wtorek, 15 maja 2012

Lokata słoneczna bez blasku, lokata muzyczna bez rytmu


Po kilku dniach przerwy w nieustającym festiwalu promocji lokat w Getin na scenę wchodzą kolejni wykonawcy. Wczoraj i tylko wczoraj zobaczyliśmy odmienioną lokatę nr 1 oferowaną przez Ideę i wystawiliśmy jej niższą notę od poprzedniej edycji, gdyż zaoferowała mniejsze oprocentowanie o 0,20%.

Jak się można było spodziewać obniżkę oprocentowania oferuje także Getin wraz z siostrzyczką Open Online. W końcu to ta sama stajnia opatrzona szyldem Getin Holding. W przypadku bliźniaków obniżka jest mniej spektakularna gdyż wynosi 0,10% a ponieważ jest to dla nas rzecz najważniejsza, ocena będzie równie surowa. 

Przejdźmy jednak do szczegółów. Od wczoraj Getin oferuje lokatę słoneczną. Nazwa dziwna zważywszy na fakt że słońca za oknem mało a maj choć zaczął się wspaniale teraz serwuje nam zimną pogodę. Widać Getin ma przygotowane lokaty już na zapas i zakładał że pogoda w połowie maja będzie cudna. Napisał zresztą w reklamie specjalnie na majowe słoneczne dni mamy dla Ciebie wyjątkową lokatę. Pytanie tylko gdzie tu jej wyjątkowość?


Jak widać reklamodawcy pomylili się tak do pogody, jak i samej lokaty. Najnowsza oferta oferuje jedynie 6,15% więc trudno być rozpromienionym. Tym bardziej jeżeli świeżo ma się w pamięci poprzednią lokatę na majówkę z 6,25% na liczniku. Dokładniejsze parametry można sprawdzić tutaj.Lokata słoneczna ma zresztą poza niższym oprocentowaniem dokładnie te same parametry co lokata majówkowa. A więc okres deponowania 4 miesiące, minimum lokaty 1000zł i kara w postaci braku odsetek w przypadku zerwania umowy przed terminem.

Jak widać to ten sam wykonawca na festiwalu tylko w innej masce. 

Druga lokata którą oferuje bliźniaczka w Open Online nosi nazwę lokaty muzycznej i parametry ma identyczne jak lokata słoneczna z wyjątkiem minimalnej kwoty ustalonej na 500zł. Jak zwykle zabawna jest reklama która tym razem brzmi tak:

Pewnie każdy z nas lubi śpiewać - niektórzy, którzy są sami, inni dla publiczności. Podobnie każdy lubi mieć pieniądze. Jedni odkładają dla siebie inni dla rodziny. A my przygotowaliśmy dla Ciebie lokatę muzyczną, byś oszczędzał z radością i nutą wesołości.


Lokatę ubrano ładnie w słowa. Ale jedna sprawa powiedzieć będzie muzyka będzie fajna a inna sprawa przekonać się czy ta muzyka jest porywająca. I niestety w przypadku firmy Open ta muzyka jest bez rytmu. Lokata na majówkę choć nie porwała wydawała lepsze dźwięki i nuta wesołości była na pewno większa.


Martwi fakt, że banki zaczynają obniżać oprocentowanie lokat. 
Obie oferty ważne do 16 maja. Czyżby?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...