poniedziałek, 14 maja 2012

Lokata numer 1 znów tylko dziś


Dziś kolejny raz informuję o powrocie starej dobrej lokaty. Idea serwuje raz za razem swój sztandarowy produkt dla którego zarezerwowała sobie nazwę lokata numer 1 i z uporem trzyma się tej reguły mimo faktu, że lokata ta numerem nie jest o czym pisałem podczas ostatniej edycji tej lokaty.

Widać tutaj powoli pewną regułę. Lokata ta pojawia się w poniedziałki jakby na osłodę tego najmniej lubianego przez wszystkich dni, gdyż oznacza początek obowiązków po rozleniwiającym weekendzie. Tak było dokładnie tydzień temu i tak też było trzy tygodnie temu.

Tak się składa że blog Finanse po godzinach na bieżąco śledzi to co się dzieje na rynku lokat i wychwytuje nawet jednodniowe okazje taka jak opisywana dziś. Zatem wszystko można bardzo łatwo sprawdzić. I tak przed tygodniem opis był w tym miejscu a przed trzema tygodniami tutaj.


Trzeba tutaj przyznać, że Idea bank nie rozpieszcza już swoich klientów i nie przedłuża swojej oferty lokaty jednodniowej. Zdążyliśmy się przyzwyczaić do przedłużania lokat o kilka dni, które raz za razem serwuje nam Idea, ale nie dotyczy to lokaty numer 1. To lokata zdecydowanie jednodniowa i znika dokładnie o północy ze strony internetowej banku.

Tym razem Idea raczej nie żartuje

Z przykrością jednak muszę odnotować, że niestety tym razem bank pogarsza oprocentowanie tej lokaty i już nie oferuje ona dobrego 6,5% jak to było dotąd ale zostało ono zmniejszone do 6,3%. To bardzo niepokojąca informacja bo sugeruje, że apogeum podwyżek chyba już za nami.

Powyższa informacja jest dość zaskakująca w świetle faktu że przecież RPP podniosła w zeszłym tygodniu stopy procentowe o 0,25 p.p. Dla kredytobiorców taka zmiana to zła informacja oznacza bowiem wyższe odsetki do zapłacenia, ale dla depozytariuszy zwykle oznaczało to podwyżki.

Jak widać stopy procentowe swoją drogą, a decyzje bankowców też swoją. I trochę na ironię zakrawa napis reklamujący tę lokatę: okazja na jeszcze większy zysk, który można zobaczyć tutaj . Wiemy bowiem doskonale, że zysk wcale nie jest większy tylko zmalał o 0,20%.

Cała reszta parametrów lokaty została bez zmian. A więc dalej jest to lokata na nietypowy 4 miesięczny okres zaś minimum jakie trzeba mieć, żeby lokatę założyć to typowe 1000 zł. Zerwanie umowy w trakcie jej trwania skutkuje całkowitą utratą odsetek a na namysł czy wpłacić czy nie mamy 14 dni czasu począwszy od dziś.

A jednak Idea przedłużyła ofertę do 16 maja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...