poniedziałek, 14 stycznia 2019

Aż na 5 miesięcy rewelacyjne KO w Getin ze stawką 3,5%!

Getin jak i IDEA to ostatnio najlepsze banki dla nas, lubiących zarówno wysoki procent - jak i nie blokowanie kasy na tradycyjnych lokatach . Zarówno jeden jak i drugi posiadał w swojej ofercie lokaty z możliwością zerwania bez utraty odsetek. Teraz niestety Getin w 2 ostatnich edycjach lokaty na nowe środki wycofał się z tej opcji oraz w najnowszej wersji e-Lokaty na nowe środki zjechał z oprocentowaniem do 3,5%. Można to jeszcze zrobić na lokatach HIT/HIT Plus w Idei jednak i tak najlepszą opcją do trzymania swoich oszczędności pozostaje konto oszczędnościowe.

Najważniejsze, że Getin utrzymał 3,5% na KO oraz aż do 5 miesięcy przedłużył na nim okres trwania tego promocyjnego procentu! :)

KO to najwygodniejsza forma oszczędzania, która dodatkowo umożliwia szybki dostęp do swoich pieniędzy w nagłej potrzebie. Jeśli jeszcze pozwala przy tym zarobić prawie tyle co na najlepszej lokacie - to jest już rewelacyjnie. W ten właśnie sposób ostatnio "rozpieszcza nas" Getin Bank na swoim KO - po raz kolejny przedłużając promocję ;)Teraz to 3,5% aż na 5 miesięcy! :)

Na wspomnianym wyżej KO limit jest naprawdę wysoki - bo możemy na 3,5% ulokować kwotę nawet 400 tys. zł - co przy tym oprocentowaniu jest rekordem na rynku! Do udziału w promocji bank wymaga jednak posiadania lub założenia u nich ROR-u.

Jeśli jeszcze nie masz tu konta osobistego i chcesz dodatkowo zarobić przy jego zakładaniu 50 zł w programie poleceń - to odsyłam do poprzedniego artykułu - gdzie jest dokładnie opisane jak to zrobić ;)

Do najnowszej promocji KO na 3,5% można przystąpić od dziś - aż do 3.02.2019 r. 
Kto zatem jeszcze nie skorzystał z tego KO, a nie ma gdzie się ewakuować np. z kasą z kończących się lokat np. w Idea Banku - ma teraz świetną okazję - żeby to zrobić.Obecnie Getin ma lepsze oprocentowanie Konta oszczędnościowego od Idea bank. Zamiast 3,20% mamy tutaj3,50% do najwyższej - jeśli chodzi o KO na rynku, a zarazem rozsądnej kwoty nie przekraczającej limitu BFG - czyli 400 tys. zł!

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Samo KO objęte jest promocyjną stawką przez UWAGA - aż 152 dni od wpływu na nie - pierwszych nowych  środków, a wyliczane są one jako nadwyżka na dzień 6.01.2019 r.
Dostęp do środków mamy tutaj w każdym momencie - bowiem jak na każdym KO - mamy jeden darmowy przelew w miesiącu. Jest to też więcej niż oferuje obecnie na lokacie Beztroskiej Idea! 

Kto jednak woli na 4 miesiące zaklepać sobie oprocentowanie 3,5% lub nie łapie się na najnowszą promocję KO może to zrobić na lokacie na nowe środki w Getinie, która też właśnie dziś ruszyła. Wystarczy kliknąć w poniższy link:

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,50% w Getin Banku

Na pewno też lepszą propozycję jeśli chodzi o oprocentowanie daje -  IB na lokacie HIT i HIT Plus, którą dodatkowo można w każdej chwili zerwać bez konsekwencji - czyli straty wypracowanych odsetek! 

Okres jej trwania jest co prawda o miesiąc krótszy, ale oprocentowanie jest jeszcze wyższe i wynosi 3,8%. Tak, więc mino pogorszenia się ofert w obydwu bankach jest jeszcze z czego wybierać ;)

Tutaj założysz lokatę HIT na 3,80% w ofercie tylko dla nowych
Podsumowując oferta Getinu jest rewelacyjna, szczególnie dla nowych - bo to oni jak zwykle mogą zyskać najwięcej! Także obecnych klientów bank jednak nie zaniedbuje. Oferta KO na 3,5% aż do 400 tys. zł jest skierowana również i do nich. 

Jednak nie mogą być to osoby biorące udział w poprzednich edycjach promocji na nowe środki, którym to - jak podaje regulamin: od 14.01.2019 r. do 3.02.2019 r. zakończył się okres poprzedniej edycji promocji na KO! Dotychczasowi jak i nowi klienci mogą również zyskać na programie poleceń, ale muszą zdążyć do końca stycznia 2019 r.!

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Do KO na 3,5% nie trzeba specjalnie przekonywać - bo bije na głowę oprocentowaniem, dużym limitem, a teraz i okresem trwania - całą swoją konkurencję, a przy okazji może wpaść parę stówek za polecenie konta ;)


Regulaminy:


1) Regulamin Oferty Specjalnej "Na nowe środki" - XVI edycja
2) Regulamin promocji e-Lokata na nowe środki VII - edycja 6 w Getin Banku
3) Regulamin Promocji "Polecam Proste Zasady - 2 edycja"

51 komentarzy:

 1. Właściwie to bardzo trudno nie brać udziału w poprzednich promocjach, ponieważ nawet jak wyczyści się konto do zera to i tak pod koniec miesiąca pojawi się tam jakaś kasa z odsetek i automatycznie uruchomi nam nową promocje na nowe środki czy tego chcemy czy nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niestety prawda, a już samo uruchamianie promocji - dopisaniem odsetek jest "lekkim" przegięciem. Sam osobiście tak nigdy jeszcze nie miałem, ale słyszałem od Was tu na forum, że takie coś występuje :(

   Usuń
  2. W Getin dopisane odsetki liczą się jako nowe środki, inaczej jest w Millenium.

   Usuń
  3. "W Getin dopisane odsetki liczą się jako nowe środki, inaczej jest w Millenium."

   To, że w Mille dopisane odsetki nie odpalają promocji wiem z własnego doświadczenia, ale w Getinie stosowałem pewien trick. Po zakończonych promocjach czyściłem tam KO do zera pierwszego dnia m-ca z wypłaconym już procentem - tak aby nie zdążyło naliczyć procentu nawet za jeden kolejny dzień. To wręcz nieporozumienie, że 1 zł odsetek (nowych środków) może odpalić promocję i nie mamy na to żadnego wpływu!

   Usuń
 2. Uwaga na konto oszczędnościowe w Getinie!!! Założyłem konto oszczędnościowe w Getinie w poprzedniej edycji. Wpłaciłem dość duże środki, zobaczyłem w internetowej bankowości komunikat że jest to konto szczędnościowe na nowe środki 3%, sprawdziłem po miesiącu czy naliczyły się prawidłowe odsetki, naliczyły się uznałem że wszystko ok i więcej nie zaglądałem na konto oszczędnościowe z zamiarem powrotu do konta dopiero na
  koniec promocji. W dniu 11 stycznia 2019 r. otrzymałem telefon z banku, czy mam plany w stosunku do pieniędzy zgromadzonych na koncie oszczednosciowym, bo one tam sa zdeponowane na bardzo niski procent!!!. Sprawdziłem i okazało sie to prawda. Od 30 listopada 2018 r. cofnieto mi promocyjne oprocentowanie ze wzgledu na nie spełnienie warunków regulaminowych!!! Złozyłem oczywiscie reklamacje, sprawa jest rozwojowa, ale uważałbym na rekomendowanie tegoż produktu. Jestem fanem tego blogu, śledzę codziennie wpisy, nie ukrywam że dzięki blogowi wiele się nauczyłem, wielu błędów uniknąłem. O efekcie mojego przykrego doświadczenia poinformuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Od 30 listopada 2018 r. cofnieto mi promocyjne oprocentowanie ze wzgledu na nie spełnienie warunków regulaminowych!!!"

   A cofałeś może zgody marketingowe czy coś?

   Usuń
  2. nie zostały cofniete zgody marketingowe!!!

   Usuń
  3. "nie zostały cofniete zgody marketingowe!!!"

   Jak przelewa się na KO pierwsze nowe środki - to przychodzi w ST wiadomość, gdzie jest informacja, że spełniło się warunki promocji i środki będą pracować na promocyjny procent, a na stronie głównej zakładka KO jest z pinezką i podświetlona na jasno zielono. Jak dla testów wycofałem środki do całkowitego zera - to to podświetlenie zniknęło, a za jakiś czas w wiadomościach pojawił się komunikat, że nie spełniam warunków promocji. Ponowne przelanie tam kasy spowodowało - na nowo podświetlenie i kolejną wiadomość, że spełniam warunki promocji na KO. Zobacz w wiadomościach z banku czy też takie miałeś i kiedy ewentualnie otrzymałeś tą - o nie spełnianiu warunków promocji?

   Usuń
  4. Sprawdziłem, otrzymałem wiadomość poprzez bankowośc internetową, że nie spełniam warunków regulaminowych bez uzasadnienia. Powiem tak, szkoda że nie wysłano SMS! Przecież codziennie nie wchodzę do banku, w którym mam tylko lokaty.
   Jedynym wydarzeniem 30 listopada było zakończenie jednej lokaty założonej w Noble banku. Była to założona 3 lata temu wspólnie z małżonką lokata. Te środki małżonka przeniosła po jej zakończeniu 30 listopada do innego banku.Natomiast środki na koncie oszczędnościowym pozostawały do 10 stycznia, kiedy to dowiedziałem się że nie są promocyjnie oprocentowane.

   Usuń
  5. "Powiem tak, szkoda że nie wysłano SMS! Przecież codziennie nie wchodzę do banku, w którym mam tylko lokaty."

   To prawda, sms byłby lepszy, ale przecież bankowi nie będzie zależało na tym - żeby na nas "nie przyciąć" ;) Dobrze o tym wiedzą i właśnie na tym niestety żerują :(

   Usuń
  6. To prawda, w moim przypadku to około 200zł a takich przypadków jest.....Regulamin promocji oprocentowania na nowe srodki tez enigmatyczny!!! Byłem w banku, zakładałem tam konto oszczednosciowe, mówiłem o planach co do lokaty wspólnej zakonczonej po 3 latach dnia 30 listopada 2018 roku i pracownikowi tez nie zapaliła się czerwona lampka. Może to o czymś świadczy???Pisze o tym nie po to żeby sie użalać nad strata paru stówek, ale po to żeby Wam zapaliła sie czerwona lampka. Nie dajcie sie ograć!!!!

   Usuń
  7. Witam, odpowiadam TomTom moja reklamacja została uznana, na konto wróciły odsetki co do złotówki.
   Pozdrawiam Ina

   Usuń
 3. 3,5% na KO przez prawie pol roku fajna sprawa. Szkoda tylko, ze jestem w trakcie poprzedniej i sie teraz nie lapie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Idea Bank- duze opoznienia w ksiegowaniu przelewow natychmiastowych, ponad godzina i przelew nie zostal zaksiegowany. Brakuje im srodkow, stad pewnie nie ksieguja na biezaco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem o jakim przelewie mówisz. Jeśli wychodzącym to faktycznie czekanie godziny na wyjście to długo, natomiast jeśli o przychodzącym to zapewniam Cię, że tak jest w każdym banku. Natychmiastowe jest rozliczenie między bankami, natomiast system księgowy banku mieli ten przelew jeszcze przez kilka godzin. Tak jest na przykład też w PEKAO.

   Usuń
 5. Czy lokata Mobilna w Getin (na 2 mies. 4%) wymaga posiadania rachunku w tym banku? Nie mogę się tego doczytać. Kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 6. A jeżeli ktoś miał środki w Noble Banku, a od X miesięcy nie miał nic w Getin Banku to może ją założyć?

  OdpowiedzUsuń
 7. W IdeaBank lokata beztroska (na 3 m-ce) zmiana oprocentowania - od dziś 2,80% (możliwość zerwania bez utraty odsetek). Do wczoraj było 3,2%. Polcan, proszę, daj znać, czy zmiany zaszły także w oprocentowaniu lokaty zawrotnej. Wspominałeś ostatnio, że kończy Ci się lokata zawrotna 16 stycznia i nie wykluczasz założenia nowej lokaty zawrotnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wykluczam, jeśli się pojawi przy ewakuacji środków.
   W pierwszym momencie wkurzyłem się, że nie złożyłem zapasowych wniosków na beztroską. Ale mamy przecież KO na 3,20% o których pisałem na początku roku:)

   Usuń
  2. "W IdeaBank lokata beztroska (na 3 m-ce) zmiana oprocentowania - od dziś 2,80%"

   Wielka szkoda, że właśnie dziś - na rocznicę bloga Idea obniża loty :( W dół poleciało kilka lokat. Nie tylko Beztroska o 0,4% bo także o tyle Lokata nr 1 na najlepszy 3 m-czny okres oraz standardowa na warunkach której odnawiały się lokaty - aż o 0,5%!

   Usuń
 8. To mamy 7 rocznice bloga. Chyba pamiętasz Marcinie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, uprzedziłeś o chwilę publikację corocznego artykułu. Co prawda dla mnie główna rocznica blogowa przypada na 29 listopada, ale 15 stycznia też obchodzę;)

   Usuń
 9. jest nadal zawrotna i jaki %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "jest nadal zawrotna i jaki %?"

   Dobre pytanie. Ja sprawdzę to dopiero pojutrze. Rodzicom wtedy kończy się stara lokata Zawrotna i spróbujemy ją na nowo "zawrócić" ;) Jak się uda - to dobrze, a jak zmniejszyli % - to też nie ma tragedii - bo zaklepałem im Lokatę nr 1 jeszcze na 3,8% ;)

   Usuń
  2. Zawrotna spadnie od dziś do 3,6% albo 3,5% trwaja ustalenia :)

   Usuń
  3. "Zawrotna spadnie od dziś do 3,6% albo 3,5% trwaja ustalenia :)"

   A jak ktoś "zawraca" właśnie teraz - to dostanie te 3,9%? Jeszcze po staremu? ;)

   Usuń
  4. Teraz jeszcze tak, ale spiesz się, bo zmiana nastapi w każdej chwili

   Usuń
  5. Tak udało się dziś na 3,9%

   Usuń
  6. o której? Teraz.. przy zakładaniu wyskakuje.. wystąpił nieoczekiwany błąd...

   Usuń
  7. No teraz już "po ptokach" - mowilem, ze w każdej chwili będzie zmiana.

   Usuń
  8. między 10 a 11 zakładałem, tez raz był nieoczekiwany błąd

   Usuń
 10. Bardzo ciekawy artykuł na Pulsie Biznesu o tym co m. in. działo się tuż po aferze z KNF-em w roli głównej:
  https://www.pb.pl/koniec-tajnej-rady-bankowcow-950479
  Jak podają, w najgorszym czasie Getin tracił ponad 1 mld zł dziennie! Teraz się uspokoiło - co tłumaczy obniżki oprocentowania depozytów zarówno w Idei jak i Getinie.

  OdpowiedzUsuń
 11. polcan, TomTom, Panowie, czy te 2 darmowe przelewy natychmiastowe Express Elixir po 50.000 zł (2 x 50.000 zł / miesiąc) zlecone w Idea Bank S.A. do Getin Noble Bank S.A. w SOBOTĘ są realizowane przez Idea Bank i księgowane przez Getin Bank w SOBOTĘ (tej samej soboty)?
  We wcześniejszych komentarzach polcan pisał że przelewy natychmiastowe Express Elixir można w Idea Bank realizować w weekendy...(ale weekend to okres trwający od piątkowego popołudnia np. godz. 13:00 - 14:00 a wtedy można na 100% realizować nie tylko przelewy Elixir ale i Express Elixir ;) )
  Potwierdzenie możliwość realizacji przelewów natychmiastowych Express Elixir z IB do GB wydaje się istotne gdyż infolinia Getin Bank informuje, że GB przelewy Express Elixir wysyła i odbiera wyłącznie od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 - 22:00 a nie czyni tego w sobotę i niedzielę, co o dziwo przeczy informacji na stronie Getin Noble Bank S.A.: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/inne/przelewy-natychmiastowe-express-elixir.html i na stronie KIR: http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/?rodzaj_uslugi=przelewy-natychmiastowe/

  Ponadto na stronie Idea Bank S.A. widnieje aktualna tabela dla klientów indywidualnych w której znajdujemy zapis: "Zlecenia płatnicze dotyczące poleceń przelewów wewnętrznych w różnych walutach oraz poleceń przelewów - Express Elixir przyjmowane są wyłącznie w Dni Robocze pomiędzy godzinami wskazanymi w poniższej tabeli."

  Czy na pewno można realizować przelewy natychmiastowe Express Elixir z Idea Bank S.A. do Getin Bank S.A. w sobotę lub niedzielę, aby mieć w sobotę/niedzielę zaksięgowany w GB przelew wysłany z IB tego samego dnia w sobotę/niedzielę ?

  Z zapisów tabeli przelewów IB i infolinii GB (wbrew info. na stronach GB i KIR) wynika, że przelewy natychmiastowe Express Elixir nie działają w weekend tj. w sobotę i niedzielę, a jak jest naprawdę w praktyce ?
  Będę wdzięczny za wyjaśnienie i potwierdzenie czy te przelewy hulają w sobotę i niedzielę czy jednak nie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec ubiegłego roku, gdy kończyła mi się lokata w Idea w sobotę przelałem kasę przelewem ekspresowym na ror w Getin po czym przelałem je na KO. Przelew dotarł natychmiast, więc nie straciłem ani dnia.

   Usuń
  2. To cytat ze strony Getinu, którą podałeś:
   "Przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny 7 dni w tygodniu, od 6:00 do 22:00"

   Kiedyś kończyła mi się lokata w IB w weekend. Przelewałem i działało. Infolinia niestety często wprowadza w błąd. Zadzwoniłem teraz i pani z infolinii Getinu potwierdziła, że taki przelew dotrze w weekend, więc co innego niż Ci powiedzieli ;)

   Usuń
  3. TomTom15 stycznia 2019 15:16 No, tak na stronie GB jest jasny zapis że GB 7 dni w tygodniu trzepie Express Elixir ale panienki z infolinii GB mówią (po potwierdzenie u "ważniejszego")że, wiedzą o tym co jest na stronie, ale według nich jest on nieprawdziwy ;) - mnie i mojej żonie dziś infolinia dwukrotnie potwierdziła, że GB nie realizuje przelewów Express Elixir w sobotę i niedzielę !
   A co powiesz na zapis w obowiązującej tabeli przelewów dot. przyjmowania zleceń przelewów Express Elixir w Dni Robocze ?

   Usuń
  4. "...mnie i mojej żonie dziś infolinia dwukrotnie potwierdziła, że GB nie realizuje przelewów Express Elixir w sobotę i niedzielę !"

   Jakaś masakra te infolinie! Specjalnie zadzwoniłem w Twojej sprawie i mi powiedziano, że normalnie w tych godzinach co na stronie (nic nie sugerowałem) przelew ekspresowy z IB - dojdzie w sobotę lub niedzielę do Getinu. PS Kiedyś pani z infolinii GB zarzekała się, że "zrywalna bez konsekwencji" lokata w GB nie da mi żadnych odsetek przy wcześniejszym zerwaniu ;) To co mówią trzeba często traktować z przymrużeniem oka. Teraz mnie zastanawia - jak może jawnie zaprzeczać temu co piszą na swojej stronie? Czyżby coś zmienili i jeszcze tego nie zweryfikowali? Nie mam pojęcia.

   Usuń
  5. 13 ego stycznia w niedzielę uruchamiałem promocję KO w Getin właśnie przelewem ekspresowym z Idei więc działają napewno..

   Usuń
  6. Dzięki za wsparcie w temacie przelewów Express Elixir :)

   Usuń
  7. "czy(...) przelewy natychmiastowe Express Elixir(...)są realizowane przez Idea Bank i księgowane przez Getin Bank w SOBOTĘ (tej samej soboty)?"

   Nie do końca w temacie banków, których dotyczy pytanie, ale może komuś się przyda...
   Express elixir wysłany po 20:00 z CrediteAgr do Santandera doszedł natychmiast, ale zaksięgowany został z datą kolejnego dnia.
   Mam w byłym WBKu konta 3% i zależało mi, aby saldo zwiększyło się i zostało uwzględnione przy naliczaniu odsetek za bieżącą dobę.
   Niestety tak się nie stało. Przypuszczam, że gdybym chciał założyć lokatę, to również rozpoczęła by się od następnego dnia.
   Mimo, że WBK/Santander deklaruje wysyłanie i przyjmowanie exp elixirów 24 H przez 7 dni w tyg. to, aby kasa została uwzględniona przy naliczaniu odsetek, musi wpłynąć przed 20:00.
   Dostarczenie przelewu nie jest tu równoznaczne z jego księgowaniem.
   Nie testowałem weekendów, ale całkiem możliwe, że pieniądze, które dotrą express elixirem po 20:00 w pt zostaną zaksięgowane dopiero w pon = 3 dni w plecy z odsetkami.
   I jeszcze jedna hipotetyczna sytuacja:
   jeśli codziennie rano będziemy wypłacać kasę z konta 3% w byłym WBK i zwracać ją przelewami natychmiastowymi dochodzącymi po 20:00, to na koniec mies naliczą nam odsetki =0zł. (jak widać w rozumieniu banku te pieniądze w ogóle się u nich nie pojawiły ;)
   Zdarzało mi się niekiedy w ten sposób obracać pieniędzmi, aby np. spełnić bzdurne wymogi miesięcznego wpływu dla zniesienia opłaty za konto (np. jedno z kont w CrediteAgr wymaga miesięcznego salda min. 10 000).
   MD

   Usuń
 12. Okazuje się, zapis tabeli przelewów dot. przyjmowania zleceń przelewów Express Elixir wyłącznie w Dni Robocze jest - wg ostatniej informacji infolinii IB - błędem dokumentacji. Pozostaje jedynie wyjaśnienie błędnego informowania infolinii GB - do wyjaśnienia oficjalnym mailem z GB ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie dzwonili z IB w sprawie kończącej się lokaty. Nic więcej niż 3,8% na 3 m-ce nie chcą dać, ale i tak twierdzą, że to extra oferta - jeśli chodzi o stare środki. Niby tak, ale mam na tyle zaklepane wnioski, więc pytanie do Was. Zakładał ktoś po południu lokatę Zawrotną? A jeśli tak to czy była ona jeszcze na 3,9%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawrotna jest na 3,5%

   Usuń
  2. "Zawrotna jest na 3,5%"

   Czyli obniżyli i ją, szkoda :(

   Usuń
 14. Byla na 3,9 % tylko, ze nie mozna bylo jej zalozyc -wyskakiwal za kazdym blad..

  OdpowiedzUsuń
 15. przez 11 dało radę na 3,9% załozyć

  OdpowiedzUsuń
 16. W idei jak się sytuacja z depo uspokoiła co widać po spadkach oprocentowania to powróciły problemy z logowaniami. Dzisiaj od 7.30 próbuję i ciągle błąd..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest ich bolączka, a już dłuższy czas był spokój i można powiedzieć, że wszystko śmigało ;)

   Usuń
  2. Dziś o 9 bez problemu zalogowałem się do systemu IB, zerwałem odnowioną zawrotną i założyłem nową. Wszystko poszło sprawnie więc śmiga tak jak od niedawna. Nową stawkę zawrotnej opisałem w nowym wpisie.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/01/lokata-zawrotna-w-idea-bank-od-teraz-na.html

   Usuń
  3. "Wszystko poszło sprawnie więc śmiga tak jak od niedawna."

   Czyli jedna dobra wiadomość, szkoda tylko, że z tym % tak polecieli... :(

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...