piątek, 11 maja 2012

Lokata NA MEDAL w neoBANK


W maju jakoś niewiele dzieje się na rynku lokat. Za to jak już coś się pojawi to jest to raczej coś dobrego. Ale chyba lepiej dostawać wiadomości rzadko ale za to dobre, niż często a fatalne.

NeoBANK był już krytykowany kilkakrotnie jak choćby tutaj. Przede wszystkim za faworyzowanie tylko i wyłącznie nowych klientów.  A nowym klientem można było być zaledwie... dwa miesiące, tyle bowiem trwa najlepsza lokata na rynku o nazwie Wysoki Zysk oprocentowana na 9%. Potem do dyspozycji mamy już tylko standardowe lokaty, a te są niestety przeciętne.

Sposobem na to ograniczenie jest założenie nowych promocyjnych lokat przed upływem dwóch miesięcy od zarejestrowania się w bazie danych banku. Albo jeszcze lepiej zaplanować tak by lokata z dziewiątką kończyła się w niedzielę i wówczas przelać środki na nową promocyjną lokatę. Wówczas system nie wychwyci niezgodności.

Omawiany trick niestety nie zadziała w przypadku najnowszej lokaty którą bank właśnie zaczyna reklamować. Opisywana lokata ma kolejny niemiły haczyk: może ją założyć tylko i wyłącznie osoba, która do dnia 10 maja nie była jak dotąd klientem poznańskiego banku.

Jedynym plusem dla nowych klientów jest fakt, że do założenia omawianej dziś lokaty NA MEDAL nie trzeba mieć rachunku ror a wystarczy jedynie rachunek techniczny przeznaczony tylko do prowadzenia lokat. Chociaż z drugiej strony marna to pociecha bo założenie ror oraz zerwanie go nie sprawia żadnych problemów. Nie trzeba też zakładać żadnej karty do konta

Lokata NA MEDAL jest lokatą kwartalną a więc taką jaką lubimy najbardziej. Oferuje ona 6,4% czyli 5,18% po odliczeniu podatku i trzeba to zaznaczyć jest to jedna z najlepszych ofert na tak krótki okres.
NeoBANK jest dość restrykcyjny co do minimum jakie należy mieć żeby skorzystać z promocji. Lokata onLINE w edycji specjalnej wymagała 10.000 zł. Opisywana NA MEDAL wymaga połowę tej kwoty.

Oto podsumowanie powyższych rozważań, czyli parametry lokaty:
Oprocentowanie: 6,4%
Okres: 3 miesiące
Minimum: 5.000zł
Zerwanie lokaty: 0,5%


Jak widać z ostatniego wiersza, jeżeli zerwiemy umowy lokaty w trakcie trwania umowy, wówczas nie będzie tak tragicznie jak w innych bankach. Bo w innych bankach nie dostaniemy za to nic, neoBank da nam na pociechę 0,5%


Rekordowo długi jest czas wpłatę. Do tej pory Getin wydawał się bardzo tolerancyjny dając nam 14 dni na wpłatę. NeoBANK pobija ten rekord dając nam aż 60 dni na założenie lokaty od momentu założenia rachunku technicznego lub konta osobistego.


Ze swojej strony powiem, że wciąż czekam kiedy bank zaoferuje coś ciekawego dla wszystkich bez 'rasistowskiego' podejścia faworyzującego nowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...