wtorek, 15 stycznia 2019

Siódma rocznica bloga Finanse po Godzinach


Dokładnie 7 lat temu ten blog ujrzał światło dzienne. Miało być niszowo, miało być kameralnie, ot luźne zapiski o bieżących promocjach na marginalnym blogu. Ale jak to w życiu wszystko potoczyło się inaczej niż początkowo zamierzaliśmy.

Dzięki licznym komentarzom i Waszemu entuzjastycznemu podejściu do promocji bankowych z pobocznego projektu FpG stał się blogiem głównym. I jak co roku w to małe święto jest znów okazja by pokazać Wam go nieco od środka.
W top 5 nie ma już Norwegii

W ubiegłym roku pokazałem Wam kto nas czyta poza Polską. Wiele się tutaj nie zmienia w dalszym ciągu najliczniej odwiedza nas Polonia z USA. Na dalszym miejscach są wciąż Niemcy oraz Wielka Brytania, ale pierwszą piątkę zamyka już nie Norwegia lecz Francja.


Najczęściej używacie Firefoxa


Dziś zajrzymy z jakich przeglądarek najczęściej korzystacie. Króluje Firefox, którego zresztą sam używam na laptopie, przed Chromem, którego używam na tablecie. Przeglądarka jest czasami istotna w przypadku promocji bankowych, gdy miałem problem z założeniem konta bankowego na Firefoxie, udało się to na Chromie. Tak miałem ostatnio z Citibankiem.

Wróćmy jednak do finansów. Co się zmieniło przez ten długi czas? Bardzo wiele. Przede wszystkim znacznie zmalała nam liczba banków, które były niesamowicie popularne przez ostatnie 7 lat. Zniknęły z rynku te najlepsze banki w których można było zgarniać fajne premie: Polbank, Kredyt bank, BGŻ, Meritum, BPH czy Deutsche bank.

Co więcej nawet banki przejmujące też zniknęły z rynku. Nie ma już Raiffeisena, który przejął Polbank. Nie ma już WBK, który zagarnął Kredyt bank, ani BGŻ wchłoniętego przez Paribas. Ostał się jeszcze Alior, który wchłonął Meritum oraz BPH, chociaż chrapkę na melonika miał Pekao.

W efekcie rynek nam się znacznie skurczył. Ostały się jeszcze Getin oraz Idea bank, ale tutaj wiemy że wcale różowo nie jest, strach pomyśleć co by się stało, gdyby i te banki zniknęły z rynku, a jak wiadomo są już przymiarki do fuzji obu banków.

Równo rok temu cieszyliśmy się z podniesienia stawki na KO w Millennium 2,50% na 2,70%. Dziś mamy stawki w granicach 3,50% - 3,90% o czym była mowa w poprzednich wpisach. I jak wynika z najnowszej oferty Getina będziemy je mieć przynajmniej do połowy 2019 roku.

Z okazji rocznicy jest więc okazja by podziękować wszystkim tak stałym jak okazjonalnym czytelnikom za to że jesteście i dzielicie się w komentarzach swoimi doświadczeniami oraz poradami. To głównie dzięki Wam blog jest taki jaki widać.

Na koniec specjalne podziękowania kieruję dla osób, pomagających mi w prowadzeniu bloga czyli TomTomowi za pisanie artykułów oraz osobie prowadzącej obie zakładki Nie przegap dzięki którym aktualne promocje macie zebrane w jednym miejscu. 

Mimo kurczącej się liczby atrakcyjnych banków w dalszym ciągu jest w czym wybierać. Może ofert nie będzie aż tyle co w latach ubiegłych, ale na pewno będziemy dalej prezentować tutaj tylko to co najciekawsze.

Ze względu na to małe święto, dzisiejsza świetna oferta 300 zł do Biedronki w Paribas została przeniesiona na PP4.

16 komentarzy:

 1. Jestem miłośniczką i aktywną czytelniczką Pańskiego BLOGA. Mam 62 lata, ale nie o mój wiek tutaj chodzi. Gratuluje sukcesu i życzę długich lat dalszego rozwoju. Korzystam z Państwa rad i porad. Jak się coś wydarzy po drodze którą idę z Wami blogowiczami, pisze o ratunek. Pozdrawiam.I.M.
  Z wami świat jest bardziej kolorowy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje gratulacje Marcinie! Za wytrwałość w pisaniu, komentowaniu i doradzaniu :) Sam wiem, że to niełatwe, szczególnie jak banki same nie stosują się do własnych regulaminów, na infolinii często wprowadzają w błąd i niejednokrotnie nie wywiązują się ze swoich obietnic i zapewnień. Piękna rocznica i mam nadzieję, że jeszcze przez długie, długie lata będziemy obchodzić kolejne z nich! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TomTom, Tobie również gratuluję. Niech się Wam dobrze dzieje

   Usuń
  2. "TomTom, Tobie również gratuluję. Niech się Wam dobrze dzieje"

   Wielkie dzięki Kochani! :)

   Usuń
 3. Ja również gratuluję, czytam Pana blog codziennie!!! Jesteście wspaniali i bardzo potrzebni!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Marcin za te 7 lat dobrej roboty. Jestem czytelnikiem prawie od samego początku. Setki, tysiące napisanych artykułów to ogromna praca ! Czytałem Twoje artykuły od Kotoru po wyspy Skye od wysokich Tatr do prawie -900 w Zofiówce (choć tu był problem z zasięgiem :) ). Zawsze FPG są pod ręka czy to w pracy, delegacji czy na urlopie.
  Niech nadchodzące miesiące przyniosą kolejne okazje ... do pisania !!!
  Zdrówka i wytrwałości na kolejne lata życzę dla Ciebie oraz wszystkich tworzących i czytających tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną tylko na tym blogu mamy 1967 artykułów, chociaż część z nich jest autorstwa TomToma. A jak będzie dowiemy się z kolejnych wpisów, miejmy nadzieję, że nie będzie źle, chociaż w obu bankach Czarneckiego już są widoczne zniżki w oprocentowaniu.
   Dziwnym trafem 15 stycznia zwykle źle dzieje się w ofertach. W tym roku widać to po IB, zamiast 3,20% mamy już tylko 2,80% na beztroskiej...

   Usuń
  2. "Dziwnym trafem 15 stycznia zwykle źle dzieje się w ofertach. W tym roku widać to po IB, zamiast 3,20% mamy już tylko 2,80% na beztroskiej..."

   Wielka szkoda, że właśnie dziś - na rocznicę bloga Idea obniża loty :( W dół poleciało kilka lokat. Nie tylko Beztroska o 0,4% bo także o tyle Lokata nr 1 - na najlepszy 3 m-czny okres oraz standardowa na warunkach której odnawiały się lokaty - aż o 0,5%!

   Usuń
  3. "...chociaż w obu bankach Czarneckiego już są widoczne zniżki w oprocentowaniu."

   Polecam Wam bardzo ciekawy artykuł na Pulsie Biznesu o tym co m. in. działo się tuż po aferze z KNF-em w roli głównej:
   https://www.pb.pl/koniec-tajnej-rady-bankowcow-950479

   Jak podają, w najgorszym czasie Getin tracił ponad 1 mld zł dziennie! Teraz się uspokoiło - co tłumaczy aktualne obniżki oprocentowania depozytów zarówno w Idei jak i Getinie.

   Usuń
 5. Wspaniały blog, codziennie tutaj zaglądam i czytam z dużym zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za pracę, włożoną w pisanie bloga i życzę wielu ciekawych tematów, świetnych promocji i powodzenia w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyłączam się do życzeń i podziękowań za sensownego bloga, jedynego, którego obserwuję i czytam na bieżąco. Wszystkiego dobrego i wytrwałości!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Dołączam do życzeń i podziękowań. Bardzo doceniam duże zaangażowanie Polcana i TomToma w prowadzeniu bloga. Zaglądam tu regularnie i wierzę, że to się nie zmieni. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 9. A to z toyoty banku już nie korzystacie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan oby tak dalej.. Gratki ..

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...