poniedziałek, 19 marca 2012

Lokata z koniczynką czyli promujemy Irlandzkie świętoNo i proszę. Wczoraj pisałem o opuszczeniu przez Getin WIG 20. Porażki mogą mieć na człowieka dwojaki wpływ albo zniechęcają go na tyle, że zaczyna się zajmować inną dziedziną życia, albo zabiera się on za wykonywane tej samej ze zdwojoną energią.

Getin łapie obie sroki za ogon. Z jednej strony zajmuje się coraz większą liczbą dziedzin finansów dokładając do bardzo imponującej oferty kolejną czyli getBack, o którym była mowa wczoraj, a z drugiej nie przestaje serwować nowych lokat

I co ważniejsze robi to ostatnio coraz częściej. Jeszcze wczoraj można było założyć jednokrotnie przedłużoną lokatę 50/50 a już od dziś mamy nową. To lokata na cześć świętego Patryka, który swoje święto obchodził w sobotę. I co ważniejsze lepiej oprocentowana. 


O ile lepiej? Niestety nieznacznie bo tylko o 0,06% biorąc pod uwagę uśrednienie ostatniej. Mamy teraz 6,2% brutto. Ile realnie zarobimy netto musimy sobie sami policzyć. W dobie antybelek podawano oba rodzaje oprocentowania, teraz ten proceder już nie jest stosowany. Musimy to więc zrobić sami, krótkie obliczenia podają wynik - 5,02% netto.

Okres deponowania:  5 miesięcy. 
Kwota minimalna: 1000 zł
Czas realizacji zamówienia: dwa tygodnie


Najpopularniejsze lokaty to zwykle kwartalne lub półroczne. Getin jednak coraz częściej oferuje 4 lub 5 miesięczne. Minimalna kwota 1000 zł to standard. Jak zwykle cieszy długi okres do namysłu.

A oprocentowanie? Trzeba przyznać iż mimo że obecna lokata jest odrobinę lepsza od poprzedniej Getin trochę zaspał. Kto bacznie obserwuje rynek lub porównuje ofertę banków zauważy że owo 6,2% oferuje również Alior, o czym pisałem tutaj.

Pozornie to ta sama lokata, bo oferuje taki sam zysk ale jeśli będziemy potrzebować pieniędzy w okresie krótszym niż owe 5 miesięcy i zerwiemy lokatę, wówczas Getin nie wypłaci nam żadnych odsetek. Alior z kolei zapewnia, że możemy liczyć na odsetki w każdym momencie zerwania umowy.

Teoretycznie może nas cieszyć że odrobinkę lokaty poszły w górę bo do niedawna wszędzie oferowano 6%. Nic bardziej mylnego, gdyż inflacja wzrosła z 4,1% w styczniu do 4,3% w lutym, czyli akurat tyle ile wzrosło oprocentowanie lokat to znaczy 0,2%. Dobrze jednak, że banki reagują na to w odpowiedni sposób.

Co do nazwy lokaty oraz tytułu posta to nietrudno się domyślić, że tym razem chodzi o świętego Patryka, patrona Irlandii który obchodził swoje święto 17 marca. Dlaczego? Bo symbolem Irlandii jest koniczynka.

Oferta ważna do 21 marca 2012. Ofertę przedłużono do 23 marca.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...