wtorek, 29 stycznia 2019

Gdzie założyć fajne konto czyli arsenał kont dla optymalnej premii


Cześć Polcan,
czy mógłbyś mi wskazać Bank, w którym można by założyć konto i w którym nie byłoby płatności za prowadzenie konta, przelewy i wypłaty kartą debetową z bankomatów (to nie może być Pekao SA - "taśmy Kaczyńskiego" :). Nie ma zaś większego znaczenia oprocentowanie konta.
Przeglądam bloga, ale nie ma takiego posta. Jest tylko post opracowany pod względem oprocentowania kont oszczędnościowych.


Piszecie do mnie w mailach tego typu zapytania. Fakt faktem kiedyś raz na jakiś czas publikowałem ranking kont osobistych, jednak od kilku lat zarzuciłem ten temat. Czy warto do niego powrócić?

I tak i nie. Podstawowa zasada to fakt, ze nie ma konta idealnego. Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekuje różnych rzeczy od banku. Sam korzystam z wielu kont jednocześnie i na dobrą sprawę z każdego czerpię coś innego. 

Co warto mieć dziś? Oto moja lista banków jakie polecam i które używam na co dzień.

Jednorazówka ale niezwykle łatwa
1. 200 zł w Paribas za same przelewy: premia za darmo
W ubiegłym tygodniu pojawił się absolutny hit, gdzie dwie stówki można zgarnąć bez korzystania z karty, wystarczą bowiem same przelewy. Zainteresowanych odsyłam do piątkowego artykułu. To bank typu wejść, zgarnąć premię i zamknąć konto. Chyba że ktoś je polubi, konto optymalne jest bowiem całkowicie darmowe.
Wymagania konta: brak

Tutaj zgarniesz 200 zł za same przelewy w limitowanej promocji Paribasa

Premia powtarzalna co rok:)

2. 300 zł rocznie w T-mobile: konto dla płatności kartą
Stałym kontem, które posiadam od kilku lat, jest dla mnie konto w T-mobile, które przypomniałem w poprzednim tygodniu. To konto służy mi przede wszystkim do płatności za zakupy, wystarczy wydać 500 zł by mieć 25 zł miesięcznie. Premię można dodatkowo zgarnąć płacąc kartą kredytową co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność promocji nie musimy bowiem mieć środków na koncie by płacić w sklepach:)
Wymagania konta: wydanie 500 zł (Premium) lub 200 zł (Freemium)

Tutaj założysz konto Premium z 5% cashback - 300 zł rocznie

Tutaj założysz konto Freemium z 5% cashback - 180 zł rocznie


3. Getin bank: konto dla programu poleceń
Getin gości ostatnio bardzo często zaś szczególnie upodobał go sobie TomTom i często o nim pisze. Daje zarobić przede wszystkim na swoim koncie oszczędnościowym ze najlepszą stawką na rynku 3,50% ale i programem poleceń a konto jest tutaj szczególnie godne polecenia. Szczegóły omówiono w poprzednim artykule.
Wymagania: jedna płatność kartą w miesiącu.

Tutaj założysz najlepsze konto oszczędnościowe na rynku 3,50%4. Idea bank: konto dla najlepszych lokat na rynku
Tego konta nie trzeba przedstawiać nikomu, bo Idea to żywa legenda bloga. Cieszył WBK z 3%, ale w Idea bank mamy 3,20% na KO i lokaty o których piszemy tutaj bardzo często.
Wymagania: brak

Tutaj założysz konto na 3,20% w Idea bank można mieć 3 takie konta


5. Millennium: konto dla darmowego limitu w koncie
Do niedawna Millennium cieszył stałą stawką 2,70% na KO, ale odkąd stawki w powyższych bankach skoczyły powyżej 3% poszedł w odstawkę. W dalszym ciągu ma jednak to czego nie ma żaden inny bank: darmowy limit w koncie. A to przecież darmowa kasa, z której można korzystać już od wielu lat. 


Mało kto wie, że to także bank, w którym jak ktoś już zgarnął premię 200 zł na start może zamknąć konto i wrócić po roku po nową premię o czym pisałem w osobnym artykule:) Kto chce wrócić by zgarnąć dodatkową premię może napisać do mnie po kod polecający na marszr1@gmail.com
Wymagania: 1 płatność kartą + przelew na 1000 zł

Link do konta 360 stopni w Millennium po nową premię


6. Alior bank: zapasowe konto dla 3% na KO
To konto podobne do Idea bank, mam tylko dla stawki na koncie, która jest przedłużana co pół roku. Dodatkową zaletą konta są darmowe przelewy natychmiastowe, które można uruchomić w ramach darmowego pakietu.
Wymagania: brak

Tutaj założysz Konto Jakże Osobiste w Alior bank


7. PKO: konto do wpłat we wpłatomacie
Za PKO nie przepadam, ale to największy bank w Polsce, więc placówki ma praktycznie wszędzie. To jedyny bank który w mojej miejscowości posiada wpłatomaty, więc korzystam z niego. Bez tego by wpłacić kasę do banku musiałbym jechać do miasta oddalonego o jakieś 10km. Brrr.

Tutaj założysz wygodne konto bez granic w PKO
8. Citi bank - smartfon Xiaomi Red me za darmową kartę
Na koniec zostawiłem opus magnum obecnych ofert. Nie dotyczy co prawda kont, ale warto ją przypomnieć, w końcu jak zarabiać na bankach to pełną gębą;) 
W ofercie od tego roku mamy darmową kartę na której można zgarnąć nowy smartfon Xiaomi Red Me 6a 2GB/16GM. Szczegóły znajdziecie jak zwykle w osobnym artykule.

Tutaj zgarniesz smartfon Xiaomi Redmi 6a za darmową kartę


Listę można oczywiście wydłużać, używam bowiem jeszcze przykładowo kont w WBK, ale niestety konta 123 już wycofano z oferty, więc nie ma ich w powyższym zestawieniu. Możecie oczywiście sami zaprezentować Wasze preferencje, być może odkryjemy jeszcze coś co warto dołączyć do naszego arsenału kont na których da się zarabiać.

45 komentarzy:

 1. Polcan pisałeś gdzieś, że zamierzasz zamykać Toyotę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to sprawdź, czy nie czekają na cb 2 dychy z promocji zwracającej opłaty za konto. Ja dostałem już 21-go, ale zobaczyłem dopiero teraz.
  MD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz być uważnym czytelnikiem, bo pisałem o tym kiedyś w komentarzach. Zgadza się, zamykam tutaj konto w lutym na miesiąc przed zakończeniem ostatniej lokaty w marcu. Nie ma znaczenia czy oddali 20 zł za konto. Przy obecnych stawkach w Idea bank nie mają sensu zabawy w kombinowanie w Toyocie. Chyba że uruchomią znów program poleceń, jak kiedyś.

   Usuń
  2. Nie chodziło mi o polemikę w sprawie słuszności zamykania Toyoty. Chciałem tylko przypomnieć o 2 dychach ;)
   Również będę zamykał to konto, ewentualny program poleceń mnie nie zatrzyma.
   Taki sam zysk jak na obecnej promocji w ToyB zapewnia lokata na 3,4% (a jeśli wrócą do opłat za konto to nawet już 3,2%) i bez konieczności dbania o dotrzymywanie bzdurnych terminów z regulaminu.
   MD

   Usuń
  3. Nie loguję się do banku z tokenem by sprawdzić czy jest czy nie ma 20 zł. Mam zapisane kiedy kończy się lokata więc tego dnia będę transferował wszystkie środki na zewnątrz jakie będą na ror. Wtedy też przejrzę historię. Przez nieszczęsnego tokena Toyota to bank do którego zdecydowania loguję się najrzadziej. Jeśli do Santandera potrafię się zalogować 4-5 razy dziennie, to do Toyoty średnio 1 na kwartał.

   Usuń
  4. ...jeszcze w temacie Toyoty.
   Właśnie dzisiaj do mnie dzwonili z propozycją wznowienia zapadającej lokaty na super korzystny procent: 2,55 ;)
   Podziękowałem grzecznie i spytałem jak zamknąć konto.

   Usuń
 2. Chciałem zapytać, czy ktoś wie, kiedy trzeba wyczyścić konto 360 w Millenium, żeby się załapać na kolejną promocję oprocentowania KO? I drugie, czy KO w Alior założone w zeszłym roku dalej procentuje na 3% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzeba było wyczyścić przed 12 stycznia- tego dnia było badanie zaangażowania środków na koncie, kolejne badanie, jeśli warunki się nie zmienią,będzie 30 marca.

   Usuń
  2. Odpowiem na drugie pytanie: tak, w Aliorze 3% przedłużono o kolejny rok, do końca 2019.

   Usuń
 3. Nie wiem czy płacisz za prowadzenie konta i kartę w PKO BP, jeśli tak to przecież jest Inteligo. Można wpłacać Blikiem we wpłatomatach PKO BP a prowadzenie jest darmowe. Moje główne konto to mBank, oszczędności Idea, zapasowe Santander (czekam na możliwość wpłat Blikiem i się chyba nie doczekam) no i Inteligo jako drugi zapas dla wpłatomatów PKO BP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie płacę nic za konto w PKO od transferu na konto Aurum. Do bankomatu wpłacam często kwoty rzędu 20k, nie sądzę by blik obsługiwał takie kwoty, gdyż tutaj są zawsze są ograniczenia. Przykładowo w WBK mamy śmieszne ograniczenie wypłat do 3k, a w Millennium do 5k.

   Usuń
  2. mam to konto Inteligo - to stare od samego początku chyba już z 17 lat i kartę, muszę robić obrót 100zł by nie płacić opłaty. chętnie bym z niej zrezygnował, bo trzymam to konto wyłącznie dla wpłatomatu, który mam pod nosem. Mógłbym przecież używać blika do wpłat. Nie wiecie ja pozbyć się tej karty z Inteligo? W oddziałach PKO nic dotyczącego tego Inteligo nie można załatwić, nawet zmiany dowodu.

   Usuń
  3. Zastrzec w bankowości elektronicznej albo zadzwonić na infolinię

   Usuń
 4. A nest? Najbardziej bezproblemowe konto (firmowe tez). Żadnych opłat czy problemów, czasem lokata fajna. Idealne dla kogoś kto nawet raz na miesiąc nie ma ochoty się zainteresować co tam w bankach piszczy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory nie zakładałem, jakoś został mi uraz po FM bank. Nie taki trwały jak do mBanku czy ING, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać. Musieliby dać bardzo fajną premię na start np. jak w Paribasie, a z tym u nich jakoś krucho. Dla samego darmowego konta nie warto zakładać n-tego. Lokaty zaś zawsze mają ciut gorsze niż IB, natomiast opcja przelewania wynagrodzenia za lepsze stawki odpada. Słowem bank sympatyczny, ale zbyt mało oferuje na start.

   Usuń
  2. Czyli nie masz 5 kont Nest Rodzinne Oszczędności, tak kiedyś można było założyć tyle kont.

   Usuń
  3. Nie mam, ale przykładowo mam 12 kont w Eurobanku oraz 18 w WBK, bo obsługa większej ilości byłaby już nieco uciążliwa.

   Usuń
  4. Teraz tylko jedno można założyć, ale 5,7 % porównując z typowo oszczędnościowym jest warte zachodu. Nawet jeśli to tylko dla kwoty 7200 zł.

   Usuń
  5. 5.7% w Nest Banku? Nigdzie nie widzialem takiej oferty?

   Usuń
  6. Nest Rodzinne Oszczędności. Konto oprocentowane aktualnie na 1,2 %, ale jest coroczna premia uzależniona od liczby posiadanych dzieci.

   Usuń
  7. Polcan w Eurobanku możliwe jest otwarcie wielu kont oszczędnościowych czy zwykłych ROR ?

   Usuń
  8. Kont oszczędnościowych. Nie wiem czy dziś jeszcze można, ale gdy zakładałem tutaj konto w 2011 można było na każdym podkręcić zysk z 4% na 7%. Dziś to już nie jest opłacalne, ale konta pozostały

   Usuń
  9. @polcan, czy mając więcej kont w EB, można mieć na każdym zwrot z Codziennie zyskuję, czy jest limit 1 zwrot na pesel?

   Usuń
  10. Wątpię. Na pewno nie dotyczy to kont oszczędnościowych, mam je z nieco innych powodów. Inna sprawa to fakt, że nie korzystam z promocji codziennie zyskuję przez ograniczenie do 5 kategorii wydatków, nie ma tej najważniejszej.

   Usuń
  11. polcan jeśli w Eurobanku pozostały Ci martwe konta to zajrzyj czy nie liczą Ci opłaty za posiadania konta. W grudniu zamykaliśmy z bratem jego konto sprzed lat w Eurobanku i okazało się, że policzyli 2zeta/miesięcznie za jakiś dziwny okres czasu. Warto się interesować "martwymi" kontami bo się można zdziwić.
   Podobnie było kiedyś w PKO SA gdy chciałem zamknąć konto 8 lat po śmierci ojca i okazało się, że przez ten czas naliczali opłaty. Babeczka doradziła mi abym przyszedł za dwa lata czyli po 10 latach od śmierci ojca to się wszystko przedawni. Dopilnowałem się, odczekałem 2 lata i zamknąłem konto bez kosztów.

   Usuń
  12. To są KO a nie ror, więc nie sądzę by były za to jakieś opłaty. Ale fakt w tym roku będę powoli zamykać zbędne konta. Na razie zamknąłem już Optimę oraz wykorzystane już KJC z WBK. Wkrótce czas na kolejne.

   Usuń
 5. Po jakim czasie od zalozenia konto Nest Rodzinne Oszczednosci bedzie oprocentowane na 5.7% i czy jest to oprocentowanie w skali rocznej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest średnie oprocentowanie w pierwszym roku dla 5letniego okresu

   Usuń
  2. Konto Nest Rodzinne Oszczędności było omawiane na blogu dość dawno:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2016/11/nest-bank-7-na-koncie-nest-rodzinne.html

   Usuń
 6. Witam, infolinia Nest Bank twierdzi ze te wysokie oprocentowania promocyjne dla Nest Rodzinne Oszczednosci dotycza tylko ostatniego roku dla kwoty wplaty, czyli 2400zl co roku w przypadku opcji 200zl na 15 lat(7200zl co roku w przypadku opcji 600zl na 5 lat). Pozostale srodki oprocentowane na WIBOR3M - 0.5% w skali roku z tym ze WIBOR ma wkrotce przestac istniec wiec stawki powinny sie zmienic a infolinia nie ma pojecia jak.

  Przy okazji, polcan kiedy bedzie nowy ranking lokat i kont oszczednosciowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Witam, infolinia Nest Bank twierdzi ze te wysokie oprocentowania promocyjne dla Nest Rodzinne Oszczednosci dotycza tylko ostatniego roku..."

   Nest był fajny - gdy jeszcze był FM Bankiem. Zdarzały się tam wtedy najlepiej oprocentowane lokaty (oczywiście w tamtym czasie) na rynku i to nawet na pół roku. Nest na początku też czasem wyskoczył z czymś ekstra, ale teraz jest lokatowo cieniutki. Nawet się zastanawiam - czy nie zamknąć tam kont.

   Usuń
 7. Czy mozna prosic o jakis komentarz dotyczacy gwarancji BFG dla dwoch laczacych sie bankow(np. Getin i Idea)? Chodzi o to do kiedy gwarancje sa dwie(2x 100k Euro) a kiedy juz jedna(1x 100k Euro).

  Technicznie reguluje to artykul 124d prawa bankowego ktory twierdzi ze banki same musza poinformowac klientow o planowanej fuzji z co najmniej jednomiesiecznym wyprzedzeniem, chyba ze KNF zezwoli na inny termin. Jednak widzac dziwne zawilosci zachodzace miedzy Getinem, Idea i KNF-em trzeba brac pod uwage mozliwosc rownie dziwnych zachowan KNF wobec wymienionych bankow, tj. mozliwosc skrocenia tych terminow. Co sie stanie jesli wierzyciele nie zostana poinformowani przez bank w nalezytym terminie ustawa juz nie reguluje.

  Natomiast podpunkt 2 tej ustawy rzekomo stwierdza ze srodki powyzej 100k Euro moga byc zwrocone do trzech miesiecy po dniu powiadomienia wyrazonym w podpunkcie 1(art. 124d) bez utraty naliczonych odsetek. Gdyby nie celowe uzycie slowa "moga" w artykule, mozna by bylo zakladac ze banki maja obowiazek gwarancyjny gwarancji wszystkich zgromadzonych srodkow. Po co zatem istnieje przepis ktory jedynie stwierdza ze BFG moze(ale nie musi) wyplacic nadwyzke srodkow. I od czego to zalezy?

  Generalnie, do kiedy warto trzymac srodki przekraczajace 100k Euro roznie rozlokowanych w bankach Getin oraz Idea?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Generalnie, do kiedy warto trzymac srodki przekraczajace 100k Euro roznie rozlokowanych w bankach Getin oraz Idea?"

   Ciężko to będzie jakoś dokładniej, co do dnia/miesiąca sprecyzować. Jedno jest pewne. Spory odpływ kasy osób, które mają obecnie pod korek BFG w obu bankach - bo uciekną (i słusznie) z tą nadwyżką. To chwilowo wpłynie na polepszenie oferty depozytowej nowego, połączonego już banku ;)

   Usuń
  2. coś źle zrozumiałeś. BFG nie zwróci NIC (!) ponad 100 K na osobę w jednym banku. Reszta "może" być zwrócona z masy upadłościowej- w co osobiście nie wierzę :)

   Usuń
  3. Prosze przeczytac art. 124d ust.2 ustawy o prawie bankowym przed komentowaniem.

   Usuń
  4. Podsumowujac:
   W ciągu 3 miesięcy od otrzymania przez nas na pismie informacji o laczeniu bankow kazdy z nas moze po polaczeniu zerwac nadwyzke ponad 100k eur bez utraty odsetek. Ale bfg bedzoe po polaczeniu gwarantowac tylko 100k, wiec optymalnym rozwiazaniem jest czekac do dnia polaczenia i w pierwszym dniu po polaczeniu zarzadac wyplaty nadwyzkinie tracac odsetek.
   Watpie aby dzien po polaczeniu oglosili bankructwo.
   Oczywiscie bank moze zwlekac z realizacja takiej specjalnej wyplaty, a jednoczesnie nie wiemy kiedy na pismie dostaniemy info o planowanym laczeniu.
   Moze wiec byc tak, ze np. Info na pismie dostaniemy 01.02.2019, a polaczenie nastapi 03.05.2019, wiec po ponad 3 miesiącach i wyedy nie da sie juz wyplacic bez utraty odsetek

   Usuń
  5. Lokaty 3 miesięczne stanowią chyba większość, i w takim skrajnym przypadku dla takich lokat założonych 01.02.2019 r., które same zapadaną, kapitał wraz z odsetkami może być spokojnie wycofany do 03.05.2019 r. - zero stresu :)

   Usuń
  6. Anonimowy31 stycznia 2019 23:25 taka hipotetyczna sytuacja dotyczy nadwyżek ponad 100kEUR ulokowanych na okres dłuższy niż 3M.

   Usuń
 8. Jeszcze w temacie art. 124d ust.2, przyklad z niedawnego polaczenia DB z Santander(punkt 3): https://www.db.com/poland/pl/content/3232.html

  Problem polega na tym ze sa to tylko slowne zapewnienia, niby zalezne od ustawy o prawie bankowym ale brakuje tutaj opisu procedury i opisu tego co sie zdarzy w przypadku nie wywiazania sie banku z tegoz zobowiazania. Wychodzi ze zostanie wtedy sie tylko procesowac jesli dobrze rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawrotna w IB jednak 3,5% a nie 3,6%.Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 10. 28.01.2019 r. przy próbie transferu z IB do "braciszka" było 3,6%, a więc zależy dokąd ucieczka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 28.01.2019 r. przy próbie transferu z IB do "braciszka" było 3,6%, a więc zależy dokąd ucieczka ;)

   Potwierdzam. Dzisiaj też. Przelew do Nesta - propozycja Zawrotnej na 3,5%, kolejna próba do Getinu - 3,6% :) Dziwne, bo do tej pory próba przelewu do GB nie dawała żadnej propozycji, a teraz Idea chyba "się mści" za to, że jak to nazwał Anonimowy powyżej Getin podbiera mu kasę na świetnym KO i daje nawet większy % niż do innych banków ;)

   Usuń
  2. Też do Nesta robiłem i 3,5% dostałam. A w Getinie niestety konta nie mam bo bym zerwał i spróbował od nowa. Żebym miał chociaż jakiś numer konta GB obojętnie czyj to też by chyba przeszło ale niestety nie znalazłem.

   Usuń
  3. a jaki widzisz problem z numerem konta, pan dyrektor z Torunia podeśle swoje :) a tak poważnie:
   http://ewalidator.pl/

   Usuń
  4. Dzięki wielkie. Właśnie czegoś takiego szukałem wczoraj ale nie znalazłem. Wszystko ok. Lokata zerwana i założona nowa na 3,6%. Straciłem jeden dzień odsetek ale i tak jestem wygrany:)

   Usuń
 11. U mnie przy przelewie do Santander było 3.2% (ciekawe czy liczy się bank docelowy czy kwota, albo jedno i drugie)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...