czwartek, 24 stycznia 2019

Już ponad 1000 zł zysku plus na stałym koncie oraz 3% na koncie oszczędnościowym


Opisujemy na blogu wiele różnych ofert kont, ale na dobrą sprawę każda z nich to oferta typu otwórz zgarnij premię i zamknij. Pojawia się zatem naturalne pytanie, czy jest oferta typu otwórz i zgarniaj premię bez końca?

Jest taka oferta i omawiana była już tak dawno, że aż się prosi by o niej przypomnieć. Na nieprzegapce linki prowadzi do niemal archaicznego artykułu z... lipca 2016, a oferta jest przecież dalej aktywna i bez wątpienia bezkonkurencyjna. 

Mowa oczywiście o kontach w T-mobile, gdzie można od wielu lat zgarniać 5% cashback za dowolne zakupy. Oferta pojawiła się jeszcze w 2015 i trwa nadal dzięki hasłu: ważne do odwołania. Póki co jej nie odwołano, a jedynie nieznacznie zmodyfikowano w trakcie trwania.

Na chwilę obecną można zgarnąć 15 zł lub 25 zł cashback na miesiąc, co daje 180 zł lub 300 zł rocznie. Kto korzysta z promocji od początku zgarnął już grubo ponad 1000 zł, a od dłuższego czasu zyski te można nawet podkręcać. Nowi klienci mogą zaś dodatkowo liczyć na 3% na KO.

300 zł cashback na rok za Premium

1. Konto Premium - 300 zł rocznie
Osobiście korzystam z konta Premium z prostego powodu - daje więcej. Ściślej za wydane aż 500 zł możemy zdobyć co miesiąc 25 zł.  Po roku zaoszczędzimy w ten sposób 300 zł, ale jak wspomniałem na początku to nie koniec, po dwóch latach mamy 600 zł, po trzech 900 zł itd. Nie znam drugiej tak długo trwającej i fajnej promocji w banku:)

Tutaj założysz konto Premium z 5% cashback - 300 zł rocznie


180 zł cashback na rok za Freemium

2. Konto Freemium - 180 zł rocznie
We Freemium można zdobyć mniejszy cashback bo tylko 15 zł na miesiąc, ale też wymagania są łagodniejsze. Musimy wydać w miesiącu minimum 200 zł by zdobyć  jakąkolwiek premię. Wydanie 200 zł da jednak tylko 10 zł zwrotu, więc dopiero kwota 300 zł jest optymalna. Za wydanie większej sumy nie ma zwrotu i nie przenosi się ona na kolejny miesiąc. W skali roku daje to 180 zł, ale oferta trwa od wielu lat więc kto korzysta zgarnął już kilkakrotnie wyższą kwotę.

Tutaj założysz konto Freemium z 5% cashback - 180 zł rocznie

Warto tutaj zaznaczyć jakie transakcje nie wchodzą w rachubę, gdyż część zakupów nie jest objęta cashbackiem. Są one zebrane poniżej.
 
Za te transakcje cashbacku nie będzie

Jak widzimy są to raczej mało istotne ograniczenia. Te podstawowe czyli markety, gdzie praktycznie każdy codziennie robi zakupy są wliczane do promocji dzięki czemu ofertę można uznać za godną uwagi.


3. Karta kredytowa dla podkręcania zysku
Od dłuższego czasu dla wymaganej premii wymagane jest posiadanie produktu kredytowego. Najprościej i całkowicie darmowo można użyć albo limitu w koncie, albo wyrobić sobie kartę kredytową i podkręcić dzięki temu zyski.

Tutaj wyrobisz kartę kredytową w T-mobile dla 5% cashback

Osobiście korzystam z kredytówki, dzięki której nie muszę dbać o to, by na koncie były jakiekolwiek środki. Wszak całą kasę warto dziś trzymać w Idea bank na bezkarnej lub KO. Dzięki temu raz w miesiącu mogę spłacać kartę tak dzięki darmowemu grace period nie płacić ani grosza za jej używanie.

Zamiast karty kredytowej możecie założyć sobie limit w koncie. Zrezygnowałem jednak z tej opcji z prostego powodu, używanie limitu darmowe nie jest, więc zysku z 5% cashback nie podkręcimy. 4. Konto oszczędnościowe - 3% do kwoty 50.000 zł
Na koniec info o koncie oszczędnościowym, który dla nowych jest opłacalne ze względu na fajną stawkę 3%. Można tutaj wpakować do 50.000 zł na okres 3 miesięcy, niestety po tym terminie KO jest już nieopłacalne. 

W przeciwieństwie do kont Freemium oraz Premium promocja KO jest ograniczona czasowo. Ma ona potrwać do 31 marca 2019, chociaż patrząc na poprzednie edycje ten termin ciągle jest wydłużany:)

Podsumowując na dziś T-mobile to bez wątpienia najlepszy wybór konta na stałe. Co więcej nie trzeba tutaj mieć karty debetowej, wystarczy sama kredytówka. Oby ta promocja trwała jak najdłużej.

Regulamin promocji Zwrot za zakupy dla klientów TMUB
Tabela opłat i prowizji za konta osobiste oraz karty kredytowe w T-mobile

27 komentarzy:

 1. Może nieuważnie czytałem, ale warto dodać, że na dzień dzisiejszy promocja jest tylko na 6 miesięcy, jeżeli nie posiada się produktu kredytowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja ważna dla osób, które z różnych powodów nie są w stanie zdobyć karty kredytowej czy limitu.

   Jeśli jednak jest to możliwe, to jak najbardziej jest to wskazane. Darmowy Grace period jest tutaj rekordowo długo bo aż 59 dni, zaś możliwość posiadania kredytówki tylko podnosi atrakcyjność tej oferty.

   Usuń
  2. Już prawie zdecydowałem się na założenie konta Freemium ale doczytałem o jakichś opłatach za przysyłane SMSy więc sprawa zaczyna się komplikować. Czy ktoś wie czy to konto jest bezpłatne czy trzeba sie gimnastykować? Z góry dziękuje za odpowiedź.

   Usuń
  3. Ja niczego takiego nie dostałem, chociaż mam tu konto od kilku lat. Dla nas ważna jest autoryzacja zleceń więc przelewy a te są darmowe.
   Widzę w tabeli jakąś opłatę 0,30 zł za potwierdzenie zdarzeń na rachunkach, ale tego przecież nie potrzebujesz do niczego.
   Konto jest bezpłatne jak widać z tabeli.

   Bardziej kluczowe jest zaznaczenie zgód. Na to się nadziałem i początkowo Tmobile nie wypłacał premii twierdząc, że takowych zgód nie zaznaczyłem. Odkąd jednak zaznaczono je ponownie premie przychodzą regularnie co miesiąc od kilku lat.

   Usuń
 2. A czy nie lepszy jest cash back na karcie kredytowej Santandera? Tam jest maksymalnie 760zł rocznie czyli ok 63 zł miesięcznie i to bez limitu kwotowego operacji (tzn zwroty są już od pierwszej wydanej złotówki)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli TurboKartę? Tam max jest 30 zł miesięcznie zaś cashback na poziomie tylko 3% (paliwo) lub 1%.
   Chyba że mówisz o innej karcie lub o promocji twoja karta do zadań specjalnych dla tych co dostali zaproszenie do udziału od banku?

   Usuń
  2. Raczej karta 1/2/3, bo tam są takie zwroty.
   W tym przypadku jednak lista transakcji jest ograniczona.

   Usuń
  3. Aa o tej karcie mówisz. Tam masz tylko 1% za supermarkety, a tu przecież większość kasy się wydaje.
   W T-mobile jest 5x więcej za te same zakupy i nie trzeba kombinować czy za dane płatności są zwroty czy nie. W T-mobile premiowane jest wszystko, a naszym zadaniem jest tylko pilnować by wydać 300 lub 500 zł co jest banalne w obsłudze.

   Usuń
  4. Tam jest 1% markety, 2% paliwo i 3% wszystkie knajpy i rstauracje

   Usuń
  5. Opisywałem kilkakrotnie tę ofertę, więc pamiętam. Na paliwo wydaję średnio 100 zł miesięcznie, zaś obiady jem często w pracy, gdzie nie można płacić kartą. Więc te lepsze stawki jak dla mnie są mało ciekawe.
   jak dla mnie kredytówka powinna obsługiwać wszystko w tym dentystę, opłaty za wycieczki, samoloty itp. Tutaj wydaję zwykle najwięcej kasy.
   Oczywiście każdy ma inne priorytety, więc komuś może to pasować. Jednak bez wątpienia najlepiej jest, gdy nie ma ograniczeń jak właśnie jest w T-mobile i dlatego też to moja ulubiona karta.
   Co ważniejsze jak masz rachunek do zapłaty na np. 8000 zł a masz limit 2500 zł (taki sugeruje bank) za to bank nie naliczy Ci kary jak jest w przypadku Citi. Limit dzienny na transakcje to 10.000 zł co mi pasuje.

   Usuń
  6. Jak 100 zl m-c na paliwo ? Polcan , to jest mission impossible nawet jak w tygodniu nie uzywasz auta tylko w weekendy.... 100 zl to dzis ledwie 18 litrów. Widze po swoich wydatkach , jaka juz jest inflacja.

   Usuń
  7. Dlaczego mission impossible? Tankuję za 100 zł, po odpaleniu silnika licznik skacze mi średnio o jakieś 340 km do przejechania.
   Do pracy mam 1,5 km więc dziennie jadę 3 km i to pod warunkiem, że nie ma dużych opadów śniegu i mrozów, bo w takim przypadku odśnieżanie i odmrażanie auta to czas równy dojściu do pracy pieszo. Okazjonalnie jadę do miasta jak mam coś do załatwienia, a to jakieś 10km.
   Jeśli do pracy masz 20 km jak większość pracowników u mnie to oczywiści mission is impossible.

   Usuń
 3. Marcin - czy rozeznawałeś może najnowszą promocję TB ze zwrotem 50 PLN za założenie lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałem o tym, ale definitywnie zamykam w Toyocie konto. Ostatnia lokata kończy mi się w marcu, więc już w lutym składam wniosek o zamknięcie konta. Zbyt dużo tu kombinowania z opłatami za konto, a nie wiem czy wiesz, że Agora już od grudnia zaprzestała działalność.
   Teraz bank działa na własną rękę i znów kombinuje ze zwiększeniem salda oraz opłatami za konto. Odkąd lokaty w Idea bank wystrzeliły w górę, taka zabawa, gdzie i tak najlepsza opcja to ta z najmniejszą możliwą kwotą, nie ma już raczej sensu.

   Usuń
 4. Przy swoich wyliczeniach odnośnie zysków pominąłeś opłatę za kartę, chyba że ktoś robi nią obrót na poziomie 15k. to wtedy jest zwolniony. Jak robi 7,5k to płaci połowę czyli 35 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu pojawia się pytanie czy ktoś już miał jakieś opłaty za kartę, bo odkąd mam tutaj kartę czyli od wakacji 2016 bank co chwila informował o zwolnieniu z opłat.
   Możliwe, że te promocje się skończyły, bo w styczniu dostałem na adres domowy zestawienie opłat: jedną stronę na której dole widnieje pogrubiony napis:
   'Brak opłat i naliczonych odsetek w okresie rozliczeniowym'
   Być może to fakt, że w ostatnim czasie mam dość znacznie zwiększone wydatki płacę zaś praktycznie tylko tą kartą (pomijając promocje karty CitiSimplicity). Kart mam co prawda wiele, ale tam gdzie są wymagane płatności ilościowe (Millennium, Getin, WBK) jednorazowa płatność nigdy nie przekracza 1 zł.

   Usuń
 5. W T-mobile nie zaliczają płatności za bilety komunikacji miejskiej. Raz tak się nadziałam, niby miałam wydane pełne 500 zł, ale w tym był zakup biletu w automacie... Co prawda nie skutkowało to naliczeniem opłaty za konto, ale cashbacku już nie było...

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja pytał w banku o tą premię z karty kredytowej i tam powiedziałi ze z tej premi klijent nie skorzysta bo premia powiekrza zaburzenie karty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Krzysztofie, wszyscy wiemy, że Pan był do niedawna głównym ekonomistą w PKO i używa Pan bardzo fachowej terminologii finansowej, ale czy mógłby Pan nam szaraczkom przetłumaczyć swój wywód na język polski ?

   Usuń
 7. Dzwonił do banku Santander w sprawie karty kredytowej 123 i powiedziali ze klient nie skorzysta z tej premi bo ta premia powiekrza zadurzenie karty kredytowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w końcu ta karta jest jakoś 'zaburzona' czy też w kimś 'zadurzona'?;)
   Ja się zadurzyłem w karcie kredytowej T-mobile bo jest naprawdę świetna, a na pewno o niebo lepsza od starej debetówki, którą używałem na początku.

   Usuń
  2. Krzysiu, masz rację, bo Ciebie kochamy. Mam tylko prośbę. Pójdź do szkoły nauczyć się ortografii. Wyrazy inaczej się pisze, niż je słychać w uchu ;)

   Usuń
  3. Niestety Krzyś nie odpowiada na komentarze. Być może ma dysortografię, a z tym niewiele się da zrobić. Ja w każdym razie rozumiem co ma na myśli, a że nie jestem purystą językowym i lubię bawić się językiem to przyznam, że Krzyś podsuwa mi nowe skojarzenia i podteksty.

   Usuń
 8. Czy te 5% cashback jest przyznawany tylko za płacenie kartą debetową czy również kredytową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredytową także. Jak wspomniałem w tekście nie używam już wcale karty debetowej, bo to oznacza konieczność posiadania środków na ror. Dzięki kredytówce można mieć wyzerowane konto i żyć na koszt banku plus otrzymywać za to dodatkowo premie! :)

   Usuń
 9. Polcan czy gdy wydasz te wymagane 500zł kartą Tmobile to nadal nią płacisz czy przerzucasz się na inną kartę gdzie też masz np. jakiś cashback?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio używałem w zapasie karty kredytowej Citi. Na wejściu trzeba było wydać 2000 zł żeby dostać 400 zł, potem kartę zamykałem i dostałem ekstra 100 zł bonusu za wydanie kolejnego 1000 zł.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...