niedziela, 25 marca 2012

Jak bezboleśnie zlikwidować konto w Polbanku


Polbank sprawił swoim klientom przykrą niespodziankę w tym roku. Z dnia na dzień jedne z najlepszych kont na rynku nagle stało się jednym z najgorszych. Zamiast nieograniczonej liczby przelewów darmowych od 1 lutego wprowadzono rynkowy standard czyli tylko jeden darmowy przelew a następne już niestety płatne.
Powyższy warunek sprawił że zamiast super oferty mieliśmy przeciętną. To co uczyniło Polbank bardzo nieatrakcyjnym była konieczność utrzymywania średniego salda w wysokości minimum 1000 zł przez cały miesiąc. To już nie jest rynkowym standardem. Owszem Eurobank czy Millenium wymagają wpłaty 1000 zł ale wystarczy że taka kwota wpłynie na konto. Potem możemy ją wypłacić i używać wedle naszego uznania.
Ponadto używanie karty debetowej Polbanku jest poniżej standardu rynkowego. Wspomniany wyżej Eurobank wymaga 3 transakcji kartą a Millenium tylko 1 transakcję. W Polbanku natomiast musimy wykonać aż 5 transakcji, żeby być zwolnieni z opłat.

Dostaję wiele zapytań co do zamknięcia konta w Polbanku. Pisałem o tym już wiele. Szczegóły zmiany oferty podałem w artykułach: Nadciągają ciemne chmury oraz Zmiany oferty Polbanku. Natomiast trudności z zamknięciem konta oraz jak temu zaradzić w artykułach Trudności z zamknięciem konta w Polbanku oraz Jak bezproblemowo zamknąć konto w Polbanku.
Dziś podam ostatnie szczegóły. Ze względu fatalną obecną ofertę lokat zachowałem konto w Polbanku gdyż oferowane 4,75% dawało ponad 5,9% a więc oprocentowanie porównywalne z obecnymi najlepszymi lokatami. Ale skoro obecnie mamy w ofercie lokatę na aż 7,65% o czym piszę tutaj, nie ma najmniejszego sensu trzymać cokolwiek w Polbanku.
Ostatni problem z jakim się spotkałem to dokonanie przelewu w poniedziałek. Mając na uwadze, że teraz tylko jeden przelew jest bezpłatny wyzerowałem konto na początku tygodnia z zamiarem jego zamknięcia. Tymczasem we wtorek dopisano mi odsetki za weekend. Kolejne zerowanie konta wiązało się już z drugim przelewem a ten już jest płatny.
Jest na to sposób. Okazuje się że oprócz jednego darmowego przelewu mamy jeszcze możliwość jednej bezpłatnej wypłaty w oddziale banku. Wystarczy więc wyzerować po raz drugi tym razem w oddziale znów bez opłat i podpisać dokument o nazwie Dyspozycja zamknięcia rachunku bankowego.
Do czytelników mam jedną radę na koniec. Jeżeli umowy wygasłych lokat można spokojnie wyrzucić bo są już nic nie warte to dokument zamknięcia konta warto zachować. Na blogach często spotyka się informacje o naliczaniu opłat w Polbanku mimo faktu że konto zostało zamknięte. Dlatego też warto mieć takie coś na wszelki wypadek.


Ciąg dalszy (alternatywa): Czas na Millenium

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...