środa, 2 stycznia 2019

Przedłużenie stawki 3,20% na koncie Idealnie Prostym w Idea bank


Jak pamiętamy promocja konta oszczędnościowego miała mieć gwarantowaną stawkę do końca 2018. Ciekawe zatem było jaki ruch poczynią niebiescy z początkiem 2019, tym bardziej że lokaty w końcówce roku zanotowały małą zniżkę.Jak się okazuje promocję 3,20% przedłużono, ale wcale nie jakoś szczególnie długo. Według najnowszych informacji promocję przedłużono o kolejne 3 miesiące czyli teraz będzie obowiązywać do 31 marca 2019.

Tutaj otworzysz konto oszczędnościowe na 3,20% w Idea bank

Uwaga: okres przystąpienia do promocji jest nietypowy. Według zapisu trwa ona do odwołania, ale nie krócej niż do 7 stycznia 2019. Innymi słowy na pewno wniosek można złożyć do przyszłego poniedziałku, a potem może zniknąć w dowolnym momencie.

W dalszym ciągu mamy możliwość założenia nawet 3 takich kont. To bardzo istotna informacja ze względu na fakt, że każde konto oszczędnościowe ma jeden darmowy przelew w miesiącu.

Warto więc założyć sobie od razu 3 takie konta i rozplanować wpłaty według swoich planów na przyszłość. Jedno może służyć na dłużej, drugie zaś na bieżące wydatki czy zwroty pożyczek, trzecie zaś według naszej inwencji. Maksymalne kwoty pozostały bez zmian. Na każdym koncie można deponować do 20.000 zł, więc to takie 'konta kieszonkowe'. Potem stawka maleje do 2,50% i tutaj już obowiązuje do kwoty 200.000 zł.

W ubiegłym roku ta obniżona stawka była jeszcze do przyjęcia, ale dziś już absolutnie nie jest. Wszak w dalszym ciągu mamy 3,20% na beztroskiej którą bez konsekwencji można zerwać w dowolnym momencie, więc na dziś to właśnie 3,20% to absolutne minimum. 

Nie wiadomo jednak jak długo beztroska będzie na tym poziomie. Wszak jeszcze miesiąc temu mieliśmy tutaj 3,90% zaś nieco później przez kilka dni widniało na niej 3,30%. Nie wiadomo więc jak długo będzie wisieć 3,20%.

W każdym razie warto mieć w zapasie 3 konta z fajną stawką 3,20%. Wszak tutaj mamy gwarancję stawki do końca marca i możliwość trzech przelewów w miesiącu. W ubiegłym roku kasę ze wszystkich trzech kont przeniosłem na stawkę 3,90%:)

Tutaj otworzysz konto oszczędnościowe na 3,20% w Idea bank

Do kont oszczędnościowych warto posiadać także konto osobiste. W IB mamy konto idealne, którego wielu czytelników jakoś nie chce zakładać. Jest to jednak całkowicie darmowe konto które wiele już razy pozwalało lepiej zarobić na fajnych stawkach u niebieskich, więc warto je mieć - oczywiście bez niepotrzebnej karty.

Jak będzie w tym roku? Nie lubię bawić się w zgadywanki, zamiast tego wolę trzymać środki tam, gdzie łatwo można je szybko wytransferować i obojętne jest czy będzie to znów IB czy też Getin. Na inne banki bowiem raczej nie ma co liczyć...Aktualizacja:
Okazuje się, że od nowego roku mamy dużo zmian w IB. Kolejną jest niestety obniżka pokazowej lokaty HIT. Od 2019 nie ma tutaj już 3,90% lecz 'tylko' 3,80%. Na poniższym linku znajdziecie jeszcze 3,90% ale niebawem powinno się to niestety zmienić.

Tutaj założysz lokatę HIT na 3,80% - oferta tylko dla nowych klientów

Wersja HIT Plus czyli dla nowych środków też zanotowała identyczną obniżkę o 0,10pp. Coś mało ciekawie zaczyna nam się Nowy Rok.

Regulamin promocji Zyskaj więcej wprowadzony w Sylwestra 2018

18 komentarzy:

 1. "...i obojętne jest czy będzie to znów IB czy też Getin. Na inne banki bowiem raczej nie ma co liczyć..."

  To prawda, na tą chwilę pozostają do wyboru właściwie tylko te dwa banki i raczej szybko to się nie zmieni. Oby tylko jak najdłużej miały taką dobrą ofertę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Beztroska na 3,9 % to już historia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dziś w IB Lokata Hit Plus już 3,80%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę tej lokaty hit plus. :(

   Usuń
  2. "Nie widzę tej lokaty hit plus. :("

   Ponieważ w tabeli oprocentowania dali tylko samą HIT, ale na ich stronie jest i plus.
   PS Ja jeszcze wczoraj zdążyłem założyć 2 mini lokatki HIT Plus jeszcze na 3,9% :)

   Usuń
 4. Tzn aby mieć ponownie 3 konta na 3,2% muszę zamknąć te które wcześniej otworzyłem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę, skoro promocja jest przedłużona, to obowiązuje na tych co już masz. Info jest dla tych, co jeszcze jej nie założyli, bo woleli beztroską, która była zdecydowanie lepsza.
   Dziś lepsza nie jest w perspektywie najbliższych 3 miesięcy.

   Usuń
 5. Wczoraj odnowiła mi się automatycznie lokata beztroska w IB na 3,5% na 3M.
  Jednym kliknięciem - zerwij i przenieś środki na inną lokatę - podnosimy oprocentowanie na 3,8% na 3M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapominam że jest lokata na 3,80% bo na razie większość trzymam na 3,20% stąd ten wpis.

   Usuń
 6. Niepokoją mnie ostatnie sesje eliksir, które nie mają nic wspólnego z zapisami w tabeli.
  Przelewy z Millennium mają trafiać do adresata po godzinie 11. Wczoraj seria 5 przelewów do WBK została zaksięgowana:
  1 przelew o 11:05
  5 przelew o 11:15
  przelewów nr 2, 3 oraz 4 nie było. Nie miałem już czasu sprawdzać kiedy się pojawią bowiem nie miałem możliwości logowania przez dłuższy czas po godzinie 11:30.

  Ostatnia sesja przychodząca do Idea bank to niby 16:30. Po powrocie z pracy o 17:00 zawsze dotąd wszelakie przelewy do IB już były. Wczoraj nie było ich. Coś mnie jednak tknęło by zajrzeć o 19:00 i wówczas przelewy były widoczne.
  Wie ktoś czy nastąpiły jakieś zmiany w sesjach eliksir bo od dłuższego czasu nie mają one nic wspólnego z tabelami przedstawianymi na necie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polcan: w pierwszych dniach roboczych po duzych lub dlugich swietach zawsze sa takie opoznienia

   Usuń
  2. Obyś miał rację, bo takie śledzenie czy przelew już jest jest nieco irytujące.
   Swoją drogą w sylwestra przelewy musiały wyjść do południa. Przelew zrobiony o 11:50 doszedł, ale zrobiony o 14:15 dotarł dopiero 2 stycznia...

   Usuń
  3. Polcan: W Sylwestra były (zawsze tak jest 31 grudnia) tylko dwie sesje ELIXIR'u a godzina graniczna dla drugiej sesji ELIXIR w większości banków była wlasnie 12:00. Jeżeli zatem wyslalbys przelew o 11:59:59 to doszedł on tego samego dnia, ale jeśli wyslalbys o 12:00:01 to dotarl dopiero 2 stycznia.

   Usuń
  4. Możliwe, do tej pory nie robiłem przelewów w ten dzień, teraz przekonałem się o tym na własnej skórze.

   Usuń
 7. Polcan powiem Ci cos : akurat w kwestii szybkosci dochodzenia przelewow to w Polsce dzieki systemowi Elixir jestesmy w scislej czolowce na swiecie , napewno pierwsza 10-tka.
  Chocby w takiej grande nation Francji jak wyslesz przelew online , idzie on czasami 3-5 dni nie wiadomo dlaczego. Nie mowiac o przelewach recznych w oddziale , ktore nawet w 2 tygodnie nie dochodza. Psioczymy u nas po januszowemu na wszystko, ale czesto jest, ze az tak zle wcale u nas nie jest. System bankowy w Polsce jest stabilny i bardzo efektywny, calkowicie skomputeryzowany, co nie oznacza , ze nie ma wpadek jak ze Skokami - ale to byly sprawy kryminalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mówię, że jest źle. Po prostu niedawno nie musiałem sprawdzać czy przelew jest czy nie ma, zwykle był (poza przypadkiem Getin, gdzie do niedawna każdy przelew był opóźniany, co na szczęście już nie ma miejsca).
   Ostatnio jednak problemy są z innymi bankami. Nie spotkałem się dotąd z czymś takim, by przelewu nie było o godzinie 17:00 ale o 19:00 już tak. Być może faktycznie jest to wina czasu noworocznego i niebawem wszystko wróci do normy.

   Usuń
 8. Jaki sens ma to konto przy bezkonkurencyjnej na 3,2%, ktora mozemy zerwac w dowolnej chwili. Konto ma chyba ograniczenia co do ilosci przelewow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na beztroskiej chyba... ano taką, że konta(3) masz zagwarantowane na 3 miesiące. Beztroskiej jutro może nie być i... klops :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...