poniedziałek, 21 stycznia 2019

3,80% wciąż na Lokacie Telefonicznej w Idea bank


Jak już dobrze wiemy od ubiegłego tygodnia lokata zawrotna obniżyła loty do 3,50%. Obniżki dotyczą zresztą także wielu innych depozytów widocznych na stronie głównej Idea bank.

Okazuje się jednak, że wciąż w ofercie jest lokata telefoniczna na której w dalszym ciągu można liczyć na 3,80% w wariancie na 3 miesiące. Na dziś to zdecydowanie najwyższa stawka na rynku, której prawdopodobnie już nie zobaczymy w tym roku.

Oprocentowanie lokaty telefonicznej w Idea bank

Problem w tym, że podobnie jak w przypadku lokaty zawrotnej, nie każdy może ją założyć. Jak sama nazwa wskazuje musi to być lokata zaproponowana przez konsultanta w trakcie rozmowy telefonicznej, więc niejako z definicji musimy mieć wyrażoną zgodę na coś takiego?

W moim przypadku konsultant zadzwonił z propozycją takiej lokaty w momencie gdy zbliżała się data końca lokaty zawrotnej. Niestety wówczas odmówiłem jej założenia ze względu na fakt, że zawrotna w dniu rozmowy oferowała jeszcze 3,90%.

Dziwnym trafem dzień przed końcem lokaty zawrotna zmieniła oprocentowanie o 0,40pp na naszą niekorzyść. Jak się można domyślać po tym incydencie żaden konsultant już nie zadzwonił z propozycją lokaty telefonicznej. 

Okazuje się jednak, że lokata dalej jest w ofercie o czym poinformował stały czytelnik Gesso. Według jego informacji konsultant dzwonił nawet 4 razy nim telefon został odebrany. 

Co ciekawe mamy bardzo długi czas na wpłatę środków. Bank nie daje tutaj 5 czy nawet tylko 2 dni, jak było do niedawna na innych promocyjnych lokatach, czy też wpłaty zaraz po rozmowie jak to jest w przypadku lokaty zawrotnej. Na wpłatę mamy aż 12 dni co jest ewenementem jak na lokaty w IB.

Według regulaminu lokata obowiązuje od wigilii i miała być ważna przez... jeden dzień do pierwszego dnia świąt. Kto jednak w święta myśli o lokatach? Pewnie dlatego w regulaminie mamy dopisek do odwołania

Od wigilii minie niebawem miesiąc a lokata jak widać jest nadal w ofercie i jak zwykle nie ma tutaj limitów, pakować można pod korek BFG. Pytanie jak ją zdobyć. Może podzielicie się w komentarzach jak Wam zaoferowano taką lokatę?

Za info o lokacie telefonicznej dziękuję czytelnikowi Gesso.

Regulamin Lokaty Telefonicznej w Idea bank

43 komentarze:

 1. dla tej lokaty trzeba mieć aktywną bankowość telefoniczną? Bo to w przypadku idei bywa problemem

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobno fuzja Getina i Idei jest planowana na trzeci kwartal 2019, w drugim kwartale ma nastapic decyzja KNF. No infoliniach bankow nic wiecej nie wiedza albo nie chca powiedziec.
  Do kiedy zatem mozna trzymac srodki zakladajac ze nie chec sie ich trzymac w obu bankach na raz? Do trzeciego kwartalu, tj. 01 września? Co jesli KNF wyda zezwolenie 01 czerwca, czy banki beda sie mogly polaczyc 02 czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy dojdzie do fuzji, wcześniej założone lokaty w IdeaBank nie przepadają. Te depozyty będą kontynuowane. Zmieni się nazwa banku i zapewne zmieni się interfejs do logowania na konto "nowego banku"- Noble Getin Bank. Obecnie przecież ze strony IdeaBanku logujemy się do Lion's Bank (od niedawna).

   Usuń
  2. Wszystko prawda, ale gwarancja BFG bedzie juz tylko dla jednego podmiotu. Zasadniczo tez pytanie dotyczy tego kiedy konkretnie do owej fuzji dojdzie, poki co na stronie KNF brak jest oficjalnych oswiadczen. KNF twierdzi tez ze od zlozenia wniosku na fuzje teoretycznie powinien byc co najmniej miesiac na wydanie decyzji ale sa zapisy pozwalajace to obejsc. Samo oswiadczenie bankow ze do polaczenia ma dojsc w trzecim kwartale 2019 tez nie jest zbytnio wiazace, takie oswiadczenia moga sobie dowolnie zmieniac.

   Mala broszurka okazyjna:
   https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2019-01/RB_4_2019_zalacznik_GNB_IB_merger_-_investors_presentation_201901171054923002.pdf

   Usuń
 3. Do mnie oddzwonili (zgodnie z umową) dziś rano - bo podczas pierwszej rozmowy w zeszły piątek nie byłem przygotowany (nie noszę kodów do pracy, a są potrzebne). Dzisiaj poszło sprawnie, początkowo przyszedł mail o założeniu wniosku, a już w domu sprawdziłem, że także w ST widnieje wniosek na tą lokatę telefoniczną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Do złożenia wniosku o o tę lokatę podczas rozmowy telefonicznej konsultant nie prosił mnie o żadne kody była tylko standardowa weryfikacja (podobna do tej, gdy dzwonimy do Banku i pytamy o dane z naszego konta).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Do złożenia wniosku o o tę lokatę podczas rozmowy telefonicznej konsultant nie prosił mnie o żadne kody była tylko standardowa weryfikacja"

   A mnie pytano o 3 wybrane elementy z hasła telefonicznego. Zresztą zawsze tak jest przy telefonicznym weryfikowaniu mojej osoby do np. zmiany odnawialności lokat.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Przez to hasło telefoniczne niczego nie mogłem załatwić telefonicznie przez kilka pierwszych lat bycia klientem IB.
   W końcu wybrałem się do placówki po owe hasło. Przy tym musiałem podpisać zgodę na wysłanie smsem nowego hasła. Od tej pory mam go w końcu na wszelki wypadek.

   Usuń
  4. Gesso: a te wnioski musisz sam oplacic, czy sa podczepione pod zapadające lokaty?
   I jakie lokaty Ci wkrótce zapadają?

   Usuń
  5. do: Anonimowy 21 stycznia 2019 21:04: Te wnioski opłacę sam (wnioski mam w zakładce "lokaty"). Kończące się wkrótce lokaty mam ustawione jako nieodnawialne. Zatem w dniu ukończenia lokaty jej kapitał i odsetki trafiają na konto w Banku. Następnie opłacam oczekujące wnioski.

   Usuń
  6. Geso: ale jakie to lokaty Ci sie koncza?. Ja mam za chwile zapadalnosc lokat na nowe stodki ktore z zalozenia sa nieodnawialne.
   Jakie Ty masz?

   Usuń
  7. do Anonimowy 21 stycznia 2019 23:47: Lokaty zawrotne. Jednak z rozmowy z konsultantem wynikało, że nazwa lokaty nie ma znaczenia. Znaczenie ma bardziej to, czy jest odnawialna czy nieodnawialna (lepiej gdy jest ten drugi wariant).

   Usuń
 5. Jak wspominałem 1,5 tyg temu - mi zaproponowano lokatę o nazwie TELEFONICZNY ZYSK - 3M na 3,8%. Nie proponowano mi lokowania nowych środków ale automatyczne przedłużenie wszystkich lokat kończących się w ciągu miesiąca (a było ich 5 lub 6). Jak się okazało w ten weekend - oferta "ma pewną wadę", bo lokata kończąca się w dzień wolny od pracy jest zakładana pierwszego dnia roboczego. Ale i tak super bo wszystkie kończące się lokaty Zawrotne odnowią mi się na 3,8 !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jak się okazało w ten weekend - oferta "ma pewną wadę", bo lokata kończąca się w dzień wolny od pracy jest zakładana pierwszego dnia roboczego. Ale i tak super bo wszystkie kończące się lokaty Zawrotne odnowią mi się na 3,8 !"

   Mi też zaproponowano automatyczne odnowienie i pytanie czy - to w Twoim przypadku zadziałało? Czy same Ci się odnowiły, czy jak kolega Gesso masz możliwość samemu opłacić te założone wnioski? Ja prosiłem o automat, ale przy wniosku widnieje opcja "Opłać". Czyli jak nie odpali to mogę sam ją opłacić? Jeśli tak - to problem z weekendem znika - bo można samemu np. w sobotę ją opłacić i po problemie, czy dobrze to rozumiem?

   Usuń
  2. Opcja opłać pozwala na opłacenie ale niższym %. Z tym samoodnieieniem to było tak ze tydzień temu w weekend kończyła mi się lokata i odnowiła się na niższy %. Nie czekając złożyłem reklamacje, zerwałem ja i odnowiłem jeszcze na 3,8%. W ten weekend po zakończeniu lokaty cała kwota z odsetkami „wyparowała” z systemu. Ponieważ była to znaczna suma zadzwoniłem na infolinie a konsultant powiedział mi ze pieniądze są, tylko lokata telefoniczny zysk zakładana jest w dni robocze. Faktycznie w poniedziałek pojawiła się cała kwota na 3,8%

   Usuń
  3. "Opcja opłać pozwala na opłacenie ale niższym %."

   A to niby czemu? Przecież mam wniosek, a w nim kwotę i procent 3,8. To jak może mi się założyć na mniejszy procent?

   "W ten weekend po zakończeniu lokaty cała kwota z odsetkami „wyparowała” z systemu. Ponieważ była to znaczna suma zadzwoniłem na infolinie a konsultant powiedział mi ze pieniądze są, tylko lokata telefoniczny zysk zakładana jest w dni robocze."

   A ostrzegano Cię o czymś takim? Przecież to jawna grabież! Jesteś pewien, że nie pojawiła się ta lokata w poniedziałek, ale za datą rozpoczęcia z dnia zapadalności tej poprzedniej - czyli weekendu??

   Usuń
  4. Teraz już tego nie sprawdzę, ale opcja opłać teraz wyświetlała mi chyba propozycje 3 terminów a najlepszy na 3M to było 3,4% - dlatego nie skorzystałem (i to nie była telefoniczna okazja).
   A z lokatą kończącą się w sobotę - właśnie sprawdziłem i data startu jest z poniedziałku. Dodatkowo kwoty 100k nie było przez dwa dni widocznej w systemie - gdzieś było to "zawieszone". Nie chce mi się składać reklamacji o te dwa dni choć zapewne powinienem.

   Usuń
  5. "A z lokatą kończącą się w sobotę - właśnie sprawdziłem i data startu jest z poniedziałku. Dodatkowo kwoty 100k nie było przez dwa dni widocznej w systemie - gdzieś było to "zawieszone". Nie chce mi się składać reklamacji o te dwa dni choć zapewne powinienem."

   Ja bym reklamował. Nie chodzi tu o kwotę - bo to kasa na flaszkę ;) ale o sam fakt. Jakie to przedłużenie lokaty - jak staruje ona dwa dni później?! A kasą od nie małej kwoty sobie obracają.

   Usuń
  6. Arek21 stycznia 2019 20:53
   a lokaty miałeś jako odnawialne czy nieodnawialne ze zwrotem na konto w innym banku?

   Usuń
 6. a lokaty miałeś jako odnawialne czy nieodnawialne ze zwrotem na konto w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty mam telefonicznie zmienione na nieodnawialne ze zwrotem kapitału +odsetek na konto IDEALNE w IB.

   Usuń
 7. Uwaga banki Pana Czarneckiego są nie uczciwe i bankrutuja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysiu napomne tylko, ze wprowadzanie w błąd kłamliwą wypowiedzią inwestora giełdowego podlega pod odpowiedni paragraf. Lubimy Ciebie, i baw się w już w tej naszej piaskownicy, ale nie rzucaj zabawkami w inne dzieci.

   Usuń
 8. Dziwię się Wam, że podajecie przez telefon swoje dane osobowe i hasło do kontaktu telefonicznego konsultantom (???) którzy do Was dzwonią nie wiadomo skąd. Przecież równocześnie może to być wyłudzacz danych. Nie obawiacie się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dziwię się Wam, że podajecie przez telefon swoje dane osobowe i hasło do kontaktu telefonicznego konsultantom (???) którzy do Was dzwonią nie wiadomo skąd. Przecież równocześnie może to być wyłudzacz danych. Nie obawiacie się?"

   Masz całkowitą rację. Z Idei dzwonią z tą propozycją z telefonów komórkowych. Nigdy przy pierwszej próbie takiego kontaktu nie podaję żadnych danych i proszę o kontakt w innym terminie. Następnie sam dzwonię do IB (na nr stacjonarny) i pytam - czy nr tel. z którego do mnie dzwonili należy do banku? Gdy konsultant potwierdzi, że tak - czekam i odbieram tel. wyłącznie z tego numeru, który mam potwierdzony - że to bankowy. Co do hasła - to nie podaje się go całego tylko 3 cyfry z dziesięciu. Ostrożności nigdy za wiele, chociaż wiem, że zawsze ktoś może opracować patent i nawet to nic nie da :(

   Usuń
 9. https://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/1393465,wibor-co-zastapi-wskaznik-finansowy.html

  Tak sobie tylko wklejam jeśli by kto myślał że NBP z Glapinskim na czele zaprzestała juz pomysłów na kradzież oszczędnosci Polaków na lokatach. Jeśli spełnią się plany rządu i NBP lokaty po 2020r w bankach albo znikna albo będa w mikronowym oprocentowaniu jako że ich wysokość zależy tak naprawdę od Wiboru. jeśli zastapi się je stopą referencyjna albo stopą depozytową to cóż... banki nie beda miały ani ochoty ani możliwości ani chęci na udzielanie lokat powyżej tego. Chyba ze będą to banki w kłopotach jak Getin na co specjalnie nie liczę.
  Myślałem że to już koniec mizernego oprocentowania w bankach. moze w tym - może w przyszłym roku. Zapowiada się się jednak szok dla ozczędzajacych i rajd na nieruchomościach. O obligacjach opartych na wiborze nawet nie piszę bo każdy zdaje sobie sprawę czym się skończy zamiana Wiboru np na stope depozytową w wysokości 0.5%.
  sorry... taki mamy klimat i władze.

  OdpowiedzUsuń
 10. @Anonimowy@22 stycznia 2019 09:21:
  Co ty gadasz?
  Niezaleznie jaki by ten wskaźnik nei był to oprocentowanie ustala się nie jako 1:1 wobec wskaźnika tylko jako jego wielokrotność lub zwiekszajac o stala wartość punktu procentowego.
  Zatem nawet jeżeli nowy wskaźnik będzie miał wilkosc 0,5% nadal można ustalać oprocentowanie lokat jako np. 5*wskaźnik lub wskaźnik+3.
  Nie siej paniki i sensacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kto ci człeku da oprocentowanie wyższe niż oprocentowanie kredytów które sam udziela? Oprocentowanie Wibor dla starych obligacji w najlepszym wypadku zostanie z ostatniej wyceny

   Usuń
  2. @Anonimowy@22 stycznia 2019 11:44:
   A gdzie ja napisałem, ze oprocentowani lokat ma byz wyższe niz kredytow?
   Kredyty będą tak samo przeliczane wobec nowego wskaźnika.
   A nawet gdyby - co jest niemożliwe - kredyty były tansze niż inflacja, to wówczas będzie się oplacalo wziąć kredyt a splacic go taniej dzięki niższej wyższej inflacji niż oprocentowanie kredytu - oczywiście taki scenariusz nie zaistnieje.

   Usuń
 11. I już po Lokacie telefoniczny zysk :( Oferta niestety już wygasła i zaproponowali to co na stronie: nr 1 na 3,40%. Kasa rodziny leci zatem na KO 3,5% do Getina :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po czym wnosisz ??

   Usuń
  2. "Po czym wnosisz ??"

   Po telefonie, na który byłem na dziś umówiony. Pani, która jeszcze wczoraj założyła mi lokatę na 3,8% - dziś miała na tyle przedłużyć rodzicom. Powiedziała, że nie ma już tamtej lokaty w ofercie i może tylko zaproponować to co napisałem wyżej.

   Usuń
  3. A nie mogłeś złożyć rodzicom wczoraj wniosku ?

   Usuń
  4. "A nie mogłeś złożyć rodzicom wczoraj wniosku ?"

   Nie, ponieważ byłem weryfikowany w pracy, a po powrocie z kolei pani już nie pracowała i umowiliśmy się na tel. na dziś :(

   Usuń
  5. Ta lokata nr 1 jest też na 3,4% na 6 m-cy, chyba to najlepsza opcja teraz, kto wie, co będzie za 5 m-cy w Getinie a tak to 3,4% zagwarantowane i nie trzeba robić przelewów

   Usuń
 12. Do mnie raz dzwonili i chcieli panieńskie nazwisko mamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Do mnie raz dzwonili i chcieli panieńskie nazwisko mamy."

   Ale dzwonili dzisiaj, czy wcześniej? PS To pytanie pada akurat zawsze przy weryfikacji z IB.

   Usuń
 13. Ja rok temu konto w Getin bank zamknął i SMS dostaje non stop

  OdpowiedzUsuń
 14. Alior na mocno oszczędnościowym od dziś dalej 2,7 do 100k. Nowe środki wg stanu na dzień 18 stycznia. To dla tych co muszą stosować dywersyfikację

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior KMO nowe środki wg stanu na 11 stycznia

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...