piątek, 30 marca 2012

Nareszcie nowa oferta w Idei - lokata ekspresowa

Nareszcie coś się ruszyło w Idei. Do niedawna lider lokat oferował całą gamę różnorodnych lokat z czego zdecydowana większość omijała podatek Belki. Można było wybierać do wyboru do koloru niczym w kolorowym markecie.

Po czym wszystkie lokaty zniknęły z oferty i została tylko jedna. Jedna malutka średnio ciekawa lokata stabilna na jedynie 6% a więc niby dobra lokata jak na obecne czasy ale odrobinkę mniej ciekawa od konkurencji.

Później bank ten skupił się na lansowaniu swojego konta IKE zamiast na lokatach. A w ofercie lokat cały czas tkwiła ta jedna jedyna osamotniona lokatka. I oto nareszcie jest kolejna, niestety tylko na malutką chwileczkę bo w ofercie jest tylko do niedzieli. Nazywa się ekspresowa. Cóż zatem przyjechało do nas ekpresem?

Przyjechała do nas lokata kwartalna, co pewnie ucieszy lokatowców. To chyba najlepsza opcja w lokatach. Nie za długo, nie za krótko - idealnie, żeby przygotować się do kolejnej reinwestycji, przy uważnej analizie rynku. Jakie więc ma parametry?

Odrobinę lepsze od lokaty stabilnej bo 6,20%. I trudno znów nie oprzeć się wrażeniu, że to reakcja na ofertę Alior banku, który ma taką samą lokatę w swojej ofercie. Ale w dalszym ciągu Alior pozostaje niekwestionowanym liderem lokat ze względu na możliwość zerwania umowy w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Dziwi mnie jednak że Idea nie pokusiła się o odrobinę lepszą ofertę od Alioru. Ostatnim razem gdy Alior oferował swoją lokatę 100 dniową w chwilę potem Idea zaoferowała lokatę 101 dniową. Z punktu widzenia marketingowego coś lepszego. Choćby z pozoru. Teraz widać Idea wyszła z założenia lepsza jest dlatego, że oferuje lokatę na krótszy okres bo zamiast aliorowskiego pół roku oferuje lokatę tylko na 3 miesiące. 

Na koniec zabawię się w zgadywankę co do nazwy oferty. Getin ma przejrzyste nazwy i nawet nazwę lokata z koniczynką da się łatwo rozgryźć. Wystarczyło skojarzyć symbol zielonej Irlandii, która koniczynę obrała sobie za symbol, oraz datę 17 marca czyli dzień św. Patryka, patrona tego kraju.

Idea ma bardziej wyszukane nazwy i trudniej odgadnąć ich znaczenie. Pokuszę się jednak o sugestię, że lokata jest ekspresowa dlatego, że bank ekspresowo wraca do walki o depozyty nowych klientów. Do tej pory posunięcia Idei były łatwo przewidywalne, ciekaw więc jestem czy będę miał rację i tym razem.

Dobrze byłoby gdyby moje słowa okazały się prorocze, gdyż im więcej nowych lokat tym lepiej dla nas. A Idea od początku należała do gigantów lokat. I chyba nikt nie ma nic przeciwko, żeby była dalej bo to powinno zmusić konkurencję do jeszcze lepszej oferty.

Oferta ważna do 2 kwietnia 2012

UWAGA:


Od 16 kwietnia lokata ekspresowa wraca. Oprocentowana jest o 0,05 p.p. więcej i można ją założyć o miesiąc dłużej czyli na 4 miesiące.


Oferta ważna do 18 kwietnia 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...