sobota, 19 stycznia 2019

100 zł na start oraz 3% na koncie oszczędnościowym w nowej promocji Pekao


W tym tygodniu potwierdziła się informacja o której wiedzieliśmy już od dawna dotycząca połączenia Idea bank oraz Getin. jak przy każdej fuzji oznacza to oczywiście mniej promocji i atrakcyjnych ofert.

To powoduje że większą uwagę należy przywiązać do banków, które rzadko goszczą na blogu. A jak się okazuje i w nich nie brakuje promocji czego przykładem jest Pekao, gdzie do zgarnięcia mamy 100 zł na start oraz 3% na koncie oszczędnościowym.


100 zł do zgarnięcia w Pekao

Niekiedy w komentarzach podkreślacie, że mówiąc Pekao macie na myśli taki a taki bank. Nie wiem skąd ten problem, fonetycznie co prawda różnicy nie ma, ale wizualnie PKO różni się znacznie od Pekao, a o tej drugi bank rzecz jasna chodzi.

Kto może skorzystać z tej promocji? Jak sądzę z czytelników FpG mało kto ma tutaj konto, jeśli ktoś jednak miał, to wykluczone są osoby mające konto, KO czy lokatę  w drugiej połowie ubiegłego roku czyli między 1 lipca a 31 grudnia 2018.

Trzeba jednak przyznać, że adresat promocji jest dość nietypowy. Pekao dopuszcza bowiem także do promocji osoby, które posiadały w podanym wyżej terminie konta/KO/lokatę, jeśli średniomiesięczne saldo na nich mieściło się w granicach 0-50 zł. Szkoda, że z podobną ofertą nie wychodzi np. Inteligo.


Tutaj założysz konto Przekorzystne w Pekao i zgarniesz 100 zł na start

Promocja ma potrwać do 30 kwietnia 2019. I tym razem faktycznie warto wziąć w niej udział, bowiem warunki jakie stawia potentat bankowy są... łatwiejsze aniżeli w Millennium:)

Warunki promocji w pigułce

W zasadzie warunki są takie same, Pekao wymaga:
 • przelewu na kwotę 500 zł
 • jednej płatności kartą lub aplikacją mobilną PeoPay
Obie czynności należy wykonać do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto. Warunek praktycznie żaden, można go bowiem zrobić w jednym dniu a nie zajmie to wiele czasu. W Millennium mamy to samo, tyle tylko że wymóg przelewu jest dwa razy wyższy.

Na marginesie warto przypomnieć, że banalne warunki jednego przelewu i jednej płatności warto spełniać przez cały czas posiadania konta. Dzięki temu mamy spokój z jakimikolwiek opłatami, znamy to jednak zresztą z innych banków i powinno to już wejść nam w krew.

Warunki do spełnienia są bardzo banalne

Co z nagrodą? Pekao zobowiązuje się przekazać nagrodę w postaci 100 zł do końca maksymalnie w dwa miesiące później. Ściślej mówiąc do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu w którym zawarliśmy umowę.  

3% w Pekao na KO

3% na Koncie Oszczędnościowym przez 6 miesięcy
Z rankingu kont wiecie, że od dość dawna w Pekao mamy 3% na koncie. Przy widocznych już obniżkach stawek w Idea bank gwarancja 3% w Pekao może być niebawem niezwykle atrakcyjna.

Na otwarcie KO mamy czas do końca trwania promocji czyli do 30 kwietnia 2019. W sumie można tutaj wpakować do 30.000 zł a to więcej niż w Alior bank, gdzie można mieć maksymalnie 20.000 zł. Stawka w Pekao będzie obowiązywać przez 180 dni.

Tutaj założysz konto Przekorzystne w Pekao i zgarniesz 100 zł na start

Podsumowując mamy fajną promocję jak na Pekao. Jak widać po zniknięciu z rynku wielu banków wcale nie musi być tak buro i ponuro, skoro nawet w Pekao można znaleźć całkiem fajną promocję:)


Regulamin promocji 100 zł za konto przekorzystne w Pekao

13 komentarzy:

 1. Pytanie z innej beczki.
  Na ko w getinie na koniec grudnia dostalem 1 grosz odsetek i 1 grosz belki wiec wyszlo 0.
  Dziwnym trafem 15.01 jako bonus dla aktywnych naliczylo mi 3 grosze minus 1 grosz belki.

  Jak to mozliwe ze 3% dalo 3 razy mniej odsetek niz 0,5%

  Obawiam sie ze uruchomilo mi te 2 grosze promocje ko na 5 miesiecy a nie chcialem jeszcze jej uruchamiac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jak to mozliwe ze 3% dalo 3 razy mniej odsetek niz 0,5%

   Obawiam sie ze uruchomilo mi te 2 grosze promocje ko na 5 miesiecy a nie chcialem jeszcze jej uruchamiac."

   Najprawdopodobniej na KO nie brałeś udziału w żadnej promocji i miałeś standardowe (marne) oprocentowanie. To podwyższone (3,5%), za które wpłynęło Ci 15-ego więcej groszy - było za spełnienie warunku promocji "Bonus za aktywność" więc możliwe, że wszystko jest Ok.
   PS Jeśli chcesz sprawdzić czy wypłacone odsetki odpaliły Ci promocję na KO - to wejdź na nie, zjedź na dół i wszystko będzie napisane. Kiedy ruszyła, ile nowych środków się łapie (tych gr) itp. O odpaleniu promocji masz też informację w wiadomościach na górze systemu transakcyjnego. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Nie rozumiem jak można prowadzić 7 lat bloga finansowego i przed umieszczeniem informacji o promocji nie przeczytać w miarę dokładnie jej regulaminu. Nie chodzi o jakąś głębszą analizę ale o takie podstawy jak kto może a kto nie do niej przystąpić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi Ci drugą część czyli podpunkt b:
   'przynajmniej przez jeden dzień między 01.07.2018 r. a 31.12.2018 r. posiadała w Banku, w tym również jako współposiadacz, jeden lub więcej rachunków płatniczych lub rachunków oszczędnościowych lokat terminowych, na których, w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie, suma Średnich miesięcznych sald rachunków wynosiła od 0 zł do 50 zł, przy czym salda rachunków prowadzonych w walutach obcych są na potrzeby Promocji przeliczane na złote po średnim kursie NBP z każdego dnia ustalania stanu rachunku" '?

   Usuń
 3. Konto w Pekao mozna jak rozumiem otworzyc w oddziale i zgarnac te promocje, nie trzeba przez kurierow, itd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma innej opcji, niż oddział lub placówka. Nie trzeba wypełniać żadnych formularzy, wystarczy wejść do banku i otworzyć w promocji konto przekorzystne.

   Usuń
 4. 20 groszy za smsa przy przelewie? Oszaleli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten bank ma taką tradycję, że lubi łoić kapeluszników, to dla nich te 20 gr. Normalni ludzie instalują darmowy token i mają wszystkie operacje za free :)

   Usuń
 5. Tak sa opłaty za przelew z konta oszczdnosciowego

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest nieograniczona ilosc przelewow z KO na ROR na miesiac ale robiac je tylko w aplikacji mobilnej, stad jestem zainteresowany, gdyz BGZOptima mial taka opcje ale umarl ze wzgl. na swoje oprocentowanie 0,7%.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten link to nie za bardzo działa, czy tylko się chwilowo zaciął?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A faktycznie coś się zacięło w starym linku. Wstawiłem nowe, które działają już poprawnie, dzięki za zwrócenie uwagi.

   Usuń
 8. Niestety obecnie istnieje tylko autoryzacja przez SMS dla nowych klientow (tego nie ma stronie banku). Trzeba zaplacic powiedzmy, te kilka sms i ustawic sobie rachunki zdefiniowane. Warunki latwe do spelnienia ale trzymamy konto tylko te 180 dni przez ktore mamy 3% na "oszczednym", potem konto szybko do odstrzalu, bo w tym banku prawie kazda prowizja mocno odstrasza. Mialem tam konto w latach '90 i moge spokojnie zgarnac te 100zl. Ciekawa alternatywa przez 180 dni zamiast OptimaBGZ z nieograniczona liczba przelewow z oszczednosciowego na ROR.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...