czwartek, 14 lipca 2022

Od dziś 6,50% na KO w ING oraz nowa promocja z 200 zł na start

Kolejna miła i co więcej zupełnie nieoczekiwana niespodzianka ze strony ING. Od dziś Bank Śląski zaoferował bowiem aż 6,50% na koncie oszczędnościowym co obecnie jest jednym z rekordów. Pobija tym samym Millennium, które od poniedziałku zaoferowało 6%.


Posunięcie ING jest bardzo nietypowe. Jak pamiętamy z rankingu kont na lipiec poprzednia oferta KO u pomarańczowych miała się zakończyć 6 lipca, a więc nieco ponad tydzień temu. Tymczasem ING sprytnie przeczekał na ruch bordowych i przebił ich ofertę o 0,5pp.

Tutaj zgarniesz 200 zł na start oraz założysz KO na 6,50% w ING

W dalszym ciągu promocyjnym oprocentowaniem objęte jest porządne 200k na okres 3 miesięcy, a nie 10x mniej jak to ma miejsce w Citibank czy mBank.  Ale uwaga, w przeciwieństwie do Millennium ta promocja trwa bardzo krótko, bo tylko dwa tygodnie do 27 lipca! Millennium zaszalał o ponad miesiąc dłużej.


Chociaż Konto Oszczędnościowe nie wymusza posiadana konta, to jednak jeśli już stajemy się klientami ING, to warto zgarnąć całą dostępną pulę. Od lipca ruszyła w tym banku nowa promocja konta osobistego w tym, gdzie można zgarnąć 200 zł na start. Czekałem z nią na start nowego KO, bo też fajna stawka 6,50% uatrakcyjnia dość znacznie premię na start.

Warto o tym pamiętać, że zakładając samo KO stajemy się już klientami ING, więc przestajemy być nowym, któremu z definicji należy się premia. Przy szalejącej inflacji wydać tę samą kasę co wiele lat temu jest dziś łatwiej, więc jak myślę lepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: 6,5% na KO oraz dwie stówki.

Kto może z oferty  200 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 kwietnia 2021 czyli krótko w porównaniu do innych banków i znów przesunięta o kwartał.

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 30 września 2022., a więc potrwa standardowo przez kolejny kwartał.  I zapewne od 1 października ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 30 września i  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 31 grudnia 2022. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 80 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Dodatkowe 80 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

Nie są to więc jakoś szczególnie trudne warunki. W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2w lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 80 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 6,50% w ING

Nagrodę otrzymamy do 16 stycznia 2023 i wtedy też można zamknąć tutaj konto i poczekać na powrót po nową premię. Bo do niczego innego ten bank się raczej nie nadaje, ale premię fajnie jest zgarnąć.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej i szybciej!

3) 200 zł za 3 warunki

Co ciekawe młodzi mogą liczyć na więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy do zgarnięcia było 80 zł. Tym razem studenci mogą zyskać całe 200 zł jeśli do 30 listopada:

 • wykonają 10 transakcje BLIK (w tym 3 w sklepach internetowych)
 • założą smart savera powiązanego z kontem
 • będą posiadać 30 zł w dniu 30 listopada na smart saver

Mają oni jednak inny termin bo tylko do 30 listopada 2022.

Podobnie jak w przypadku konta Direct po zgarnięciu premii warto pozamykać niepotrzebne już konta w ING. Młodzi mogą zrobić to dużo szybciej bo już 15 grudnia 2022. kiedy mają otrzymać obiecaną premię:)

Nigdy dotąd nie pisałem tak często o ING. Poprzednia podwyżka na KO do 5% wywołała spore zamieszanie na rynku. Nie miałbym nic przeciwko temu, byśmy mieli powtórkę z rozrywki, bo fakt że ING oferuje więcej niż Millennium oraz Alior to nie jest normalna sytuacja. Czekamy więc na dalszy rozwój wypadków.

Regulamin konta OKO bonus z oprocentowaniem 6,5%

Regulamin promocji do 200 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING

Regulamin  promocji do 200 zł za konto Mobi do 26 lat w ING


19 komentarzy:

 1. Uwaga: Jak będę chciał trzymać 15-20 dni pieniądze, to 6,5% nie dostanę od razu. Po trzech miesiącach i trzeba mieć chociaż grosz więcej, niż w dniu badania salda początkowego. Także można spokojnie przelać kilkaset tysięcy, Korzystać, wycofać i zostawić chociaż jakieś drobne żeby był spełniony warunek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz, a o co chodzi z tym że chociaż grosz więcej trzeba mieć? Jak nie bylem klientem to muszę tam trzymać cały czas chociaż grosik żeby mi nie zajumali należnych odsetek..?

   Usuń
  2. Dodaj, że piszesz o OKO Bonus a nie promocji na OKO "Bonus na start". Polcan coś mało szczegółowo opisujesz te promocje KO z ING. Bo można ulokować tak naprawdę 400k.

   Usuń
  3. Nie bardzo rozumiem. Informacje jakie podałem w artykule dotyczą właśnie załączonego regulaminu jako nr 3 'OKO Bonus na start', zaś info o promocyjnym 200k znajduje się w punkcie 4 na str. 2
   Nie jestem już klientem ING od dobrych kilku lat, wiec bieżące informacje opieram nie na doświadczeniu, jak w wielu innych przypadkach, lecz na dostępnych regulaminach, więc mogę się mylić. A tutaj widzę tylko 200k.

   Usuń
  4. Równocześnie możesz uruchomić OKO Bonus też na 200k czyli łącznie 400k.

   Usuń
 2. W regulaminie "stoi" wyraznie, ze konto musi byc z karta i trzeba ja miec przy wyplacie premii. @Polcan, cos niedokladnie czytasz ten regulamin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, zajrzałem jeszcze raz do regulaminu i jest to opatrzone nawet hasłem Ważne z pogrubieniem. Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawki naniosłem do tekstu i oczywiście obiecuję poprawę, bo to bardzo ważny punkt.

   Usuń
 3. na start można zgarnąć 250, 50 zł za polecnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czy Getin podniesie % na EKO

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Potwierdzam - mBank - lokaty promocyjne są na dwa okresy 3 i 6M a oprocentowanie wynosi 6,7% / 6,9% dla nowych środków dla konta intensive. Limit 500k

   Usuń
  2. jak mam zwykłe ekonto w mbank to też można?

   Usuń
  3. @Anonimowy@15 lipca 2022 15:34:
   "dla konta intensive" <----
   wiec NIE dla "konta ekonto".

   Usuń
  4. Dla zwykłego konta tez można skorzystać z promocji - ko jest oprocentowane odpowiednio na 6,5 / 6,7%

   Usuń
 6. Podniesie ale do ilu % ? Nikt nie wie, oprócz Czarnkosia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiecie może na ile Getin daje teraz ofertę zatrzymaniową?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli jeśli założę 2 konta promocyjne po 200000PLN to w praktyce jedno z nich musi być cały czas "pełne" żeby nie stracić oprocentowania promocyjnego?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...