wtorek, 1 maja 2012

Wysyp lokat majówkowych


Moje przewidywania które przedstawiłem kilka dni temu w poście lokata taneczna jak marzenie sprawdziły się niemal co do joty. Przepowiadanie jest dość ryzykownym zajęciem, ale jak widać poczynania trójcy są mocno przewidywalne.

Zatem nie tylko przedłużono oferty lokaty tanecznej oraz lokaty jak marzenie ale także pojawiły się potem następne. I to dokładnie takie jak przewidywałem. Jedyna pomyłka jaką zrobiłem dotyczy terminu wprowadzenia nowych lokat. Przewidywałem że nowe zaczną się dziś, a w ofercie są od wczoraj. 

Co zatem oferuje grupa Leszka Czarneckiego na maj? Oczywiście lokaty majówkowe. I oczywiście są to lokaty na 4 miesiące według reguły wahadła: raz lokaty roczne raz czteromiesięczne. Niespodzianką jest jednak fakt, że tym razem mamy nie dwie ale aż trzy lokaty majówkowe!

Ale po kolei. Pierwszą jest oczywiście lokata w Getin o parametrach:
Oprocentowanie: 6,25%
Okres: 4 miesiące
Minimum: 1000 zł
Maksimum: milion zł:)


Identyczną lokatę założymy w Open online. Tym razem oba banki nie wysilały się z nazwą tylko nazwały lokatę prosto i po imieniu.


Niespodzianką jest jednak kolejna majówka, którą zaproponowała Idea. Idea nie bawi się w dublowanie oferty Getinu tylko sama tworzy lokaty które są odrobinę lepsze od lokat bliźniaków. Daje teoretycznie więcej o 0,01% ale za to każe zamrozić pieniądze o miesiąc dłużej.


Dlatego uważam że tym razem oferta Idei jest jednak mniej ciekawa. Wzrost oprocentowania jest niewspółmierny z okresem. Za miesięczne przedłużenie powinien zaoferować przynajmniej 6,3% tym bardziej, że lokaty dłuższe o kolejny miesiąc oferują już o 0,25% więcej. Ale dziwnym trafem spośród lokat 5 miesięcznych to najlepsza lokata o czym mowa w najnowszym rankingu lokat na maj na blogu Polak potrafi


Kto jednak pojechał na majówkę i przegapi te lokaty wiele nie traci bo nie są to lokaty ze szczytów rankingów (z pominięciem Idei). W dalszym ciągu bardziej się opłaca konto w Optimie na 6,50% czy lokaty w Meritum na 6,60%

Majówka w każdym banku tylko do 2 maja. Choć nie zdziwię się jak zostanie przedłużona do 6 maja.
 
Przedłużono wszystkie lokaty do 6 maja

Oferta w Idei od 7 maja zastąpiono lokata nr 1
Oferty w Getin i Open przedłużono drugi raz do 9 maja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...