poniedziałek, 4 lipca 2022

Od jutra podwyżki do 7% na lokatach w BFF

W lipcowym rankingu lokat zdziwiłem się, że BFF w czerwcu jakoś nie podniósł oprocentowania swoich depozytów. Włosi jednak szybko się już skorygowali i od jutra planują podwyżki na swoich lokatach, oczywiście dotyczy to wszystkich bez wyjątku co jest jego dużą zaletą.

BFF od dłuższego czasu rywalizuje u nas z Inbankiem, oba bowiem mają godne uwagi zestawy lokat na różne terminy. W jednym jednak BFF deklasuje rywala - lokacie na 1 miesiąc, tutaj bowiem Inbank zatrzymał się od dawna na marnej stawce 1,60% zaś BFF sukcesywnie ją dźwiga. Od jutra zamiast stawki 5% na liście wyboru zobaczymy 5,50%.

Tutaj założysz lokatę Facto ze stawkami do 7,00% w BFF

Informacje o podwyżkach bank ten zawsze informuje swoich klientów mailowo. W sobotę dostaliśmy takie oto zestawienie


Lokata na 1 miesiąc ma jedną podstawową zaletę: może nam nie tylko zastąpić KO, ale nawet go podrasować. Mam na myśli fakt, że w większości banków mamy na KO tylko jeden darmowy przelew. W przypadku lokat na 1M dostajemy zwrot kapitału raz w miesiącu więc można ją traktować jak równoważnik KO ale z większą ilością 'darmowych przelewów'.

Oczywiście na KO wycofać możemy w dowolnym momencie, zaś z lokatą musimy poczekać do jej zakończenia, ale mam na myśli inną przewagę, którą zastąpiła mi darmowe przelewy w Aliorze. Tak się składa, że u melonika w czerwcu skończyła mi się promocja w KO, a więc tym samy skończyła się nieograniczona ilość darmowych przelewów z KO.

Z tego też powodu w czerwcu założyłem całą serię lokat na 1M w BFF w różnych terminach, tak by środki kończyły się w datach kiedy, będą konieczne comiesięczne płatności typu rata kredytu, spłata karty itp. Dzięki temu wszystkie moje środki mogą pracować, bez marnowania przelewu na kolejną płatność, czy też bez tworzenia osadu jak banki nazywają środki na ror ze stawką 0%. 

Muszę też przyznać, że BFF wreszcie 'znormalniał' ze zwrotem środków  z zakończonej lokaty dla klienta. Środki z mojej pierwszej lokaty dostałem do dyspozycji dopiero po godzinie 10 przez co tego samego dnia dotarły tylko do banku pośredniczącego tworząc osad. Dziś były już na koncie po godzinie 7 dzięki czemu zdążyły dojść do banku pośredniczącego oraz do Nesta na lokatę na ponad 8% (jak dobrze pójdzie rzecz jasna). 

Tutaj założysz lokatę Facto ze stawkami do 7,00% w BFF

Reszta środków powędrowała do Getina, gdzie wreszcie po kilkumiesięcznej przerwie udało mi się uruchomić KO na 6%. Ciekaw jestem czy kolejne lokaty w BFF też będą kończyć się o normalnej porze, sprawdzę to już pojutrze. Chociaż planuję sobie zmienić bank docelowy, by nie było już pośrednika, a kończące się kolejne lokaty poszły prosto do zielonych.

16 komentarzy:

 1. błędny link prowadzi do artykułu Znaczne podwyżki na lokach Facto w BFF do 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info, poprawiłem.
   Na marginesie przechodząc do dowolnego artykułu na temat BFF też znajdziesz właściwy link, bo te aktualizują się same na bieżąco nawet w archiwalnych wpisach.

   Usuń
 2. Jak dla mnie to facto, przy spodziewanych problemach z długiem strefy Euro z włoskim na czele, musiałoby zaoferować coś więcej póki EBC nie zagwarantuje że Włochom system finansowy zaraz się nie sypnie. Na jakiś krótki termin, to i owszem, mogę wpłacić, ale ładować się tam na lata to nie mam ochoty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie sprawdziłem i one nie mają gwarancji BFG tylko jakiegoś włoskiego odpowiednika. Chyba warto by o tym wspominać przy linkach.

   Usuń
  2. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, to są takie same gwarancje jak nasze i do tej samej kwoty.

   Usuń
  3. jak cos to najwyzej bedziesz mial wycieczke do Wloch po wyplate srodkow, co to za problem xD

   Usuń
  4. Bzdura. Zgodnie z rozwiązaniami unijnymi, w przypadku konieczności uruchomienia wypłat świadczeń gwarancyjnych dla klientów instytucji kredytowej działającej w Polsce poprzez oddział, Bankowy Fundusz Gwarancyjny współpracowałby od strony operacyjnej z macierzystym systemem gwarantowania tej instytucji przy dokonywaniu takich wypłat w naszym kraju

   Usuń
  5. Kłopot jest taki że jak Włochy padną to zanim depozyt wypłacą z fundu gwarancyjnego to będzie on realnie wart kilkadziesiąt % mniej.
   Współpracować to on sobie może, tyle że jak się sypnie (co moim zdaniem jest mało prawdopodobne) to będzie to takie buum że nikt nie wie jak to się naprawdę skończy

   Usuń
 3. "Zwrotka" z Getina do Aliora 6,2% na dwa lub cztery miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy doładowanie R za pomocą karty getinbanku traktowane jest przez ten bank jako transakcja bezgotówkowa i zwalnia z opłat?

  OdpowiedzUsuń
 5. A gdzie, gdzie jest 7 % ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. np. w Tayota Banku na Indeksowanym Koncie jest 7,05% do 100tys.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...