środa, 23 maja 2012

Lokata MISTRZOWSKI PROCENT w neoBANK


neoBANK lubi tworzyć różne mutacje swojej lokaty onLINE o czym pisałem tutaj. Dzięki temu potrafi uplasować swoje dobre lokaty w czołówce rankingów. Wysoki procent omawiany tu to od trzech kwartałów niekwestionowany lider w wysokości oprocentowania w rankingach lokat do którego, dopiero od tego tygodnia, dołączyła Idea swoją siódmą odsłoną lokaty z kuponem, którą prezentowałem wczoraj.

Teraz w ofercie pojawia się kolejna lokata, która wskakuje na pierwsze miejsce wśród najbardziej sympatycznych lokat kwartalnych. Niedawno narzekałem, że w maju mamy obniżkę lokat mimo podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.  Zaznaczyłem wówczas, że linią oporu dla lokat w granicach roku, bo tylko takie tutaj omawiamy, to 6,5%

I oto niespodziewanie od tego tygodnia zaczęły się podwyżki. I to nie jakieś drobne ale konkretne. I co ważniejsze owa linia oporu ustawiona na 6,50%, którą tylko na moment przebił Meritum została znów przebita. Mam tu na myśli lokatę mistrzowski procent w neoBANKU bo to o niej dziś mowa.

Raptem dwa dni temu prezentowałem lokatę NA MEDAL, która oferuje 6,40% i jest specjalną edycją lokaty onLINE. Teraz neoBANK serwuje nam dodatkową specjalną edycję lokaty onLINE tylko nadaje jej inną nazwę MISTRZOWSKI PROCENT na której można zarobić 6,60%.

Oto podstawowe parametry:
Oprocentowanie: 6,6%
Okres: 3 miesiące
Odnowienie: na zasadach zwykłej lokaty onLINE 6%
Minimum: 5.000zł

Jest to sensowne: nazwa na medal sugeruje, że lokata ta zasługuje na wyróżnienie czyli na podium niekoniecznie najwyższe, zaś mistrzowski procent sugeruje, że to też podium ale najwyższe. Można z tego wnioskować, że kolejnych udogodnień takich jak dzisiejsza już nie doczekamy. Chyba że zastosują chwyt wyższe oprocentowanie za minimum 10.000 zł. W zeszłym roku mieliśmy taką opcję że za 10k mogliśmy dostać 6,83% netto.

Pisanie fragmentów nazw dużymi literami to pomysł neoBANKu. To zapewne sposób na wyróżnienie się spośród innych banków. Nie każdy wie że neoBANK to bank spółdzielczy. A na tle banków spółdzielczych wyróżnia się na pewno nawet bez tych wyróżnień.

Swoją drogą w Polsce mamy aż 570 banków spółdzielczych, a najstarszy z nich ma 150 lat. Można o tym przeczytać na przykład tutaj. Szkoda jednak, że pozostają one bankami niszowymi bo niektóre mają naprawdę ofertę konkurującą z bankami komercyjnymi. Pisałem niedawno tutaj, że na czele rankingu lokat dwuletnich Bank Pocztowy nie jest jedynym bankiem który daje 7%. Tyle samo daje bank spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju.

Oferta neoBANKu choć godna uwagi jest tylko ciekawostką dla osób, które już skorzystały z oferty tego banku gdyż nowe dobre lokaty jak zwykle są oferowane tylko dla nowych klientów. I tak już pewnie pozostanie. Ale nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby nagle inne banki spółdzielcze zaczęły się lansować jak neoBANK i konkurować z bankami komercyjnymi oferując porównywalne lokaty do czołówki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...