czwartek, 31 maja 2012

Oferta lokat w firmie Expander


Skoro w bankach lokatowa posucha rozejrzymy się dalej. Obok banków oferty lokat mają jeszcze inne instytucje i nie mam tu na myśli parabanków typu Amber Gold, Mizar Profit czy Finroyal o których piszę na blogu Polak potrafi.

Mam tutaj na myśli firmy doradztwa finansowego. Do tej pory pisaliśmy tylko o jednej firmie Open Finance oraz jej internetowym odpowiedniku czyli Open Online traktując go jako bank kopiujący ofertę Getin. Ale Open to nie jedyna firma doradcza, dziś czas na przedstawienie drugiej.

Lokaty oferuje także firma Expander - Niezależny Doradca Finansowy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to świetnym rozwiązaniem, bo skoro to firma doradztwa to pewnie doradzi nam jak najlepiej i pewnie w ofercie ma super produkty. 


Do firmy Expander nie wejdziesz ot tak po prostu jak do dowolnego banku. Jeżeli jesteś nowym klientem bank otworzy ci drzwi przyjmie z honorami i przez pierwszy miesiąc dwa lub trzy w zależności od oferty będzie cię traktować niczym gościa honorowego. Potem będziesz już tylko śmieciem. Do tego już zdążyliśmy przywyknąć.

W firmie Expander nie będziesz gościem honorowym. Panowie łypią nieprzyjaznym okiem i pytają najpierw czy jesteśmy z kimś umówieni a jeśli odpowiedź będzie przecząca wówczas będziemy traktowani jak powietrze gdyż wówczas nie mamy tam czego szukać. Expander u mnie jest na pierwszym miejscu. Moja noga postała tam najkrócej ze wszystkich instytucji finansowych w jakich byłem.

Wróćmy jednak do lokat które ta firma oferuje. Bo jeśli będzie ciekawe to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do nich zadzwonić i po prostu umówić się na spotkanie jeśli takie procedury sobie postanowili ustalić. Czy są mądre nie będą komentować ale o jednego klienta mniej maja na pewno.

Źródło: firma


Oto aktualna oferta lokat Expandera:
1 miesiąc - 3,90%
3 miesiące - 5,40%
6 miesięcy - 6,00%
12 miesięcy - 6,10%
24 miesiące - 6,30%

Jak widać oferta nie jest najgorsza i lokaty od półrocznej wzwyż mogą być brane pod uwagę. Ale nie jest to oferta wyróżniająca się na rynku. Warto jednak tutaj podkreślić, że oferta jest lepsza od Open online który nazywa siebie szumnie firmą doradczą numer 1 w Polsce. Porównajmy
6 miesięcy - 5,95%
12 miesięcy - 6,00%
24 miesiące - 6,00%

Wyniki mówią same za siebie. Expander ma lepszą ofertę od Open Online, ale odstaje od oferty innych banków co można sprawdzić zerkając na aktualny ranking lokat dostępny tutaj.

1 komentarz:

  1. coraz niższe te oprocentowanie depozytów , albo banki już nazbierały tyle ile potrzebowały albo zaczyna nas dociskać kryzys i zaciskanie pasa na każdym kroku vide grecja

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...