środa, 16 maja 2012

Czarny kot w lokacie miau zjada nasze zyski


Moje rozważania o powolnym obniżaniu oprocentowania lokat, którą wskazałem w dwóch ostatnich postach staje się faktem. Idea obniżyła swoją lokatę nr 1 o 0,20%, bliźniaki Getin z Open zgodnie obniżyły swoje lokaty słoneczno-muzyczne o 0,10% teraz obniżkę wprowadza Toyota.

Bank którego zapamiętałem jako najdłużej oferującego lokaty bezbelkowe o czym pisałem tutaj, teraz pikuje w dół, bo jego obniżka oprocentowania jest wyższa od wymienionych powyżej banków ze stajni Getin Holding. Tutaj obniżka wynosi aż 0,25%. Słowem robi się powoli niewesoło na karuzeli lokat.

Mowa o tak zwanym planie depozytowym +19, którego oferta sukcesywnie ulega pogorszeniu. Jeszcze w lutym milutki kotek oferował niedostępne dziś 7% na lokacie miau o czym pisałem tutaj. Później kot widać zgłodniał bo zjadł trochę torta finansowego  zostawiając nam tylko 6,50% o czym można było przeczytać w tym miejscu. Teraz głodujący kot zjadł nam kolejny kawałek torta.

Żarłoczny to kot. Ale koty tak mają, że chodzą swoimi drogami i nie słuchają człowieka tak jak psy. Koty są przebiegłe i zawsze spadają na cztery łapy, więc nic nie da próba ujarzmienia kota. Tym razem na szczęście kot zjadł mniejszy kawałek i zostawił nam na talerzu tylko 6,25%.

Coraz mniej podoba mi się ten kot. Za dużo je jak na wirtualnego kota. Omawiana lokata jest sztandarowym produktem Toyoty, więc cała reszta parametrów lokaty pozostaje bez zmian. Oto pokrótce ich szczegóły:


Okres: 13 dni
Wymagana kwota: 13 000 zł
Maksymalna ilość lokat: 10
Dodatkowe wymagania: konieczność założenia konta w Toyota bank


Dziwne, że możliwa ilość lokat jest o trzy mniejsza od spodziewanej;) Jak widać jak pech to pech. Nie dość że w parametrach same trzynastki to jeszcze reklamuje je kot i to czarny. Liczba 13 w niektórych krajach jest liczbą zakazaną a piętra w wieżowcach oznakowane są jako piętro 11, 12, 14... jak widać brak trzynastki. To samo dotyczy miejsc w samolotach, które nie posiadają miejsca z numerem 13.


Oczywiście powyższa dygresja dotycząca liczby 13 powinna być brane z przymrużeniem oka. To samo dotyczy czarnego kota. Chociaż jeżeli brać pod uwagę, że w przesądach jest jakieś ziarno prawdy a kot odkąd reklamuje lokatę zjada oferowany tort i do dziś zjadł nam 0,75% zysku to trudno to uznać za szczęśliwy objaw. 


Cóż do trzech razy sztuka. Czy zdradliwy kot znów zgłodnieje i da nam niebawem tylko złowieszcze 6,13%? A potem czekać nas będą kolejne zniżki według reguły 7 lat chudych czyli w naszym przypadku 7 pechowych obniżek oprocentowania?

A może już należy pukać w niemalowane drewno?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...