czwartek, 10 lipca 2014

200 zł oraz Play Station 4 za polecanie konta w programie Masz znajomych masz nagrody


W bankach  coś ostatnio mniej promocji do jakich zdążyliśmy się przyzwyczaić. Nie oznacza to jednak, że ich nie ma. Trzeba po prostu dobrze poszukać tam, gdzie do tej pory jeszcze nie zaglądaliśmy.

Nie od dziś wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazków. A skoro lubimy promocje, to trzeba poszukać ich w bankach o których do tej pory nie było jeszcze mowy na blogu. Nawet tych z bardzo słabą ofertą depozytową.

Nie było przykładowo dotąd żadnego opisu Volkswagen banku. Nic dziwnego skoro lokaty są tutaj kiepsko oprocentowane. Ale nie lokaty są tutaj ciekawe, a program poleceń.


Jak ciekawostkę powiem, że Volkswagen bije rekordy w długości lokat. Jeśli zajrzymy do Lokaty 5 Plus zobaczymy, że okres lokaty waha się od 1 roku do... 10 lat! I to przy oprocentowaniu zmiennym, które na dziś wynosi 3%. Do tej pory 6 lat wydawało się cholernie długim okresem, a co dopiero dekada:)

Maksymalnie do 200 zł Źródło: vwbank.pl

Wróćmy jednak do promocji Masz znajomych Masz nagrody. Promocja potrwa do 31 lipca 2014 i do zgarnięcia jest 50 zł plus 11,11% premii za każdego poleconego klienta. Oczywiście można zgarnąć 50 zł za każdego poleconego, więc w sumie kwota może być większa, ale mamy tutaj limit 200 zł.

Dla zachęty bank zastosował tutaj metodę kto pierwszy ten lepszy. Oznacza to, że pierwsze 5 osób, które będą mieć prawo do otrzymania 200 zł dostano jako bonus Sony Play Station 4 plus dodatkowa nagroda w wysokości 11,11% wartości nagrody. Biorąc pod uwagę fakt, że program trwa od 6 maja tego roku pewnie szczęśliwa piątka już jest wyłoniona.

Kto może brać udział? Skoro to program poleceń, niejako z definicji wiadomo, że posiadacze konta e-direct w Volkswagen Bank. Przy czym mamy tutaj ograniczenie do pierwszych 1000 klientów. 

A co trzeba zrobić? Tutaj VWbank może stanąć w szranki z wszystkimi bankami w kategorii najbanalniejsze warunki do spełnienia. Wystarczy bowiem
 • otworzyć konto podając 11 ostatnich cyfr numeru Rachunku Uczestnika
 • założy konto e-direct
 • wpłaci do 31 sierpnia 2014 zaledwie... 300 zł!
 • utrzyma konto do zaledwie 16 września 2014
Żadnych wymogów na płatności kartą na określone kwoty w ściśle określonych miejscach czy utrzymywania konta przez kilka lat, do czego zaczynamy już przywykać. Po prostu tanio i krótko.

Aż trudno uwierzyć, że tak banalne są warunki. Czyżby samo e-konto było tutaj naszpikowane opłatami rodem z Noble bank? Okazuje się, że nie. Wystarczy spojrzeć na poniższą tabelę


Aż 250 darmowych przelewów na miesiąc!!!

Aktualna tabela zawierająca praktycznie same zera będzie aktualna tylko do końca wakacji. Od pierwszego września będzie obowiązywać nowa tabela, więc raczej tu należałoby poszukać jakiś ukrytych opłat skoro nowy klient musi przetrzymać konto do połowy września.

Ale tabele dużo się nie różnią. Owszem wprowadzono opłatę za przelew zewnętrzny wysokości 0,30 zł ale... aż 250 pierwszych transakcji w miesiącu jest darmowych! Nie wiem czy jest ktoś z Was kto robi tyle przelewów na miesiąc, wydaje się to jednak aż nadto wystarczająco nawet dla firm.

To już VIII edycja programu poleceń, więc być może warto będzie założyć tutaj konto i polecać je na bardzo krótki okres czasu w dwudziestej i setnej edycji?

Za informację dziękuję Rafałowi. Regulamin do wglądu tutaj.

6 komentarzy:

 1. Po co odgrzewac starego kotleta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo czasami, ktoś nie jest starym bywalcem wbku i moze to sie mu przyda

   Usuń
 2. starzy w wbk też mogą zgarnąć te 30 PLN pod warunkiem że nie korzystali z bankowości mobilnej

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupie tego PS4 za 1000 polcan. Jeśli nie lubisz Allegro:)

   BTW dla wtajemniczonych, cena na wakacje spadła w sklepach do 1639-1666 z nawet 1749-1899 potem znowu wzrośnie, a najlepiej kupić w USA ok. 1300 wyjdzie z wysyłką i cłem. Zasilacz jest uniwersalny więc kabel od ładowarki baterii AAA będzie pasować.

   Usuń
 3. Ciekawa oferta, dobrze, że banki zabiegają o nowych klientów - dzięki temu cały czas możemy liczyć na lepsze usługi.

  OdpowiedzUsuń
 4. powiem tak, VWbank jest ,moim głównym kontem, mam u nich konto od samego początku już kilkanaście lat, owszem lokaty na dziś mają słabe :(, ale na początku tego wieku był jedne z najlepszych, a pamiętam a'vista było na 4% :)). Jednak najważniejsze jest to, że chyba jest to jedyny bank gdzie absolutnie wszystko jest darmowe, beż żadnych gwiazdek, numerków i innych kruczków. darmowe przelewy (od teraz chyba do 250) darmowy token i karta płatnicza, darmowe absolutnie wszystkie bankomaty i absolutnie nigdy natarczywych telefonów z ofertami :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...