wtorek, 19 lipca 2022

Już 7% na lokacie w Inbank

No to mamy wreszcie 7% na lokacie, która nie jest długoterminowa czyli roczna lub dłużej. Na początku czerwca co prawda mieliśmy szał w BOŚ, ale założenie tam lokaty graniczyło z cudem, ja w każdym razie poległem po trzech nieudanych próbach. Takiego problemu nie będzie zapewne w Inbank, gdzie po długiej serii podwyżek docieramy do siódemki z przodu.


Dość długo przyszło nam czekać na wypatrywane, bezproblemowe 7%. Tym razem Inbank zafundował nam od razu podwyżki na obu lokatach lojalnych i tak jak w ubiegłym tygodniu podwyżki wynoszą po 0,25 punktu procentowego na lokacie kwartalnej oraz półrocznej.

Tutaj założysz lokatę lojalną ze stawką do 7,00%

Zatem najnowsza oferta lojalek to:

 • 3 miesiące - 6,75%
 • 6 miesięcy - 7%

Standardówek tym razem nie ruszono. Kwartalna dalej oferuje 5% zaś półroczna 4%, warto o tym pamiętać, bo jak pamiętamy jak zerwiemy lojalkę, a będziemy mieć więcej tutaj lokat, to zostaną one zamienione na standardówki. 

Jak widać nieoczekiwany ruch ING z podniesieniem stawki na KO do 6,50% już ma swoje efekty. Przypomnę bowiem, że Bank Śląski podniósł oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego w dzień po poprzednich podwyżkach fioletowych.

Inbank przebija też tym samym ofertę bezpośredniego rywala czyli BFF. z lokatami Facto. Włosi co prawda mają też 7% w ofercie, ale dopiero przy lokacie rocznej zainteresowani mogą zerknąć tutaj. Nie od dziś wiadomo, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, a w tym przypadku tym trzecim jesteśmy my. 

17 komentarzy:

 1. No to ruszamy do przodu. 7 % ! Kto da więcej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może Getin?

   Usuń
  2. Wiecej niz 7% na razie nie bedzie poza "wabikami" na 10 tys. Nie wiedza ile podniesie RPP we wrzesniu, stad na razie czasowa stagnacja.

   Usuń
  3. "Nie wiedza ile podniesie RPP we wrzesniu"

   Jak to nie wiedzą? Przecież G(l))apcio powiedział na molo w Sopocie, że będzie już tylko jedna podwyżka o 0,25 pp, a potem będą obniżać ;)

   TomTom

   Usuń
  4. Nest daje 7,5% na 6 miesięcy do 20k

   Usuń
  5. @Anonimowy 19 lipca 2022 17:54
   Dla nowych klientów, czyli wabik...

   Usuń
 2. BFF czy INBank nie mają BFG tylko włoskie i estońskie odpowiedniki

  OdpowiedzUsuń
 3. ewakuacja z konta oszczędnościowego CA, dzisiaj "cichaczem" podnieśli ujemną marżę do WIBOR 1M + (- 4,5%) czyli 2,03%

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowa edycja Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin powinna rozpocząć się od 22 lipca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma ktos pojecie kiedy nowa oferta w aliorze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już któreś takie zapytanie. Aby sprawdzić kiedy nowa oferta KO w dowolnym banku godnym uwagi, wystarczy wejść na ranking i odszukać zapis 'do' który pogrubiam dla szybszej orientacji. Ostatni, lipcowy ranking do sprawdzenia niżej:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2022/07/ranking-kont-oszczednosciowych-lipiec.html

   Usuń
  2. wg obecnego regulaminu promocja trwa do 25-07, czyli od 26-07 nowa edycja raczej z 6%, bo tyle wiekszosc graczy daje obecnie na KO. Na wiecej bym nie liczyl, bo chyba tylko ING daje 6,5% na KO poza innymi archiwalnymi KO w innych bankach.

   Usuń
 6. Przygotowanie https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-planuje-rozszerzyc-system-ochrony-bankow-8377677.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Qrwa... Mogli to wepchnąć do ustawy o regulacji poziomu foteli w pojazdach jednokołowych. Co za dzbany. Dokładnie jak w covidzie. Do ustawy o pomocy wepchnęli zapisy o bezkarności urzędników. Teraz w węglu o bankach i bóg wie czym jeszcze.
   Dalej bawcie się w lokaty. Przy tym co robi ta stonka to tu 20% inflacji będzie za jakiś czas miłym wspomnieniem. Przecież oni tu zrobią Grecjo-Turcję. Rozwalą budżet i do tego wykręcą kilkudziesięcioprocentową inflację

   Usuń
 7. Lokata lojalna w Inbanku może mieć obniżone oprocentowanie jak zerwie się jakąkolwiek lokatę posiadaną w Inbanku do momentu zakończenia lojalnej. Ciekawostka - miałem w Inbanku słabo oprocentowane lokaty roczne z dawnych ofert (trochę ponad 1%), które zerwałem wczoraj w celu zakupu obligacji SP. Lokaty w Inbanku zrywa się mailowo. Wraz z potwierdzeniem zerwania dostałem kod umożliwiający założenie lokat o identycznych parametrach jak obecnie oferowane lojalne, ale bez dodatkowych obostrzeń.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwaga, od sierpnia Nest Bank będzie pobierał 1% od środków na kontach firmowych w euro. Kolejne zmiany w przygotowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Część, czy w inbanknmoge założyć dziś lokatę, ale wpłacić na nią kasę np po 10 dniach?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...