niedziela, 17 lipca 2022

6% na KO oraz podwyżki na lokatach w Consumer

Ciąg dalszy podwyżek na kontach oszczędnościowych. 5% staje się już powoli mało atrakcyjne po tym jak w tym tygodniu podwyżki do szóstki z przodu zafundowali nam Millennium oraz ING. Do tego grona dołączył w ten weekend także Consumer.


 

Consumer stosuje jednak od dłuższego czasu dziwny proceder niespotykany w innych bankach, nie przesuwa terminu badania salda dla nowych środków. Każdy inny bank zwykle bada saldo na kilka do kilkunastu dni przed startem nowej promocji, tymczasem Consumer ustawił datę badania salda na... kilka miesięcy wstecz.

Skąd taki dziwne i bardzo nietypowe podejście do badania salda? W regulaminie czytamy, że obecna promocja trwa od 28 kwietnia do 31 sierpnia. W trakcie tego nieco ponad 4 miesięcznego okresu bank podnosił już kilkakrotnie oprocentowanie:

 • 3% do 14 maja
 • 4% do 10 czerwca 
 • 5% do 15 lipca
 • 6% do 31 sierpnia

Jak widać w trakcie trwania tej promocji bank zmieniał stawkę w podobny sposób jak czynił to Getin, dostosowując się do konkurencji. Z tą różnicą że zieloni dość często zmieniali datę badania salda, zaś biało-czerwoni już nie. Z tego można wnioskować, że dopiero od września możemy się spodziewać zmiany stawki i najprawdopodobniej nareszcie zmiany daty badania salda, na któryś z ostatnich dni sierpnia.

Co ciekawe zmieniały się także limity objęte promocyjnym oprocentowaniem. Pierwsza stawka oferowała 3% tylko dla maksymalnie 50k, dwie kolejne podniosły ją do 200k, zaś najnowsza ustawiła limit nawet na... 1 milion.

Z ciekawości zajrzałem jak wygląda sprawa z badaniem salda dla lokat w tym banku. I tutaj miłe zaskoczenie, w przypadku depozytów bank sprawdza saldo z tego tygodnia bo to nowa oferta. Dokładniej chodzi o 12 lipca 2022, można więc wskoczyć na lokatę w tym banku, bez oglądania się na odległy kwiecień jak w przypadku KO.

Tutaj założysz lokatę w Consumer do stawki do 6,20%

Co ciekawe limity na lokatach są niższe niż na najnowszej ofercie KO i wynoszą 400k, przy minimum ustawionym na 1000 zł czyli jednym słowem standard. Jak wygląda najnowsza oferta oprocentowania na lokatach u brata Santandera? 

 • 3 miesiące - 5,50%
 • 6 miesięcy - 6,00%
 • 12 miesięcy - 6,20%

Pomijam tutaj milczeniem okres jednomiesięczny, bo chociaż stawka jest wyższa aniżeli w Inbanku, to jednak całkowicie nie zasługuje na uwagę. Jak widać depozyt półroczny pokrywa się z tym co obecnie mamy na KO. 

Podsumowując mimo iż data badania salda u Consumera jest już dość archaiczna, to jednak fajnie że mamy kolejne 6% na KO. Daje to presję na innych bankach do kolejnych podwyżek, nie ukrywam, że najbardziej czekam na kolejny ruch Aliora, bo KO w tym banku jest bez wątpienia najwygodniejsze.

Regulamin promocji Zyskaj z nami z nowymi środkami w Consumer

5 komentarzy:

 1. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jak założyłem to KO w santanderze miesiąc temu to środki które tam sa teraz na 5% z automatu przejdą na 6% przy starcie nowej promocji? Bo skoro badanie salda jest z kwietnia to wszystko co jest od tej pory na koncie to ciagle nowe srodki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokladnie tak, ale trzeba pamietac, zeby miec puste KO gdzies po polowie sierpnia, bo ta promocja jest do konca sierpnia, wiec jak ruszy nowa, to bedzie badanie salda tak w okolicach konca siepnia.

   Usuń
  2. a skąd wiadomo że będzie nowa data badania salda? Fakt, kwiecień wygląda mocno podstarzale, ale skoro dają nowe warunki i stary termin salda wniosek jest jeden . Zależy im na nowych klientach i na tym by oni nie uciekali od razu z kasą.Poszły już chyba 3 podwyżki oprocentowania bez zmiany terminu. Czemu teraz miało by być inaczej? Mi się akurat kończy lokata 10sierpnia w Getinie i muszę coś wymyślić na przechowanie i nadawałby mi się właśnie Santander,ale mam już tam troszkę i w sierpniu dodatkowo musiałbym tam dużo wsypać żeby przezimować kilkanaście dni do powrotu na EKo w Getinie

   Usuń
  3. Nie wiem co bedzie, ale "stoi", ze promocja trwa do 30.08, stad moze byc badanie salda i start nowej promocji i trzeba byc na to przygotowanym. Jezeli tak sie stanie, to z automatu od 31.08 nie bedziesz miec lepszego oprocentowania. Jeszcze jest tez mozliwosc, ze od 31.08 nie bedzie zadnej promocji i srodki "wpadna" na ok 2%.

   Usuń
 2. czy polecacie lokaty w Bank Nowy S.A.? mają wysokie oprocentowanie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...