piątek, 22 lipca 2022

Od dziś 6,50% na KO w Getin

Tym razem Getin nie zrobił ruchu wyprzedzającego i poczekał ze startem nowej promocji do końca starej. Od dziś mamy nową stawkę, wyższą co prawda, ale nie jakoś super, bo siódemki z przodu nie ma. Jest za to tyle samo ile zaoferował niedawno ING.

 


Zawsze to jednak więcej, więc warto było poczekać na jej start. Od dziś mamy już 6,50%, ale Getin przezornie bardzo krótko daje taką stawkę bo zaledwie do 4 sierpnia  Kto wie czy od następnego dnia stawka nie będzie jeszcze wyższa, wszystko zależy rzecz jasna od ruchu konkurencji.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawką 6%

Parametry konta oszczędnościowego zostały bez zmian: pakować można tutaj do 400 tysięcy na okres 3 miesięcy. Jak pamiętamy Consumer ostatnio limit podwyższył do jednego miliona, ale zawsze należy patrzeć na limit jaki daje BFG chociaż ten jest nieco wyższy aniżeli 400k.

Pytanie kluczowe to w tego typu promocjach kiedy przypada data badania salda dla nowych środków, bo tylko takie są objęte promocyjną stawką. Getin jest bardzo przyjazny w tej kwestii bo cofa się tylko 3 dni wstecz do 19 lipca.

Zastanawia mnie dlaczego Getin nie modyfikuje promocji bonus na start. Wygląda to obecnie nijak bo dalej mamy tam tylko 6% na rok i to zaledwie do malutkiej kwoty 10k. Do tego wymagany jest przelew co miesiąc, ewidentnie to jest do zmiany bo do niczego nie zachęca.

Nie jest więc źle, tendencja w górę dalej jest z perspektywą dalszych wzrostów. Jedyny problem to ten, że jak raz tu wejdziemy to musimy czekać kwartał na podniesienie swojej stawki. Ja wróciłem w lipcu i na nową będę mógł wskoczyć najwcześniej w październiku.

Regulamin X edycji KO z 6,50% w Getin

30 komentarzy:

 1. Zastanawia mnie, gdzie w regulaminie omawianej X edycji jest napisane, że dzień badania salda to 19 lipca? Nie mogę tego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też kiedyś tego szukałem, ale już od dłuższego czasu info jest w tabeli, co jak widzę sam w końcu odkryłeś.

   Usuń
 2. Dzień badania salda zapisany jest w tabeli w regulaminie! Od dziś podwyższono oprocentowanie lokay na nowe środki do 7 % (było 6,5%).

  OdpowiedzUsuń
 3. mam uruchomioną edycję z 30 kwietnia, która trwa u mnie do 30 lipca. Od ponad miesiąca nie mam tam żadnych środków. I teraz pytanie czy gdy 1 sierpnia przeleję nowe środki to wskoczę w tą promocję na 6,5%? Czy lepiej jednak poczekać na nową promkę od 4 sierpnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej poczekac. Jednym z warunków jest brak udziału w bieżącej promocji nawet jak się ma 0 zł to bierzesz udział, bo w dowolnym momencie możesz wpłacić środki choćby na jedna noc i za to bank musi ci zapłacić.
   Z tego też powodu zamykalam ti konto gdy miałem 2%, a 'wszędzie' norma było 4-5%

   Usuń
 4. Na stronie Banku Nowego jest już baner: lokata 3 miesiące - 7,10%. Pewnie szykują zmiany od poniedziałku. https://online.banknowy.pl/portal_online/start

  OdpowiedzUsuń
 5. Słuchaliście Girzyńskiego? już niemal wprost powiedział ze Getin zniknie a przejmie to orlen. Innymi słowy zrzucaliśmy się po 8zeta za paliwo by z zysków Orlenu teraz nowy bank pospłacał zobowiazania (obligacje) i wyczyścił trefne kredyty.
  Kwestia czasu. No, nie wiem jak wy, ale ja sie cieszę że choć raz ktoś będzie płacił za moje lokaty i depozyty a nie ciągle ja dopłacam komuś choc to i tak marna pociecha. Powiedział to otwarcie - po to żeby żaden bank nie musiał przejmować Getina i obciążać bilansu. Ktoś musi zapłacić - placimy przy dystrybutorach.
  Co za kraj. Z patyków i g..na.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi Glapinskiego.
   Czym innym jest wskazanie powodów sytuacji, a czym innym celów.

   Usuń
 6. 7,10 %. Chyba dostanę zawrotu głowy !

  OdpowiedzUsuń
 7. Neobank, lokata na nowe środki 3mies, 6,6%. Data badania salda 24 lipca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ktoś mógłby mi powiedzieć jak interpretować okres trwania lokat podawany w regulaminach, czyli to całe 'od - do'. Jeśli lokata ma termin np.: od 15 sierpnia do 30 września to rozumiem że zaczyna się 15 VIII i za ten dzien naliczone będa odsetki. Ale kiedy dokładnie się kończy? 30 września jeszcze jest dniem oprocentowanym czy tego dnia dostajemy już pieniadze na konto bo z końcem dnia 29 IX (czyli o północy) kończy się lokata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to aż tak ważne ???

   Usuń
  2. @Anonimowy 8:29
   Jeśli lokata kończy się 30 września to tego dnia dostajesz zwrot kapitału wraz z odsetkami z samego rana. Zdążysz się ewakuować tego samego dnia do innego banku i założyć nowa lokatę z data startu 30 września

   Usuń
 9. "już niemal wprost powiedział". no właśnie, słówko 'niemal' . To tak jak porównać krzesło do siedzenia z krzesłem elektrycznym. Niemal to samo

  OdpowiedzUsuń
 10. A inflacja to wiele tera stoi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy gdzie. U nas średni poziom.

   Usuń
  2. 16,5 w czerwcu.
   W lipcu bedzie 17,0
   Od sierpnia szybki spadek.
   Do końca 2022r bedzie poniżej 10%

   Usuń
  3. A skąd Tobie to wiedzieć, optymisto jak sądzę?

   Usuń
  4. Tia... nizej 10%? Dobrze żyby choc trochę spadła.

   Usuń
 11. W Carrefour brak cukru a jak w innych miejscach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupuję średnio 1 kg cukru/rok więc mnie to lotto/d. czy jest czy go nie ma, mam to w ...

   Usuń
  2. U nas cukru dostatek ! I wszystkiego innego też !

   Usuń
  3. U mnie na wiosce normalnie. W Dino 4.99 i nie ma paniki. Tyle ze akurat ten sklep blisko centrum dystrybucyjnego wiec może taniej tam mają niż w innych.
   Jak się takie szopki dzieję to znaczy że albo jesteśmy na szczycie inflacji albo w ciemnej d..pie i idziemy w stronę Turcji i Grecji. każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to gdzie.

   Usuń
 12. A skąd Tobie to wiedzieć, pesymisto jak sądzę?

  OdpowiedzUsuń
 13. U mnie cukier w górnych granicach normy. 106 mg/dl czyli 5,9 mmol/l.

  OdpowiedzUsuń
 14. W czerwcu 2022 r. indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł o 15,5 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku – ogłosił Główny Urząd Statystyczny.

  OdpowiedzUsuń
 15. Cukier krzepi a gorzała jeszcze lepi.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy lokata Getin 7% na 12mcy jest gwarantowana przez BFG?
  Prześledziłam regulamin i nie ma żadnego zapisu o BFG, jest tylko:
  "Organem nadzoru nad nasza działalnością jest KNF oraz Prezes UOKiK".

  OdpowiedzUsuń
 17. Sa jakies przecieki ile getin da od 04.08? Bo moge juz dzis wrzucic, ale mysle, zeby poczekac.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...