czwartek, 8 marca 2012

Lokata na szpilkach czyli możemy liczyć tylko na mały zryw

Jeśli ktoś jeździ dobrym samochodem trudno mu się przesiąść na gorszy model. Siła nawyku jest na tyle duża, że z niechęcią patrzymy na zmianę szczególnie, jeśli są to zmiany na gorsze. Rozpieszczeni przez dobre lokaty prujące do przodu z ósemką, dziewiątką czy nawet dziesiątką na liczniku nie chcemy zwalniać na siódemkę czy nawet szóstkę.


Niestety, tak jak pisałem w poprzednim poście, nasz samochód jest dalej w dobrym stanie, ale szybkościomierz do wspomnianych wyżej cyfr nie dojdzie, bo na autostradzie panują zakazy ograniczenia prędkości. Pozostaje jechać na zwolnionych obrotach. 

W porannym poście napisałem, że lokaty już nie rozkwitną. Jedyne na co możemy liczyć to pojedyncze zrywy i to zrywy które będą trwały tylko krótką chwilę. Do jakich prędkości możemy się rozpędzić?Getin od nowego roku systematycznie zniża loty i idealnie wpasował się w linię, która na wykresie prezentowanym tutaj ma najbardziej stromy spad. Ale z drugiej strony Getin słynie z okresowych okazji, z chwilowego przyspieszenia. Jego lokata standardowa stoi od dłuższego czasu na 5,85% a więc poniżej naszego progu 6%.

Niedawno podwyższył lokatę z 6,50% na 7% na szczęście nie poprzestaje na tym i dziś oferuje nową lepszą okazję.


Niestety dziś i tylko dziś oferuje lokatę na szpilkach gdzie przyspiesza do 6,15% oczywiście brutto (czyli 4,98% netto). Nazwa sugeruje, że to lokata na dzień kobiet ale oczywiście dostępna jest ona  dla wszystkich. Lokatę można założyć na 4 miesiące a więc tak jak lubimy najbardziej.


Porównując zatem obecną lokatę na szpilką z zeszłoroczną lokatą na obcasach musimy stwierdzić, że spadki nie są jeszcze tak drastyczne. W zeszłym roku mieliśmy lokatę aż na 8 miesięcy a więc dwa razy dłużej i oprocentowaną nieco niżej bo zaledwie 4,85% netto. Obecna lokata na szpilkach to 4,98% netto więc jest lepszą ofertą od zeszłorocznej.

Zaletą lokaty jest oczywiście brak konieczności zakładania konta oraz dwutygodniowy czas na wpłatę środków. Ale to standard w ofercie Getin. Jak zwykle zatem dla zwolenników lokat polecam zamówić lokatę i poczekać te dwa tygodnie do końca trwania oferty, a póki co przetrzymać pieniądze na koncie w Paribas gdzie w dalszym ciągu mamy 5,5% netto czyli 6,79% brutto.


Rok temu lokata na obcasach trwała kilka dni i raz była przedłużana. Teraz lokata na szpilkach oferowana jest od razu tylko na jeden dzień, więc wydaje się, że jeżeli zostanie przedłużona to też raczej tylko na jeden dzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...