. do Anonimowy14 listopada 2018 15:20: Kondycję finansową banku nie określa jej prezes (subuektywnie - zawsze może mówić, że kondycja jest wspaniała), tylko KNF oraz inne podmioty państwowe (obiektywnie).

   Usuń
 26. Czy IKE też jrst objęte BFG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a na stronę BFG wejść nie łaska?
   JEST.

   Usuń
  2. Z IKE trzeba uważać i lepiej zakładać je w dobrym banku. Może się kiedyś tak zdarzyć teoretycznie ze przekroczymy próg gwarancji BFG a kłopot jest taki że można mieć tylko jedno konto IKE więc nie da się tych pieniedzy podzielić i wtedy stracimy nadwyżkę. Kłopot był kiedyś też z kontami deweloperskimi gdzie wpłacało się kasę na mieszkania - rachunki powiernicze. W przypadku SK banku ludzie potracili pieniądze w ten sposób, ale nie wiem czy to jest w tym momencie jeszcze aktualna sprawa i czy czegoś nie zmieniono
   MM
   MM

   Usuń
 27. "Ale równie dobrze scenariusz, rysowany przez Marka Chrzanowskiego w rozmowie z Leszkiem Czarneckim – a podobno forsowany przez Zdzisława Sokala, szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – mógłby być wizją całkiem legalną, przewidywaną przez prawo polskie i unijne. Mowa o tzw. uporządkowanej restrukturyzacji, która dotyczy sytuacji, gdy duży bank ma kłopoty finansowe i jest ryzyko „zarażenia” całego systemu bankowego. W prawie unijnym procedura ta nazywa się resolution." To jest cytat z artykułu Samcika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko że problem jest taki że w przypadku Getina najwyraźniej próbowano celowo wywołać upadłość banku przez regulacje,których Getin nie mógł spełnić. I tu jest problem a nie w tym że jakiś bank w kłopotach jest przejmowany. Nei bójmy się słów - to próba zniszczenia komuś interesu tak jak kiedyś wykończono Kluske z jego Optimusem. Biznesmeni maja różne grzeszki i żaden nie jest postacią z kryształu - LC również, ale wobec państwa wszyscy mamy prawo oczekiwać standardów. A co mamy? próbe zdekapitowania bankowej struktury tego kraju i jej nacjonalizację. nacjonalizacja banków odbyła si w Indiach. Co tam dziś mamy? Ano mamy dojenie tych banków na wielka skalę poprzezudzielanie kredytów panstwowym firmom w upadłości i zaprzyjaźnionym z władzą oligarchom. Rezultat jest taki ze hinduski systm bankowy składa się głównie z banków w których odsetek NPL czyli kredytów zagrożonych jest jednym z największych na świecie. na Węgrzech to samo. Kumple Orbana sa już w posiadaniu tego państwa

   Usuń
 28. Pod korek 3,90% załatwione.

  OdpowiedzUsuń
 29. Wprawdzie lokata beztroska została założona, to jednak dotychczas nie zostało wysłane przez Bank e-mailem potwierdzenie złożenia wniosku o tę lokatę (na liście lokat po zalogowaniu lokata jest widoczna).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, za kilka dni dostaniesz...

   Usuń
 30. Potrzebowałem na wyjazd wypłacić 200$US. Objechałem rowerkiem kilka warszawskich oddziałów Getinu i wszędzie ciasno. Same mohery, bo tacy mają tam zdeponowany cały swój dorobek życia. Pewnie w panice zrywają co się da i tak można naszemu Państwu zaufać na starość. Przejechałem też obok dwóch oddziałów IB, też nienaturalny ruch przy kasie.
  Ale to też świadczy jaka masa ludzi obsługuje swoje oszczędności na piechotę, a nie przez internet. A przecież tym z buta przychodzącym do oddziałów to zakładali lokaty na 0,5% w skali roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moherów i za chiny ludowe nie przekonasz do banku online. Ludzie starsi się ponadto często mylą w tych cyferkach nr kont w przelewach i generalnie nie ufaja "tym internetom" ;) ostatnio uczyłem starszą whatsappa na androjdzie i to droga przez mękę ale o dziwo już duzo skumała. Najważniejsze to wymusić uzywanie, bo potem już przychodzi oświecenie. Uparte tkwienie orzy starych strukturach i nawykach to typowa oznaka starzenia się mózgu, co nie oznacza że jeszcze coś się da tam wtłoczyć ;)

   Usuń
  2. o, proszę tu nie obrażać starszych ludzi, ja do nich należę. Poza tym nie każdy starszy jest moherem. Jestem fanem tego bloga i śmigam w internecie, w każdej dziedzinie, nie tylko bankowej ....

   Usuń
  3. a to jakiś wstyd być moherem ? i niby kto to jest moher ? wątpię aby światowiec i inteligent kojarzył się np. z PO, raczej z prostakiem w przykusym gajerku na krótkiej smyczy :)

   Usuń
  4. Bankowość tradycyjna ma tę przewagę, że ma większą dozę bezpieczeństwa konta i transakcji niż online, a szczególnie mobilna - niechęć do bankowości online to również wstręt przed oczywistym ryzykiem wynikających z nowych technologii i nie ma to nic wspólnego ze starzeniem mózgu, a młodszy mózg ma większą skłonność do ryzyka i szybciej eliminuje złe scenariusze (których nie można całkiem wykluczyć) - jak hakerzy ściągną kasę online lampka się zapali i doceni "tradycję" ? ;)

   Usuń
 31. Zalogowałem się przed momentem do IB by sprawdzić jak wyglądają 4 lokaty beztroskie założone przed południem.
  Tylko jedna jest opłacona, zaś 3 z nich mają info oczekująca na opłacenie, chociaż kwoty zmieniły się z 0,00 na zadeklarowane. Jak rozumiem są założone, wolałbym jednak widzieć napis: opłacenie lokaty.
  Też u was są takie rozbieżności mimo iż od momentu założenia lokaty minęło już 5 godzin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie pokazuje tak samo ale pobrałem potwierdzenie i jest napisane że jest aktywna.

   Usuń
  2. Zadałam to pytanie przez kontakt ze strony Banku i uzyskałam taką odpowiedź:
   Szanowna Pani,
   nawiązując do poniższej wiadomości uprzejmie informuję, że dzisiaj występują opóźnienia w otwieraniu lokat terminowych.Serdecznie przepraszamy za niedogodności.
   Z poważaniem,
   Angelika Suchowolec
   Ekspert ds. Wsparcia Telefonicznej Obsługi Klienta
   Po tej odpowiedzi minęło jakieś pół godziny i miałam już uporządkowane lokaty, a miałam muszę przyznać totalny bałagan.

   Usuń
  3. Około 17:00 zerwałem dwie lokaty i połączone środki założyłem na 3,9% po chwili lokata była już założona i już o 17:15 miałem potwierdzenie na emailu. Pozdrawiam zimnokrwistych.

   Usuń
 32. Tak. Choć było to nieco krócej niż 5 godzin. System mają przegrzany od ruchu. Myślałem, że w ogóle się zawiesi, ale na szczęście działa.
  Piszcie o problemach i wątpliwościach, razem to ogarniemy, bo jak to pewna pani w filmie "akcji" powiedziała: "co dwie główki, to nie jedna".

  OdpowiedzUsuń
 33. Akcje Idei i Getinu lecą na łeb na szyję
  https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/afera-knf-leszek-czarnecki-gielda,214,0,2421206.html

  OdpowiedzUsuń
 34. u mnie na szczęście wszystkie założyły się bezproblemowo i są w systemie. Potwierdzenia ściągnąłem od razu
  MM

  OdpowiedzUsuń
 35. ja też nie pękam, najgorzej to robić jakieś nerwowe ruchy, nie dadzą upaść bankowi, w końcu premier bankowiec i wie czym by to groziło, niech mohery kasuja lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mohery ? a co to za mowa nienawiści..., a Ty to kto leming ? klon ? resortowy dzieciak ? znalazł się wykształciuch na smyczy :)

   Usuń
 36. Obecnie (18:30) nie można zalogowac się do banku w nowym interfejsie CLOUD. Logowanie do starego systemu (jeśli ktoś nie jest przeniesiony) działa bez opoznien

  OdpowiedzUsuń
 37. Claun się przegrzał. Wyskakują nieoczekiwane błędy przy próbie zalogowania się.

  OdpowiedzUsuń
 38. Czy posiadając lokatę w Lion's Bank też mogę mieć problemy z ewentualnym bankructwem Idea Banku czy Lion's Bank to oddzielna spółka której nie dotyczą problemy Idea Bank ?

  OdpowiedzUsuń
 39. Niech mohery kasują lokaty, to dla LC darmowy pieniądz, będzie więcej kasy na odsetki dla cierpliwych:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chytry dwa razy traci.

   Usuń
  2. i po co ta pogarda do starszych ludzi ? wstyd!

   Usuń
  3. @Anonimowy14 listopada 2018 21:34
   o jakiej pogardzie chłopie piszesz?
   Sam mam ponad 60 lat i nikt na mnie nie mówi moher. Moher to styl życia, nie wiek. Znam 30-to latków, których śmiało mogę nazwać moherami :).

   Usuń
  4. Chłopie, to PEJORATYWNE określenie osób zazwyczaj starszych, katolików o poglądach konserwatywno-narodowych. Jako takie jest niczym innym jak wyrazem pogardy dla tych osób starszych.
   A Ty miej sobie i 100 lat i żyj jak chcesz tylko nie nazywaj ludzi tak pogardliwie ;)

   Usuń
 40. Niecierpliwym nie polecam opcji 'chcę przenieść środki na inną lokatę'. Około 14:00 zerwałem w ten sposób jedną lokatę i do jej pory widnieje napis 'przedłużanie lokaty'. Najsprawniej działało mi złożenie nowego wniosku o lokatę, skopiowanie numeru konta wnioskowej lokaty i wklejenie go jako konta do zwrotu środków ze zrywanej lokaty. Trik ten zresztą poznałem wcześniej dzięki FpG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mi przedstawił go... pracownik Idea bank:)

   Usuń
  2. A ja sprawdzielem i juz wskoczylo wszystko na 3.9%, wiec pare godzin trwalo ale to bez znaczenia - dziala :)

   Usuń
  3. Pisałem kilka tygodni temu zeby nie używać tej opcji bo są szopki takie jak widac. Trzeba normalnie zerwać lokatę, przelać na konto i założyć nową. MI zablokowało się wszystko na kilka godzin, dzwonienie na infolinie gdzie dowiedziałem się że nawet lokaty zerwać przez telefon nie mogę. Napisałem do nich i po kilku godzinach wszystko sie naprawiło.
   MM

   Usuń
 41. Tak myślę, że odpływ gotówki z imperium LC jest zabójczy ale czy lokaty na 3,9% i do tego bez terminu są przez bankowców do odbicia? Ponadto lokaty na 3M zakończą się w lutym i żeby zatrzymać znowu dadzą 3,9 albo 4%?
  Z biznesowego punktu widzenia i tak źle i tak niedobrze... Jak takie chwiejące się imperium, które skurczyło się z 1,9 miliarda do 200 milionów złotych postawić na nogi????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro pis ma przedstawić nowy projekt ustawy frankowej. Taki zbieg okoliczności. Prawda? Będzie w nim możliwośc oddania mieszkania za dług, zawieszania spłat i takie tam... zapomnijcie o oszczędzaniu w bankach jak to przejdzie bo lokata 2% bedzie rarytasem a wiekszosć banków niezależnych zniknie. Getin w pierwszej kolejności. I tak PIS zbuduje sobie bankowe imperium. Kosztem depozytariuszy rzecz jasna.

   Usuń
  2. Lakonicznie w razie czego BFG zapłaci tylko poco było siać panikę w tvp.......

   Usuń
  3. 2% rarytasem?
   to trza się będzie czego innego uczyć niż wybierania lokat, tj. na przykład kupowania walut; obligów, funduszy, etc.

   Usuń
  4. Ale mowisz teraz o kapitalizacji spolki? Waetosc depozytow to co innego.

   Usuń
  5. "to trza się będzie czego innego uczyć niż wybierania lokat, tj. na przykład kupowania walut; obligów, funduszy, etc."

   Ja już siedziałem w fundach. Glapinski który uparł się cisnąc stopy wykańcza rownież fundusze pieniężne. Taki akcjami jak ta z KNF wykończy również rynek akcyjny. Kto bedzie chciał inwestowac w spółki w których politycy i urzędnicy korupcyjnie wymuszają wstawianie swojaków do rad nadzorczych? jeszcze teraz ma wejsć prawo ułatwiające przejmowanie spółek. Przecież to jest bantustan jakiś. Nie zarobisz na funduszach pieniężnych dopóki Wibor bedzie tak niski jak jest. A będzie niski bo sektor bankowy de facto jest już państwowy i prywatne banki mają niewiele do powiedzenia w sprawie podniesienia wiboru. Obligacje? W przyszłym roku rosnąca inflacja przy stałych stopach przeceni te obligacje więc nie zarobisz. PO prostu ta władza topi cały rynek kapitałowy - taka jest neistety prawda.
   Wracając do tematu tej ustawy frankowej to ona jest wybitnie niekorzystna dla banków Czarnckiego z wiadomych względów. Frankowe kredyty to olbrzymia część długów udzielana przez Getin. Już każde waahnięcie kursu skutkowało przecenami banku a co dopiero informacja o tym że klient może oddać mieszkanie za dług w każdym momencie, albo zawiesić spłaty. No zobaczymy dzisiaj co bedzie.
   MM

   Usuń
 42. Ciekawostka. Wyzerowane dziś konta idealnie proste dalej pokazują 3,20%:)

  OdpowiedzUsuń
 43. Też tak mam. A na kontach po 0 zł.

  OdpowiedzUsuń
 44. A czy gdzieś na stronie IB znajduje się regulamin lokaty beztroskiej? Nie mogę go znaleźć. Ktoś pomoże?
  Polcan masz gdzieś link do takiego regulaminu, jak np dla lokaty zawrotnej zamieszczony w artykule.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rano poszukam, nie chciałem go bo jest prosty, zrywasz kiedy chcesz i odsetki masz naliczone. Wiele razy juz jej używałem

   Usuń
  2. Na głównej stronie w zakładce oszczędności - lokaty. Tam jest regulamin.

   Usuń
  3. OK, ale nie ma tam nic wspomniane o BFG. Wiem, że produkty w tej tabeli nazwane są jako Lokaty Bankowe w PLN. Tylko w obecnej sytuacji, to przydałoby się ewidentne stwierdzenie, że ta lokata rownież jest objęta BFG, aby czasem nie znalazła się wśród produktów "wyłączonych".

   Usuń
  4. W tabeli oprocentowania na stronie 11. in fine jest wytłuszczona informacja (odnosząca się do wszystkich depozytów): Depozyty gwarantowane w 100% przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty stanowiącej równowartość w złotych 100 000 eUr. Do obliczenia wartości euro w złotych przyjmuje się średni kurs z dnia spełnienia warunku gwarancji, ogłaszany przez narodowy Bank polski.

   Usuń
 45. Wrzucilem wlasnir 220k na 3.9%. Obstawiam, ze oferta zniknie w ciagu kilku dni.

  OdpowiedzUsuń
 46. Kurcze... Ale beznadziejna sytuacja. Zalozylem 28.10.2018 lokate na miesiac (3%), konczy sie 28.11.2018.. Dosc duza kwota. Zastanawiam sie czy oplaca sie zrywac i przenosic na 3.9? Polcan - co sadzisz ? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelicz sobie straty i zyski: ile stracisz odsetek na zerwaniu oraz ile zyskasz na założeniu nowej. Jak zysk będzie wyższy to się opłaci.

   Usuń
  2. Oplaca sie. Mialem podobnie jak Ty - 240zl odsetek w plecy, ale co z tego jak na nowej mi odrobi.

   Usuń
  3. polcan i Anonimowy14 listopada 2018 22:33 opłaci się i odrobi Ci jak IB wytrwa wystarczająco długi okres, ale gdy IB padnie to BFG policzy odsetki do upadku... wtedy zyski i straty policzą się same ;)

   Usuń
  4. "Kurcze... Ale beznadziejna sytuacja. Zalozylem 28.10.2018 lokate na miesiac (3%)"

   Ja zakładałem 31 października i zerwałem - bo z wyliczeń wychodzi, że i tak będę grubo do przodu na odsetkach. Oczywiście jeżeli Idea do tej pory nie padnie, ale tego raczej nie obstawiam ;)

   Usuń
 47. Polcan, błagam, nie idź dziś spać. Publikuj na bieżąco nasze komentarze :) Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bez jaj, dziś miałem luźniejszy dzień to mi siadło idealnie bo lokaty pozakładałem, ale jutro już na 8.00 do pracy...
   Rano pewnie opublikuję lawinę komentarzy:)

   Usuń
 48. Na stronie 8. tabeli oprocentowania jest opis lokaty beztroskiej (Skutek zerwania przed końcem Okresu Umownego, na jaki została założona - Zachowanie 100% należnych odsetek za rzeczywisty okres przechowywania środków).

  OdpowiedzUsuń
 49. Juz to zrobilem. Lokata wyjdzie na 0 po 52 dniach, potem zacznie zarabiac 0.9% ponad 3%... Ale pytanie bardziej dotyczylo tego co sadzisz: Czy 28.11 jeszcze beda lokaty chociaz na 3-3.2 % ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załóż sobie konta na 3,20%. Ja je dziś wyzerowałem więc 26 listopada jak skończy mi się lokata na ponad 50k i nie będzie już w ofercie 3,9% to wrzucam na te 3 konta. Tam można pakować do 60k.
   Pozostaje jeszcze Alior na 3% oraz liczne konta w WBK, które jutro mam zamiar wyzerować. Więc minimum ponad 3% masz pewne

   Usuń
  2. Dzieki! Problem jest taki ,ze mam tam zapakowane prawie pod korek bfg...

   Usuń
  3. Poczekamy zobaczymy. Idea umie zaskakiwać i to w bardzo pozytywny sposób, a afera szybko raczej nie przycichnie.
   Pod koniec kończą się lokaty miesięczne, więc będzie odpływ jak nie dają czegoś nowego.

   Usuń
 50. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż zerwanie lokaty powyżej 10.000 zł i zignorowanie propozycji założenia lokaty zawrotnej po to, by założyć (przenieść środki) lokatę beztroską może skutkować tym, iż w przyszłości Bank nie zaproponuje nam już lokaty zawrotnej (lokata zawrotna jest od lipca 2018 roku). Tę kwestię szeroko opisywano na blogu (osobom, które raz odrzuciły propozycję założenia - atrakcyjnej - lokaty zawrotnej później już Bank nie zaproponował jej – na zasadach, które były n blogu wielokrotnie opisywane).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś nie miał racji. Dziś założyłem zawrotną tylko na kilka godzin i zerwałem jak tylko pojawiła się beztroska.
   Ty dziś nie kładziesz się spać?;)

   Usuń
  2. Dwa razy otrzymałem lokatę zawrotną pomimo, że z niej nie skorzystałem z tym, że 2 raz była tylko na 2,50% z ograniczeniem do 200k.

   Usuń
  3. Gelin, głupoty świergolisz.
   Kilkanaście razy odrzucałem w poprzednich edycjach tej lokaty i teraz i wszystko OK.

   Usuń
 51. Ja tam liczę na 4 procent jutro. Jak nie będzie to wrzucam na to co jest. Bo z tego co widzę, są dwa dni na opłacenie lokaty. Ogólnie jak mam trzymać w getinbanku na 3% to lepiej wrzucić tutaj na 3,9%:-)

  OdpowiedzUsuń
 52. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 53. Przed chwilą w aplikacji idea likwidowałem lokatę która została przedłużona z automaru na 0.01% i przelewałem kasę na zewnątrz. Wszystko działa jak zwykle, na całą operację wystarczyło mi 30 sekund.

  OdpowiedzUsuń
 54. ta lokata beztroska na 3,9% działa tak jak konto oszczędnościowe ?, można zerwać np po 50 dniach i tak ma te 50 dni naliczą odsetki w skali 3,9 na rok ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działa dużo lepiej niż KO. Na KO czekasz na odsetki do końca miesiąca i masz tylko 1 darmowy przelew.
   Tutaj możesz odsetki zgarniać codziennie, zaś przelewów masz nieograniczoną ilość. Lepszej oferty nie można sobie wyobrazić.

   Usuń
  2. "ta lokata beztroska na 3,9% działa tak jak konto oszczędnościowe ?, można zerwać np po 50 dniach i tak ma te 50 dni naliczą odsetki w skali 3,9 na rok ???"

   Tak, tylko jak zerwiesz, a tej lokaty już nie będzie w ofercie - to zonk :( Lepiej wcześniej złóż na nową wniosek przed tym zerwaniem!

   Usuń
  3. ale tak się nie da właśnie, żeby złożyć wniosek o nową trzeba mieć wolne środki na koncie, a jak ktoś nie ma wolnych, to jak to ominąć żeby mieć pewność ze po zerwaniu beztroskiej za chwile ją z powrotem założymy na 3,9% ?

   Usuń
 55. no chyba nie codziennie , napisane jest kapitalizacja na koniec okresu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc nie zrozumiałeś co napisałem. Odsetki MOŻESZ zgarniać codziennie jeśli taka jest twoja wola. Takie jest znaczenie czasownika modalnego jakiego użyłem.
   Robiłem to wiele razy, likwiduję lokatę, odsetki dopisują się na ror i zakładam ją ponownie. Dla likwidacji jest to właśnie koniec okresu o którym piszesz.
   Jak Ci się nie chce tego robić codziennie, to odsetki dostaniesz na koniec w dniu który uznasz za stosowny.

   Usuń
  2. daje ta metoda większy zysk, coś w rodzaju odsetek złóżonych ?

   Usuń
  3. Oczywiście, tym większy im większe masz odsetki. To coś podobnego do dawnego oszczędzania z dzienną kapitalizacją. Teraz to oczywiście gorzej wygląda, bo mamy niekorzystne zaokrąglanie, ale codziennie pracuje wyższy kapitał, zysk musi być większy. Łatwo zresztą zrobić sobie symulację np. w jakimś excelu żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać w praktyce.

   Usuń
  4. Czyli można raz na kilka dni zrywać i zakładać od nowa? Jeśli oczywiście będzie dalej w ofercie.

   Usuń
  5. wszystko super, tylko nie ma pewności, że jak zerwiesz to za kilka minut załóżysz tą samą też na 3,9% - jak to zrobić żeby była pewność większa, rano zrywać, czy wieczorem, czy coś, ma ktoś dobry sposób?

   Usuń
 56. Dziś rano skończyła mi sie lokata i zakładałem Beztroską, trwało to 30sek , wszystko bardzo sprawnie, lokata założona i aktywna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystko śmiga jak burza;
   lemingi uciekły;
   kto miał spanikować - ten zwiał
   a rozsądni - zredukowali wkłady do 100k Euro.

   Usuń
 57. ...a na stronie IDEI - lokata Beztroska bije po oczach już na samo wejście. Chyba dalej kasa odpływa - skoro muszą aż tak zwracać na nią uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń
 58. Sytuacja się stabilizuje.Przelew do millennium zlecony dziś rano do doszedł przed 11.

  OdpowiedzUsuń
 59. W podsumowaniu lokat jest pozycja "Planowany zysk" - u mnie nie zgadza się to o jakieś 30%, oczywiście na minus. Też tak ktoś ma?

  OdpowiedzUsuń
 60. Od miesiąca mam pozakłądane zawrotne. NIe opłaca mi się zrywać. Trochę szkoda. Mimo wszystko trzyamm kciuki za Leszka i mam nadzieję że się nie da.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Od miesiąca mam pozakłądane zawrotne. NIe opłaca mi się zrywać."
   W tym przypadku to prawda. Ja z bólem serca po niecałych 2 tyg. zrywałem swoje, ale to czysta kalkulacja i i tak wyjdę sporo na plus (jeśli oczywiście Idea dotrwa do końca lokat ;) Swoją drogą ciekawe ile IB zarobi na nie wypłaceniu nam - zrywającym te lokaty, odsetek?

   Usuń
  2. Ja zerwalem swoje z 30 pazdziernika. Zal bylo, ale przeliczylem i wyszlo ze na tej nowrj i tak wiecej zarobie nawet odejmujac te utracone odsetki.

   Usuń
  3. No mi nawet z 25 się opłaciło, plus jakby podbili to można zerwac z odsetkami

   Usuń
 61. Polcan jak dobrze, że jesteś! Na chwilę obecną ten blog to rzetelne źródła info. o IB. Fenk ju:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem, jestem. Nie piszę jednak o spadkach w IB, bo szkoda mi się nad nimi znęcać. I tak tyle dobrego co oni nie robi praktycznie żaden inny bank. Bo te dobre już niestety poznikały z rynku:(
   No może poza Millennium:)

   Usuń
 62. Ale ruch na blogu... Ostatni raz był taki za czasów Wołomina :).
  Swoją drogą szkoda, że mam całe konto zapchane w IB na 3% od ponad miesiąca. Można by skorzystać d obrego %...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno Ciebie nie było:)
   Zawsze powtarzam, jak wybierać to jak najkrótsze terminy, najlepiej jednomiesięczne, lub KO. A tymczasem dali coś jeszcze lepszego, że cała praktycznie moja kasa wylądowała w IB:)

   Usuń
  2. Marcinie - zapewniam, że jestem codziennie.
   W sumie kasa ulokowana do końca roku więc cierpliwie czekam ale coby być na bieżąco śledzę jak zawsze Twojego bloga !

   Usuń
  3. A to fajnie. Mało ostatnio komentujesz więc myślałem, że może jesteś zajęty innymi sprawami jak to w życiu bywa.

   Usuń
 63. Do kiedy ma być ta oferta na 3,9%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Do kiedy ma być ta oferta na 3,9%?"

   Nikt Ci tego nie powie. Bank się nasyci - to zjadą z oprocentowania ;)

   Usuń
  2. Zgaduję: maksymalnie do końca listopada a jak klienci zaczną szaleć to może i nieco dłużej.

   Usuń
 64. Z zachodniego zrobiłem przelew Natychmiastowy,przyszedł po paru minutach. a kolejny jak zrobiłem po 10 minutach nie doszła jeszcz kasa(już 1,5 godz. mineło) Ktoś może wie co jest tego przyczyną

  OdpowiedzUsuń
 65. Pierwszy przelew Exspresowy z Zachodniego przyszedł po kilku minutach do Idei.A drugi gdy zrobiłem po kilku minutach nie doszedł do tej pory.Dwie godziny już mineły.Czy ktoś może orientuje się co jest tego powodem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niektórych bankach przelewy ekspresowe przychodzące (express elixir) są dostępne do konkretnych godzin np do 18, 20, 22.
   Z tego co widzę to IB powinny być księgowane do 22 ale może coś się pozmieniało.

   Usuń
  2. Dzięki. Właśnie zalogowałem się do IB i kasa jest.Jestem tam nowy i zapisanie odbiorcy zdefiniowanego to masakra, nie zle trzeba się nagłówkować żeby wykombinować aby każdy był opisany do jakiego banku.

   Usuń
 66. Wczoraj po południu założyliśmy kilka lokat beztroskich. Dopiero teraz Bank wysłał e-mailem informacje o złożeniu wniosków na te lokaty (po około 28. godzinach).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat tego nigdy nie sprawdzam.
   Na marginesie jak widzę komentującego Gelin to jakoś kojarzę Getin. Między literą 'l' oraz 't' nie ma zbyt dużej różnicy:)

   Usuń
  2. Bardzo żałuję, że wymyśliłem taką nazwę nicku :) Ale, faktycznie, kiedyś miałem lokaty w Getin (nic mnie nie łączy z Getin) :P

   Usuń
  3. Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień (niejasności) po założeniu lokaty i w czasie jej trwania gromadzę każdą informację z Banku dotyczącą takiej lokaty.

   Usuń
 67. Jak czytam Waszą podnietę z 3,9%, jak zrywacie lokaty dla lepszego oprocentowania, to zastanawiam się , jak człowiek potrafi być pazerny, nawet w obliczu trwającego zagrożenia niewypłacalnością banku...
  Frankowicze brali kredyty w większości bez opamiętania, gdy tąpnęło jednego dnia, to zaczęli lamentować, że ich zmuszano torturami do zawierania umów kredytowych.
  Ludzie gwarancje BFG są na spokojne czasy, a w czasie okupacji oddziałów przez wypłacających kasę BFG nie działa.
  Mam nadzieję i przekonanie, że za 3 miesiące okaże się, że to ja jestem w błędzie ale gdyby było inaczej to do kogo będziecie mieli pretensje??? Nakręcacie się jak stado baranów. Gdybyście wpłacali kasę do IB z poczucia obywatelskiego obowiązku aby ratować bank, to bym rozumiał ale Wy wpłacacie bo jesteście pazerni, bazując na tym, że lokaty będzie można zerwać w każdej chwili. Zapewniam Was, że jeśli miałoby stać się najgorsze, to nawet nie zdążycie się przeżegnać, a tym bardziej odpalić komputera jak przyjdzie wieść o nieaktywnej stronie banku.
  Polecam opamiętanie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "BFG na spokojne czasy"?
   Co ty oppwiadasz.
   BFG powstalo wlasnie na czasy niespokojne.
   Jednoczesnie noe sie fermentu - na jakiej fundamentalnej podstawie twierdzisz ze IB jest zagrozony niewyplacalnascia?
   Za takie slowa mozesz zostac pozwany przez Bank.
   Polecam wiecej chłodnego spojrzenia.
   FUNDAMENTALNEJ a nie jakiegoś "wydaje mi się, slyszalem, czytalem, ktos mówił"

   Usuń
  2. BFG nie zadziała tylko w w jednym przypadku. Gdy cały polski sektor bankowy runie. Ale wtedy to nawet pieniądze ulokowane w skarpecie nie będą wiele warte.

   Usuń
 68. https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Komunikat_KSF_15_11_2018_63749.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakiego ty się spodziewałeś komunikatu? "Ludzie, bierta pieniądze, bo bank się wysypie"? Nikt takiego komunikatu nie sformułuje nawet jak by było źle. To by dopiero spowodowało panikę.

   Usuń
  2. Dla mnie ten komunikat nie za fajnie wygląda. Niby wszystko ok, ale jest tutaj dla mnie widoczny złowieszczy podtekst:
   'kasę wam wypłacimy, ale wy się pożegnacie z upierdliwymi dla nas bankami':(

   Usuń
 69. Masz rację, nie ma się czym jarać. Święty spokój nie ma ceny.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...