poniedziałek, 21 maja 2012

Lokata NA 100 dni w Idea


Idea jak widać już na stałe włączyła się do festiwalu lokat, który serwuje nam na wiosnę grupa Czarneckiego. Przy czym nie wysila się w wymyślanie nowych nazw dla swoich nowych lokat tak jak Getin tylko serwuje stare znane już nam wszystkim lokaty.

I oto dziś w ofercie pojawia się lokata NA 100 dni a więc na bardzo sympatyczny okres, nieco dłuższy od typowych trzech miesięcy. I co ważniejsze oprocentowana jest lepiej od zeszłotygodniowej lokaty numer 1!

Powyższy przykład pokazuje doskonale, że do nazw które nadawane są różnym lokatom nie należy wcale przywiązywać żadnej wagi. Lokata NA 100 dni brzmi przecież bardzo pospolicie ot najzwyklejsza w świecie lokata, która pewnie będzie trwać przez sto dni a Lokata nr 1 to przecież powinna być bezsprzecznie najlepsza lokata na rynku prawda?

Wystarczy porównać mój zeszłotygodniowy artykuł o Lokacie numer 1 w tym miejscu żeby się przekonać, że nazwa to jedynie otoczka, opakowanie, które można wyrzucić do kosza, bowiem liczy się tylko i wyłącznie sam prezent czyli w tym przypadku wysokość oprocentowania.

A więc rzekomo najlepsza na rynku lokata nr 1 oferowała w zeszłym tygodniu 6,3% a tymczasem lokata NA 100 dni która w ofercie jest od dziś daje nam 6,4%. A więc pospolite daje więcej niż najlepsze. Warto sobie zapamiętać ten przykład.Jako ciekawostkę powiem, że w ubiegłym roku to Alior wpadł na pomysł oferowania lokaty 100 dniowej. I pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę bo mnóstwo ludzi zaczęło zakładać te lokatę. Idea w chwilę potem zaoferowała lokatę na 101 dni.

Dziś konkurencja nie oferuje lokaty na 100 dni, więc Idea nie musi już oferować dodatkowego dnia, żeby pokazać że oferuje więcej od innych. Ale żeby być szczerym trzeba przyznać, że wówczas wcale nie oferowała lepszej lokaty od Alioru, gdyż konkurent oferował możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Nie liczmy na coś takiego w Idei. Jakkolwiek Idea w dalszym ciągu jest dość dobrym bankiem, który oferuje dość dobrą ofertę to jednak tak hojnym bankiem nie jest, żeby dawać coś takiego. Kapitalizacja niestety jet na koniec okresu i tak jest w przypadku wszystkich depozytów które oferuje Idea. I nie inaczej jest tym razem, a zerwanie umowy przed terminem skutkuje brakiem naliczenia odsetek.

Oferta ważna tylko do 23 maja.
Oferta przedłużona do 28 maja 
Oferta przedłużona do 30 maja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...