piątek, 2 marca 2012

Zielone światło dla Pierwszej lokaty na 8,5% w Meritum Bank


W ostatnim poście pokazałem, że w chwili obecnej hasło masz to jak w banku przestaje obowiązywać. Zapewnienia o podniesieniu oprocentowania po wprowadzeniu obowiązkowego podatku Belki, które oferował FM bank okazały się nic nie warte, gdyż oprocentowanie już spadło i to drastycznie.

Dotyczy to właściwie wszystkich banków oferujących najlepsze depozyty. Open online zlikwidował 8,5% na lokacie z doradcą. Idea zmniejszyła 8,5% na lokacie z Kuponem o pół punktu procentowego licząc od edycji III a od wczoraj wycofała ją z oferty edycję IV. Getin zjechał ze swoją Lokatą na start z 8% aż do 6,5%. Klęska na całej linii.

Meritum jako jedyny bank pozostał przy dumnym 8,5%. Fakt, że wszędobylska reklama Pierwszej lokaty na 8,5% dalej nam towarzyszy sugeruje, że ten bank nie boi się zmian i dalej oferuje jedną z najlepszych lokat na rynku. I to się mu chwali. Czy naprawdę jest tak dobrze?


O lokacie pisałem w poście lokujesz? nie sprzedawaj tanio swojej skóry. Bo taką lokatę możesz założyć tylko jeden jedyny raz. Jesienią gdy można było założyć lokatę 8,5% bez ograniczeń w neoBANKu, korzystanie z jednorazowego produktu Meritum nie miało najmniejszego sensu. Zimą gdy pojawiła się lokata z Kuponem dla starych klientów Idei też na 8,5% dalej nie było sensu zakładać jednorazowej lokaty w Meritum.

Zresztą przedstawiciel banku publicznie ogłosił, że choć początkowo Lokata powitalna (tak nazywała się początkowo dzisiejsza Pierwsza lokata) miała ograniczenie czasowe, po upływie terminu włodarze banku postanowili zachować ją jako wabik dla nowych klientów, gdyż idea przyciągania się sprawdziła i ci którzy skorzystali z oferty zostali z Meritum na dłużej.

To dowodzi, że warto słuchać wypowiedzi przedstawicieli banków i planować swoje inwestycje. Dziś gdy lokaty poleciały w dół i tak dobrej nie spotkasz już nigdzie możemy spokojnie skorzystać z tej lokaty i sprzedać swoją skórę, gdyż jest bezkonkurencyjna.
Używając żargonu giełdowego można powiedzieć: teraz wstrzymaj się z kupnem zmienia się na ,kupuj' czyli załóż lokatę.

Lokata nie jest już tak dobra jak niedawno gdyż posiada niestety zmienne oprocentowanie, które jest zależne od inwestowanej kwoty i tak:
do 5 000        8,50%
do 10 000      7,00%
powyżej       5,00%
Wniosek jest prosty warto skorzystać z minimalnej kwoty 5000zł. Trzeba do niej założyć obowiązkowo konto w Meritum, ale dodatkowe konto na kwartał raczej nie powinno być problemem.

Puchar znajdujący się w reklamie sugeruje, że najlepsza lokata jest jedyna. Mnie akurat ten puchar dość denerwuje, gdyż przez cały czas trwania tej lokaty jest aktualna oferta lokaty Wysoki Zysk o której pisałem tutaj, a 9% stoi na pewno wyżej w rankingu.

No ale nie od dziś wiadomo, że w reklamie można sobie napisać cokolwiek. Typowym przykładem jest tutaj reklama lokaty progresywnej na 10% która zaczyna się w pierwszym miesiącu od 3% trwa rok a oferuje 10% tylko w ostatnim miesiącu chyba już nikogo nie dziwi. Nieważne, że średnio zarobimy 5% ważne, że 10% przyciągnie naiwnych klientów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...